Старые патроны. Ностальгия.

Аникей

Мисливець
Тоді поясніть, будь ласка, природу походження цієї гільзи 49 - го року під Центробій. Вона не розряджена, вона просто не споряджалася. Ніколи. Думаю що на фото видно рік випуску гільзи ? Маю декілька таких гільз. Отже, я можу споряджати їх димним порохом, войлочними пижами, дробом і картонною прокладкою акуратно закрити. Потім так же акуратно закрутити. Згідно Вашої логіки це буде патрон 49 - го року. Але ж це не так. Нанести подібне маркування на прокладці також не становить великої проблеми. Згодні ? Переглянути вкладення 855196 Переглянути вкладення 855197 Переглянути вкладення 855198
А всередині цеї гільзи є від денця "стаканчик", чи просто донний пиж і все?
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Я не збираюсь комусь щось роз'яснювати, а тим більше - пояснювати, не являючись експертом в даній галузі. Я скромний володілець автентичного мисливського патрона 12 калібру 1948 р.в., що підтверджується відповідним клеймуванням на металевому донці паперової гільзи, заводського виробництва. Якщо у когось є сумніви щодо його оригінальності або невідповідності-ласкаво прошу, доведіть це аргументованими і конструктивними доказами. Вибачте, але всі Ваші ІМХО, залиште при собі і не засмічуйте ними тему.
 

HOWA

Слідопит
О, клеймо 11 на обох показаних гільзах. Це КХЗ (Краснозаводський хімзавод) ? Мисливські гільзи виготовляв з 1947 року. Але можливо я помиляюсь.
 

ldkukr

Снайпер
Цікавий патрон. Можна трішки інформації ( виробник, маркування і т. д. ) ?
Патрон цей вироблено заводом №11 нині це краснозаводский химический завод (КХЗ) м. челябінськ, почав випуск гільз в 47 а патронів в 48, марка їх була кажись Марс
І більшості цей завод знайомий як виробник сучасних патронів Игла.
до війни клейма на мисливських були на 12,3,6,9 годин, цей завод робив на 12,4,8. Бо звідки там взялось виробництво - з германії. і на тих штампах було 12,4,8. :)
порох скоріш за все і не радянського виробництва від слова зовсім. він був трофейний, який точно Вам не хто точно не відповість.
капсюль скоріш за все з 58 заводу а може і з трофейних. треба розібрати і дивиться
ПС гільза там звичайна яка була до війни і яку виготовляли на московському 58 заводі
по друге тоді не існувала госту був ост а точніше ОСТ 40169
 
Останнє редагування:

ДСП&ДВП

Новачок
Пояснюю для тих, хто сам вміє хреститися (бажано з 1948 року, і це дуже важливо) і для тих, хто "на бронепоїзді", а також усім зацікавленим особам . В сересері існувала сувора система стандартизації. Жоден товар, який не відповідав ГОСТу, не міг "потрапити" на прилавок магазину. Якщо порох "Сокол" забракувала ГОСТівська система у 1941 році через нестабільність балістичних показників, а наступний ГОСТ був затверджений лише у 1951 році, то як могли з'явитися "заводські" набої (які безумовно мали відповідати ГОСТу) у 1948 році???...
П.С. Тепер щодо віку форумчан... Мені особливе задоволення приносить "гризня" "снайперів" (яким накидали лайків друзяки) з "снайперами" які торгують "секонд-хендом"... Мені дійсно 22 роки (хоча насправді трохи ніж вдіччі більше,- це для того, щоб дехто зрозумів, що я дійсно пам'ятаю часи сересеру. Я дійсно займався "пошуком і купівлею зброї на замовлення", я також займався ремонтом мисливської зброї, готував до роботи мисливських собак (гончаків і лягавих), організовував полювання для "поважних" мисливців. Зараз я займаюся програмуванням на мові Python, C/C++, Java, Object Pascal, JavaScript та інших. За потреби можу уже дозволити замовити собі полювання. Інколи заходжу на форум почитати повідомлення, посміятися з "глибоких думок "ветеранів", інколи дещо купую для потреб знайомих (тих, хто в силу певних фінансових обставин не може це придбати, або перебуває на "нулі"), займаюся волонтерством (продукти харчування, маскувальні сітки, дрони, оптика та інше... Якось так.... коротко одним с
ловом...
 

