Плата за користування мисливськими угіддями?

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Саме так і мае робита розумна людина.
На те й наш форум.
А ті хто пишуть " Схаменіться. Бо пиз...тут на форумі є багато з числа пі...ів.! " а самі при тому мають декілька тисяч повідомлень, то хай пишуть далі.
Хтось вважае себе самим розумним та патріотичним та повчае інших як жити та що їм робити, хтось сприймае інформацію, фільтруе та робить висновки на майбутне.
Дехто тихо робить свою справу, допомогае хлопцям, кожному свое...
100%
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Але те, що стосується фінансування збюджету зараз і в найближчі років десять після перемоги не реально.
Щоб галкузь розвивалась потрібні кошти, один із можливих та реальних джерел це кошти, що будуть зібрані від плати за користування угіддями. Їх можливо централізовано направляти на заходи, що будуть передбачені Програмою.
По самій суті першого питання, Ви помиляєтесь. Не лише УТМР, а й інші господарства будуть вимушені відмовитись від частини угідь із введенням плати, як наслідок будуть створюватись нові мисливські господарства різних форм власності. (ГО,ПП,ТОВ, КП). Повинен сформуватись ринок мисливських послуг, якого фактично не має зараз. І пересічний мисливець повинен мати вибір куди їхати, кому платити і отримувати результативне полювання.
Васильович, не вийде з цього роя нічого хорошого!!!!!!!!!!!!!!
Це повний абсурд! Треба зібрати кошти, а їх можна сплатити тільки в бюджет країни, через ОТГ, чи податкову, казначейство і т.д. , а потім чекати, що їх виділять тобі на зад, для розвитку? То краще, про такі кошти з бюджету, не отримувати і забути, щоб потім не кормити податкові, поліцію, прокуратури, кру і разного типу адміністрації і ти нікуди від цього не дінешся!!!
По поводу того, що одні будуть відмовлятися від певних територій угідь, а інші там створювати, так цього теж не буде! Тяганина за угіддя буде лише за перспективні, тобто лісові і водно болотні, а від степових будуть відмовлятися і навряд хтось новий зможе створити там перспективне господарство!. На них поставлять штамп, полювання заборонене, а потім пустиня, ніякої охорони і все що появлятиметься з дичини, підчищатиметься круглий рік браконьєрами!
По поводу формування ринку мисливських послуг - то хіба проблема в мисливських господарствах? Проблема, яко і є - то у самих мисливцях, або в їхніх статках. Хіба мисливцю, який має кошти, щоб заплатити на полювання, проблема найти де провести його? Багато господарств в країні надають такі послуги в різних регіонах і проблема в тому - що мало мисливців України, бажають скористуватися ними!
Ну там ми шукаємо проблеми в мисливській галузі! Ці проблеми не десь у Києві, вони поруч з нами, та і в нас самих, і треба навести порядок на містах, а не чикати щось з неба!
 

old hunter

Снайпер
Дуже не професійна, шкідлива думка вважати що проблему мисливської галузі в Україні можно вирішити "на місцях".
Ця думка постійно нав"язуеться мисливцям, що ви самі винні, самі нічого не робите і так далі.

Спорбую довести на прикладі.
Це все одно, що реформу освіти або медицини робити на рівні шкільного класу або районної лікарні.

Мисливську галузь в Україні треба або капітально реформувати або міняти .
І робити це треба на рівні держави.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Дуже не професійна, шкідлива думка вважати що проблему мисливської галузі в Україні можно вирішити "на місцях".
Ця думка постійно нав"язуеться мисливцям, що ви самі винні, самі нічого не робите і так далі.

Спорбую довести на прикладі.
Це все одно, що реформу освіти або медицини робити на рівні шкільного класу або районної лікарні.

Мисливську галузь в Україні треба або капітально реформувати або міняти .
І робити це треба на рівні держави.
+100
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Дуже не професійна, шкідлива думка вважати що проблему мисливської галузі в Україні можно вирішити "на місцях".
Ця думка постійно нав"язуеться мисливцям, що ви самі винні, самі нічого не робите і так далі.
Я зовсім не погоджуюсь з Вами! Те, що зміни на державному рівні потрібні це факт! Але ці зміни повинні стартувати з "місць" від мисливців!

Вся біда як раз в тім, що ми чекаємо манни з неба, що хтось прийде і забабахає нам державну політику, і все решта. Але це не так.

Якщо ми хочемо жити в адекватному суспільстві, то ми повинні розуміти, що держава це ми, і ми маємо формувати та будувати ту державну політику. І все починати якраз з місць!
 

old hunter

Снайпер
Я зовсім не погоджуюсь з Вами! Те, що зміни на державному рівні потрібні це факт! Але ці зміни повинні стартувати з "місць" від мисливців!

