Чому мисливське собаківництво України функціонує з порушенням законодавства

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Якщо держава прислухається і візьме ще й питання ведення родоводів мисливських і племінних собак під свій контроль, то ті зародки цивілізації в цих питаннях підуть взагалі в "тінь". Додаткова бюрократія в питаннях, які тримаються на плаву за рахунок самопожертви відданих прихильників. Це як клубний футбол - поки є закохані в футбол багаті ентузіасти, допоки і будуть фінансуватися дорогі клуби і відповідно будуть професійні футболісти і буде хоч якийсь видовищний футбол в країні. І не тільки, безліч галузей і різного роду починань тримаються тільки самопожертві закоханих в справу ентузіастів. Доречі, зачасту в цьому і є кайф - ніхто не допоміг, зміг і доказав насамперед собі, що можеш бути кращим.
Зустрічне питання. Почули як погано і незаконно організована справа в цих питаннях у нас. А як в цивілізованих країнах? Про норми співвідношення собак до мисливців ми почули. Але дивлячись відео з європейських полювань, часто густо бачимо таких собак, яких взагалі важко представити як представника конкретної породи. Але вона присутня на полюванні і цілком можливо на законних підставах. Як таке відбувається? Як поставлена справа? Невже там всі ці питання вирішує державний орган?
Про Канаду. Багато хто дивився Воллі Кнора, чи як правильно, дядя Вова, вихідець з союзу. Там він полював з НЕ мисливською собакою і не парився. Як не парився він, то здається мені не париться і держава в цих питаннях. Хоча загальний контроль за нормами, термінами, місцями добування там відбувається. А ми паримося з любих питань і шукаємо хто винен
 
Останнє редагування:

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Юра, так користувач мисливських угідь може мати площ для нагонки собак і більше 15 процентів. Це все за рішенням власників угідь. Тільки треба нагадати, що є і декілька обов'язкових норм, які треба дотримуватися. Це відтворювальні ділянки, де полювання, тим більше з собаками, заборонене. Якщо не помиляюсь,то це 20 процентів угідь. Хз, чи будуть власники угідь в захваті від того, що знову "ділитися" площами при відсутності зацікавленості і негативному відношенні безсобачників. Хіба що за гроші, тобто нагонка собак на певних ділянках стане платною. Але це припущення. Преференції для лягавих собак є, додатковий день полювання. Подібний варіант для власників породних гончих, додатковий день чи ні?
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Точно. Кабани це зло :)
Цікава тенденція. Як тільки десь щось з'являється, копито, кабан, то відразу у всіх починає "боліти" голова. У одних як з'їсти, у інших як не дати щоб з'їли, а саме важче третім - як з'їсти першими, бо з'їдять інші :)
 

Altay1972

Снайпер
Преференції для лягавих собак є, додатковий день полювання. Подібний варіант для власників породних гончих, додатковий день чи ні?
Я вже десь давно писав свою думку...що додатковий день має бути для усих власників мисливських собак, для заохочення на їх утримання і т.д....а так винятково для лягавих, це дискрімінація, що ягд або лайка в четвер буде погано, чи не з того боку, подавати качку з очерету... тобто додатковий день повинен бути або для усіх власників мисливських собак, або ні для кого...а так цьому лягавому дозволено, а цьому німецькому універсальному єгерському мисливському тер'єру, або лайці з відповідними дипломами по качці - не можливо...абсурд, який веде тільки до напруження та сварок...
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Я вже десь давно писав свою думку...що додатковий день має бути для усих власників мисливських собак, для заохочення на їх утримання і т.д....а так винятково для лягавих, це дискрімінація, що ягд або лайка в четвер буде погано, чи не з того боку, подавати качку з очерету... тобто додатковий день повинен бути або для усіх власників мисливських собак, або ні для кого...а так цьому лягавому дозволено, а цьому німецькому універсальному єгерському мисливському тер'єру, або лайці з відповідними дипломами по качці - не можливо...абсурд, який веде тільки до напруження та сварок...
Нє, якраз навпаки. Всі власники мисливських собак мають право. Я не став розписувати про собак, які мають профільні дипломи по птиці. Написав лягаві, бо полювання на птицю. Всі собаки мають право на додатковий четвер. Навіть ті, що не мають диплом. Тільки полювання НА ПТИЦЮ. Ось приклад, там порода не вказана. Ключове тут - полювання на птицю. Але ж інше полювання,яке не дозволене в цей час - відповідно розціниться як браконьєрство. При бажанні контролерів :)
Screenshot_2024-02-16-17-22-34-562_com.android.chrome.jpg
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Я вже десь давно писав свою думку...що додатковий день має бути для усих власників мисливських собак, для заохочення на їх утримання і т.д....а так винятково для лягавих, це дискрімінація, що ягд або лайка в четвер буде погано, чи не з того боку, подавати качку з очерету... тобто додатковий день повинен бути або для усіх власників мисливських собак, або ні для кого...а так цьому лягавому дозволено, а цьому німецькому універсальному єгерському мисливському тер'єру, або лайці з відповідними дипломами по качці - не можливо...абсурд, який веде тільки до напруження та сварок...
1708097962559.jpg
 

