Іж 18-12к + магнум

Igor_pol

Мисливець
Вітаю шановне паньство. На теренах нашого з вами форуму, потрапила на очі тема про купівлю ружика іж18.... Автор виключно шука 76 або 89 патронник для магнуму.... Нутром чую - мусьє зна толк в збоченнях, проте - що це?
Стріляти легкою рушницею наважкою у 50гр. На скільки вистачить стрільця - 2, 3 постріли? А потім як казав класик - .. купка маргариток, а під ними той фраєр що любив.... )))
Ну 24, ну 28 навіть на 32 для рушниці що важить 2,8кг, і то на мою думку 32 для неї вже трішки забагато.
Хто що скаже?
 

VS1975

Снайпер
Вітаю шановне паньство. На теренах нашого з вами форуму, потрапила на очі тема про купівлю ружика іж18.... Автор виключно шука 76 або 89 патронник для магнуму.... Нутром чую - мусьє зна толк в збоченнях, проте - що це?
Стріляти легкою рушницею наважкою у 50гр. На скільки вистачить стрільця - 2, 3 постріли? А потім як казав класик - .. купка маргариток, а під ними той фраєр що любив.... )))
Ну 24, ну 28 навіть на 32 для рушниці що важить 2,8кг, і то на мою думку 32 для неї вже трішки забагато.
Хто що скаже?
Так, читав це оголошення. Але, можливо, 89 - й патронник це для патронів зі стальним шротом. Там буде інша наважка ( менша ). Тільки я сумніваюся, що ІЖ - 18 робили під сталевий. Якщо я " не в темі " - підкажіть.
 

RoSO-maxa

Мисливець
Росказую!
Купив я собі в 14 році Benelli SBE, ну і муляє мене стрільнути з нього супермагнумом хотілося враження що воно таке!
Купив пачку 10 шт Міража 66 гр дробу, виїхали з кумом за село, думав кожному по 5 шт по братськи.
Картина така! Перший постріл, рушниці в руках як не було, в голові стая круків каркає, кум щось додому заторопився, 9 шт до сіх про так і лежать 3 номеру!
 

Igor_pol

Мисливець
Так, читав це оголошення. Але, можливо, 89 - й патронник це для патронів зі стальним шротом. Там буде інша наважка ( менша ). Тільки я сумніваюся, що ІЖ - 18 робили під сталевий. Якщо я " не в темі " - підкажіть.
Ой не знаю.. На шо автор сподівається, я б навіть не намагався експериментувати) навіть стальний шрот у 89 патроні у плечі гарний синець залише.
 

Igor_pol

Мисливець
Росказую!
Купив я собі в 14 році Benelli SBE, ну і муляє мене стрільнути з нього супермагнумом хотілося враження що воно таке!
Купив пачку 10 шт Міража 66 гр дробу, виїхали з кумом за село, думав кожному по 5 шт по братськи.
Картина така! Перший постріл, рушниці в руках як не було, в голові стая круків каркає, кум щось додому заторопився, 9 шт до сіх про так і лежать 3 номеру!
І шо більше не виникло бажання шмальнути магнумом після 14го ))))))? Не магнуміст значить ви))))
А кум як? .)))))))))) Мабудь взагалі не стріля з вашої зброї - боїться що супера підсунете?
 

RoSO-maxa

Мисливець
Ні бажання ні смислу! )) Тай з роками і досвідом від початку сезону і полювання і в зимовий період, на кожному птицю і звіра був свій окремий патрон!
89 патронік, на Американський ринок під стальний шріт! На Benelli, біля патроніку клеймо стоїть (Лілія) під стальний шріт, з ним навеска меньше виходить
 

Igor_pol

Мисливець
Ні бажання ні смислу! )) Тай з роками і досвідом від початку сезону і полювання і в зимовий період, на кожному птицю і звіра був свій окремий патрон!
89 патронік, на Американський ринок під стальний шріт! На Benelli, біля патроніку клеймо стоїть (Лілія) під стальний шріт, з ним навеска меньше виходить
Отож і я кажу, магнум для іж18 - це або познущатися зв зброї, або над собою..... Я не експерт, не брав за мету з'ясовути чи є на ній клеймо для сталевого шроту.... Проте на чисто мою думку оптимум для 18-го це 24-28г наважка, а 30-36 можна рахувати як півмагнум-магнум.... Бо лягаться вона буде добряче..... Все завзяття до полювання відіб'є, і закинуть ту 18ку у ліпщому варіанті у сейф, або загублять у болоті з тими набоями у магнумі
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Стріляв з МР 27 магнум-патронами. Перший раз, м'яко говорячи, не сподобалось зовсім, за відчуттями. Через декілька років повторив експеримент, т.ск. для закріплення теми. Висновок: більше такою дурнею не страждаю. Для максимально дальніх пострілів за очі вистачає 750 мм стволів ІЖ-54 з нормальними навісками заряду і снаряду.
 

