Какой порох для металической гильзы используете ???

igorkia

Новачок
Першел на 20 калибр. Решил испольовать на птицу самозаряд в металлической гильзе. Какой порох можна ( и лучше ) использовать под капсуль центробой. Просьба поделиться личным практическим опытом.
 

senya2011

ветеран форуму
надійна команда
Не совет, так подсказка, щас так понял Крук начали выпускать так вот он не особо любит латунь, свежезаряженые без проблем но не долее года, а ещё особенно не хорошо переносят зиму перепад холод-охота тепло-дом очень на них сказывается, Сокол и Тахо без проблем, но опять же после года может потемнеть капсуль иногда нормально а очень редко и осечка может быть. В идеале - не хранить долго, или перезаряжать или выстреливать но с латункой перезарядка хлопотна особенно когда заливаете чем нибудь.
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Ну не знаю как крук а вот тахо в латунке не очень! Может только у меня такое, но после выстрела присутствовал конкретный нагар и край гильзы с наружной стороны черный как обоженный. С соколом такого нет. Но и сокола тоже нет. Все пыжи для латунки 16-го я использовал 12-го калибра.Навеска как указано на банке 1,7 на 28.
 

igorkia

Новачок
senya2011;205056 сказав(ла):
Не совет, так подсказка, щас так понял Крук начали выпускать так вот он не особо любит латунь, свежезаряженые без проблем но не долее года, а ещё особенно не хорошо переносят зиму перепад холод-охота тепло-дом очень на них сказывается, Сокол и Тахо без проблем, но опять же после года может потемнеть капсуль иногда нормально а очень редко и осечка может быть. В идеале - не хранить долго, или перезаряжать или выстреливать но с латункой перезарядка хлопотна особенно когда заливаете чем нибудь.
Я герметизирую капсуль лаком.А дробовой пыж закрепляю воском.
 

Грищенко

Снайпер
PinchukMP;205059 сказав(ла):
тахо в латунке не очень
Если гильза под капсюль ЦБО,-ничего удивительного.Не хватает у него энергии для нормального воспламенения подобного пороха.В таком случае надо чуток дымаря в капсюльное гнездо подсыпать.Либо искать латунь под Жевело.
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
Грищенко писал:

Если гильза под капсюль ЦБО,-ничего удивительного.Не хватает у него энергии для нормального воспламенения подобного пороха.В таком случае надо чуток дымаря в капсюльное гнездо подсыпать.Либо искать латунь под Жевело.


Таки да ,латунки под ЦБ были.
 

ulven

Мисливець
В мене металевих гільз всього 5 і дістались вони мені тільки в травні (подарунок від старого мисливця, типу - "на тобі небоже, що мені негоже" :) ). Вирішив спорядити їх на качку. Але, перед цим відстріляв їх. Під центробій клав 4 зернини димняку. Пороховий заряд Сільвер-А. Наважка, як на банці, але на 0,2 гр. менше. Далі пиж-обтюратор, а потім - класика: 2 войлочні пижі (один не осалений, інший - осалений), картонна прокладка, дріб(від максимального -2 грами). Закрив патрон пластиковим дробовим пижем.
Оскільки димняку справді не знайдеш, зробив його сам: KNO3+C+S, у пропорції, майже як у кожній книзі про мисливство, із незначною зміною відповідно до використаного матеріалу про приготування пороху ще в царські часи. Чому? Бо теперішній склад відповідає вимогам технологічного заводського виробництва із необхідною якістю помолу, прожарювання, пресування і т.д. Тоді ж, все майже вручну робили, і тут також ручна робота. Тому, якщо робити в ручну за новими пропорціями, то похибка в якості пороху буде обовязково. Тому і зробив як колись, і з тими ж пропорціями.
Отже, конкретніше що де взяв: селітру (саме калієву!) взяв із власних старезних запасів, сірку вициганив у батька (він колись нею щурів виводив, трохи залишилось), деревне вугілля випалив сам у старій жестянці. Можна все купити через інтернет, але в одному місці одночасно всі 3 компоненти точно не продаються, а замовити по-окремості - дуже дорого виходить (бо там мінімальне замовлення таке-то, а там ще доплата за те що так мало береш, ну і + доставка, короче дорого...). Висушив, перетер, змішав, прожарив, зволожив, спресував, програнулював, висушив, випробував. Зробив, правда небагато, але оскільки на це діло його треба обмаль, то таким макаром десь на 2-2,5 тис. патронів вистачить. Гранули, правда вийшли не такі як заводські, легше кришаться при натисканні, але від постійної тряски-шурування не розкришуються. Від іскри ценробоя спалахує тільки так!
А тепер по-суті: спорядив патрони та відстріляв. Осічок не було! Дріб не висипався з нестріляного патрона при пострілі із сусіднього ствола. Пробивна здатність наче і не відрізняється від пластикового патрону (дошки посікло на виліт так само).
Але, є одне але: постріл якийсь не такий різкий, мякший, можна сказати не "тріскучий", а "шиплячий". Нагару, правда, в стволі не було. Коротше, сам не знаю що, але щось не так. Хоча, може так воно і має бути?.. Вирішив на пух таки взяти 2-3 споряджених таким чином латунки, та випробувати в ділі. Тоді може й ще щось додам.
Якщо інформація стала корисною - тоді прошу, юзайте, як кажуть.
 

