Термінологія зброї

Статус
Закрита.

Volodia Hirniak

Мисливець
Так, але з цівкою це не працює.
Моя позиція така, що цим словом не ту частину зброї називають.
Діалекти є, і всі знають, що діалекти збагачують мову. Є слово рушниця. Всі згодні? Думаю, так. А те як її по регіонах називають, то й не вадить.

Цівка — передня частина ложа рушниці, ручного кулемета;
Цівка — розмовне позначення ствола рушниці або іншої вогнепальної зброї ;


Воно й в словнику, одним словом дві частини рушниці позначено.

Мені здається, що "цевйо" правильно ців'ям називати.
Є стаття на цю тему в газеті Полювання та Риболовля, називається "Цівка-це ствол!", якщо не помиляюсь це випуск травень-червень 2023 року
 
Останнє редагування:

Volodia Hirniak

Мисливець

север

ветеран форуму
надійна команда
В нас всі без виключення називають фузия, фузийка (лагідніше).Ніхто не називає рушниця або ще якось тільки так)))
Франко-польське, і аж ніяк не українське, слово:

Фу́зія, фу́зе́я[1] (пол. fuzja, рос. фузея від фр. fusil — «рушниця») — рушниця з ударно-кремінним замком, що була поширена у XVIIXVIII століттях. Мала тригранний багнет.

Фузію винайшли у 2-й половині XVII століття у Франції.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
ствольна коробка (від рос.) - всі знають що це
комора замкова (пол.)- це те саме
то як бути?
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Артур, а він, цей закон в умовах того, що маємо в країні, наразі актуальний? Чи як прийдуть ПОтріоти чи економісТИ, щось зміниться "з помахом чарівної палички"?
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Хтось з тих, хто на фронті, заморочується питанням, що в танка чи гармати - ствол чи люфа? В автоматі, як і в мисливській рушниці, всі ті ж самі складові, і ствол чи люфа, і цівка, і приклад, і ствольна коробка. Як в статуті значаться назви цих частини? Це когось гнітить, російський це термін чи який інший?
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Скрадкі називали і називають на півдні нашої країни Фанза, підемо пулювати на фанзи
 
Хтось з тих, хто на фронті, заморочується питанням, що в танка чи гармати - ствол чи люфа? В автоматі, як і в мисливській рушниці, всі ті ж самі складові, і ствол чи люфа, і цівка, і приклад, і ствольна коробка. Як в статуті значаться назви цих частини? Це когось гнітить, російський це термін чи який інший?
Тю... Гнітить, звісно ж.
За українське ж б'ються.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Питав. Не гнітить. Навпаки, хлопці отримують задоволення, коли не тільки термінологія, а ще й зброя до них попадає трофейна кацапська. Насипають з більшим задоволенням "со стволов" по кацапам
 
Питав. Не гнітить. Навпаки, хлопці отримують задоволення, коли не тільки термінологія, а ще й зброя до них попадає трофейна кацапська. Насипають з більшим задоволенням "со стволов" по кацапам
Я теж питався. Нічого з того їхнього "мира" нам не треба, кажуть.
Ну, а "залізо" то таке. Трофеї.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Статус
Закрита.
Зверху