Причины браконьерства?

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Розкажу один випадок, який стався пару-три тижні назад на моїй батьківщині, зараз тот - тимчасово окуповані території, бо тільки так згідно законодавства і віра повинна жити, що повернемося.
Звісно історію цю я почув від земляків і подробиці і факти мені толком не відомі, але постараюся донести саму суть.
Десь перед новим роком кацапів, які були розміщені по глухим селам, повивозили на лбз, стало відносно тихо і спокійно, і місцеві голодні дебіли-мисливці вирішили загнати пару кабанів, яких розвелося за два роки кругом. Зібралися зграєю, видно щось десь стріляли, шуміли, хтось почув, подзвонив, може добули щось, хз, але через годину-другу прилетіли "волшебніки в голубом вертольоті", всіх поклали мордою в сніг і далі подробиці мені не відомі, точніше не розказували, та й не здорово цікаво. То їхній вибір і пора вже розуміти що, де і як. Бо там тільки так, тільки мордою в сніг, бо вони підари і орки, але це дієво і діють там військові закони, комендатура, маски-шоу і ті.
Але вони, військові кацапи на чужій землі, можуть контролювати такі процеси і контролюють.
Ми, точніше наші силові структури, військові - ні. Чи не можемо, чи не хочемо, чи права не маємо. А скоріше все разом.
 
Останнє редагування:

Altay1972

Снайпер
Ми, точніше наші силові структури, військові - ні. Чи не можемо, чи не хочемо, чи права не маємо. А скоріше все разом.
Наши эти процессы возглавляют, у них же теперь в добавок к тепликам есть дроны, и даже дроны с тепликами...от чего и грустно...
Зашел в наш телеграмм канал охота с лайкой, так оказывается у нас куниц больше чем в сибири соболя, и барсучьего жира у нас больше, чем у нас же свиного смальца...
Егерьская служба должна быть государственной с соответствующими правами, и санкции должны быть болезненными, и поддержка общества и т.д.
А если продолжать так как сейчас, то одни мыши и остануться...
 

Охотник77

Снайпер
Яка боротьба з браками на державному рівні)Про що мова)якщо сам президент взяв під контроль боротьбу з не законним добуванням бурштину,хабарниками і мабуть всі знають чим закінчилась та та й не тільки та боротьба в нашій державі правільно нічим! то хто на що ще сподівається)
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Егерьская служба должна быть государственной с соответствующими правами, и санкции должны быть болезненными, и поддержка общества и т.д.
Поліція, прокуратура, екологічна інспекція, суди і навіть ДП "Ліси України" - хіба це не державні органи? До речі, послідні доволі гарно укомплектовані і забезпечені, для боротьби з браконьєрством. На послідній перевірці, навіть я здивувався їхньому забезпеченню! Відеорегістратор на авто, нагрудні камери для фіксації порушень, навіть новенький Мітцубіші Л200 взамін декілька годишнім Форд Рейнжерам, які вони зчитають вже старими і все це за державні кошти. Було б тільки бажання боротися з браконьєрами....
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
До лютого 2022 у нас в Луганській області, точніше на ту приблизно половину що була підконтрольна після 2014, був один інспектор екоінспекції, що займався питаннями браконьєрства. Хз скільки це по площі, вставлю картинку, червона то окупована 2014, рожева то решта. Ото на отой кусок один інспектор. Сумніваюся що десь по іншим областям більша "щільність" інспекторів.

