Куля для гладкого ствола, якою вона має бути

Patso

Снайпер
Наскільки видно з фото та відео - кулі від Техкрім та Остапа майже ідентичні.
Техкрімівська трохи важча і трохи більша у діаметрі - щось приблизно 14 мм проти 15,5 мм
Але це вже не класична Блондо.
Мене цікавить пара моментів.
Наскільки безпечні ці кулі для сильних звужень - у того ж ТОЗ 34 бувають 1,1 мм та навіть 1,2 мм
Також наскільки можливі варіанти відливання з свинцю такої ж геометрії - тоді і вага трохи збільшиться і контейнер можна не міняти.
Є досвід відстрілу свинцевих куль?
Стосовно безпеки стрільби з чоків. Я постійно стріляю нею саме з чоку ТОЗ 34 - 1мм. Пробували також з чоку ІЖ-58, а там канал ствола 18,2мм і чок 1мм - тобто натяг значно більший. Проблем з цим намає. Нехай вас не лякає твердий пластик контейнера.
Він прилягаю до кулі лише по її ведучих частинах зверху та знизу, на відстріляних контейнерах добре видно ці місця, де куля вминається в пластик при проходженні чока. Між цими ділянками контейнер просідає і не створює особливого опору. Крім того широкі прорізи між пелюстками контейнера не просто так зроблені такими, це для того, щоб пластик мав куди розширюватись при стисканні в чоку.
 

АлексД

Мисливець
Или толстую ножку и полость в виде стержня с задней части пули. И облегчить свинец можно и стреловидность улучшить и полость, если что, можно залить термоклеем или парафином...
 

Patso

Снайпер
Или толстую ножку и полость в виде стержня с задней части пули. И облегчить свинец можно и стреловидность улучшить и полость, если что, можно залить термоклеем или парафином...
Можна, лиш, чи юбочка з пустотою внизу не буде теж просідати і деформуватись.
 
Вся справа у ціноутворенні.
Переконаний - яким набоєм полюєш - тим потрібно і тренуватись. Хай не багато - але постійно та не менше 4-5 пострілів кожен виїзд. Тоді і результат буде. Таким чином на рік тільки на тренувальну стрільбу буде потрібно 200 набоїв.
Переглянув вартість готового НАБОЮ з кулею Ленінградка Л-2 вагою 28 грам від компанії Техкрім.
У торгівельних мережах з усіма податками - 77 рублів.
Придбавши у виробника, залежно від кількості - є 2 варіанти знижок.
65,50 та 61,70 рублі відповідно. Наскільки зрозумів - мова не про вагони набоїв - а ящик чи щось таке.
У нормальних грошах це становить - 28,50 грн 24,25 грн та 22,85 грн!
І це за готовий набій!
Я не буду надавати посилання - бо вони ведуть на сайти країни-оккупанта.
От тільки усі цифри наведені на 10 січня 2022 року.
 

Patso

Снайпер
Вся справа у ціноутворенні.
Переконаний - яким набоєм полюєш - тим потрібно і тренуватись. Хай не багато - але постійно та не менше 4-5 пострілів кожен виїзд. Тоді і результат буде. Таким чином на рік тільки на тренувальну стрільбу буде потрібно 200 набоїв.
Переглянув вартість готового НАБОЮ з кулею Ленінградка Л-2 вагою 28 грам від компанії Техкрім.
У торгівельних мережах з усіма податками - 77 рублів.
Придбавши у виробника, залежно від кількості - є 2 варіанти знижок.
65,50 та 61,70 рублі відповідно. Наскільки зрозумів - мова не про вагони набоїв - а ящик чи щось таке.
У нормальних грошах це становить - 28,50 грн 24,25 грн та 22,85 грн!
І це за готовий набій!
Я не буду надавати посилання - бо вони ведуть на сайти країни-оккупанта.
От тільки усі цифри наведені на 10 січня 2022 року.
При закупці куль у вказаній кількості (200шт) є оптові ціни.
 

ldkukr

Снайпер
Є досвід відстрілу свинцевих куль?
є і кулілєйкі під цю кулю і дуже багато різних »рецептів» її спорядження, і баллістичні таблиці та графіки теж.
555E724E-E073-4651-BEF7-FA2A1092E803.jpeg
Ще до війни цю тему: кулі Блондо та »контейнер для неї» на ганзе.ху. займалась одна людина - Олександр (RW1AW). Він її товк, робив все щоб ця куля «полетіла», а потім зміг переконати техметалобрухт її виробляти. Виключно його особиста заслуга. имхо На жаль, ця людина вже померла.
на том гадюшнеку ще є розпочата їм тема, і з неї можно зрозуміти що і як робилось. і чому прийшли до такої конструкції і такого контейнера, там не все так легко як може здатися.
буде бажання - знайти її легко.
 
Останнє редагування:

Patso

Снайпер
Була в мене ідея зробити компромісний варіант кулі блондо. Суть в тому, щов лити їх з цинку. вага буде майже точно така ж, як зі сталі, і цинк твердіший за свинець, хоче при влучанні буде все-одно деформуватися.
 
