Полювання на голуба

Dedushka

Снайпер
Особой маскировки на этой охоте и не нужно. Стать у дерева и ждать на пути их пролета. В подсолнухе, обычный камуфляж и кепка камуфляжная. Стоять неподвижно и налеты будут в вашу сторону. Главное вычислить их места кормежки и ихнею воздушную карту перелета. :D
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
найкраще маскування - то терпіння. раніше стою на полі - сіла зграя на тому кінці - побіг підкрадатись, злетіли втекли, поки ліз - на тому місці, де я стояв сіла ще більша! і так постійно, поки не вговтаєшся:D
 

oliver

Слідопит
IMG_4881 50%.jpg
А давайте поговорим об одежде, масксетях и просто маскировке при охоте на вяхиря: она необходима или нет? Кто и что использует на такой охоте? Классно было бы с реальными фото!
Начну от себя: максимально использую условия природной местности, чтобы ее не нарушать и не отпугнуть птиц!
На мою думку, маскування вкрай необхідна умова вдалого полювання на голуба саме з чучалами. Особливо маскування лиця та очей (сіточка). Можливо тому, що я волію приваджувати птицю близько 15-30м. І дуже не люблю стріляти по хрестиках і потім шукати птицю годинами. Соби вже не маю 5-й рік. Ось так. Використовую головний убір від кікімори, там очі та лице закрите повністю. Часто випадки, коли голуб зависав над чучелами і дивився на мене в упор не розуміючи хто це і що це. Стояв з товаришем, товариш без маскування, голуб облітав нас обох боками. Допоки не нагнав його геть(товариша). Все пізнається в порівнянні. Я полював і так і так. Різниця дуже відчутна.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
На мою думку, маскування вкрай необхідна умова вдалого полювання на голуба саме з чучалами. Особливо маскування лиця та очей (сіточка). Можливо тому, що я волію приваджувати птицю близько 15-30м. І дуже не люблю стріляти по хрестиках і потім шукати птицю годинами. Соби вже не маю 5-й рік. Ось так. Використовую головний убір від кікімори, там очі та лице закрите повністю. Часто випадки, коли голуб зависав над чучелами і дивився на мене в упор не розуміючи хто це і що це. Стояв з товаришем, товариш без маскування, голуб облітав нас обох боками. Допоки не нагнав його геть(товариша). Все пізнається в порівнянні. Я полював і так і так. Різниця дуже відчутна.
Спасибо, очень доходчиво!
Особенно это:
я волію приваджувати птицю близько 15-30м.
І дуже не люблю стріляти по хрестиках і потім шукати птицю годинами.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
найкраще маскування - то терпіння. раніше стою на полі - сіла зграя на тому кінці - побіг підкрадатись, злетіли втекли, поки ліз - на тому місці, де я стояв сіла ще більша! і так постійно, поки не вговтаєшся:D
Было и такое! Ползешь, по пластунски, к стае вяхирей метров...надцать, а то и сотню, и только треск их крыльев над головой слышишь: куда там стрелять! Стоишь, с мокрыми насквозь коленями и локтями, и ...снова мечтаешь, как их обмануть в следующий раз! Так набирался опыт...
 
Останнє редагування:

oliver

Слідопит
якщо на дискованому чи стерня одягаю кікімору повністю, і в кущик, хай навіть маленький. Тоді він стає просто більший(кущик). а рушницю завжди тримаю в тіні від себе(від свого тіла) або стволом в напрямі на сонце. тоді нічого не відблискує. вскидаю вже коли голуб сів або налетів достатньо близько.
 

oliver

Слідопит
Было и такое! Ползешь по пластунски к стае вяхирей метров...надцать, а то и сотню, и только треск их крыльев над головой слышишь: куда там стрелять! Стоишь, с мокрыми насквозь коленями и локтями, и ...снова мечтаешь, как их обмануть в следующий раз! Так набирался опыт...
я перестав переміщатися по полю. кропіткі спостереження наше все. коли розчохлиш їх поведінку(голубів), ставиш в правильному місці правильні чучала і все.)))) прилітають сідають на голову. але підготовка до цих години-півтора кайфу займає дні.
 

oliver

Слідопит
В цьому сезоні обовязково ще хочу з якісною сіткою спробувати полювати. думаю результат буде також позитивний. особливо на відкритих ділянках, на початку сезону, до соняшнику. Хоча в соняшнику вона теж буде працювати.
 

oliver

Слідопит
Подготовка-это не меньший кайф, чем сам процесс стрельбы, ИМХО!;)
згідний. авто бінокль і природа. коли куди і звідки? (летять) основні питання. якщо відповіді знайдені, то можна вже брати ружжо.))))))
 