Вся біда як раз в тім, що ми чекаємо манни з неба, що хтось прийде і забабахає нам державну політику, і все решта. Але це не так.

Якщо ми хочемо жити в адекватному суспільстві, то ми повинні розуміти, що держава це ми, і ми маємо формувати та будувати ту державну політику. І все починати якраз з місць!
Давайте відверто, Ви та і я давно живемо в Україні.
Приведіть приклад того як якась галузь була реформована змінами стартувавшими з місць.
Взагалі хоч який малесенький приклад коли старт даний з місць привів би до вагомого результату, хоч десь.
Отож.
І якшо ми будемо з вами очікувати старта с місць, то навіть наші правнуки не побачать розвитку мисливської галузі в країні.

І чому вже не раз пишуть про якусь "манну з неба",яку МИ ВСІ чекаемо.
Невже немае віри що адекватний парламент та уряд наведуть лад в тому числі і в мисливстві?

Чи Ви Юрій вірете в це як я вірю в "старти на місцях"? :)
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Невже немае віри що адекватний парламент та уряд наведуть лад в тому числі і в мисливстві?
Немає. Тому, що вже немає мажоритарників. А в списки політичних партій потрапляють лише мажори, за прохідну мзду в мільйони доларів. По партійному списку. Прізвища називають йолопів? Яких ми з вами вибрали у ВР? І які приймають закони, згідно яких ми вимушені існувати? Ви ці прізвища , взагалі, десь чули- до виборів? Щось вони внесли в досягнення України?!
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Давайте відверто, Ви та і я давно живемо в Україні.
Приведіть приклад того як якась галузь була реформована змінами стартувавшими з місць.
Взагалі хоч який малесенький приклад коли старт даний з місць привів би до вагомого результату, хоч десь.
Отож.
І якшо ми будемо з вами очікувати старта с місць, то навіть наші правнуки не побачать розвитку мисливської галузі в країні.

І чому вже не раз пишуть про якусь "манну з неба",яку МИ ВСІ чекаемо.
Невже немае віри що адекватний парламент та уряд наведуть лад в тому числі і в мисливстві?

Чи Ви Юрій вірете в це як я вірю в "старти на місцях"? :)

Давайте на прикладі. Навожу приклад :

Як працює і думає більшість Українців (99%)

Всі знають, що все погано, всі знають як це погано виправити,

Всі про це знають, але висловлюють свою думку лише в дома за келехом шампанського)), або тут на форумі ну і звісно у фейсбукові).

Але виходячи з дому, фейсбуку і т.д ( тобто за межі свого комфорту), всі стають нейтральні та перелякані!

Візьмемо школу (приклад реальний зі смт Підволочиську).

Мого товариша (товариш дуже грамотний, але не зовсім адекватний) дочка вчиться у першому класі, "нова школа" і тп. Відвідуючи заняття в школі дочка декілька раз прийшла із задертим костюмом. Як вияснилося костюм дерся через старі стільці які з задирками. Що робить актив класу - всі обурено десь упродовж місяця часу пишуть у групі в вайбері (група першого класу), пишуть яке все недобре і як все погано, але діти як сиділи на тих старих та поломаних стільцях, так і сидять. Все актив класу (батьки) обурені, але показують своє обурення лише у вайбері.

Що робить мій товариш - одного вечора, він приїхавши з роботи вкурив в ситуацію і довго не думаючи вирішив виправити хід справи. Наступного ранку, товариш був зі стільцем дочки в кабінеті директора, і без багатьох розмов, забрав директорське м'яке крісло та заніс його до класу дочки, а на томість приніс директору крісло із задирками. Директорка дуже виправдовувалася, мовляв, що вона не винна, вона лише на роботі, що немає фінансування і вина у селищної ради. Товариш багато не говорив. На наступний день взяв буса, приїхав до школи завантажив стільці з класу та поїхав до селищної ради, до самого голови ОТГ, де виявилося, що таки є кошти, а ті стільці можна поміняти.

Суть казки:

Директорка школи - знаходиться не на своєму місці, вона хороша людина, добрий вчитель, але нульовий керівник.

Батьки - нейтральні, не знають ні своїх прав ні обов'язків.

Товариш - молодець!



Така сама систему у мисливстві.

Я рахую, що ми маємо практично ідеальне законодавство, що стосується полювання - так, так, законодавство практично ідеальне, лише потрібно внести деякі правки та змусити його ПРАЦЮВАТИ! і міняти кардинально немає потреби.

Що роблять мисливці - жаліються на життя і стають нейтральні

Вихід

Потрібно у кожному колективі шукати людину таку як мій товариш (вожака стаї), закачувати рукави і працювати.

Але, навіть якщо ми у своїх колективах знайдемо такого вожака стаї, це нам не допоможе! Бо наш менталітет і наша натура змусять нас покласти всі свої обов'язки на цю людину , а самим сидіти - курити і чекати чуда!
 

