Куля для гладкого ствола, якою вона має бути

Patso

Снайпер
доброе утро, вопрос, может не в тему. Подскажите где достать гильзы 12/76 чистые? Есть у меня удар от Остапа и в стандартную гильзу с хорошим амортизатором в 5мм пробки уже не закрутишь нормально, пришлось обрезать верх 2 лепестков(может плохая затея?), то есть сровнять с пулей, тогда нормально закрутилось, но не знаю еще как полетит.....
А порох у вас який? В мене з 5мм пробки для закрутки лишається 2мм. Пробку можна і 3мм брати, ефект той самий.
 

Sania77

Мисливець
доброе утро, вопрос, может не в тему. Подскажите где достать гильзы 12/76 чистые? Есть у меня удар от Остапа и в стандартную гильзу с хорошим амортизатором в 5мм пробки уже не закрутишь нормально, пришлось обрезать верх 2 лепестков(может плохая затея?), то есть сровнять с пулей, тогда нормально закрутилось, но не знаю еще как полетит.....
Тут есть. Screenshot_20220121_132409_com.android.contacts.jpg
 

жестянщик

ветеран форуму
надійна команда
Якщо не секрет то де придбали?
Та чого секрет... Ніякої таємниці немає... З рашки один далекобійник-мисливець привіз собі, а зі мною поділився у вигляді вдячності за дозу антигелю для дизельного пального...
 

Patso

Снайпер
Почитав трохи за Hodgdon Universal. Він доволі повільний. У виробника рекомендації під 20 і 28 калібр. На американських форумах знайшов кілька тем, де пробуаали на ньому зробити 32 г набій в 12к під зірку. Погано згорає, мабуть бракує тиску, думаю з легкою кулею і закруткою все буде ще гірше.
А от vihtavuori, "обіцяє" розігнати 28г сталевого шроту, при закритті гільзи закруткою, до 429 м/с на їхньому N105.
Це вже цікаво, це може спрацювати!
 
Останнє редагування:

Patso

Снайпер
Куля не шріт. Там все по іншому.
Так, трохи по іншому, але...
1. Сталевий шріт, на ввдміну від свинцевого не просідає, не зминається, тобто сам амортизує менше.
2. 28г сталевого шроту по об'єму десь як 32г свинцевого, тобто контейнер і його амортизатор плюс мінус такі, як будуть на блондо по висоті.
Куля на 2 г легша ніж шріт, аое йде по стволу щільніше, тому теоретично можна вважати, що одне компенсує інше.
А далі треба пробувати.
Лишилось знайти ту 105-ту віхту.
 

Patso

Снайпер
A0 - 1.9 всё по Вашему рецепту :)
Збираєте " повільний" варіант?
Спробуйте нижчий пиж 3мм. При закрутці пиж трохи стиснеться і цього вистачить для закрутки. По великому рахунку та закрутка лише для утримання кулі, бо вона дуже низька і додаткового тиску не створює. Якщо у вас не зовсім тонка гільза і куля в ній сидить щільно, то можна взагалі не закручувати.
 
Збираєте " повільний" варіант?
Спробуйте нижчий пиж 3мм. При закрутці пиж трохи стиснеться і цього вистачить для закрутки. По великому рахунку та закрутка лише для утримання кулі, бо вона дуже низька і додаткового тиску не створює. Якщо у вас не зовсім тонка гільза і куля в ній сидить щільно, то можна взагалі не закручувати.
А как же амортизация? или в таком варианте не нужна?
 

Patso

Снайпер
А как же амортизация? или в таком варианте не нужна?
Ну я так і споряджаю, амортизація мінімальна буде, хоть її і так особливо там нема. До речі, а обтюратор у вас який? Може він зависокий. Я переважно рівенські використовую.
 
