Іж 18-12к + магнум

kef

Зброяр
дуже цікаво, що спонукало тебе на такий вчинок :)

віддача ніби тим легша, чим важча рушниця, тобто вона з однаковою силою битиме і мене з 74 кг і грубого хлопця понад 100 кг, больові відчуття ті самі. імхо
Хлопці вагою за сотню не завжди є /грубими чи об'ємними/. Все залежить від стрільця при /вкладці тильника в плече/.
Доречі ти коли небуть стріляв з поєдинки у 10 к.?
Колись Ігор виставляв /фото/ стрільби з такої але наче ще в /крутішому/ калібрі. Так що немає в цьому ніякого страху якщо користуватися вміло. Тим більше що я писав вважати іж 18 мм - магнум рушницею не є доцільним.
 

VS1975

Снайпер
Хлопці вагою за сотню не завжди є /грубими чи об'ємними/. Все залежить від стрільця при /вкладці тильника в плече/.
Доречі ти коли небуть стріляв з поєдинки у 10 к.?
Колись Ігор виставляв /фото/ стрільби з такої але наче ще в /крутішому/ калібрі. Так що немає в цьому ніякого страху якщо користуватися вміло. Тим більше що я писав вважати іж 18 мм - магнум рушницею не є доцільним.
Там була одностволка " Урал " 4 калібру ( у відео ). Пан Ігор мав би бути десь під 2 центнери ;) :D. Але ж він наче трошки менший :p.
 
Стріляв з МР 27 магнум-патронами. Перший раз, м'яко говорячи, не сподобалось зовсім, за відчуттями. Через декілька років повторив експеримент, т.ск. для закріплення теми. Висновок: більше такою дурнею не страждаю. Для максимально дальніх пострілів за очі вистачає 750 мм стволів ІЖ-54 з нормальними навісками заряду і снаряду.
або Бенелі Арго))
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Можливо. Просто озвучену модель я знаю досить непогано і не посоромлюсь в стрільбі з неї на 35+ метрів. Хоча це і не вважається гарним тоном. Не зовсім розумію, для чого, взагалі, в Україні, потрібен патрон (рушниця) магнум на полюванні. Окрім зуботичин і синього плеча толку з нього ніякого. Та й навряд чи ця одностволка дійсно витримає декілька тисяч пострілів.
 

kef

Зброяр
Там була одностволка " Урал " 4 калібру ( у відео ). Пан Ігор мав би бути десь під 2 центнери ;) :D. Але ж він наче трошки менший :p.
Колись була одна задумка в одному місті у музеї організувати виставку мисливської зброї яку б мали надати власники рушниць, що володіють /цікавими/ моделями. Але через певні обставини цього несталося. Задум був хорошим і наче погоджено було зі службами. Але.... Шкода що так трапилось і ми не зустрілись. Була б гарна нагода придбати або обміняти деякі цікаві рушниці в того ж самого Ігора .
Про /магнуми росіян/ я вже писав - 'аналогов нєт'.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Доречі ти коли небуть стріляв з поєдинки у 10 к.?
нє. не доводилось.
Тим більше що я писав вважати іж 18 мм - магнум рушницею не є доцільним
то я бачив. просто цікавило чого тобі заманулось випробувати такі наважки. патронник 76 чи 89 не переводить кацапську зброю в магнум-клас. це просто маркетинговий хід початку 2000-х задля нових ринків збуту і як данина моді. я в житті не стрельнув жодного разу патроном 76 мм, маючи 4 рушниці з патронником 76.
 

kef

Зброяр
нє. не доводилось.

то я бачив. просто цікавило чого тобі заманулось випробувати такі наважки. патронник 76 чи 89 не переводить кацапську зброю в магнум-клас. це просто маркетинговий хід початку 2000-х задля нових ринків збуту і як данина моді. я в житті не стрельнув жодного разу патроном 76 мм, маючи 4 рушниці з патронником 76.
Був іж 18 мм .1996 р.в. Проводили на ньому експеременти зі стрільб в тиру різними набоями./з дотриманням т.б./.
Нічого з нею несталося. Я ще полював багато років з тим /ружжом/. За сезон вистрілював з десяток - другий патронів тахо з наважкою 46 гр. І що саме головне постріли були результативні. А так в основному прості патрони
12 к.в 70 мм. гільзах різних виробників та вагою шроту від 28 до 32 гр. Самі ходові були латунні . Особливо декілька штук під капсуль /жвл/. Про все інше писано та переписано на любий смак.
Доречі ця рушниця і досі є в доброму стані і нею користуються.
Але ще раз пишу що це не є магнум рушниця хоть і з клеймом випробування. Якщо стріляти з неї лише патронами з 46 - 50 гр.шроту .то вона просто розвалиться . Я бачив як після стрільби з іж 18 в 16 к.де в патроні була подвійна наважка пороху /барс/ .якщо непомиляюсь . Рушниця розклалась ,вірніше 'розлетілась у різні сторони' на три частини. Щастя для стрільця що не отримав ніяких травм окрім синця на плечі.
Усі 'експерименти' з тими магнумами давно в минулому і у мене залишились самі прості рушниці в 16 к.навіть є з патронником 65 мм. В темах про полювання є різні світлини цих рушниць та трофеїв. Надіюсь що ти мене зрозумів.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
патроні була подвійна наважка пороху /барс/
характерна та типова риса для початку 90-х, коли міркою від пороху Сокіл наміряли Барс і Сунар. цікаво було на кожному полюванні
 

Охотник77

Снайпер
.Постріл з магнума а ти паче напів магнума небагато чим а в азарті полювання та ще й зимою через бушлат а саме зимою ним в основному і користуються то і взагалі нічим не відрізняється від звичайного набою вагою 36 грам,медленно горящий порох знає свою справу. Ну хіба що можливо з російської зброї такі некомфортні получаються постріли)) імхо. Ну як говориться мисливці ,рибакі та грибникі як розкажуть)))
 
Останнє редагування:

Охотник77

Снайпер
я в житті не стрельнув жодного разу патроном 76 мм, маючи 4 рушниці з патронником 76.
А зря якщо більш менш пристойний турок чи взагалі італієць а не російсько/ радянська зброя яка за пару сезонів разшатувалась при використанні самокрута чи навіть магазинних набоїв)) ,розвінчали б чергову мисливську байку))
 
Останнє редагування:
Зверху