Altay1972

Снайпер
Нє, якраз навпаки. Всі власники мисливських собак мають право. Я не став розписувати про собак, які мають профільні дипломи по птиці. Написав лягаві, бо полювання на птицю. Всі собаки мають право на додатковий четвер. Навіть ті, що не мають диплом. Тільки полювання НА ПТИЦЮ. Ось приклад, там порода не вказана. Ключове тут - полювання на птицю. Але ж інше полювання,яке не дозволене в цей час - відповідно розціниться як браконьєрство. При бажанні контролерів :)
Переглянути вкладення 867609
Я тільки ЗА...але в нашій Харківській пишуть конкретно, четвер для власників собак лягавих пород та спаніелів...
Як найду старі прикази, покажу...
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Привіт! Радий , що хтось сьогодні цікавиться МС.
Прошу вибачення, як когось образив в іншій темі, я люблячи.))
Колеги тут проблема багато складніша.
Мисливське собаківництво так само як і в цілому мисливське господарство це не лише полювання! На сьогодні є більш важливіші та нагальніші проблеми у МС і вони не стосуються на пряму полювання.
P.S
На рахунок додаткових днів для власників МС. Навіть сьогодні це не проблема! Закон не забороняє користувачу у строки полювання давати будь який додатковий день для власників МС, можна навіть цілий тиждень, лиш би дозволяла пропускна спроможність та ліміти.
До прикладу у Підволочиській РО , колись було що власники гончаків раз в тиждень, мали можливість полювати у справжньому лісі.
І ще, знаєте чому лягавим дали таку поширену превілегію , а тому що на той час Голубченко мав зелене світло у держлісі, а як всі знають Анатолій Костянтинович прихильник лягавих, тому така ситуація. Але я в цьому його не виню, на його місці я б поступив так само
Я зараз не можу конкретно пояснити, але ситуація вже багато років дуже запущена, і це не вина однієї особи, чи якоїсь конкретної гілки влади, це загальна проблема у вирішенні якої НЕ зацікавлені перед усім самі собачники!
 

север

ветеран форуму
надійна команда
лиш би дозволяла пропускна спроможність
Ніхто її не вимірює. Це ще щось із часів застою перекочувало. Як її, взагалі, можна прорахувати і потім: одних пустити, а іншим- зась? Хто раніше встав-той і полює, так чи що? Так раніше всіх і завжди "встають" куми, брати, свати і начальство!
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Рахуй - не рахуй, все рівно получиш ... Але перед кожним сезоном бумажки переписувалися, приріст, ліміти і в тому числі обов'язково пропускна спроможність угідь. Теоретично з цього документу і прораховувалась кількість мисливців, які могло одночасно полювати там то і там-то. Каса в господарствах (у нас в глухоманях) робилася тільки на внесках річних і на пушному і можливо десь на ліцензіях. Птиця ніколи касу не робила, це хіба десь в вузькоспеціалізованих господарствах. Тому і могли бути люфти по додатковими днями по тим же лягавим, хай йдуть, аби відстрілки брали. Такщо навряд Голубченко робив погоду, це тільки яниківський період. А коли започаткували додаткові дні - хз, не в курсі.
ПС: щось та й робив для мс Голубченко. В 2013 році на 4 всеукраїнську привезли під 1000 собак, в мене й досі гарні спогади
 
Зверху