Хто останнім часом в природі бачив тхора?

Аникей

Мисливець
Сидів оце і згадував дитинство. Згадав що покійний батько часто вдома ловив тхорів. Я в дитинстві теж один раз застрелив з рушниці тхора а один раз собака на полюванні задавив. Це було близько 30 років назад. Років з двадцять ні самих тхорів ні їх сліду я не бачив. А як у Вашій місцевості із тхором,чи є взагалі і як часто трапляється? Живу в центральному регіоні .
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Східна Ненька, років 25 точно не бачив. Ще пам'ятаю вонююючий(не пукає))))) як мільйон лисиць. І вже десь років з 20 не бачив Ласку.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
На Чернігівщині чорний або ж лісовий тхір присутній. Раніше мав з них справу у населених пунктах. Досить кровожерлива тварина. На сліду часто троїть, слід суттєво відрізняється від кунячого, значно менший за розмірами. Але крупніший, ніж у горностая.
Бачив і взимку слід цьогоріч. Де є кури, там будуть і тхори. Досить необережний звір. Господарі, у яких він зчинив бешкет в курятнику, без особливих зусиль відловлюють їх на задавлену курку, до якої він, зазвичай, повертається. Активний з настанням сутінок і вночі. Цікава тварина, дуже агресивна, в критичних ситуаціях видає звуки, подібні до сорочиного гвалту. Здатен пройти значну відстань за нічне полювання.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Ласку бачив і навіть хоря-перевязку (перегузня так наче правильно) з виводком малечі, правда єдиний раз в житті влітку 2021 року. А який з себе тхір - в природі не бачив ніколи. Бачив в курниках подушених курей чи курчат, казали що робота тхора, але самого винуватця ніхто не бачив
 

Аникей

Мисливець
Ласку вчора вдома бачив та і взагалі унас її трошки є ( Черкащині) а от тхора ні, наче
Східна Ненька, років 25 точно не бачив. Ще пам'ятаю вонююючий(не пукає))))) як мільйон лисиць. І вже десь років з 20 не бачив Ласку.
Якась пандемія чи як там правильно у них була. Доречі лиса теж недуже, я мав можливість проводити відстріл то відстріляю одного. Зайці були наглі і безстрашні якби було дозвіл і бажання з десяток взяв би, Сарни так само. Ви неповірете ( дехто ) але стріляв виключно лиса ,та і пішов щоб взяти з собою сина.
 

Аникей

Мисливець
Ласку вчора вдома бачив та і взагалі унас її трошки є ( Черкащині) а от тхора ні, наче
Східна Ненька, років 25 точно не бачив. Ще пам'ятаю вонююючий(не пукає))))) як мільйон лисиць. І вже десь років з 20 не бачив Ласку.
Якась пандемія чи як там правильно у них була. Доречі лиса теж недуже, я мав можливість проводити відстріл то відстріляю одного. Зайці були наглі і безстрашні якби було дозвіл і бажання з десяток взяв би, Сарни так само. Ви неповірете ( дехто ) але стріляв виключно лиса ,та і пішов
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Тхір степовий або світлий значно крупніший за лісового-довший. Але хутро дуже світле. Чорний виглядає привабливіше. На Чернігівщині після перебудови, коли було багато нерозораних полів, зустрічався періодично поза межами населених пунктів. Копав глибокі, доволі широкі нори, в яких днював. Наразі практично зник, в зв'язку з ядохімікатами і тотальним розорюванням земель. З людьми не уживається, харчується мишовидними гризунами, в основному, які теж зникли.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Ласку вчора вдома бачив та і взагалі унас її трошки є ( Черкащині) а от тхора ні, наче

Якась пандемія чи як там правильно у них була. Доречі лиса теж недуже, я мав можливість проводити відстріл то відстріляю одного. Зайці були наглі і безстрашні якби було дозвіл і бажання з десяток взяв би, Сарни так само. Ви неповірете ( дехто ) але стріляв виключно лиса ,та і пішов
"Дехто" взагалі б в лобі покрутив якби хтось стріляв зайця в кінці лютого. "дехто" і в нормальні часи після старого нового року на зайця майже не полював. Вони, зайці, вже гуляли свадьба і були банально вонючі. Це на самому -самому-самому сході України, ще східніше ніж писали вище.
 

