Дульне звуження чок (1мм)

Охотник77

Снайпер
використовую шріт на полюванні твердий, 5-7% Sb, і самі кращі результати по купності та різкості показують звуження 0.63 мм., на всіх моїх рушницях
звуження 1,0 мм. на номерах більше 5ки, буває розкидає як на 0.5 му, ще й з поганою різкістю
Один сезон полював з блогером приїжав він частенько то він добився такої кучності свого самокрута що на свого італійця більше чим 0.5 неставив і то частенько мазав хоча був непоганим стрільцем
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

12х76

ветеран форуму
надійна команда
В мене як правило на всіх рушницях зі зміними чоками звуження більше 0.75 мм не використовуеться!
Чому? Тому що на крупній дробі ( 2 - 00) він сильно РОЗКИДУЄ а на малих номерах ( 7 - 5) бьє занабто КУЧНО, розбиваючи дичину!
І навіть по зайцю, коли той зимою далеко підіймаєця, краще 0.5 ніж 1.0 мм!
 

senya 2011

Мисливець
дозвольте питання, Ви на 70 або 100 метрів (відміряних рулеткою) колись небудь стріляли?
Мова про "зручний" підйом дичини, це не лише дистанція мала чи велика а і можливість добути (взяти до рук) - ми гуманні чи не так !? Може бути чудовий підйом крижня від вас на 15-20м але постріл над очеретом і він чудово битий і не ваш, а тоді ні настрою ні крижня! Думку внятно розклав !?
 

Охотник77

Снайпер
мене як правило на всіх рушницях зі зміними чоками звуження більше 0.75 мм не використовуеться!
Чому? Тому що на крупній дробі ( 2 - 00) він сильно РОЗКИДУЄ а на малих номерах ( 7 - 5) бьє занабто КУЧНО, розбиваючи дичину!
І навіть по зайцю, коли той зимою далеко підіймаєця, краще 0.5 ніж 1.0 мм
А у вас же є рушничка чи була з 66см стволами в 12у калібрі якщо не помиляюсь розкажіть що вона може на максимально реальних дистанціях дробом?
 

12х76

ветеран форуму
надійна команда
А у вас же є рушничка чи була з 66см стволами в 12у калібрі якщо не помиляюсь розкажіть що вона може на максимально реальних дистанціях дробом?
В мене зараз є рушниця з 510 мм стволами та змінними чоками, на 35 м вона не відрізняєця від рушниць з 710 мм стволами.
660 мм стволи при звуженні 0.25 мм закривають всі полювання до 45 м упевненно ,якщо вкрутити 0.75 до 60 м,головне вміти на таку відстань СТРІЛЯТИ! 5-років я полював з 610 мм стволами, упевнено брав в зимку зайця до 45-47 м, а з подовжувачем на 50 мм ( 0.75 ) до 60 м.
 

Охотник77

Снайпер
660 мм стволи при звуженні 0.25 мм закривають всі полювання до 45 м упевненно ,якщо вкрутити 0.75 до 60 м,головне вміти на таку відстань СТІЛЯТИ!
Чому ж тоді мій тоз66 з фіксами 0.5 та 0.75 якщо непомиляюсь нехотів стріляти навіть на 40 метрів,патрони збирати наче вмію та й стріляю більш менш на 50+-метрів. Хоча підозрюю що той поліцейській обрубок не для полювань))
 

12х76

ветеран форуму
надійна команда
В мене є знайомий,котрому ми у Харькові років 8 назад купували Алтай 12 калібру з 610 мм стволом до нього йшов подовжувач
ствола на 100 мм, в який можно було вкрутити любий чок з рідних! Так ось я його за ці роки бачив на полюваннв з довгим стволом
лише пару раз і то коли він тільки починав з нею полювати, останні 6 років,коли було полювання він стріляв тільки з короткого
610 мм ствола, вкручуючи в нього 0.5 чок. До цієї зброї він полював з АРМСАНОМ Феномою з 760 мм стволом. Зараз каже якщо і поміняю рушницю то тільки на 660 мм стволи.
 

12х76

ветеран форуму
надійна команда
Чому ж тоді мій тоз66 з фіксами 0.5 та 0.75 якщо непомиляюсь нехотів стріляти навіть на 40 метрів,патрони збирати наче вмію та й стріляю більш менш на 50+-метрів. Хоча підозрюю що той поліцейській обрубок не для полювань))
тому що там ПОСТІЙНІ ЧОКИ! з ними трудніше найти потрібний патрон ніж з змінними )))
 

senya 2011

Мисливець
В мене зараз є рушниця з 510 мм стволами та змінними чоками, на 35 м вона не відрізняєця від рушниць з 710 мм стволами.
660 мм стволи при звуженні 0.25 мм закривають всі полювання до 45 м упевненно ,якщо вкрутити 0.75 до 60 м,головне вміти на таку відстань СТРІЛЯТИ! 5-років я полював з 610 мм стволами, упевнено брав в зимку зайця до 45-47 м, а з подовжувачем на 50 мм ( 0.75 ) до 60 м.
[/QUOTE]
Там, якщо уважно поглянути на звіти пана Олега, видно не тільки короткі стволи але і специфічний вид дичини з яким чесно кажучи потрібно мати певну практику. Тому, справа не лише в звуженнях а й навиках стрільця.
 

