Рецепти від Петренка!

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Новорічний і не лише, гусак (качка) в духовці!
Про те як готувати гусака, качку було багато усього, але хочу внести і свій внесок!
Рецепт перевірений часом і не одним поколінням, доопрацювання і поліпшення, тільки вітаються!
Нездорова критика, нехай тільки поліпшить рецепт!!!
Отже, почнемо!!!
НЕОБХІДНО:
Основні, які не вимагають доопрацювань інгредієнти!)))
1. Гусак або качка в кількості не менше однієї тушки!)))
2. Часник
3. Перець горошок, який буде змелений нами, якщо лінь, то пакетик меленого перцю
4. Сіль
5. Цукор

Можливо допрацьовувати!
У нашому випадку!
1. Два яблука середніх розмірів
2. Дві цибулини середніх розмірів
3. Набір спецій :
3.1. Баночка гірчиці
3.2. Паприка
3.3. Набір французьких і італійських трав

Почнемо!
Тушку гусака помити і дати стекти воді, можна скористатися серветками.

Ножем, різкими ударами зробити проколи по всій туші, процес не показую з етичних міркувань!)))
Тушку відкладаємо до наступного етапу!
Беремо дві голівки часнику чистимо і пропускаємо через чеснокодавку, що вийшло рясно (повторюю, рясно) солимо і залишаємо хвилин на 10 щоб часник пустив сіль.
Після 10 хвилин додаємо чорного перцю і спеції по вибору, перемішуємо!!!

Ось що отримуємо у результаті.


Після чого, намазуємо тушку усередині і зовні отриманою сумішшю.


Беремо тушку гусака, беремо чайну ложку цукру і насипаємо в те місце де знаходилася печінка до потрошіння!.


Яблука і цибулю ріжемо великими шматками і всередину гусака!


Раніше тушку зашивав, тепер користуюся зубочистками.


Тушку обмазати гірчицею.


Раніше після усіх проведених робіт отриману тушку ложили в гусятницу, але тепер є рукав для запікання!
Ось його я і використовую!
У рукав гусака іноді додаю картоплю цілу, теж прикольно!

Тепер можна чекати, нехай настоюється і вбирає в себе аромат!

По досвіду, тушку в рукаві відправляємо в холодну духовку, нагрівається вона разом з нашим гусаком.
Температура близько 250 градусів, але дивимось корегуємо в процесі приготування.
Буває що рукав лопається, але це рідкісно.
Гусак готується близько 3 годин.
 

Pavel1988

Снайпер
Звісно. Сезон на "носі" ! :)
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Частина друга! )))
Ось і прийшов час.!
Почнемо із самого початку, була пітьма., думаю так далеко непотрібно! З ОСНОВНОГО!!!
Приготування одного з самого українського блюда - ДОМАШНЬОЇ КОВБАСИ!!!
Я опишу базовий і найбільш популярний рецепт!!!
Почнемо!!!
ДОМАШНЯ КОВБАСА!
Для приготування цього блюда, нам знадобиться деяка кількість специфічних і не дуже продуктів!

1. М'ясо - 1,5 - 2 кг - в нашому випадку це свинина (з дикого кабанчика робив на новий рік), але для приготування цього блюда можна використати різні сорти м'яса (концептуально, мінятиметься смак і назва, але на смак і колір. тому - експериментуйте, пробуйте)
1.1. Сало - якщо ви використовуєте пісні сорти м'яса
2. Сіль і спеції (духмяний перець, чорний) - за смаком
3. Часник 3 - 4 зубчики
Приписка від автора: Із СПЕЦІЯМИ можете експериментувати, але для себе вже зробив висновки, перець чорний, духмяний. Далі дивитеся самі!
3. Натуральна ковбасна оболонка - 1,5 - 2 метри (кишка натуральна готова для набивання - ПРИКУПИВ ЦЕЙ ГАДЖЕТ В "метро", можна і самому, але я пішов простим шляхом)

Все, починаємо!
Заздалегідь помите м'ясо залишили позбавлятися від надмірної кількості води.

після чого починаємо нарізувати м'ясо і сало на кубики приблизно по 1 см

Ось що виходить.

Перекрошивши усе м'ясо і сало (значить так, м'ясо і сало вміст і кількість, візьмемо мало сала буде суха, візьмемо багато сала буде несмачна і поїдання перетворитися на виколупування, що теж радості не додає, ПОТРІБНА ЗОЛОТА СЕРЕДИНА. Я беру ошийок і не парюся, сало не додаю і тоді усе гуд! А так, ну думаю відсотків 20 - 25 сала буде нормально, далі за смаком визначайтеся) відставляємо його в сторонону і беремося за кришіння часнику.
Я часник не давлю, а саме кришу ножем, так смачніше!

Додаємо в приготоване м'ясо! Солимо, перчимо приправляємо спеціями за смаком!

