Мисливські настоянки.

Крук

Мисливець
PETROPAVEL;24352 сказав(ла):
Водки , ликеры и настойки которые можно отнести к охотничьим в Германии ...
З першого фото, останню по списку, доводилось пити, можу сказати, що доволі непогана настоянка з приємним смаком.
 

Крук

Мисливець
Ось рецепт ще однієї настоянки, вчора почув від товариша на риболовлі:

Беремо 7 лимонів (сама шкірка) кидаємо на 1л чистого спирту, так настоюємо 2 тижні.
Потім в 1л кип"яченої води додаєм 700гр цукру розводимо і додаємо до настоянки.
А ще можна замість води з цукром додати 1л згущенного молока.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Крук;24400 сказав(ла):
Ось рецепт ще однієї настоянки, вчора почув від товариша на риболовлі:

Беремо 7 лимонів (сама шкірка) кидаємо на 1л чистого спирту, так настоюємо 2 тижні.
Потім в 1л кип"яченої води додаєм 700гр цукру розводимо і додаємо до настоянки.
А ще можна замість води з цукром додати 1л згущенного молока.
Замість цукру можна ще дати мед.
 

Шарапов

Мисливець
Хто порадить з якого рецепту розпочати, який напій добавляє швидкості, який - результати стрільби, а який впливає на розум??????
 

hunter179

Мисливець
Ностальгия...
 

Вкладення

TOZ-34ER

ветеран форуму
надійна команда
Соловей;24312 сказав(ла):
1л-самагона.2-красных перца.2-зубка чеснака.1 стол.ложку-чебреця.настаять 2 нидели.упатреблять зимой.
У мене є схожа 1л-самагона.1-красных перца.2-зубка чеснака, Кропива - надає зелений відтінок. Ну і можна мяту.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
У мене є такий рецептик- беру 3л. самогону, самогон беру не первак і останній теж не беру, тому що первак це етиловий спирт(він отруйний) ,а останній (після 40 градусів) дуже смердючий, тобто беру середину від 55-60градусів до 45градусів. В банку з самогоном висипаю пів порції марганцовки і дуже добре перемішую, самогон стає фіолетово-чорного кольору - ставлю його відстоюватись на два тижні, підчас чого марганцовка збирає всі сивушні масла і падає на дно банки, а самогон стає кришталево прозорим, потім гнучкою тонкою трубкою переливаю самогон в другий слоїк так щоб не збовтати осад (з самого дна не зливаю)- отримали чистої сльози горілку. До самогону додаю сухі корені дженджори- одну жменю, золотий корінь- одну жменю, підойма- пів жмені, корінь калгану- пів жмені. Жменя- приблизно стограмовий стакан. Літературні назви коренів не знаю, вибачте. Настоювати 2-3 тижні, настоянка добра для кишково-шлункового тракту, піднімає тонус, має гарний смак та запах, якщо дати більше кореня дженджори то може "піднятись" тиск нижче патронташа і тоді вже будите думати не про полювання, а про жінку. Споживайте помірно. Всім ніпуху..
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Гуцул
Дуже цікава настоянка. Тільки от пан гугл не знає всіх твоїх складників :).. Поможи розшифрувати.
Дещо маємо:
Родіола рожева (лат. Rhodiola rosea L.); інша назва золотий корінь
http://uk.wikipedia.org/wiki/Родіола_рожева

Здавна на Україні "козацьким женьшенем" називають калган, або перстач прямостоячий (Potentylla erecta (L.)
http://www.protruskavets.org.ua/statti/st011_10_6.html
Підойма і калган це одна рослина(мабуть по різному називаєте корінь і стебла). Що це таке - дженджор? Може є якась інша назва? І що це ти видумав про первак? Це такий жарт?
 

Admin

Administrator
Команда форуму
Крук писал:

PETROPAVEL писал:

Водки , ликеры и настойки которые можно отнести к охотничьим в Германии ...



З першого фото, останню по списку, доводилось пити, можу сказати, що доволі непогана настоянка з приємним смаком.