RoSO-maxa

Мисливець
На сьогоднішній день практично всі виробники зброї виробляю рушниці як класичні так напівавтомати з стандартом патроніку 76! Це як в автомобілі якщо
спідометру 220, то це не означає що треба літати під 200)
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
хай стріляє Вам то шо. я б навіть заплатив за задоволення і навіть за набої супер магнум, щоб побачити як одностволка або розлетиться в руках, або порве приклад роздує ствол, патронник і т.д. це з розряду 200 км/год на мотоциклі між рядами машин - горбик землі і віночок то тільки справа часу. ну або до лікарів звернутись - евтаназіолога і проктологоанатома.
 

Igor_pol

Мисливець
хай стріляє Вам то шо. я б навіть заплатив за задоволення і навіть за набої супер магнум, щоб побачити як одностволка або розлетиться в руках, або порве приклад роздує ствол, патронник і т.д. це з розряду 200 км/год на мотоциклі між рядами машин - горбик землі і віночок то тільки справа часу. ну або до лікарів звернутись - евтаназіолога і проктологоанатома.
Я б також залюбки на таку виставу подивився) і готовий також проспонсувати на набої) тільки є одна вимога - щоб той хто стріляє, вистрілив усі)))
 

Igor_pol

Мисливець
Вибачаюсь - там автор просто магнум шука) за супер то я трішки прибрехав)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Нормальний для нормальної рушниці вагою 3,2-3, 7кг, а для 2,8 думаю тяжковасті будуть
Вага заряду і снаряда визначається в залежності від ваги і калібру рушниці. Снаряд дробу повинен складати приблизно одну соту частину ваги рушниці.

У рушниць 12-го калібру береться співвідношення 1:94. Наприклад, снаряд дробу для рушниці 12-го калібру вагою в 3,14 кг становить 33,4 м Для 16-го калібру беруть співвідношення 1/100, для 20-го - 1/112, для 24-го - 1/122 , для 28-го - 1/136 і для 32-го - 1/148.https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://jak.koshachek.com/articles/...cQFnoECBEQAQ&usg=AOvVaw0Vv_pf094Ebxu8lVZjqwgh
 

Igor_pol

Мисливець
Вага заряду і снаряда визначається в залежності від ваги і калібру рушниці. Снаряд дробу повинен складати приблизно одну соту частину ваги рушниці.

У рушниць 12-го калібру береться співвідношення 1:94. Наприклад, снаряд дробу для рушниці 12-го калібру вагою в 3,14 кг становить 33,4 м Для 16-го калібру беруть співвідношення 1/100, для 20-го - 1/112, для 24-го - 1/122 , для 28-го - 1/136 і для 32-го - 1/148.https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://jak.koshachek.com/articles/...cQFnoECBEQAQ&usg=AOvVaw0Vv_pf094Ebxu8lVZjqwgh
Я з вами згоден, тому і кажу що для іж18 - 30-36гр забагато)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Я з вами згоден, тому і кажу що для іж18 - 30-36гр забагато)
30 г шроту це саме норма для рушниці 12 калібру вагою 2800 г. Мабуть, для магнумів застосовується інша формула та й рушниця конструктивно інша. Можливо, підсилена в певних вузлах. Чи різниця тільки в довжині патронника? Саме від цього потрібно відштовхуватись, а не лише керуватись вагою зброї.
 

Igor_pol

Мисливець
30 г шроту це саме норма для рушниці 12 калібру вагою 2800 г. Мабуть, для магнумів застосовується інша формула та й рушниця конструктивно інша. Можливо, підсилена в певних вузлах. Чи різниця тільки в довжині патронника? Саме від цього потрібно відштовхуватись, а не лише керуватись вагою зброї.
1/100, 1/94 це все так, ідеальні умови)
 

kef

Зброяр
хай стріляє Вам то шо. я б навіть заплатив за задоволення і навіть за набої супер магнум, щоб побачити як одностволка або розлетиться в руках, або порве приклад роздує ствол, патронник і т.д. це з розряду 200 км/год на мотоциклі між рядами машин - горбик землі і віночок то тільки справа часу. ну або до лікарів звернутись - евтаназіолога і проктологоанатома.
Я живий і нічого навіть з таким /патиком як іж 18 мм / несталося. Відстріляв більше сотні патронів /тахо 46 гр./ різних номерів шроту . Навіть з десяток /ріо 50 гр./. Для літа трохи жорстко на віддачу у плече а от для зими норма. Для хлопців вагою за 100 кг.та віддача не є суттєва. І що надиво як для іж 18 мм ніякого люфту небуло. Але є один нюанс з часом з'являється /вмятина/ на підствольному гаку . Тобто все ж таки надто пафосно називати модель іж 18 мм.-магнум рушницею.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Я живий і нічого навіть з таким /патиком як іж 18 мм / несталося. Відстріляв більше сотні патронів /тахо 46 гр./ різних номерів шроту . Навіть з десяток /ріо 50 гр./.
дуже цікаво, що спонукало тебе на такий вчинок :)
Для хлопців вагою за 100 кг.та віддача не є суттєва.
віддача ніби тим легша, чим важча рушниця, тобто вона з однаковою силою битиме і мене з 74 кг і грубого хлопця понад 100 кг, больові відчуття ті самі. імхо
 
Зверху