Чеські самозарядні мисливські рушниці

stalker350

Новачок
Доброго дня.Може хтось знає про довоєнні, воєнні мисливські рушниці Чехії та Чехословакії
 

Iлько

Мисливець
Бачив колись Чеську копію (або вірніше "по мотивам" Браунинг Авто 5, але не впевнений що вона старше 45 року. Вона гуглиться, принаймі гуглилась.
 

stalker350

Новачок
Це знайшов чеську 3 зарядну рушницю.Власник розповідає що рушницю привіз дід з війни. Ціна 5000 грн. З понеділка маю поїхати подивитись. Калібр 16 на 65. Дей думаю чи варта дана рушниця уваги чи брати сучасну самозарядну рушницю 12 калібру
 

Iлько

Мисливець
Це знайшов чеську 3 зарядну рушницю.Власник розповідає що рушницю привіз дід з війни. Ціна 5000 грн. З понеділка маю поїхати подивитись. Калібр 16 на 65. Дей думаю чи варта дана рушниця уваги чи брати сучасну самозарядну рушницю 12 калібру
Якщо для полювання - то краще сучасну. Якщо для душі, маєте час та натхнення, то можливі варіанти.
 

nabat

Мисливець
Також приеднаюсь. Стосовно мисливської гладкоствольної зброї нічого не можу сказати. Але що до нарізної то опросто супер. У самого було шість варіантів ( від 22лр до 30-06. Кучність отмінна. Ну і ясна річ ціновиг сигмент підкупаєай!! З повагою.
 

12х76

ветеран форуму
надійна команда
Видел такую в конце 80-х, в камисионном магазине, как сейчас помню 600 руб.
Ствол 680 мм, 16 кал, 3-х зарядное с сужением 0.6 мм. Довольно таки
в приличном состоянии. Кто то из вояк сдал,служивших в Чехословакии.
МЦ-21-12 тогда новая стоила 508-530 руб
Вот нашел у себя в журналах Фото, такого ружья.
 

Вкладення

Varjag229

Слідопит
Полював з такою (CZ-241, 1948 року) 2 сезони у 16 калібрі, патронник 65 мм, канал 16,8 мм, звуження 0,6 мм. Довжина ствола 620 мм. Сталева колодка, вага 2,8 кг. Баланс між руками, дуже розворотиста. Для лісу - гарний варіант. На перо шротом 28 г було нормально, але краще для рушниці - 26 г. На пух - до 30 -35 м було нормально. Далі - мене не влаштовувало. Подобалась дуже м'яка і розтягнута віддача. Працювала з патронами довжиною 60 мм +-1 мм у закритому стані і якісною закруткою.
 
Зверху