Аникей

Мисливець
Може я щось пролистав у темі але всежтаки , я маю 17 приватизований гектарів землі і я є мисливець то чому я маю платити якомусь дяді за право полювати на своїй землі , якщо я йому не надавав свою землю в оренду для ведення мисливського господарства. Я думаю що із укладенням нових угод ще почнуть виникати проблеми з власниками земельних паїв . Може людина взагалі грін піс і їй птічку жалко і нікому непогодиться дати свою землю для полювання . Та земля що державна там і так більш менш зрозуміло а як із приватною землею? Якщо я куплю собі по кількасот гектарів чи тисяч гектарів землі то як тут бути? Може хто скаже чи врегульоване це питання і де можна прочитати?
 
  • Like
Reactions: pio

VS1975

Снайпер
Може я щось пролистав у темі але всежтаки , я маю 17 приватизований гектарів землі і я є мисливець то чому я маю платити якомусь дяді за право полювати на своїй землі , якщо я йому не надавав свою землю в оренду для ведення мисливського господарства. Я думаю що із укладенням нових угод ще почнуть виникати проблеми з власниками земельних паїв . Може людина взагалі грін піс і їй птічку жалко і нікому непогодиться дати свою землю для полювання . Та земля що державна там і так більш менш зрозуміло а як із приватною землею? Якщо я куплю собі по кількасот гектарів чи тисяч гектарів землі то як тут бути? Може хто скаже чи врегульоване це питання і де можна прочитати?
Я також маю у власності земельний пай і також є мисливцем. За оренду землі отримую орендну плату, а за використання землі у якості мисливських угідь не отримую нічого, як і всі інші власники паїв. То чому приватне мисливське господарство здійснює свою господарську діяльність на наших землях безоплатно ? Думаю, що жоден із власників землі не відмовиться від плати. Нехай і зовсім символічної. А якщо людина грін піс, як Ви кажете, то все одно на її землях зараз проводиться господарська діяльність чи то ПМГ чи УТМР. Тільки зовсім БЕЗОПЛАТНО. Кожне користування передбачає отримання якоїсь вигоди ( прибутків ). Тому кожен власник землі має отримувати плату за користування його майном ( землею ).
 
Питання плати за користування власниквам паїв (я також маю пай, дістався в спадок від бабусі) буде (я так думаю) врегульоване найб
Може я щось пролистав у темі але всежтаки , я маю 17 приватизований гектарів землі і я є мисливець то чому я маю платити якомусь дяді за право полювати на своїй землі , якщо я йому не надавав свою землю в оренду для ведення мисливського господарства. Я думаю що із укладенням нових угод ще почнуть виникати проблеми з власниками земельних паїв . Може людина взагалі грін піс і їй птічку жалко і нікому непогодиться дати свою землю для полювання . Та земля що державна там і так більш менш зрозуміло а як із приватною землею? Якщо я куплю собі по кількасот гектарів чи тисяч гектарів землі то як тут бути? Може хто скаже чи врегульоване це питання і де можна прочитати?
Ви не повинні платити дяді, а якщо хочете полювати купувати дозвіл (відстрільну карту) в МГ. А ось вони повинні будуть, після введення плати за користування угіддями, вносити її. Але, є одне головне АЛЕ! Кому? Чомусь, є в мене така думка, що не власнику чи орендареві землі. Бо до державного мисливського фонду не має жодного відношення.
Коли буде введена плата, впевнений що це питання буде врегульоване.
 

VS1975

Снайпер
Питання плати за користування власниквам паїв (я також маю пай, дістався в спадок від бабусі) буде (я так думаю) врегульоване найб

Ви не повинні платити дяді, а якщо хочете полювати купувати дозвіл (відстрільну карту) в МГ. А ось вони повинні будуть, після введення плати за користування угіддями, вносити її. Але, є одне головне АЛЕ! Кому? Чомусь, є в мене така думка, що не власнику чи орендареві землі. Бо до державного мисливського фонду не має жодного відношення.
Коли буде введена плата, впевнений що це питання буде врегульоване.
Державний мисливський фонд ( звірі та птахи ) живуть і добуваються на землях. В тому числі і на наших з Вами паях. За реалізовані відстрільні картки та ліцензії МГ отримує кошти від мисливців. Веде господарську діяльність, яка передбачає отримання прибутків. Отримує. За ведення бізнесу на наших землях. За все треба платити.
 

Степанович 2

Снайпер
Ніяка плата власникам (орендарям) землі оплачуватись не має, в крайньому випадку так виглядає по теперішніх законах. Вони мають використовувати землю за прямим призначенням - вкладати в неї, вирощувати врожай і з того мати свої прибутки.
Вся фауна, що перебуває на землях с/г призначення, чи то лісу .інше ... все належить державі. Держава за це має отримувати гроші в казну, це, як колись була монополія держави на тютюн чи спирт.
 

