Щодо полювання на борсука.

север

ветеран форуму
надійна команда
Ст. 17 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання" визначає перелік мисливських видів, на які проводиться полювання по ліцендзіях. До цього переліку входять всі парнокопитні, білка, бабак, бобер, БОРСУК, ондатра та куниця лісова. А ст. 16 цього самого ЗУ визначає перелік мисливських видів, на які здійснюються полювання відповідно до затверджених лімітів. До цього переліку входять також всі парнокопитні, білка, бабак, бобер, ондатра та куниця лісова. Як бачимо, цей список повністю дублює список ліцендзійних видів, тобто тих видів, полювання на яких проводиться по ліцендзіях. Але в ньому чомусь нема лише БОРСУКА. Виходить, що ст. 17 ЗУ стосовно борсука протиречить ст. 16 ЗУ. Бо як можна полювати на борсука по ліцендзії, якщо такої ліцендзії теоретично не можна отримати (ліміти на борсука ж не затверджуються). Що це, ще один абсурд нашого законодавства чи я щось не так розумію? Може хтось це пояснити? Дуже прошу в цій темі писати коментарі стосовно конкретного питання, а не про мисливську етику, властивості борсучого жиру та тому подібне.
Вряд ли Вы получите вразумительный ответ, по заданному вопросу, от таких же, как и Вы, форумчан-охотников.
 

Panters

Снайпер
Логічно помислити як воно має бути? Берете ліцензію (обов'язково має бути норний пес),
єгеря не забути:), пускаєте помічника в нору і полюєте. Простіше просто по тихому
зробити все те саме але без витрат та єгеря, розкопати нору і арі ведерчі, хто в такому
випадку буде змушений брати ліцензію?, який попит має бути на таке полювання по
ліцензії? Борсук це нічна тварина, вдень іншим способом його не добудеш, а вночі
всяке полювання заборонено. В мене в різний час був і ягд і фокси, але ніколи не було
бажання пускати їх в нору, навпаки був заінтересований в тому щоб вони були байдужі
до цього, з ягдом так і було, а от фокси ніяк, лайки гонять кабана а вони сидять в норі,
природа йоли-пали:), але це таке, по темі виходить що ніхто ліцензії на борсука брати
не буде, і проконтролювати цей вид брака практично неможливо, тому нема і не буде
ніяких лімітів на борсука, ніхто не хоче цим заморачуватись.
 

Перо

Новачок
Як мене не підводить пам`ять то в 2016 році в зв’язку з різким зниженням популяції борсука, полювання на нього заборонили до Ч/К не заносили но ліцензій не видають
 

Hovarf

Слідопит
Вряд ли Вы получите вразумительный ответ, по заданному вопросу, от таких же, как и Вы, форумчан-охотников.
Я сподівався, що на нашому форумі присутні не лише прості мисливці, але й люди які професійно обізнані в таких питаннях - мисливствознавці, керівники мисливських господарств, посадові особи Держагентства лісових ресурсів, Мінекології та їх місцевих органів ну і тому подібне. Але схоже на те , що їх це питання абсолютно не цікавить , або воно занадто складне, щоб на нього дати якусь більш - менш нормальну відповідь. Навіть пан Катиш С. В. мовчить, і не хоче давати роз*яснення порядку проведення ліцензійного полювання на борсука. А шкода. Ми дуже багато дискутуємо про весняне полювання на пернатих, яке Законом України заборонено і навряд чи колись буде дозволено і зовсім не хочемо порушувати тему полювання на борсука - яке законом ДОЗВОЛЕНО, але чомусь ось уже цілих 5 років в Україні НЕ ПРОВОДИТЬСЯ.
 

Hovarf

Слідопит
а вночі
всяке полювання заборонено.
Якась дивна у Вас позиція. Ви стверджуєте, що вночі полювання заборонене , тому рекомендуєте полювати на борсука вдень, але взагалі без ліцензії - "просто по тихому
зробити все те саме але без витрат та єгеря, розкопати нору і арі ведерчі..." . До речі розкопування нір тварин - це також порушення (ст. 20 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання").
 

Hovarf

Слідопит
Як мене не підводить пам`ять то в 2016 році в зв’язку з різким зниженням популяції борсука, полювання на нього заборонили
Неправда, ніхто полювання на нього не забороняв. Принаймні офіційно. Почитайте діючий закон. Борсук там і на сьогоднішній день вказаний як ліцензійний мисливський вид. І ніякого зниження популяції не було. Скоріше навпаки.
 

