Его Величество Мед

Тема у розділі 'Кухня', створена користувачем фандоринъ, 17 січ 2017.

Вутка - все для охоты и рыбалки
  1. фандоринъ

фандоринъ ветеран форуму надійна команда

Всем здоровья! В связи со специфической сердечной диетой почти полностью отказался от "быстрых" углеводов, но мозгам ведь "топливо" нужно, ибо работаю преимущественно ими, т.к. Господь правильными руками не сподобил. Открыл для себя этот продукт не так давно. Интересно Ваше мнение:
    - сорта меда и их гастрономически-фармацевтические свойства
    - способы и секреты органолептической визуализации качественного меда
    - рецепты блюд на его основе.
    Лично мои "топ-3" сортов меда:
    1. Кипрейный (т.к. иван-чай в сколь-нибудь значимых масштабах у нас не произрастает, до недавних пор выручали коллеги из Сибири). Сейчас, увы, все...
    2. Лавандовый... Ну, почему с ним тяжело, думаю, объяснять не нужно. Хотя периодически пополняю запасы.
    3. Кориандровый. Вот насколько неприятен запах цветущего кориандра (у меня были случаи, когда аспирантов в поле выворачивало наизнанку в нескольких сотнях метров от массива цветущего кориандра), настолько вкусен и ароматен мед. Очень ценю его за сливочно-карамельное послевкусие. В общем, на сегодня, для меня - №1.
    Что скажете Вы?

Останнє редагування: 17 січ 2017
    немец1970 подобається це.
  2. Safari
  3. SAB

SAB Мисливець

Мед- странный предмет,если он есть : то его сразу нет. )))) Зпов. В нас самий корисний це майський!!!!

desant@69 та немец1970 подобається це.
  4. фандоринъ

Полагаю, не открою большого секрета, сказав, что в каждой агроклиматической зоне этот мед абсолютно индивидуален и не похож на тот же "майский", но взятый в километрах 100 южнее-севернее. Вы откуда и какие ботанические виды цветут в вашей зоне в этот период?

5. SAB

SAB Мисливець

Сумька область. Починаючи з квiтучих садiв, матиймачухи, окацiйi ( переважно бiлойi).

6. фандоринъ

То є добре...

7. NORD_10

NORD_10 ветеран форуму надійна команда

самі придумали? Травневий мед має різний склад, зокрема найбільше його збирають після цвітіння садків та акації, але починаючи з 3-5 травня зацвітає ріпак, який кроплять декілька разів від квіткоїда, відлякувач мало хто з фермерів приміняє. але найцікавіше, що травневий мед має в своєму складі перероблений минулорічний мед та цукровий сироп, якій містить залишки біпіну, щавлевої кислоти, якими обробляли бджіл на зиму. то як? смачно?

veriovo4ka89@ подобається це.
  8. SAB

SAB Мисливець

У нас, багато пасiчникiв залишають для себе саме цей ,перший викачаний мед. Я в тому числi, так як сам маю паciку. Та й дорогший цей мед.

9. SAB

SAB Мисливець

А щодо сиропа,я бжолу годую розтопленим медом. Та вивожу пасiку в сади ,та на окацiю. Сперечатись з Вами не збираюсь. В кожного своя думка. Я свою висловив. З пов.

10. фандоринъ

Як один із неостанніх в державі спеціалістів з технічних олійних культур родини Капустяні зазначений мед навіть до рук не беру...

SAB подобається це.
  11. NORD_10

аналогічно. але його певна частка у травневому, як правило, є. останні роки у нашому регіоні травневого меду нема - цвітуть садки, бджоли носять, потім дощі - бджоли пускають його в розвиток, акація - носять, дощі - в розвиток, наступний взяток - соняшник. гречку не сіють. найкращий мед лісостепу - різнотрав"я - синяк, пустирнік, осет, купа інших квітів лугових. мед янтарного кольору з дуже цікавим ароматом, по горлу не дере.

12. фандоринъ

То зрозуміло, проте, знову ж таки, в кожній місцині і кожного сезону він "свій". Хочеться прив'язатися саме до якогось "односолодового", щоб знати, який шукати і в разі, якщо сподобався, було реально знайти саме такий і кожного сезону....

13. фандоринъ

А скажіть-но "чайникові", як правильно розпізнати натуральний мед, якщо беру у нового продавця?

14. NORD_10

перевірений продавець - найкраща гарантія. далі - аналіз. загальноприйняті способи ви знаєте - кладеться пластами, неперервність цівки, хімічний олівець тощо. все відносно, але велика кількість пасічників під час взятку ставить ємкості на пасіках з цукровим сиропом. тоді мед має підвищену кількість глюкози - діабетики відчувають це зразу. да, розпущений 1 раз мед знову не кристалізується.
    у нас це дуже складно. односолодовий умовно може бути - соняшниковий, гречаний, за умови кочівлі пасіки та достатня просторова ізоляція між площами. один з найкращих медів - карпатське різнотрав"я, але і фальсифікують найбільше.

Михалыч 1 подобається це.
  15. фандоринъ

Взяв за правило споживати лише кристалізований. Чесно кажучи, особисто мені такий навіть смачніший.

16. NORD_10

так і мій батько, я фактично меду не їм.от в ному й видно чи є цукор, який викристалізовується окремо. через це та незрілість мед може збухкотіти.
    а не пробували їсти мед, який збирають на поверхні великої ємності з медом - з так званою "шумою"? вважається найкориснішим, бо там і прополісу частинки, і перги, і віск, але не для тривалого зберігання.

17. фандоринъ

І "шум" і в стільниках - особливо під крижану колодязну водичку...

18. NORD_10

от от, стільниковий мед і забрус. а щось про гемогенат чували?

19. фандоринъ

Та не такий я вже старий та хворий..

20. NORD_10

тоді чули!:D:D:D

21. veriovo4ka89@

veriovo4ka89@ Мисливець

Спробуйте знайти Акацієвий мед з під Канева, там є акаціеві ліси! Саме цей мед не сідає кілька років, а потім робиться білий як згущене молоко і без крупинок! Якщо знайду відео то покажу!

Monya та SAB подобається це.

Поділитися цією сторінкою