Грищенко

Снайпер
ulven;205105 сказав(ла):
Гранули, правда вийшли не такі як заводські, легше кришаться при натисканні,
Я-бы самодельную "чернушку" в патрон пихать не стал-бы.Уж больно легко она срывается на детонацию,особенно,когда в ней пороховая пыль есть.
ulven;205105 сказав(ла):
є одне але: постріл якийсь не такий різкий, мякший, можна сказати не "тріскучий", а "шиплячий". Нагару, правда, в стволі не було. Коротше, сам не знаю що, але щось не так. Хоча, може так воно і має бути?.
Что вам собственно не понравилось?
ulven;205105 сказав(ла):
Пробивна здатність наче і не відрізняється від пластикового патрону (дошки посікло на виліт так само)... постріл якийсь не такий різкий, мякший, можна сказати не "тріскучий", а "шиплячий". Нагару, правда, в стволі не було.
Плавное нарастание давления(соответственно меньше отдача и мягче звук выстрела),полное сгорание пороха(соответственно дульное давление на выходе в норме).Резкость в норме.Люди за такими показателями гоняются.
 

zlody

Мисливець
Пересверлил все свои гильзы под КВ-22 (50 штук) Неспеша дрелью, без разверток. Запорол 3 гильзы. Сейчас пользуюсь без проблем. Но разницы особой не заметил, правда у меня 20к.
 

Vlad_35

Новачок
Парни! А дымняк не начали выпускать/продавать ?
Слышал, что с дымным можно хранить заряженные патроны вечно.
 

Грищенко

Снайпер
zlody писал:
Сейчас пользуюсь без проблем.


Там крайне желательно внутрь латунки вклеивать пласмассовый донный пыж от пластиковых гильз.

Vlad_35 писал:
Слышал, что с дымным можно хранить заряженные патроны вечно.


Ну так дымняк может храниться очень долго(если не поймал влагу,-тогда кирдык),лет 600.Только вот в чем проблема,в патроне кроме пороха еще капсюль есть.А если гильза пластиковая ;)...
 

ulven

Мисливець
Грищенко;205122 сказав(ла):
Я-бы самодельную "чернушку" в патрон пихать не стал-бы.Уж больно легко она срывается на детонацию,особенно,когда в ней пороховая пыль есть.
Не згоден. Згідно інфи з книжок на цю тему (саме книжки а не писанину з Інету!, якої валом), для детонації в димняку необхідно дуже багато умов, зокрема критична маса, сила початкового імпульсу, чистота вихідних складників, відношення діаметру до довжини спорядженого циліндра (наприклад патрону) і ще дофіга всього іншого. Без цих всіх умов, хай би яке швидке горіння не було - то лише горіння, але не детонація. Друге діло, якщо його справді намільчити, змішати з піроксиліновим та ще впіндюрити сильний капсуль - тоді так, діло закінчиться плачем. Але повірте, це ще також не обов'язково буде детонація! Тому, я Вас прошу: від 4 гранул під капсулем детонація не з'явиться.
П.С.: Але, для підтримки теми димняку, напевно треба окрему тему заводити, бо топікстартер зовсім за інше запитував.
 

ulven

Мисливець
Грищенко;205212 сказав(ла):
Ну так дымняк может храниться очень долго(если не поймал влагу,-тогда кирдык),лет 600.
Не згоден. Якщо він і вологу "впіймав", то після підсушування повністю відновлює свої властивості. Що його не висушиш - це лише міф, придуманий для того, щоб не було нещасних випадків при висушуванні. Бо хто буде сушити 2-3 тижні на сквозняку, не спокусившись встромити його в щось гаряченьке, типу духовки чи сковорідки на газу! Чому впевнений у цьому, бо технологічний процес виробництва в заводських умовах пороху перед пресуванням, передбачає обов'язкове його зволоження до густини сметани. Далі йде пресування, висушування, гранулювання, просіювання, пакування і т.д. Лиш сушать його не на сковорідці на газу і не на батареї центрального опалення ;-)
 

igorkia

Новачок
Кто имеет опыт использования ТАХО в латунных гильзах под капсуль Центробой ? Просьба поделиться опытом.
 
Зверху