Останнє редагування:

huntumy

Зброяр
Була в мене ідея зробити компромісний варіант кулі блондо. Суть в тому, щов лити їх з цинку. вага буде майже точно така ж, як зі сталі, і цинк твердіший за свинець, хоче при влучанні буде все-одно деформуватися.
Що не дало дійти до тестів?
Кулі типу блондо працюють добре в певному діапазоні кута в хвостовій частині. Є кулі які зовсім іншої конструкції і летять добре. Проблема лише в спеціалізованому контейнері
 
Так до чого прийдемо?
Маю в арсеналі кілька свинцевих куль. І начебто все влаштовує.
А от хочеться чогось нового.
І звернув увагу на сталеві кулі по типу Блондо. Але на цьому ж світ клином не зійшовся.
Сталева підкаліберна куля з гарним контейнером саме є "терра інкогніта" для мене.
 

kef

Зброяр
Так до чого прийдемо?
Маю в арсеналі кілька свинцевих куль. І начебто все влаштовує.
А от хочеться чогось нового.
І звернув увагу на сталеві кулі по типу Блондо. Але на цьому ж світ клином не зійшовся.
Сталева підкаліберна куля з гарним контейнером саме є "терра інкогніта" для мене.
Прийдемо до нарізного. Спеціальні кулі для зупинки т.з. чи знищення різних перешкод /двері.замки та на враження 'ворога'./ як і мисливські розраховані на обмежені віддалі.
 
От же ж ні!
Нарізного у моєму житті стільки, що вже алергія!)

От гладкоствол то щось таке "лампове", звично рідне ще з часів, коли робиш перші кроки у стрільбі, полюванні, користуванні та обслуговуванні зброї.
А нарізна зброя - то лише відчуття загрози та досконалий засіб знищення. І жодного спогаду дитинства!
 
Останнє редагування:

huntumy

Зброяр

kef

Зброяр
От же ж ні!
Нарізного у моєму житті стільки, що вже алергія!)

От гладкоствол то щось таке "лампове", звично рідне ще з часів, коли робиш перші кроки у стрільбі, полюванні, користуванні та обслуговуванні зброї.
А нарізна зброя - то лише відчуття загрози та досконалий засіб знищення. І жодного спогаду дитинства!
Я знаю. Але все письмо в темі зводиться до гарної кучності у гладкостволі і зупиняючої дії. На віддаль лише нарізне. А для мисливської віддалі усі кулі хороші. Навіть /супутник/ . Для кожного калібру та звуження трубок стволу має бути своя куля.
І було б дуже добре як би зробили для відстрілу усіх куль таблицю по типу та розмірах. Наважці пороху.назва.модель рушниці.труба- діаметр- звуження і.т.д.

/ А так то можна запропонувати для розробітку надсучасну кулю по типу ракети 'стінгер' /. ;)
 

huntumy

Зброяр
І було б дуже добре як би зробили для відстрілу усіх куль таблицю по типу та розмірах. Наважці пороху.назва.модель рушниці.труба- діаметр- звуження і.т.д.
Це правильний підхід. Так і потрібно робити.
Буде міжсезоння можна зробити. Навіть рушниця є котра б'є куди цілився. Одна проблема куль немає.
 

kef

Зброяр
Це правильний підхід. Так і потрібно робити.
Буде міжсезоння можна зробити. Навіть рушниця є котра б'є куди цілився. Одна проблема куль немає.
Тут на форумі є фахівці з продажу куль власного відливу. От нехай і поділяться для хорошої справи і реклами.
 
А в кого які кулі є фаворитами на сьогодні?
Скажімо - серед свинцевих та серед сталевих (латунних). По дві - три кулі на категорію.

Маю та випробував кулю Майєра (навіть пробував кулю 16 кал у контейнеру - залишилися після переходу з 16 на 12 калібри), Бреннеке як фірмову (ну дуже вже ж дорого) так і саморобну, Шар та Супутник (це взагалі дно), по кілька штук Вятка, Дяболо, якісь турецькі та виробництва Тахо - вже й не згадаю назви.
Рушниця легка та з сильними звуженнями - ТОЗ 34, тому дещо обмежений у виборі як ваги куль, так і їх конструктивних варіацій. ІЖ 12 в цьому плані ще більш обмежений - стволи всього 18,2 мм і чок 17,2 мм.

Мій фаворит серед свинцевих:
1. Лиман 30,5 грам
2. Ш-Ш підкаліберна у варіаціях.
3. "Практика" 27 грам. Але її витісняє Лиман.
 
Тут на форумі є фахівці з продажу куль власного відливу. От нехай і поділяться для хорошої справи і реклами.
Один такий "фахівець" після моєї пропозиції створити таблицю з рецептами спорядження куль його ж виробництва закатав таку істерику у власній темі!))) І це лише рецепти!
Видаляв мої дописи, скаржився адміністрації. А ви кажете - пару куль надати!)
 

kef

Зброяр
Один такий "фахівець" після моєї пропозиції створити таблицю з рецептами спорядження куль його ж виробництва закатав таку істерику у власній темі!))) І це лише рецепти!
Видаляв мої дописи, скаржився адміністрації. А ви кажете - пару куль надати!)
То якись гниляк напевно !
 
Зверху