Аникей

Мисливець
На Чернігівщині чорний або ж лісовий тхір присутній. Раніше мав з них справу у населених пунктах. Досить кровожерлива тварина. На сліду часто троїть, слід суттєво відрізняється від кунячого, значно менший за розмірами. Але крупніший, ніж у горностая.
Бачив і взимку слід цьогоріч. Де є кури, там будуть і тхори. Досить необережний звір. Господарі, у яких він зчинив бешкет в курятнику, без особливих зусиль відловлюють їх на задавлену курку, до якої він, зазвичай, повертається. Активний з настанням сутінок і вночі. Цікава тварина, дуже агресивна, в критичних ситуаціях видає звуки, подібні до сорочиного гвалту. Здатен пройти значну відстань за нічне полювання.
А ще смердючий. Під час небезпеки виділяє такий сморід що навернутись неможна. Колись собака зловив і придушив то і собака синодів так що з ним в машині всидіти неможна.
 

VS1975

Снайпер
Я також років більше 20 не бачив тхорів. Ласка присутня.
 

Volodia Hirniak

Мисливець
Бачив біля самого дому, на городі, в літі чи вже в вересні минулого року.Пес допоміг піти в другий світ))
 

kef

Зброяр
Бачив біля самого дому, на городі, в літі чи вже в вересні минулого року.Пес допоміг піти в другий світ))
Червона книга України ! Реально зникаючий вид у природі.
Є.два види - лісовий /чорний/ та степовий .
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
А точно був тхір? Мо то фретка чиясь втекла. В мене великі сумніви, що тхори такі безпечні, що їх можна спокійно переловити.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
В мене великі сумніви, що тхори такі безпечні, що їх можна спокійно переловити.
спокійнісінько. тхір тупий, лізе навіть в незамаскований капкан при ловлі щурів. Лісовий тхір - колись їх слідами були стоптані всі ярки та обійстя біля старих хатів в селах, або навіть жилих, де є велике господарство з сінником чи скирдою соломи, часто досить навіть купи старого хмизу. не бачив вже років 20 (Кіровоградська обл).
степовий тхір - реально схожий на фредку, великий, в полях коли були скирди соломи і багато хом'яків та мишей, його було повно, зараз зник. мишей нема, скирд нема, хімії повно.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Згоден, скирд нема. А серед поля скоти-нагортні мишачі, іноді мені вище коліна. Розгорнеш, а там мішок зерна або насіння. Так що хватає мишей і з хімією.
Не знаю по тхорам, мабудь просто не звертав уваги, чиї сліди - куниці чи тхора. Куниць у нас стало набагато більше, і норка є. Полювання було обмежене, та і не так вже люди ганялися за шкурою. Як петельщики займалися лисицею, бо щось коштувала і лиса було повно, то попутно звертали увагу і на куницю. Потім всіх бувших петельщиків почали більше цікавити кабани і кози, вони смачніші
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
А серед поля скоти-нагортні мишачі, іноді мені вище коліна
то де такий рай? у нас польова чи курганчикова миш на вагу золота! хатньої миші повно, а от тих і бурозубок ніц.
Куниць у нас стало набагато більше
сьогодні геть на дорозі збиту бачив
то попутно звертали увагу і на куницю
куниця завжди була основною, в групі МРБ здається приймає якийсь хер куницю 1000-1100 грн, і фото виклав 2 в'язки шкурок лісовички і кам'янки
Полювання було обмежене
куницю також ловлять петлями та капканами, того ніхто нічого не обмежував для тих способів лову.
Потім всіх бувших петельщиків почали більше цікавити кабани і кози, вони смачніші
одне другому не мішає
 
Зверху