Согласен! Ещё можно добавлять по чайной ложке в чай....
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Gutsul;39621 сказав(ла):
первак це етиловий спирт(він отруйний)
Гуцул, пробач, але це, мабуть, у вас етанол (етиловий спирт) отруйний (ну, може у великій кількості). Горілка з нього, розбаленого, зазвичай до 40 %, і зроблена.
Отруйний спирт у нашому розумінні - це метанол (метиловий спирт).
Gutsul;39621 сказав(ла):
висипаю пів порції марганцовки
А яка у Вас "порція"? Краще напиши: ... грамів, або половина чайної ложки.
А то люди скористаються твоїм рецептом за своїм розумінням. а потім будуть... Гуцульщину не поважати або сварити
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Дійсно- первак це напевно метиловий спирт , а не етиловий, перепрошую, але його краще використовувати для натирання або наприклад настояти пелюстки лілії. А порція вживання настоянки така- перед полюванням 50 грам ( і тут на мене посипався град претензій, немов так то і так , не можна перед..., а моя думка що можна!, а спитаєте для чого, а для того щоб серце своїм стукотом не відлякувало кабана чи оленя і руки щоб менше хрестиком в оптиці не телепали в різні сторони, -але не більше як 50грам.), а після полювання, а ще краще після вдалого пострілу біля гарного трофею дістати з рюкзака кусень чорного хліба, шмат сала, квашений огірок і звичайно пляшечку доброї настоянки і випити три рази по 70грам за вдале полювання. "Пів порції марганцовки"-- марганцовка продається в аптеці в стандартних баночках, інших доз немає, пів порції я маю на увазі пів баночки- це десь половина чайної ложки, може трохи більше як пів чайної ложки.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Відносно літературних назв рослин дещо напитав старших-дженджора-тирлич жовтий, золотий корінь- родіола рожева, калган то калган ,а ось підойми літературну назву не знайшов.
 

BOGUN

ветеран форуму
надійна команда
Здавна на Україні "козацьким женьшенем" називають калган, або перстач прямостоячий (Potentylla erecta (L.) Натре. Це багаторічна трав'яна рослина з тонкими стеблами та дрібними жовтими (зверніть увагу!) чотиричленними квітками. Калган зростає у лісах і на заболочених луках, утворюючи незначні за розмірами розріджені ценопопуляції. В різних місцевостях можна зустріти інші назви цієї рослини: могущник, золотник, узік, підойма, згайба, балабан, в’язінь, денниця, п'ятниця тощо.
?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Gutsul;39780 сказав(ла):
перед полюванням 50 грам ( і тут на мене посипався град претензій, немов так то і так , не можна перед..., а моя думка що можна!
Ну тільки пам"ятайте, що окрім Вашої думки є ще вимоги нормативно правових актів, яке полювання у алкогольному стані забороняють. І у разі виявлення нетверезого на полюванні, він буде відповідати за порушення. І єгеря можуть наказати за те, що п"яничку допустив до полювання. А у разі не дай Бог що, то це ще й буде обтягувати відповідальність.

Gutsul;39780 сказав(ла):
первак це напевно метиловий спирт
Я не хімік, але думаю, що у перваку більший вміст етанолу (градусів під 70) та є сивушні олії, які тех шкідливі для організму.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Gutsul;39782 сказав(ла):
Відносно літературних назв рослин дещо напитав старших-дженджора-тирлич жовтий, золотий корінь- родіола рожева, калган то калган ,а ось підойми літературну назву не знайшов.
"Під назвою дієтична добавка „Підойма" використовувалась настойка кореневищ з коренями перстачу прямостоячого, кореневищ з коренями родіоли рожевої та трави суріпки польової.".
((С) http://fiton.com.ua/pidoyma/stat.html )
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Я дуже дякую Яковлеву і Богуну за посилання, але підойма(місцева назва) це окрема рослина - літературну назву якої постараюсь узнати і викласти на сторінки даної теми.
 

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Яковлев В.А.;39816 сказав(ла):
Gutsul писал:
первак це напевно метиловий спирт

Я не хімік, але думаю, що у перваку більший вміст етанолу (градусів під 70) та є сивушні олії, які тех шкідливі для організму.
Я теж вважаю ,що первак шкідливий, тому я віддаю перевагу середині, тобто 45-60градусів.
 
Зверху