HOWA

Слідопит
За реалізовані відстрільні картки та ліцензії МГ отримує кошти від мисливців. Веде господарську діяльність, яка передбачає отримання прибутків. Отримує. За ведення бізнесу на наших землях. За все треба платити.
Е, ні. Статут УТМР каже :
Статут УТМР.jpg
 

Аникей

Мисливець
Ніяка плата власникам (орендарям) землі оплачуватись не має, в крайньому випадку так виглядає по теперішніх законах. Вони мають використовувати землю за прямим призначенням - вкладати в неї, вирощувати врожай і з того мати свої прибутки.
Вся фауна, що перебуває на землях с/г призначення, чи то лісу .інше ... все належить державі. Держава за це має отримувати гроші в казну, це, як колись була монополія держави на тютюн чи спирт.
Тварини належать державі - згідний, але земля то моя , і до чого тут держава що має вирішувати чи то пп чи утмр буде на ній займатися мисливським господарством, а якщо людина не захоче взагалі щоб на її землі полювали ? Ці питання повинні врегульовувати б не потім а тоді коли землю людям роздавали у приватну власність. Якщо поле має кілька господарів і один вести мисливське господарювання дасть мені а інший іншому а третій ще іншому і як бути? І хто мене може змусити на сьогодні надати дозвіл полювати на моїй землі конкретному користувачеві а не тому кому я хочу? Наприклад як у Канаді - полювання на моїй землі з мого дозволу. Тепер по оплаті.Я так думаю що ОТГ складається із "злиднів" то і гроші зібрані за полювання підуть не на потреби охорони і примноженням природних ресурсів а десь на ремонт дороги наприклад. Особисто я так думаю .
 

VS1975

Снайпер
Ніяка плата власникам (орендарям) землі оплачуватись не має, в крайньому випадку так виглядає по теперішніх законах. Вони мають використовувати землю за прямим призначенням - вкладати в неї, вирощувати врожай і з того мати свої прибутки.
Вся фауна, що перебуває на землях с/г призначення, чи то лісу .інше ... все належить державі. Держава за це має отримувати гроші в казну, це, як колись була монополія держави на тютюн чи спирт.
Так, фауна належить державі. Продають її ( право на її добування ) мисливські господарства різних форм власності. На наших приватних землях агрофірма вирощує кукурудзу, соняшник чи ще щось. За це нам платять орендну плату. Все прозоро і чесно. Є " Договір оренди земельної ділянки ". Земля приватна ( я кажу про розпайовані землі с/ г призначення ), тому і орендну плату отримує власник землі. Так само він має отримувати плату за ведення на його землі любої іншої діяльності. В тому числі ведення мисливського господарювання.
 

Степанович 2

Снайпер
Логіка у Ваших доводах може і є, але, по факту, такого алгоритму немає, бо його взагалі немає.
 
Тварини належать державі - згідний, але земля то моя , і до чого тут держава що має вирішувати чи то пп чи утмр буде на ній займатися мисливським господарством, а якщо людина не захоче взагалі щоб на її землі полювали ? Ці питання повинні врегульовувати б не потім а тоді коли землю людям роздавали у приватну власність. Якщо поле має кілька господарів і один вести мисливське господарювання дасть мені а інший іншому а третій ще іншому і як бути? І хто мене може змусити на сьогодні надати дозвіл полювати на моїй землі конкретному користувачеві а не тому кому я хочу? Наприклад як у Канаді - полювання на моїй землі з мого дозволу. Тепер по оплаті.Я так думаю що ОТГ складається із "злиднів" то і гроші зібрані за полювання підуть не на потреби охорони і примноженням природних ресурсів а десь на ремонт дороги наприклад. Особисто я так думаю .
Я на Вас дивуюсь))) В доброму сенсі цих слів...не хочете, не погоджуйте. Тоді це державний мисливський резерв. Відповідь проста.
Повірте мені, що всі ці питання будуть врегульовані....більше сказати зараз нічого не можу.....
 
Так, фауна належить державі. Продають її ( право на її добування ) мисливські господарства різних форм власності. На наших приватних землях агрофірма вирощує кукурудзу, соняшник чи ще щось. За це нам платять орендну плату. Все прозоро і чесно. Є " Договір оренди земельної ділянки ". Земля приватна ( я кажу про розпайовані землі с/ г призначення ), тому і орендну плату отримує власник землі. Так само він має отримувати плату за ведення на його землі любої іншої діяльності. В тому числі ведення мисливського господарювання.
Конституція каже інше...що це право кожного громадянина України користуватись природними ресурсами...
Ставлю дискусію на паузу...думаю, до кінця року все зрозумієте. ;)
 
Зверху