Аникей

Мисливець
Пояснюю для тих, хто сам вміє хреститися (бажано з 1948 року, і це дуже важливо) і для тих, хто "на бронепоїзді", а також усім зацікавленим особам . В сересері існувала сувора система стандартизації. Жоден товар, який не відповідав ГОСТу, не міг "потрапити" на прилавок магазину. Якщо порох "Сокол" забракувала ГОСТівська система у 1941 році через нестабільність балістичних показників, а наступний ГОСТ був затверджений лише у 1951 році, то як могли з'явитися "заводські" набої (які безумовно мали відповідати ГОСТу) у 1948 році???...
П.С. Тепер щодо віку форумчан... Мені особливе задоволення приносить "гризня" "снайперів" (яким накидали лайків друзяки) з "снайперами" які торгують "секонд-хендом"... Мені дійсно 22 роки (хоча насправді трохи ніж вдіччі більше,- це для того, щоб дехто зрозумів, що я дійсно пам'ятаю часи сересеру. Я дійсно займався "пошуком і купівлею зброї на замовлення", я також займався ремонтом мисливської зброї, готував до роботи мисливських собак (гончаків і лягавих), організовував полювання для "поважних" мисливців. Зараз я займаюся програмуванням на мові Python, C/C++, Java, Object Pascal, JavaScript та інших. За потреби можу уже дозволити замовити собі полювання. Інколи заходжу на форум почитати повідомлення, посміятися з "глибоких думок "ветеранів", інколи дещо купую для потреб знайомих (тих, хто в силу певних фінансових обставин не може це придбати, або перебуває на "нулі"), займаюся волонтерством (продукти харчування, маскувальні сітки, дрони, оптика та інше... Якось так.... коротко одним с
ловом...
Та все могло тоді бути, і випуск набоїв можливо пробний а може і наповну . В літературі читав і на форумах що латунні гільзи 24 калібру перестали випускати у 1957 році а в мене є 1958 року.
 

HOWA

Слідопит
До відома - окрім ГОСТ були ще ОСТ та ТУ. Приклад : мисливський порох "Фазан" виготовлявся в 1964р по ТУ.
 

VS1975

Снайпер
Пояснюю для тих, хто сам вміє хреститися (бажано з 1948 року, і це дуже важливо) і для тих, хто "на бронепоїзді", а також усім зацікавленим особам . В сересері існувала сувора система стандартизації. Жоден товар, який не відповідав ГОСТу, не міг "потрапити" на прилавок магазину. Якщо порох "Сокол" забракувала ГОСТівська система у 1941 році через нестабільність балістичних показників, а наступний ГОСТ був затверджений лише у 1951 році, то як могли з'явитися "заводські" набої (які безумовно мали відповідати ГОСТу) у 1948 році???...
П.С. Тепер щодо віку форумчан... Мені особливе задоволення приносить "гризня" "снайперів" (яким накидали лайків друзяки) з "снайперами" які торгують "секонд-хендом"... Мені дійсно 22 роки (хоча насправді трохи ніж вдіччі більше,- це для того, щоб дехто зрозумів, що я дійсно пам'ятаю часи сересеру. Я дійсно займався "пошуком і купівлею зброї на замовлення", я також займався ремонтом мисливської зброї, готував до роботи мисливських собак (гончаків і лягавих), організовував полювання для "поважних" мисливців. Зараз я займаюся програмуванням на мові Python, C/C++, Java, Object Pascal, JavaScript та інших. За потреби можу уже дозволити замовити собі полювання. Інколи заходжу на форум почитати повідомлення, посміятися з "глибоких думок "ветеранів", інколи дещо купую для потреб знайомих (тих, хто в силу певних фінансових обставин не може це придбати, або перебуває на "нулі"), займаюся волонтерством (продукти харчування, маскувальні сітки, дрони, оптика та інше... Якось так.... коротко одним с
ловом...
Про порох Вам відповіли вище. Про те, що він бездимний, а не обов'язково " Сокол ". Це ж міг бути трофейний порох, чи знову " не по ГОСТу " ?
 

