Старые патроны. Ностальгия.

север

ветеран форуму
надійна команда
До речі, той же Сокол різниться навісками від партії до партії.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
После окончания гражданской войны порох под маркой «Сокол» также выпускался, но характеристики его были крайне нестабильны[4]. В 1937 году его выпуск был начат в Рошале, и в 1941 на него был принят ГОСТ 479-41, который должен был стабилизировать качество продукта, но после начала Великой Отечественной войны промышленность была переориентирована на выпуск продукции военного назначения. После войны работы по созданию химически стойкого бездымного пороха со стабильными баллистическими свойствами для спортивно-охотничьего оружия были продолжены. В 1951 году был утверждён новый ГОСТ 5741-51 на пироксилиновый порох марки «Сокол»[1].

Ми не знаємо, які були наважки у старого Сокола, можливо і 2,7 г, чом би й ні?
Якщо навіть сучасні доходять до 2,5г.
 

Аникей

Мисливець
Сучасний Сокол так, а древній, того ж ГОСТ-41, ХЕЗ.
Страсті бачу накладаються, всім кортить подивитись що там всередині того патрона , я так колись в дитинстві торбу лялькового діда мороза роздерибанив з цікавості і знайшовши вату був дуже розчарований. Так що невидіьться, нехай буде цілий, заодно і тема буде жити.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Страсті бачу накладаються, всім кортить подивитись що там всередині того патрона , я так колись в дитинстві торбу лялькового діда мороза роздерибанив з цікавості і знайшовши вату був дуже розчарований. Так що невидіьться, нехай буде цілий, заодно і тема буде жити.
+100
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Впевнений на 99% що в цьому патроні нічого супер пупер не має більше всього що він зібранийяк то кажуть ис того чтот было под рукой:D
...як і всі інші мисливські патрони 12 калібру. Канхвет там немає точно!:p
 
Останнє редагування:

кесарь

Мисливець
Терра інкогніта... Радянський, ІМХО. По маркуванню, більш за все: Б-порох бездимний, 2-номер дробу. Курочить не буду, він у мене єдиний. 1948 року випуску.
П.С. Хто не в курсі, то патрони виробництва СРСР в перших паперових гільзах випускались також і з димним (!) порохом!
Скоріш за все це патрон, споряджений на Краснозаводском Химзаводе, про це зазначає цифра 11 на маркеровці гільзи. То що це заводський патрон, не може бути ні якого сумніву. Мені здається я вже викладавав в цієї темі фото аналогічного патрону, викладу його знов, щоб була можливість порівняти ці патрони, тому що між ними багато спільного, май же все. Подивіться уважно рік випуску, маркеровка гільзи, характерна механічна подряпина обжиму юбки гільзи, маркеровка на дробової прокладці, та навіть почерк завальцювання на цих патронах ідентичні. Не має сумніву що обидва ці патрони пройшли зарядку на одному обладнанні. Це саме заводський патрон, з чим я вас поздоровляю, бо це дуже цінний екземпляр для колекції.
 

Вкладення

Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Скоріш за все це патрон, споряджений на Краснозаводском Химзаводе, про це зазначає цифра 11 на маркеровці гільзи. То що це заводський патрон, не може бути ні якого сумніву. Мені здається я вже викладавав в цієї темі фото аналогічного патрону, викладу його знов, щоб була можливість порівняти ці патрони, тому що між ними багато спільного, май же все. Подивіться уважно рік випуску, маркеровка гільзи, характерна механічна подряпина обжиму юбки гільзи, маркеровка на дробової прокладці, та навіть почерк завальцювання на цих патронах ідентичні. Не має сумніву що обидва ці патрони пройшли зарядку на одному обладнанні. Це саме заводський патрон, з чим я вас поздоровляю, бо це дуже цінний екземпляр для колекції.
Дякую!
 

кесарь

Мисливець
Доречі, добавлю щє трошечкі інформації в підтвердження заводського походження цього патрону. З інформації про історію заводу №11:
"...В 1947г. был освоен выпуск бумажных охотничьих гильз объемом 2 млн. шт. в год, с 1948г. – снаряжение охотничьих патронов мощностью 200 тыс. шт. в год..." Так шо цілком можливо, що цей патрон - з перших патронів післявоєнного заводського виробництва в СРСР.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Доречі, добавлю щє трошечкі інформації в підтвердження заводського походження цього патрону. З інформації про історію заводу №11:
"...В 1947г. был освоен выпуск бумажных охотничьих гильз объемом 2 млн. шт. в год, с 1948г. – снаряжение охотничьих патронов мощностью 200 тыс. шт. в год..." Так шо цілком можливо, що цей патрон - з перших патронів післявоєнного заводського виробництва в СРСР.
Мабуть, так воно і є.
 
Зверху