Далі декілька варіантів:
Варіант перший - м'ясо на добу в холодильник настоюватися.
Варіант другий - приготовані до варіння ковбаски на добу в холодильник настоюватися.
Варіант третій - можна і не настоювати! )))
У нашому випадку ми вибираємо другий варіант! )))
Для заповнення кишок можна використати спеціальні насадки, але щоб не морочитися і для куражу виготовляємо нехитрий девайс з порожньої баклажки. (М‘ЯСОРУБКОЮ НЕ КОРИСТУЮСЬ ПРИНЦИПОВО, бо вона вичавлює всі соки, тільки руками!!!)

Практично все готово!
Беремо кишку з упаковки або самостійно заготовлену і перевіряємо на наявність "нещільності" простим надуванням.

Натаскуємо кишку на шийку, ниткою зав'язуємо один кінець і методично набиваємо приготованою масою (як хочете, можна метрами ))), можна невеликими ковбасками, повітряні кишені, що утворилися, в кишці пробиваємо голкою, незабуваємо усе це нам треба проварити, а потім в духовці або на пательні підсмажити!!! Не сильно великі ковбаски варганьте, дивіться на наявні каструльки. Я собі можу дозволити і півтораметрові! ))))!


Кишку набиваємо не туго, при варінні і жарінні лопатимуться! Ще раз повторюся, повітряні кишені, що утворилися, в кишці пробиваємо голкою
Набили кишку, вийшла краса, яку можна відразу зварити і потім запекти, але. Моя порада - ДОБУ НАСТОЮВАТИ.


Воду присолили, додали горошок запашний і чорний (трохи) закипіла, ковбаски, що заздалегідь прокололи голкою кидаємо туди! Варимо хвилин 20, дістали, остудили і на в духовку! У духовці не перестарайтеся, занадто зажарите, буде суха усе повинно бути в міру!


СМАЧНОГО!!!
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Як же ж вчасно ваш рецепт знайшов,Завтра в донечки день народження і сьогодні як раз прикупив мяса на ковбаску. Так що свій готовий продукт (якщо ТС н проти звісно) і враження від рецепту викладу в цій же темі.
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Як і обіцяв



Єдине що хочу добавити,перед тим як напихати кишку,в м'ясо треба додати трохи холодної води і залишити на пів години.Тоді ковбаска буде біш сочніша.
Всім пиємного смаку!!!
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Смакотиння!!! Знайомий добавляе чорну гiрчицю!
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Сыровяленая домашняя колбаса!
Сие чудо мы попытаемся сегодня изготовить!
Итак, для приготовления домашней сыровяленой колбасы нам понадобится:
Основной набор:
- Вдохновение;
- 0,5 кг мякоти свинины (в моем случае это был ошеек);
- 15 гр молотой паприки (красной, изготовил в домашних условиях);
- 20 гр, каменной соли (1 ст.л. с горкой, но без фанатизма);
- 80 см выделанной свиной кишки (купил готовую в МЕТРО);
- 2 зубка чеснока.

Дополнительный набор, то, что можно подбирать по вкусу и отчего будет зависеть вкус:
- по 1/3 ст.л. красного горького перца, черного молотого перца;
- 25 гр спирта или коньяка или бренди;
- мускатного ореха (немножко припорошить);
- и другие специи, которые вам нравятся.

Необходимые девайсы:
1. Нож
2. Доска разделочная
3. Миска
4. Мясорубка, насадка-трубка на мясорубку (я использовал баклажку)
5. Скалка
6. Нитка
7. Иголка
8. Стакан
Итак, приготовление мяса:

1. Берем кусок мяса и методично режем на кубики порядка 1х1х1 см.

2. Полученную массу солим, перчим, добавляем паприку и все остальное.

3. Тщательно перемешиваем, так чтобы добавленные специи равномерно распределились по поверхности нашего «фарша».
4. Чеснок рубим ножом до получения мелкой фракции и тоже добавляем в наш «фарш», снова перемешиваем.


Мясо отправляем мариноваться на 2-3 часа

После берем коньяк (спирт или бренди), далее идет самый ответственный момент, берем два стаканчика и наливаем в один 25 гр, а в другой 50 гр.
Со словами «ЗА КОЛБАСУ» выпиваем 50 гр, еще раз повторяю главное не перепутать с 25 гр., продолжаем приготовление!

Второй стаканчик, 25 гр мы выливаем в «фарш» и тщательно перемешиваем, после чего оставляем на 3-4 часа мариноваться!

Берем баклажку, отрезаем возле горлышка, нашу кишку проверяем на наличие порывов обычным надуванием. Надеваем на горлышко, завязываем ниткой и методично набиваем нашим «фаршем».

Колбаса должна быть плотной, образовавшиеся воздушные карманы, пробиваем иголкой. Набили, повторюсь, плотно, но не перебарщиваем, ибо можем порвать. Завязали. Берем иголку, и все видимые места с воздухом пробиваем, воздуха не должно быть!
Полученную колбаску вешаем на просушку, я повесил над окном.
Через неделю (может и меньше, нужно смотреть на влажность продукта), нашу колбаску при помощи скалки раскатываем чтобы придать форму и если будут образовываться пустоты немножко их уравномерить!

Продукт в результате усушки потеряет не менее 30% веса!

Дальше на просушку, через недельку можно пробовать!

Сушу возле окна


Качалкой прокатываем для формовки и убираем места усушки.