ДСП&ДВП

Новачок
ТУ звичайно це не ГОСТ. Але й 1964 рік це далеко не 1948 (якщо ви розумієте про що я).
Про порох Вам відповіли вище.
А про набій я вам відповів ще вище.
Ну да. ну да... Таке вже десь усі ми чули... "Нє біта, нє крашена..., адін хазяін..." Або ще: "... такой только у меня і у Майкла Джексонюка..."
Це я до того, що автор повідомлення може ВІДЗНЯТИ ВІДЕО з розпаковкою даного набою. І цим він зніме дуже багато запитань. Але ж головне понти (тобто повийо...сь)...
 

ldkukr

Снайпер
До відома - окрім ГОСТ були ще ОСТ та ТУ. Приклад : мисливський порох "Фазан" виготовлявся в 1964р по ТУ.
В 1957г були прийняті державні стандарти - ГОСТ, все що до них не входило вироблялось по ТУ
до 1957г був ОСТ в деяких пачпартах на зброю вказано іменно ОСТ.
 

VS1975

Снайпер
Я не збираюсь комусь щось роз'яснювати, а тим більше - пояснювати, не являючись експертом в даній галузі. Я скромний володілець автентичного мисливського патрона 12 калібру 1948 р.в., що підтверджується відповідним клеймуванням на металевому донці паперової гільзи, заводського виробництва. Якщо у когось є сумніви щодо його оригінальності або невідповідності-ласкаво прошу, доведіть це аргументованими і конструктивними доказами. Вибачте, але всі Ваші ІМХО, залиште при собі і не засмічуйте ними тему.
Щодо автентичності Вашого патрона сумнівів немає. Але ж гільзи 49 - го року я Вам показав. Хоча Ви стверджували, що маркували тільки готові набої.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Щодо автентичності Вашого патрона сумнівів немає. Але ж гільзи 49 - го року я Вам показав. Хоча Ви стверджували, що маркували тільки готові набої.
Помиляєтесь. Я не говорив, що окремо гільзи, скажемо так, в роздріб, не випускались. Це мені невідомо. Лише зауважив, що патрони мали місце спорядження саме в рік випуску, зазначений на гільзі.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
До речі. Т.зв.,несунів, в СРСР вистачало, люди виживали, як могли. Ваші гільзи, дуже можливо, банально вкрали із заводу.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Хто в темі, той прекрасно пам'ятає, як в буремні 90-ті із славнозвісного заводу на Вінниці в Шостці, наприклад, який посилено охоронявся вертухаями на вишках, з вівчарками і був по периметру оточений колючкою з сигналізацією, місцеві виносили все- від високоякісних ножів, там же виготовлених і термічнооброблених до того ж пороху Сокіл. Кілограмами! Так і гільзи. Крали скрізь , все і всі. Виживали, т.ск.
 
Останнє редагування:

HOWA

Слідопит
До речі. Т.зв.,несунів, в СРСР вистачало, люди виживали, як могли. Ваші гільзи, дуже можливо, банально вкрали із заводу.
Так і готовий патрон могли вкрасти, винести ;) . Чи є якийсь документ у вас про придбання? :)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Ми обговорюємо не походження, а факт існування. Хоча немає тут що обговорювати. Бо факт є факт. І є оригінальний патрон в паперовій гільзі 1948 р.в., яких я вочевидь, ще не зустрічав. Хоча в інтернеті щось схоже проскакувало. Але точно не пам'ятаю, там були Б чи Д?
 
Останнє редагування:
Зверху