Panters

Снайпер
Якась дивна у Вас позиція. Ви стверджуєте, що вночі полювання заборонене , тому рекомендуєте полювати на борсука вдень, але взагалі без ліцензії - "просто по тихому
зробити все те саме але без витрат та єгеря, розкопати нору і арі ведерчі..." . До речі розкопування нір тварин - це також порушення (ст. 20 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання").
Як можна взяти ліцензію, якщо ліцензії на бобра Держгагентство взагалі не видає обласним управлінням? Ви мої попередні пости читали?
Не перекручуйте пане мої слова, уважно читайте, я написав
як воно по закону має бути і як воно є по факту, я нічого нікому
не рекомендував.
 

Panters

Снайпер
Як можна взяти ліцензію, якщо ліцензії на бобра Держгагентство взагалі не видає обласним управлінням? Ви мої попередні пости читали?
І що, хочете сказати що на бобра по факту
не полюють бо не видають ліцензії?, чи
може ще й це я теж рекомендую:)?
 

Panters

Снайпер
Неправда, ніхто полювання на нього не забороняв. Принаймні офіційно. Почитайте діючий закон. Борсук там і на сьогоднішній день вказаний як ліцензійний мисливський вид. І ніякого зниження популяції не було. Скоріше навпаки.
Виходить що не забороняють і не дозволяють,
якщо борсук ліцензійний вид, а ліцензій по
факту не видають, то й ніякого законного
полюванняна на нього не може бути.
 

Hovarf

Слідопит
Виходить що не забороняють і не дозволяють,
якщо борсук ліцензійний вид, а ліцензій по
факту не видають, то й ніякого законного
полюванняна на нього не може бути.
Отож то і воно. Саме в цьому питанні і намагаюся розібратися. Чому воно так виходить.
 

Hovarf

Слідопит
Мені дуже шкода, що не почув в даній темі конструктивних думок фахівців від мисливського господарства та й від простих мисливців, щодо полювання на борсука. А зокрема - чому воно в нас не проводиться , хоча законом не заборонено, і найголовніше - які шляхи виходу з цієї ситуації. Шкода, адже борсук - цікавий об'єкт полювання. Але всім байдуже. Можемо до безконечності обговорювати тему весняного полювання на пернатих, якого вже ніколи не буде, можемо до безконечності говорити про лося , якого занесли в Червону Книгу, де він і залишиться назавжди. А щодо борсука - нікому це не цікаво. А от коли цього борсука як і лося занесуть в Червону Книгу, тоді почнемо "соплі жувати" та вести дискусії. Враховуючи це , вважаю за потрібне дану тему закрити.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Шановний Ховарфе! Його - борсука - тільки не досить давно "винесли" із тої ЧКУ. Але заради хутра його зараз "брати" не хочуть (і хімія" коштує дорого, і обробляти його шкуру досить складно), а щодо "деяких інших принад!, то тишком-нишком добули без зайвих проблем, що требя відрізали, та по домівках!..
Поки не буде культури полювання та поваги до законодавства - так воно й буде!
Але інспекції не працюють (або не так працюють, як треба), а за законодавством виховання мисливців з ранього дитинства вважається забороненою діяльністю!.. Галузь є, а виховання немає, більше того - заборонено... :(
 
Останнє редагування:

Hovarf

Слідопит
Всім добрий вечір. Вирішив відкрити дану тему для продовження дискусії, оскільки Катиш Сергій пообіцяв дати фаховий коментар в понеділок, правда не сказав в який. Сподіваюся, що найближчим часом почуємо думку фахівця.
 
Доброго дня колеги! Було велике бажання написати змістовну, велику відповідь на питання щодо полювання на борсука в Україні, але...
ПРОШУ УВАЖНО ПРОЧИТАТИ, КОМУ ЦІКАВО!

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про мисливське господарство та полювання

( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 18, ст.132 )

{ Із змінами, внесеними згідно із Законами
N 3053-III ( 3053-14 ) від 07.02.2002, ВВР, 2002, N 29, ст.198
N 762-IV ( 762-15 ) від 15.05.2003, ВВР, 2003, N 30, ст.247
N 1122-IV ( 1122-15 ) від 11.07.2003, ВВР, 2004, N 7, ст.58
N 1695-IV ( 1695-15 ) від 20.04.2004, ВВР, 2004, N 32, ст.391
N 1827-VI ( 1827-17 ) від 21.01.2010, ВВР, 2010, N 10, ст.108 }

Стаття 16. Ліміти використання мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду


{Назва статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1827-VI від 21.01.2010}


Полювання на парнокопитних тварин, куницю лісову, бобра, ондатру, бабака, білку, віднесених до державного мисливського фонду, здійснюється відповідно до лімітів!!!

