Полювання на голуба

север

ветеран форуму
надійна команда
В прошлые выходные наблюдал на поле стаю кормящихся вяхирей, 16 голов: перелет, вроде бы, уже закончился? так почему они сейчас табунятся?
 

охотник70

Мисливець
В прошлые выходные наблюдал на поле стаю кормящихся вяхирей, 16 голов: перелет, вроде бы, уже закончился? так почему они сейчас табунятся?
В нас тоже наблюдав поодинокі і невеликі табунці вже літають за місто кормитись.Радує що цього року (як і ті роки)припутня достатньо.
 

Fonex

Снайпер
В последнее время, могу наблюдать только тех, что прилетают на элеватор за "халявной" едой, и вот и раньше и только что наблюдал отлетающие пары(только что 3 пары, отобедав, ушли в район леса)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Смотрю на фото и вместе со всеми радуюсь обилию вяхиря в населенных пунктах. Сейчас этим уже никого не удивишь. А вот лет 30 назад увидеть вяхиря в городе было сродни чуду.
Одно печалит: при такой тенденции к урбанизации мы скоро, наверное, будем охотиться на вяхирей с городских свалок...
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Вопрос к знатокам: при охоте на водопоях муляжи-чечела-ракушки вяхиря выставлять стоит или нет? И если да, то-массово или единично? Кто, что знает-думает по этому поводу?
 

охотник70

Мисливець
Вопрос к знатокам: при охоте на водопоях муляжи-чечела-ракушки вяхиря выставлять стоит или нет? И если да, то-массово или единично? Кто, что знает-думает по этому поводу?
Якщо водопій на більш менш відкритому місці(якась калюжа ,чи струмок біля поля ),то можна виставляти,вони не помішають.А якщо десь під кущами чи озерце в лісі він їх всерівно не побачить.Припутень летить на водопій цілеспрямовано до конкретного місця,його можна бити просто на підльоті.
 

Tosik

Мисливець
Я при полюванні замітив, якщо декілька днів стріляти голуба на улюбленому місці годування, то він міняє місце. На водопої ще не доводилось його стріляти. Не можу вичислити такі місця. Голуба у нас дуже мало. Цікаво - якщо його тривожити на водопої він теж міняє місце? Дякую.
 

Fonex

Снайпер
Вопрос к знатокам: при охоте на водопоях муляжи-чечела-ракушки вяхиря выставлять стоит или нет? И если да, то-массово или единично? Кто, что знает-думает по этому поводу?
Я считаю, что нужно. Во всяком случае я выставляю, но не массово, обычно 2-3 шт.Так как бывало, что они к самому водопою сразу не летят, а садятся вначале где-то неподалеку на сухом дереве, наблюдают и потом слетают пить. Так вот если они видят при этом наблюдении сородича, то летят охотней.Ставлю одного или 2 возле самой воды и одного рядом где-то на ветке, например.
Цікаво - якщо його тривожити на водопої він теж міняє місце
Да, может
 

охотник70

Мисливець
Багато років назад,коли був ще зовсім пацаном і дерева були великими,в лісі що був недалеко від нашої хати був маленький ставок,навіть не ставок а якась копанка ,яка трохи заросла очеретом.Навколо неї росли високі дерева,граби,липи..Ось там батько і побачив багато пір'я припутня ,і сліди від голубиних лап в місцях де був чистий берег.Був десь кінець літа.Після обіда в суботу ми вже стояли біля копанки .Тільки сонце почало ховатись за дерева почав підлітати вяхир.Зі всіх сторін було чути лопотіння голубиних крил на деревах.Десь за пів години батько добув 5 припутнів.На слідуючий день з повним патронташем і великими надіями прийшли на це саме місце.Але ...вяхира майже не було.Прилитіло декілька штук,взяли одного припутня і горличку.Полюючи багато років на припутня переконався , що полювання на одному і тому самому місці декілька разів підряд, на слідуючий день мало результативне
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
а якої мами Ви там забули??? хай він там згорить разом з усіма виблядками.
у нас вяхіра вистачає.
то-массово или единично?
не раз бачив на водопоях по 1-2-3 голови, а одного разу у верболозах над зарічком Південного Бугу десь о 19.00 у кінці серпня початку вересня виліз на зграю близько 60-80 голів - як злетіли, то я і вистрелити не встиг... тому буває і масово і поодинці, коли з поля вертають на водопій то летять в основному 2-10 голів. у нас так. як там в інших не ясно, все залежить від кількості водопоїв, у нас води багато - річка, ставки, струмки, тому голуб не гуртується біля конкретного водопою.
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
а якої мами Ви там забули??? хай він там згорить разом з усіма виблядками.
у нас вяхіра вистачає.

не раз бачив на водопоях по 1-2-3 голови, а одного разу у верболозах над зарічком Південного Бугу десь о 19.00 у кінці серпня початку вересня виліз на зграю близько 60-80 голів - як злетіли то я і вистрелити не встиг... тому буває і масово і поодинці, коли з воля вертають на водопій то летять в основному 2-10 голів. у нас так. як там в інших не ясно, все залежить від кількості водопоїв, у нас воби багато - річка, ставки, струмки, тому голуб не гуртується біля конкретного водопою.
Про массово или единично-это я про количество муляжей на водопое.
Припутень летить на водопій цілеспрямовано до конкретного місця,його можна бити просто на підльоті.
Вот именно этот момент и интересует! Если местный вяхирь уже облюбовал себе место, то не насторожат- не спугнут ли его незнакомые чучела?:confused::cool:
Сам, пока, учусь. Кое-что уже знаю. Но вот о чучелах на водопое и их целесообразности здесь, не определился. Если есть вяхирь-он и так прилетит, ИМХО. А вот вероятность его спугнуть- есть. Крепил даже добытых птиц на рогульках ( максимально придав им естественное обличье), но, увы, некоторых птиц это отпугивало на подлете... Они просто не решались сесть. Приходилось их бить влет, в угон.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Про массово или единично-это я про количество муляжей на водопое.
то я зрозумів, тому й написав як у нас п'є голуб, якщо у Вас вони по 1-2, а Ви виставите 30 ракушок (умовно). то тікатимуть певне. а в степовій зоні певне гуртуються більшими зграями, може там і обзор більший. тому велика кількість опудал буде оправдана. треба вевне пробувати
Приходилось их бить влет, в угон.
та то саме те шо треба!
 
Зверху