Ну я так і споряджаю, амортизація мінімальна буде, хоть її і так особливо там нема. До речі, а обтюратор у вас який? Може він зависокий. Я переважно рівенські використовую.
Какой то картонный 3мм.... но очень плотный. наверное также ровенский
 

oms

Слідопит
Я з вами згоден повністю. Але відсотків 70 людей, які звертаються за рекомендаціями по спорядженню, звертаються з питанням, як зарядити на соколі, круку, нобелі, який в них є. Часто не бажаючи нічого нового купляти і пробувати.
Были ли среди них люди, которые хотели разогнать пулю до 500 м/с?
Куля блондо стальна з контейнером під неї. Контейнер з жорсткого пластику, 6-пелюстковий.
Вага кулі з контейнером - 26г
Польотна вага кулі -23г.
Максимальний діаметр стальної частини кулі - 14,2мм.
Переглянути вкладення 743647
Наверное, я не совсем корректно задал вопрос. И имел в виду вес полной наборки комплектующих, с обтюратором и амортизатором. Или этот контейнер ставится сразу на порох?
Блин, еще и пуля 34 грамма весит... Очень странно, что получилась приемлемая отдача.

Классный патрон! Главное - не заряжать в трубчатый магазин более одной штуки... :)
 

Patso

Снайпер
Наверное, я не совсем корректно задал вопрос. И имел в виду вес полной наборки комплектующих, с обтюратором и амортизатором. Или этот контейнер ставится сразу на порох?
Ні, на порох обтюратор, тоді пиж 10мм - корок або двп, або діана, тоді вже куля з контейнером.
Вагу всіх комплектуючих ніколи не важив.
Ну так на вскидку, обтюратор десь 0,5г і пиж ( корок) 0,25г приблизно.
Ну і куля з контейнером 26г
 

huntumy

Зброяр
Так, трохи по іншому, але...
1. Сталевий шріт, на ввдміну від свинцевого не просідає, не зминається, тобто сам амортизує менше.
2. 28г сталевого шроту по об'єму десь як 32г свинцевого, тобто контейнер і його амортизатор плюс мінус такі, як будуть на блондо по висоті.
Куля на 2 г легша ніж шріт, аое йде по стволу щільніше, тому теоретично можна вважати, що одне компенсує інше.
А далі треба пробувати.
Лишилось знайти ту 105-ту віхту.
Ще раз напишу, це різні речі. Споряди на одному порохі 32 грн шроту з пк і хвостату кулю 32. Зроби просто постріл одним і іншим і все стане зрозуміло.
 

oms

Слідопит
Почитав трохи за Hodgdon Universal. Він доволі повільний. У виробника рекомендації під 20 і 28 калібр.
Нет, то на банке рекомендации для гладкого только под 20-й и 28-й (на фото). А на сайте Ходждона куча рекомендаций под разные калибры и разные комплектующие. Вариантов под 12-й - масса, и под 32 грамма дроби, и меньше.
На американських форумах знайшов кілька тем, де пробуаали на ньому зробити 32 г набій в 12к під зірку. Погано згорає, мабуть бракує тиску,
Так даже на нашем форуме есть отстрелы с ним, в теме про американские пороха. В 12-м калибре отлично работает, разгоняет 32 грамма свинцовой дроби до 420+ м/с с офигенной осыпью. Сгорает чуть менее чисто, чем Нобели, но без откровенной срани. В этом сезоне патрон на этом порохе успешно опробован на утках и фазанах, на дальних выстрелах при отрицательной температуре.
думаю з легкою кулею і закруткою все буде ще гірше.
Уверен, что не будет, если все сделать правильно.
А от vihtavuori, "обіцяє" розігнати 28г сталевого шроту, при закритті гільзи закруткою, до 429 м/с на їхньому N105.
Це вже цікаво, це може спрацювати!
Вполне возможно.
1. Сталевий шріт, на ввдміну від свинцевого не просідає, не зминається, тобто сам амортизує менше.
По изысканиям тех же американцев, основным отличием пули от дроби является меньшее трение. Потому при прочих равных пулевой патрон и дает меньшее давление.
2. 28г сталевого шроту по об'єму десь як 32г свинцевого, тобто контейнер і його амортизатор плюс мінус такі, як будуть на блондо по висоті.
Куля на 2 г легша ніж шріт, аое йде по стволу щільніше, тому теоретично можна вважати, що одне компенсує інше.
А далі треба пробувати.
Лишилось знайти ту 105-ту віхту.
Как показывает практика, тут надо вес всей комплектухи учитывать, чтобы как-то прогнозировать результаты.
 

Вкладення

Зверху