Старые патроны. Ностальгия.

Serg-Kyiv

Новачок
Подарували сьогодні такий раритет
viber_image_2023-04-16_22-52-20-113.jpg viber_image_2023-04-16_22-52-20-189.jpg
Погуглив - наче Чехія, але це не точно
В інтернеті повно схожих, але там всюди написи на самій гільзі, а тут тільки на донці гільзи.
Я так думаю, шо їм років і років, бо у колишнього власника вже немає зброї років 30 мабуть. Прибирав перед НР і знайшов коробку, про яку давно забув.


Цікаво, вони ще на щось спроможні чи навіть немає сенсу пробувати стріляти?
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

Serg-Kyiv

Новачок
Да, я теж дивися, що там і гільзи йдуть з написами вирбника і часто навіть капсуль
А тут дивно - з вигляду закатка заводська, бо всі один в один акуратні
але проста гільза без напису
ну і капсуль простий

ще б розуміти який там порох всередині...
якшо бездимний, то може теоретично ще й буде толк, але це мабуть тільки вскривати треба
 

VS1975

Снайпер
Да, я теж дивися, що там і гільзи йдуть з написами вирбника і часто навіть капсуль
А тут дивно - з вигляду закатка заводська, бо всі один в один акуратні
але проста гільза без напису
ну і капсуль простий

ще б розуміти який там порох всередині...
якшо бездимний, то може теоретично ще й буде толк, але це мабуть тільки вскривати треба
Це заводські патрони. Можливо 80 - 90 - х років випуску. Порох там бездимний, але стріляти ними небезпечно. Потрібно просто розібрати патрон і подивитися на всі складові. Чекаємо Вашого звіту з детальним описом та фото ;).
 

Serg-Kyiv

Новачок
Розібрав
viber_image_2023-04-17_15-25-27-976.jpg
порох дійсно бездимний, два просалених пижа, дріб

Пороху 1.87 грами
viber_image_2023-04-17_15-25-27-552.jpg

дробі 36 грам
viber_image_2023-04-17_15-25-27-950.jpg

Капсуль нормальний
Зсередини ніяких ознак відсирівання чи корозії


правда 36 грам - нормальна така вага вже
хоча думаю мій Хатсан ескорт мав би потянгути нормально (там патронник 12/76, то наче і магнум переварює, хоча думаю не варто зловживати)
 

VS1975

Снайпер
Порох наче " Сокол ". Дріб якась різна ( чи то так здається ), наважка великувата для 12 калібру. Пижі з якого матеріалу ?
 

Тарас_Когут

Мисливець
Вага дробу в 36 гр. номальна, для мисливських набоїв 12 калібру. Сьогодні всі відомі виробники набоїв мають у асортименті 36 грамові набої 12 калібру. Між 32 і 36 вагою дробу при пострілі різниця, практично не відчутна.
 

Корнилов

Снайпер
Вага дробу в 36 гр. номальна, для мисливських набоїв 12 калібру. Сьогодні всі відомі виробники набоїв мають у асортименті 36 грамові набої 12 калібру. Між 32 і 36 вагою дробу при пострілі різниця, практично не відчутна.
Дивлячись з якої рушниці))) Можливо Ви не відчуваєте ,а рушниця)))?
 
Останнє редагування:

Тарас_Когут

Мисливець
Сучасні рушниці, практично всі з 76 патронником. У моєї рушниці вага 3600 грам, тому нормально 36 грам заряд.я
 

Serg-Kyiv

Новачок
Порох навряд чи Сокіл, бо то ж чи то чеський, чи то німецький патрон
до речі, дуже дрібні пластиночки, на відміну від Соколу

Дріб однаковий, то так здається
частина його аж глянцева, а частина якась наче трошки рихла
сам не розумію чому так

Щщодо 36 грам і 76 патронника - то так, наче багато які йдуть з ним, правда чомусь думаю, що звичайний хатсан ескорт еймгард може почати дути від таких набоїв

з Маверіка стріляв якось, то там ствол здається з значно товстішої сталі
власник бавився, то зробив наважку 50 грам і 60 грам по декілька десятків патронів
ну і дав мені постріляти - то плече добре відчуло, синяк був )))


так шо, пробувати чи не пробувати?
в цілому, шо може бути не так?
я так розумію максимум - то або затяжний вистріл, або взагалі може не вистрілити просто
то головне в ствол не заглядати ))
 
Зверху