латунні гільзи

Статус
Закрита.

yarik1

Мисливець
Сьогодні дістались латунки штук 50. Як визначити чи вони в нормі чи їх на дзвіночки? Якщо можна опишіть або дайте якусь ссилку де все описано (саме чистка, декапсуляція та все що потрібно робити). Дуже дякую за відповіді. З повагою. Дай Боже миру!
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
все не так складно як може здатися:
1. проганяємо все гільзи через калібровочне кільце на предмет "подутості";
2. перевіряємо чи всі капсулі наколоті та акуратно декапсулюємо на УПС за допомогою спеціальної голкоподібної насадки, або (я так робив) пробоєм з тонко заточеним кінцем на вставці від УПС (з отвором для декапсуляції) легко молоточком вистукувавав капсуль;
3. після цього миємо та перевіряємо капсульне гніздо та наковальню на предмет її зношення;
4. далі розчин для чистки - як правило, застосовують звичайний помідорний розсіл (маринованих помідорів), або тут на форумі Грищенко описував способи чистки латунок. можна розчин будь-якої органічної слабкої кислоти - лимонної наприклад, з подальшим промиванням в теплій мильній воді, або розчині соди, та просушкою. замочити гільзи повністю в розчині та почекати деякий час (визначите візуально коли стануть чисті)
 
Останнє редагування:

yarik1

Мисливець
Як це зрозуміти будь -ласка детальніше:
1. "перевіряємо чи всі капсулі наколоті" ???
2. "після цього миємо та перевіряємо капсульне гніздо та наковальню на предмет її зношення" ???
Дякую за відповіді. З повагою. Дай Боже миру!
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
1. "перевіряємо чи всі капсулі наколоті" ???
чи вдарив по ньому бойок рушниці, якщо капсуль цілий - розрядити не вийде - стрельне в руках чи на УПСі, хоча не смертельно зате страшнувато і голосно(було раз таке).. якшо гільзи капсульовані старими капсулями (мова йде про капсуль "Центробій") визначається візуально - темні, окислені, тощо - густо змащуємо ствол рушниці мастилом, так відстрілюємо всі капсулі, а потім розряджаємо. якщо гільзи перероблені під "Жевело" то розряджаємо на УПСі, в цому випадку питання з наковальнею відпадає.
2. "після цього миємо та перевіряємо капсульне гніздо та наковальню на предмет її зношення" ???
капсульне гніздо - місце де був капсуль, як правило в старих гільзах воно окслене, має залишки згорілого пороху, чи запалювальної суміші з капсуля - чистимо,
наковальня - місце, подібне до горбика з отвором поцентру, церез який запалюється порох. на цей горбик впирається капсуль, коли б"є бойок по капсулю, від удару до наковальні відбувається вибух запалювальної суміші,отож якщо наковальня зношена - зазор між капсулем і наковальнею збільшується, через що постріл невідбудеться навть з нормальним капсулем.
 

yarik1

Мисливець
А як можна переробити під жевело? Підскажіть хто це може зробити. Дякую.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
як можна переробити під жевело?
можна!
Підскажіть хто це може зробити.
ви! при бажанні та при певних навичках слюсарних робіт. є тут тема по переробці гільз під жевело.
берете пластикову гільзу стару, розрізаєте, дістаєте пластмасову вставку з денця гільзи і так 50 шт. в латунках висверлюєте наковальню свердлом близько 5мм - діаметр капсуля жевело та трошки більшим робите "потай", далі денце гільзи латунки нагріваєте на газовій плиті та навойником досилаєте пластикову вставку з пластикової гільзи та притискаєте, щоб та приплавилась.
будьте уважні, якщо вставка з гільзи під Євро жевело - то свердлите отвір - 6мм
 

baa

Мисливець
А як можна переробити під жевело? Підскажіть хто це може зробити. Дякую.
Зачем переделывать, куча гемороя, центробой 35-40 копеек, жевело 1-1.10гр. Оставьте на перепела,утку. Прочтите эту тему- http://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Какой-порох-подходит-под-латунку-с-центробоем-и-жевело-пластик.30163/
 

yarik1

Мисливець
Ничего непонял (кроме того что сирость тяне), и меньшей навеской пороха.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