total control... :D
 

Вкладення

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Працівників екологічної інспекції звісно більша щільність, але в рейди їздили одиниці. І то, більше коли самі виїхали на полювання і масовку складали звичайні мисливці-компанйони по полюванню.
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Сумніваюся що десь по іншим областям більша "щільність" інспекторів.
До централізації - один інспектор на район, плюс штат в обласному управлінні, в рейди цікаво їм тоді, коли є з чого гарно поживитися)
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
До централізації - один інспектор на район, плюс штат в обласному управлінні, в рейди цікаво їм тоді, коли є з чого гарно поживитися)
Тобто всі негаразди з браконьєрством з-за децентралізації? :)
Толя, я працював більше року в селищній (бувшій районній) раді до лютого 2022. Нічого кардинального після децентралізації не змінилося. Доречі, зараз кожна громада може сама запровадити посаду інспектора-еколога, делегувати йому права і жити щасливо :) звісно за свій кошт
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
До централізації - один інспектор на район
трохи не так - Кіровоградська область (ще з 2008 року)- ДЕІ обласна, інспектори тільки в області, на три західні райони - 1 інспектор на місці, бо в Гайвороні був пост екологічного контролю на місцевій митниці (була в нас тоді), перевірки тільки згідно затвердженого плану, рейди - нерест, новорічна ялинка та відкриття полювання. маленькі с\г підприємства перевіряє місцевий інспектор, промислові та великі с\г підприємства - обласний екіпаж разом з місцевим інспектором, перевірка йде спільно до обіду і "виявлення порушень", потім обласні їдуть обідати і отримувати "проїзні та командіровочні". а місцевий з пісною мордою пише акт перевірки. отак це якщо коротко. про рейде де виходячи з кабінету можу розповісти окремо.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Від нас не вилазили ці обласні екоінспектори, бо після децентралізації у прокуратури залишилися тільки екологічні питання, за які вони могли "вкусити" місцевий орган самоврядування, це сміттєзвалища, несанкціоновані мусорки, якісь порушення еко-меж і порушення з питань пзф. І "сумісними" зусиллями прокуратура і екоінспекції ввесь час пробували хоть щось "відкусити", правда здебільшого "відсмоктували". Але питаннями браконьєрства абсолютно не обходили цих поважних панів. Питаннями мисливства займайся окремий мікро-підрозділ обласного управління екоінспекції. Так що не варто змішувати все в кучу, Я десятки годин провів в спілкуванні з екоінспекторами, тож трошки розуміюсь про що кажу. "Тотальний контроль" з боку однієї-двох осіб взагалі неможливо якось повести в масштабах області.
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Тобто всі негаразди з браконьєрством з-за децентралізації? :)
Генна не коверкай з ніг на голову)))) Ти вже став зліший за синового бультер'єра, на людей кидаєшся:D:D:D Що при децентралізації, що до неї - у них завжди є і була можливість боротися з браконьєрством.
А це для них святе!!! Там вони всі, ще і встигають воювати за вплив з рибінспекцією, чи водною поліцією!
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Ти, Толя, також не подобрішав.
Доречі, децентралізація розроблялася і почала запроваджуватися задовго до президенства Зеленського. Так що якщо помилки, то "попередників", так завжди буде модно і зручно в нашому суспільстві.
Оті всі організації в сфері контролю за дотриманням законодавства в сфері мисливства, що ти вище перерахував, завжди, і зараз, і раніше, існували більше за рахунок "небайдужих громадян". Хто хоче, щоб наведи якийсь порядок - скидається на бензин і запрошуйте. Нажаль тільки так. Це якщо хто не хоче, щоб залишилися тільки миші.

Да, а бультерєр якраз добра собака. Він по іншому "чокнутий", дуже соціальний, не може без людей, без спілкування. Якби люди були такими, як той бультерєр, то всі б жили щасливо і в злагоді
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
встигають воювати за вплив з рибінспекцією
перерозподіл "криші" - частину рибалок кришують ДЕІ, частину Рибохорона, частину- поліцаї. і починають сратись саме рибаки де чиє перейшло, бо риби не збільшується, а урвати треба - і потім телефонують кришам, а вже потім гризуться саме криші - бо відкати перестають йти. чого тільки варте Світловодське водосховище, там сама масть - екологи щоб мати більший вплив зчинили там цілий заповідник у плавнях :D :D :D
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Оті всі організації в сфері контролю за дотриманням законодавства в сфері мисливства, що ти вище перерахував, завжди, і зараз, і раніше, існували більше за рахунок "небайдужих громадян". Хто хоче, щоб наведи якийсь порядок - скидається на бензин і запрошуйте. Нажаль тільки так. Це якщо хто не хоче, щоб залишилися тільки миші.
Та ні Генчик, тут ти не правий! Ніхто з них ні за який бензин не приїде, хіба поліція і то зі скрипом не спіша. Не для того вони купляли ці посади, щоб бігати по лісах і болотах в пошуку браконьєрів
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Хз, в нас така схема була реальна.
 

old hunter

Снайпер
Десь перед новим роком кацапів, які були розміщені по глухим селам, повивозили на лбз, стало відносно тихо і спокійно, і місцеві голодні дебіли-мисливці вирішили загнати пару кабанів, яких розвелося за два роки кругом.
Так в марафоні казали, що кацапи всю зброю в мисливців позабирали.
Як це вони могли її залишити на руках і не боятися партизанського руху?
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Я писав десь зовсім недавно. Ні, не вилучали. Вилучали нарізну, це було на початку. Не можу сказати у всіх чи ні, але точно в тому ж, 22 році, вернули власникам. Це на окупованій частині Луганської області.
На територіях, що були окуповані з 2014 року, зброя (гладкоствольна) у населення не вилучалася.
Достеменно знаю, що вилучали всю зброю у мешканців Бердянська, влітку 2022. Як хто пам'ятає був такий на форумі Копатич, він сам з Бердянська, писав тоді мені Як там стало далі - хз, мені не відомо і не цікаво. Це все що знаю.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Да, марафон не дивлюся взагалі, тому не в курсі :)
 

Охотник77

Снайпер
Оце я сам не собачатнік бо тре їх не тількі тримати десь а ще і виховувати,натаскувати пса по повній програмі щоб не плодити неуків якіх і так достатньо водять на полювання для цього треба мати знання, час,нерви,місце для утримання тому не зложилось) тому таке питання а чи не є браконьєрство можливо частково і не свідоме вигулювання псів без повідка в природі особливо в період коли геть ще молоде потомство у диких тварин бо не одноразово зустрічав такі вигули мисливськіх псів
 
Зверху