север

ветеран форуму
надійна команда
згідний. авто бінокль і природа. коли куди і звідки? основні питання. якщо відповіді знайдені, то можна вже брати ружжо.))))))
Прикупил недавно хороший бинокль. Специальный. А то 8-кратный слабоват, ИМХО.
 

oliver

Слідопит
Прикупил недавно хороший бинокль. Специальный. А то 8-кратный слабоват, ИМХО.
Круто! Як то кажуть в ... думки сходяться. Я також зараз в пошуках. Хочу придбати підзорну трубу хорошої якості та підвищеної кратності. Щоб і спостерігати і фотки зробити якісні. Дорогі зараза хороші))) Але нічого не поробиш - треба.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Круто! Як то кажуть в ... думки сходяться. Я також зараз в пошуках. Хочу придбати підзорну трубу хорошої якості та підвищеної кратності. Щоб і спостерігати і фотки зробити якісні. Дорогі зараза хороші))) Але нічого не поробиш - треба.
Если пользоваться штативом, то можно брать прибор, в принципе, любой кратности. Но если наблюдать с рук, то 12-кратный будет "потолочный" на подобных охотах.
 

oliver

Слідопит
штатив обовязково. або з машини є в що вперти.
 

Зверобой 60

Мисливець
По поводу кормежки.Первыми идут жучки,червячки-разнообразная зелень(весна).При поспевании злаковых в первую очередь голубь предпочитает молодой овес с молочком,потом пщеницу но не особо так как она держиться на колосе и высоко.Позже когда идет покос то все по очереди и семечки тоже а кукурузу любит не из за самих початков а из за того что при косьбе ложиться на земле очень много всяких вкусняшек и особенно жучков,паучков,сверчков и прочей мелочи.Позже когда покосы с опавшим зерном будут подметены то к этому времени желтеет и осыпаеться жолудь с дуба чересчатого.Это самый питательный и жирный продукт который накапливаеться в мышечной ткани,под кожей и дает силу для отлета на зимовку .Голубь очень осторожная и недоверчивая птица,и если два дня отстреляешь на пути пролета к кормному полю то на третий даже не расчитывайте на пролет-(пройдут стороной).Я например к первой засидке возвращаюсь через три охотдня и то если там продолжаеться уборка кормовых.Наблюдательность ,усидчивость и сноровка дают положительные результаты.Удачи!!!.;)
 

Kapitan

Снайпер
[QUOTE="а рушницю завжди тримаю в тіні від себе(від свого тіла) або стволом в напрямі на сонце. тоді нічого не відблискує. вскидаю вже коли голуб сів або налетів достатньо близько.[/QUOTE
Стріляти по сидячому то вже не полювання, а заготівка мяса. У чому кайф розстріляти сидячу птицю. Де мисливський азарт. Можливо я і в чомусь помиляюсь, але ,це моя особиста думка.
 

Dedushka

Снайпер
[QUOTE="а рушницю завжди тримаю в тіні від себе(від свого тіла) або стволом в напрямі на сонце. тоді нічого не відблискує. вскидаю вже коли голуб сів або налетів достатньо близько.[/QUOTE
Стріляти по сидячому то вже не полювання, а заготівка мяса. У чому кайф розстріляти сидячу птицю. Де мисливський азарт. Можливо я і в чомусь помиляюсь, але ,це моя особиста думка.
А как стреляют глухаря на току? Нужно мастерство подойти к нему на уверенный выстрел. Это мастерство. Так и к вяхерю, обдурить птицу и подойти незамеченным на выстрел)))). Я думаю что всем без исключения приходилось стрелять по сидячему голубу. Если ты крадешься, как писалось выше ползешь по полю как партизан и дополз до цели , спугивать его что-бы потом стрельнуть ???. :D
 

oliver

Слідопит
[QUOTE="а рушницю завжди тримаю в тіні від себе(від свого тіла) або стволом в напрямі на сонце. тоді нічого не відблискує. вскидаю вже коли голуб сів або налетів достатньо близько.[/QUOTE
Стріляти по сидячому то вже не полювання, а заготівка мяса. У чому кайф розстріляти сидячу птицю. Де мисливський азарт. Можливо я і в чомусь помиляюсь, але ,це моя особиста думка.
Дуже часто голуб прилітає і сідає дуже тихо і незамітно. Я часто перераховую ракушки, щоб визначити, чи немає серед них приходька. Тому не завжди є можливість полювати вльот. Інколи приходиться вскидувати рушницю по сидячому серед чучал. Адже азарт не тільки в самому пострілі, а і в тому, щоб принадити голуба до свого табунця. І вершина цієї майстерності якраз і є посадка голуба. А ви думаєте, що птиця сидить, поки я вскидую рушницю і чекає? Частіше вона встигає взлетіти і пострвл вже вльот. А кабана ви також не стріляєте коли він зупиняться? Тільки на бігу? А як собаки тримають на одному місці? Не стріляти? Заготівля? А на деревах полювання? А на водопої? А на проводах? Голуб це не качка, що став на дамбі і пуделяєш 100-120м по хрестиках. Тут соображати треба))))) Різні види полювання передбачають різні способи добування дичини.
 

Kapitan

Снайпер
А как стреляют глухаря на току? Нужно мастерство подойти к нему на уверенный выстрел. Это мастерство. Так и к вяхерю, обдурить птицу и подойти незамеченным на выстрел)))). Я думаю что всем без исключения приходилось стрелять по сидячему голубу. Если ты крадешься, как писалось выше ползешь по полю как партизан и дополз до цели , спугивать его что-бы потом стрельнуть ???. :D
А если сидиш 20 метров от чучалок и к ним подсел вяхирь?
 
Зверху