термін придатності

147852

Новачок
Підскажіть, дєд віддав з старих запасів 3 банки пороху" Сокол; термін придатності вних закінчився в 1997р можна їого використовувати чи ні
 

Kapitan

Снайпер
В принципе можно,но необходимо подобрать навеску к пороху. Вопрос в том что со временем одни пороха ослабевают а другие наоборот. Тоесть со стандартной навеской у Вас может быть"пшик", или же наоборот рвануть так что один приклад в руках останеться. Потому и нужно начинать навеску с полузаряда, ну а дальше уже как говориться как карта ляжет. К примеру знакомый года два назад прекрасно отстрелял сезон соколом начала 70-х, навеску немного увеличивал. Темы старых порохов есть на форумах вы не поленитесь полистайте.
 

Геньо

Мисливець
Все залежить від умов зберігання,досвідчений мисливець підпаливши трохи пороху може зразу сказати чи придатний!!!Раджу не ризикувати, а купити новішого пороху,хоча і старий якістю може бути кращий!!!ИМХО
 

mozg01

Мисливець
откройте банку и понюхайте если запах кислый не рискуйте даже с полузаряда,это означает что порох разложился как пишут в литературе при выстреле таким порохом происходят разрывы стволов
 

147852

Новачок
порох зберігався в сухому закритому місці і візуально невідрізняєця від свіжого
 

zweroboy

Мисливець
Заряди половину навіски пороху і дробі і попробуй відстріляти. Далі що робити зрозумієш сам.
 

Одинокий Вовк

ветеран форуму
надійна команда
Мій колега заряджає патрони порохом, який залишився від діда, з сімдесятих років. Якось я брав в нього і зарядив 10-15 патронів. Різниці в бої я не замітив. Якщо порох зберігається, як треба, то немає за що переживати, але треба кілька пробних вистрелів зробити.
З пов.
 

Yarik87

Мисливець
147852;129396 сказав(ла):
Підскажіть, дєд віддав з старих запасів 3 банки пороху" Сокол; термін придатності вних закінчився в 1997р можна їого використовувати чи ні
Отстрелял такого пороха 4 банки за два сезона, разницы никакой не заметил! Порох хранился в заводской банке и до меня ниразу не открывался. Навеску делал согласно рекомендациям на банке с порохом. Удачи и метких выстрелов!
 

147852

Новачок
Всім велике спасибі за поради .порох практично невідрізняєця на запах ,горить так сомо як свіжий ше попробую зробити пару пострілів з меншою навєскою і думаю буду заражатись на відкритя
 

ОлЛан

Новачок
Не парсь стріляй на здоровя, ми з батьком розстріляли 5 банок ще старішого пороху, різниці не відчули ніякої, і з навісками не бавились, що написано на упаковці так і заряжали, і різкість і кучність в нормі!!!
 

2G@RiN

Новачок
Ув 147852! Выбрасывайте его!у меня друг тоже унаследовал 2 банки годен до 99года!тоже спец по кислому запаху!!! Итог использования Нет правого глоза и 64 шва на голоае и ухе,ухо висело на мочькеЙ!!!берегите себя 85 гривен не стоит Вашего здоровья!!!!!!! Или сколько там стоит этот порох!
 

2G@RiN

Новачок
Все думают,от дураки со мной такого не произойдет,но это совсем не так!только малейшая оплошность и все!!приехали!порох проверяют поджиганием и замерением времени по прохождению пути до вспышки,это не совсем правильно!или почти правильно при участвии 2-х человек,один поджигает другой на секундомере,и то не факт!!!!!Берегите себя!!!не стоит банка пороха Вашего Здоровья!!!!!!!!
 

2G@RiN

Новачок
Банка пороха этого не стоит!!!
Простите за фото сдругого сайта!! но я не знаю как еще донести до Форумчан что НЕльзя использовать просроченный порох(
 

Вкладення

Одинокий Вовк

ветеран форуму
надійна команда
Я співчуваю потерпілому, але з дуру можливо і кобилу тр...
Вибачаюсь, але до чого це фото?
Це поранення від вибухового пакету або від потужної петарди. Ви ще порнуху сюди киньте, ми будемо розважатись.
 

2G@RiN

Новачок
ООООченнь смешно ,особенно про порнуху)это ранение от разрыва свола!рука левая держит цевье,как порвало так порвало,никто не застрахован!!!Или Вы Уважаемый после каждой охоты делаете рентген своего ствола????микротрещины после проверки ружья как оно стрельнет усиленной навеской пороха.с дуру можно и х...й сломать но... Розговор о просроченном порохе!
 

147852

Новачок
Після таких фотографій рушницю страшно вруки брати ,но про усилену навєску ніхто небалакає, в мене знайомий тоже заражав міркою і зверху ще пучку свіжого пороху нащастя стволь не розірвало но рушнцю ловив в воздусі . Зробив я з цего пороху пару контрольних пострілів старенькою 16ю робив навіску 1,4 ,1,6 1,8, і стандартну 1,9 ,зупинився на 1,8 ,і 6 пострілів з іж-12 12к 1,9, 2,0 2,1 2,2 і стандартну так як пише на банці 2,3 для перестраховки зупинився на 2,05 получається хороший постріл порох в стволах згорае весь навідміну від теперішніх порохів ,зарадив вже сотню патронів чикаю відкриття полювання .Велике спасибі форумчанам за поради
 

2G@RiN

Новачок
порох со временем теряет свои свойста,это на глаз не определить!порох при зарядке патрона стандартной навеской может плюнуть дробь на 3 метра,а может рвануть так что ствол разлетится.Быбор за Вами
С ув.2G@RiN
 

han

Мисливець
2G@RiN;138072 сказав(ла):
порох со временем теряет свои свойста,это на глаз не определить!порох при зарядке патрона стандартной навеской может плюнуть дробь на 3 метра,а может рвануть так что ствол разлетится.Быбор за Вами
Коллеги, а что Вы скажете, по поводу дымного пороха (упаковка заводская ненарушена, хранился в сухом месте, даты выпуска на пачке нет). Порох покупался в 1988-89г. вместе с покупкой нового ружья знакомым,с тех пор "дымняк" так и простоял в сейфе нетронутым.
 

BORSA

Мисливець
При соблюдении надлежащих условий хранения (полная изоляция от влажности, хранение при постоянной невысокой температуре)дымный порох может сохранять свои свойства практически неограниченное время.
 
Зверху