Охотник77

Снайпер
В мене є знайомий
Нагадали теж знайомий купив помпу турецьку з короткім ну хоч убей непомню чи змінні чи фікса була так от він на наступний рік докупив ствол ч 71см чи то 76 і тільки тоді в нього пішли трофеї)
 

12х76

ветеран форуму
надійна команда
Нагадали теж знайомий купив помпу турецьку з короткім ну хоч убей непомню чи змінні чи фікса була так от він на наступний рік докупив ствол ч 71см чи то 76 і тільки тоді в нього пішли трофеї)
Він її почав ДОБУВАТИ( дичину) не з дліною ствола а з умінням ВОЛОДІТИ помпою при бистрій перезарядці!
Якось років 20 назад,я продав МЦ-21-12,купив за смішні гроші Моссберг-500 і весь сезон з ним прополював!
Якщо на початку я не міг зробити більше 2-пострілів,то в Жовтні по качці я впевнено міг з 4 пострілів вибити пару
тройку качок з цієї ж помни. В п\а думати як швидко дозарядити патрон не потрібно ,за вас це робить автоматіка!
 

Охотник77

Снайпер
Ок це все добре що нарешті вияснили хоч і не в тій темі а от як ведуть себе стволи різної довжини з металевим шротом на качку бо я до цього новшества підготовлююсь поступово)
 

12х76

ветеран форуму
надійна команда
Ок це все добре що нарешті вияснили хоч і не в тій темі а от як ведуть себе стволи різної довжини з металевим шротом на качку бо я до цього новшества підготовлююсь поступово)
Люба рушниця зі ЗМІННИМИ ЧОКАМИ буде стріляти сталевим шротом! Як ? ПОКАЖЕ ЧАС!

 

Охотник77

Снайпер
Дюба рушниця зі ЗМІННИМИ ЧОКАМИ буде стріляти сталевим шротом! Як ? ПОКАЖЕ ЧАС!
Та да но і звуження чок 1мм ( повний фул)там нема да навіть на 0.75 незнайшов позначкі про мет. шріт то що кучність буде регулювати контейнер, це вже по темі)
 

12х76

ветеран форуму
надійна команда
Та да но і звуження чок 1мм ( повний фул)там нема да навіть на 0.75 незнайшов позначкі про мет. шріт це вже по темі)
0.25 та 0.5 і вперед! Но вже на 50-70 м стріляти нехто не буде )))) Максимум 40 м )))) Далі перевід набоїв!
 

Kapitan

Снайпер
Колеги, поділіться інформацією з практичних полювань, наскільки часто та на яких саме видах полювань використовує звуження повний чок !?
В свій час багато років користувався МЦ21-12. Там якщо ви знаєте чок фіксований. Моя особиста думка наступна. Це одна із кращих рушниць по бою. Не знаю чому,але думаю за рахунок постійного чока + довжини ствола. Правда в свій час прийшлося рушницю продати бо почала мцеха "жити своїм життям". Відремонтувати своїми силами не зміг, знайомі майстри теж не допомогли. А покійному уже пану "Гебельсу" на ремонт відправляти щось очканув. Коротше збув я ту головну біль на чужі руки, хоча й покупець був проїнформований про казуси. Але якби рушниця працювала штатно то думаю полював би до цієї пори не зважаючи на її вагу.
PS. До речі покійний Ігор Іванович він же Гебельс говорив що по бою є ще одна рушничка з повним та постійним чоком яка дасть фору усім Беретам та Бенеллі це Браунінг.
 

Охотник77

Снайпер
PS. До речі покійний Ігор Іванович він же Гебельс говорив що по бою є ще одна рушничка з повним та постійним чоком яка дасть фору усім Беретам та Бенеллі це Браунінг
Він вмів "говорити" тількі вуха підставляй)
 

senya 2011

Мисливець
В свій час багато років користувався МЦ21-12. Там якщо ви знаєте чок фіксований. Моя особиста думка наступна. Це одна із кращих рушниць по бою. Не знаю чому,але думаю за рахунок постійного чока + довжини ствола. Правда в свій час прийшлося рушницю продати бо почала мцеха "жити своїм життям". Відремонтувати своїми силами не зміг, знайомі майстри теж не допомогли. А покійному уже пану "Гебельсу" на ремонт відправляти щось очканув. Коротше збув я ту головну біль на чужі руки, хоча й покупець був проїнформований про казуси. Але якби рушниця працювала штатно то думаю полював би до цієї пори не зважаючи на її вагу.
PS. До речі покійний Ігор Іванович він же Гебельс говорив що по бою є ще одна рушничка з повним та постійним чоком яка дасть фору усім Беретам та Бенеллі це Браунінг.
А що по роках виготовлення в тих МЦ є якісь "гарні роки" чи погані ??? В багатьох були, але якось всі позбувалися по тій чи іншій причині, а дехто навпаки бере до арсеналу .
 
Зверху