Тобто борсук не є лімітованим видом!!!

Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду

Добування мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду здійснюється за дозволом - ліцензією або відстрільною карткою.


За ліцензією здійснюється полювання на кабана, лань, оленів європейського та плямистого, козулю, лося, муфлона, білку, бабака, бобра, борсука, ондатру, куницю лісову.
В вищевказаній статті вказано, що полювання на борсука здійснюється за ліцензією. Тобто, логічно повинен бути ЛІМІТ!
З цього приводу, я написав листа до Держлісагенства та Міненергетики та захисту довкілля. Відповідей, до сьогодні не отримав. Сьогодні зроблю Інформаційний запит....

Коментувати без розяснень спеціально уповноважених органів, думаю що не правильно...Але декілька тез, дозволю собі:rolleyes:
1. В Україні відсутні затверджені та проюстовані Методи обліку мисливських тварин.
2. Настановою та Порядком з упорядкування мисливських угідь лише для Лісостепової зони визначено, що мінімальна щільність за якої дозволяється полювання на борсука становить 10 голів на 1000 га.
Але не прописано як визначати площу стаціїї мешкання борсука/ Розрахунок на всю площу господарства є не вірним!!!
3. Проаналізуваши ліміти зазначу, що ліміт добування (відлову) борсука становив:
2012 - 5 голів
2013- 6 голів
2014- 80 голів
2015 - 62 голови
2016-2019 ліміт не встановлювався!
З якої причини, я не знаю!!!
4. На підставі яких розрахунків встановлювали ліміти для користувачів Львівської та Чернівецької областей, для мене не зрозуміло...Бо в Україні не має порядку проведення цих розрахунків:(
5. Щодо нашого підприємства ТОВ "НВП "Укрмисливрибпроект", ми в своїх проектах робимо розрахунок по методології сусідньої країни, з посиланням на це в Проекті!
6. Щодо падіння чисельності борсука, чи його росту на жаль ніхто не відповість точно...Навіть, якщо взяти за основу дані 2тп мисливство....Бо це значний обсяг роботи, яким ніхто не займався...
7. Борсук веде сутінковий спосіб життя, і полювання на нього є "на межі фолу"....
Стаття 20
. Заборони щодо здійснення полювання
3) полювання у заборонений час, а саме:
у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);

На цьому в мене, на сьогодні все...Буду мати відповіді на зазначені питання від Держлісагенства та Міненергетики та захисту довкілля, проінформую.

З повагою. С.В. Катиш

 

север

ветеран форуму
надійна команда
4. На підставі яких розрахунків встановлювали ліміти для користувачів Львівської та Чернівецької областей, для мене не зрозуміло...
Пожалуй, это, пока, самый интересный вопрос!
Ведь не просто так, наверное, кому-то это взбрендило в голову! Раз такой пункт внесли в приказ. Хотя, в Украине, в наше время, случается и не такое.
А кому действительно интересно, тот может прямо к этим охотпользователям и обратиться за разъяснением. Хотя я лично сомневаюсь, что они дадут вразумительный ответ, со ссылкой на законодательство.
П.С. Как нет ответа и разъяснений, почему, например, в Черниговской области уже который год в приказах об охоте отсутствуют дикие гуси. В то время, как в соседних охота на них открыта и лимитирована.
 

Hovarf

Слідопит
Добрий день. Сергій Васильович, дякую за коментар. Напрошується висновок, що в цій темі запитань залишається більше , ніж відповідей. Але все одно, Ви донесли до широкого загалу багато цікавої інформації. Ну що ж , якщо Ви й справді написали запит в Держлісагентство та Міненергетики, то було б цікаво почути їхню відповідь, зокрема:
- як так вийшло , що в ст. 16 ЗУ борсук не згадується, а в ст. 17 він відноситься до "ліцензійних " видів.
- як так вийшло, що ліміти на "нелімітований " вид затверджувались протягом 2012 -2015 років? І полювання проводились. То що виходить - це було незаконно?
- чому полювання на борсука не проводились впродовж останніх 4 - ох років по всій Україні? І це при тому, що борсук - мисливський вид. Причому - без жодних офіційних пояснень в пресі, на офіційних сайтах Держлісагентства та Мінагрополітики? Про борсука просто було прийнято мовчати і не згадувати.
- на підставі яких розрахунків встановлювали ліміти для Чернівецької та Львівської областей?
Якщо Ваш запит надіслано офіційно , то відповідь повинна бути офіційно надана. Будемо чекати відповіді та пояснень від чиновників. Ще раз дякую за коментар.
 
Зверху