Профыль!)))

Анфас!)))
Таааак, колбаска прошла процесс усушки, при этом потеряла 40% веса, думаю можно на окне держать и не так долго! Колбаска небольшая, температура приемлемая, это так, мысли вслух!

Запах, хороший, цвет хороший...


ВКУС, неплохо, как и предполагал... перца острого добавил на любителя - острый и со специями немножко переборщил, в целом нормально! Память осталась восстановим навыки и все будет хорошо!


СВЕТЛЫЕ ПЯТНА, ЭТО НЕ САЛО, ЭТО ТАК МЯСО СВЕТИТСЯ!!! Коньяк свое дело свершил!
Для сравнения, верхний кусочек на первой фото соответствует крайнему правому на третьей.
Повыпендриваемся и добавим красоты:):):)

СМАЧНОГО!
 
Останнє редагування:

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Повернувся з батьківщини постало питання, що приготувати!
Оскільки був на ринку, прикупив рульку!

Отже - свиняча рулька (голяшка) запечена в рукаві!!!
Для цього не витіюватого блюда нам знадобиться:


1. Рулька
2. Рукав для запікання
3. Часник
4. Гірчиця
5. Сіль
6. Спеції
Рульку помили, почистили (є один прийом, яким успішно користуюся, для чищення свинячої рульки і не лише. Беру металеву губку для посуду і під теплою водою чищу. Дуже зручно.) дати їй просохнути, якщо часу немає - паперовим рушником прибрали вологу.
Часник на часникодавку і рясно присолюємо, даємо час для того, щоб часник пустив сік.

Робимо кругові надрізи, до кістки не прорізайте, в процесі готування може розвалитися! Прорізаємо на 4/3 глибини м'яса! Далі, рульку посолили гарненько.

Наш часник пустив сік, тобто пора додати до нього необхідні спеції. У моєму випадку перець чорний, червоний, білий, паприка, трави, а також набір для м'яса. Перемішали, даємо час для настоятися!

Рульку намазуємо гірчицею, намазуємо не жлобимося! У розрізи теж намазуємо!
Приблизно такої кількості думаю, буде досить!

Спеції і часник готові, натираємо, заздалегідь змащену гірчицею рульку, у мене вийшло так! ))) Сірники для масштабності! Згори посипаємо чорним перчиком і від 40 хвилин до 1,5 години маринується!

Далі в рукав і в духовку (духовку градусів на 150-180) за часом, годинки 2-2,5 думаю, буде досить!

Через три години!
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
В квартирi таких проблем не було! На вiкнах i на балконi антимоскiтна сiтка!
А в селi, сiтка для сушiння риби!
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Продолжение!
Вороне где-то бог послал кусочек сыру;
На ель Ворона взгромоздясь,
Позавтракать было совсем уж собралась,
Да позадумалась, а сыр во рту держала.
В моем случае был преобретен кусок замечательнейшей груднины! :cool:
Костно хрящевая часть пошла на тушеную картошечку!
А этот замечательный кусочек ждал своей очереди!


За основу был взят рецепт Анатолия Борисовича с Божественной Саврани! Огромное спасибо Борисович!
Немножко изменил, на кусочки мельче делить не стал! Разделил груднину пополам, надрезы делал.

Чеснок две головки на чеснокодавку, добавил специй и соли, дал настояться.
Чеснок крупными кусочками равномерно распределил по прорезям. Груднину обильно посолил крупной солью, папрыка, перчик и натер настоявшейся массой!


Куски в фольгу и в холодильник, настоится, а потом в духовку.


До 0.5 метра квадратного думаю не дошел! А вот в 0.4 м2 уложился!!! :) :) :)
Втянул и поставил остывать, утром быстренько на пробу! Получилось нормально, отправил в холодильник! На пробу отрезал кусочек!

Продолжение следует!
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Для затравки! Прошлогодний отчет!!!
В эти выходные ехать никуда ненужно вот и повод... Проблема была одна, отсутствие средств передвижения! :cry_ing:
Но Днепропетровск не без добрых друзей-соратников по увлечению :co_ol:
Выезд запланирован и уже подходит назначенное время! Решили на болотце попасть немножко раньше, каши сварить. В итоге получилась и каша и шурпа (но это не моя история и не мне ее расказывать)!
Погода, честно скажу была отвратная для человека, но для утки лучше не придумать! Подкрепившись, заполняем документы и выдвигаемся на позиции. Первый одиночка не заставил себя ждать и прибыл вместе с нами, Руслан развернул манком и прогремели первые выстрелы, попадание. Упал на поле. Нашли быстро. Настроение улучшилось. Ждем, налет групповой, канонада и еще один выбит, но падает в камыши. ОЗК и я уже брожу по болоту, когда заходил было прохладно, а при выходе пришлось искупнуться чтобы охладиться. ;;-))) Второго крыжачка нашел, огромное спасибо Руслану, направил!
Итог охоты:
два налета, две утки!

Прошу прощения за фото, после купания не до эстетики.
В итоге, результат конечный, по вышеизложеному рецепту!!!

 
Зверху