ЛЕШШИЙ

Мисливець
Начните визуальный осмотр на предмет трещин, подутостей, глубоких раковин от окисления. Декапсулируйте гильзы. Если капсуля давно установлены и окислены может получиться, что иглой для декапсуляции прбивается капсуль, но не извсекается из гильзы. Тогда шилом прокалываете капсуль с внешней стороны и выковыриваете его, либо можно сначала замочить гильзы и капсуля будут легче извлекаться. Проверяйте наковальни. Они должны быть утоплены относительно донышка гильзы на 1,1-1,3мм. Просевшие наковальни можно чуть выдвинуть легкими ударами тонким пробоем. Декапсулированные гильзы нужно прогнать с масло через калибровочное кольцо. Чистить можно горячей водой с добавлением кислотной химии: Силит, Крот и т.д. Главное, чтоб в составе была не щелочь, а кислота. После загрузки гильз в горячий кислотно-водный состав, они начинают темнеть. Чем горячее вода и больше кислоты, тем быстрее идет процесс. Губкой для мытья посуды проверяйте гильзы. Как только окислы начинают легко вытираться, сливайте раствор. Промывайте водой с добавлением соды. Вытирайте все окислы этой губкой. Высушите и протрите маслом гильзы.

Не спешите, когда наковальня выйдет из строя, переделаете гильзы под под евро капсуль. Оставьте их для перепела. Хотя я на фазана и на зайца с ними ходил. Для улучшения воспламенения пороха дешевым и слабым центробоем, можно просверлить дополнительное (четвертое) затравочное отверстие. Хотя при этом несколько ослабится наковальня. Ну или дымаря несколько пророшинок подсыпать под капсуль.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
А где его взять кто-нибудь знает?
по магазинах попитайте - часто є Шосткінський так і називається Димний порох. я такого вистріляв банок 5, бабах голосний і синього ароматного диму купа, зате підранків майже не було стріляв птицю восновному і саме споряджав у латунки - 8г на 12 калібр та 32 г дробу - повне відчуття класики.
 

ja350wa

Новачок
по магазинах попитайте - часто є Шосткінський так і називається Димний порох. я такого вистріляв банок 5, бабах голосний і синього ароматного диму купа, зате підранків майже не було стріляв птицю восновному і саме споряджав у латунки - 8г на 12 калібр та 32 г дробу - повне відчуття класики.
Шостка поки що не виробляє порохи взагалі. Або принаймні мені так сказали по телефону на заводі "Імпульс": -Останні дві тонни Крука в Київ продали, більше поки що немає...
Зате, кажуть, є патрони дробові по 5,70; 6,00 та 6,30 грн. але тільки в 12 калібрі, приїзжайте і купляйте.
А в мене 20к...
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
а, ось чому Київ по 300грн 300г Крука почав продавати. а Імпульс то такі патрони як я парубок! шуму багато толку мало. пошукайте на барахолках, по дідах - у димняку строк придатності дуже довгий, якщо не мочити. ПіСі: подивився свої запаси - там в банці грам 100 залишилось. так що довомогти не зможу - думав що грам 300 буде.
 

varvar

Мисливець
Шостка поки що не виробляє порохи взагалі. Або принаймні мені так сказали по телефону на заводі "Імпульс": -Останні дві тонни Крука в Київ продали, більше поки що немає...
Зате, кажуть, є патрони дробові по 5,70; 6,00 та 6,30 грн. але тільки в 12 калібрі, приїзжайте і купляйте.
А в мене 20к...
вот тут посмотрите http://i-shop.dp.ua/poroh-sokol-250-gr.html тут крук по 210гр 300 грамм дешевле пока не встречал я у них покупал месяц на зад 150 гривен за 300 грамм
 

Аникин

Новачок
З порохом може бути взагалі погана ситуація через події в краіні. На ганзі рсійські читав що в росії на даний час напряг з порохом також.
Латунками користуюсь з перших днів полювання і по даний час. Заводських набоїв не люблю і споряджаю завжди сам. Капсуль у латунках використовую тільки центробой. У 32,28,20 калібр димного не підсипаю а у 16 та 12 сиплю з десяток порошин димняка безпоседньо у гільзу у виїмку в наковальні ( через прозору трубочку від авторучки) а птім сиплю порох сокіл чи крук. З латунками полюю на пернатих та на пушного.
 
Статус
Закрита.
Зверху