Раціональність використання

иж 18

Слідопит
При одном единственном условии- если капсюль плотно садится в гильзу. При всех других корректировка капсюльного гнезда необходима. Вне зависимости от того двустволка ли это или п/а.
К сожалению, большинство современных гильз сделаны практически из фольги, а не из нормального металла. А вот гильзы под Жевело в коррекции гнезда практически не нуждаются, это точно. Даже после 10-15 выстрелов (пластиковые). Там запаса прочности предостаточно. Возможно поэтому даже старые бумажные ( не говоря уже о пластиковых!) гильзы под Жевело, стоят дороже новых современных пластиковых, даже на нашем форуме? И разлетаются, как горячие пирожки.
Цена на СССР гильзы больше, потому что их больше не становиться, а покупают их либо за ностальгией либо за толщины стенок самой гильзы, для ружей с патрониками под папковые гильзы. А ресурс СССР гильз хоть и больше за новодел но цена капсюля жевело эту выходу убирает.
 

Степанович 2

Снайпер
При використовувані б/в гільз використовую обжимку гільзи і коректировку капсульного гнізда. Причому друга операція проходить одночасно з вибиванням капсуля з гільзи.
 

kef

Зброяр
Чомусь багато мисливців мліють від старих радянських гільз . В більшості які від поганих умов зберігання відповідають слову "одноразові". У мене теж їх було багато різних.як у 12 так і в 16 калібрі.Трохи розпродав навіть в тому році ,але не по таких цінах космосу як зараз їх лушпарять.
Колись тут на форумі купив гільзи 60 х років у 16 к. Інколи споряджаю їх для старого "француза " , от вони не тріскаються після першого пострілу / бо наважка пороху майже як для 20 к./;) Але нинішні ціни на них та капсуль жвл ставить їх у великий мінус у порівнянні до сучасних.
Маю "чеддіт " паперові капсульовані. То їх навіть порівнювати з радянськими немає сенсу. Можна сміливо називати їх багатострільними. От їх якби було стільки як пластмасових гільз у продажу- варто купляти тим ,хто любить споряджати "паперові" набої.
Зараз не 90 ...чи початок 2000 років. Вибір гільз є великий готових капсульваних і вони дешевші а ніж папір чи пластмаса радянська яку тут продають. У мене є темно.коричневі гільзи "бі.пі" з високим міцним металевим донцем гільзи. Деякі з них вже стріляні по 5 разів .І капсуль впресовується щільно. Лише у деяких доводиться капсуль "садити" на клей. Але вони використовуються під закрутку. Тому і вірно служать.
А якщо для економії і початківцю з невеликими статками то дійсно сенс якийсь є у тому коректору та обжимці.
У мене обжимка від " Слєсаря" . під 12 та 16. Спеціально купляв так як було багато гільз від різних рушниць. Які підходили для одних патронників рушниць а іншим ні.
Але якщо є час і бажання то можна і погратись з тими "приблудами" для гільз.
 

kef

Зброяр
Високе донце гільзи мені не подобається, з ним більше мороки.
Навпаки. Меньше. Та і гільза міцніша і краща для патронів і пострілу.
Ось цим вже від нового стану і по 5 та більше пострілів. Використовою під закрутку.
 

Вкладення

kef

Зброяр
... йде легша екстракція гільзи з патронника, а також вона трохи легше піддається калібруванню.
Я навіть латунні гільзи в кого із знайомих ьули і які на половину входили в патронник - обжимкою "Слєсаря" довів до легкого стану входу гільзи у патронник. Головне без "фанатизму" вкладеної сили. ;) .
А це чеддіт 16 к.пластмаса. купляв рік тому по 3 грн.шт.капсульовані. І чеддіт паперовий 12 к.капсульовані для мене самі найкращі з паперових гільз.
20210308_135632-1.jpg
20210308_135316.jpg
 

север

ветеран форуму
надійна команда
... йде легша екстракція гільзи з патронника, а також вона трохи легше піддається калібруванню.
... и абсолютно ничем гильза с высокой юбкой не лучше за гильзу с низкой. Пара выстрелов, в лучшем случае- и в мусор. А в предварительной подготовке они действительно намного сложнее . Особенно трудно и неприятно их выбивать из обжимки. На этом этапе получается больше всего брака.
 
Останнє редагування:

kef

Зброяр
Який сенс заклепувати гільзу наглухо в "калібровку". Якщо є спеціальні ."обжимки" для різних калібрів ?
 

кей

Мисливець
Користуюсь DL-155 від дядя Сені. Питань в низькій чи високій юбці немає. Також для пострілу з п/а - гільзи підбираю в мусор!
 
D

"doc"

Guest
Користуюсь DL-155 від дядя Сені. Питань в низькій чи високій юбці немає. Також для пострілу з п/а - гільзи підбираю в мусор!
У меня при калибровке Т5 юбки, пасификом 155, возникали трудности, при низкой и несильно раздутой- нет.
Понснес 375 калибрует легко любую высоту, но - количество стянутой юбки при калибровке раздутых гильз высокое, перешёл на цанговую обжимку- проблем нет
 

kef

Зброяр
Не продасте,пару десятків? :) Не можу знайти в продажі...:(
Я і так Вам дав би декілька десятків або обміняв на інші у нас в місті .Тільки кількість вже не та. - - -Але маю таку думку,що якщо в Україну ввозять офіційно різні вогнепали мисливські то і гільзи теж можуть завезти. Торгують же різною /фірмою/ - порох.капсуля і.т.д.
 

Trigal

Снайпер
Хм... Вы хотите сказать, что те же бумажные советские гильзы под Жевело были многоразовыми?!
Нет, просто существует принцип разумной достаточности. Если одноразовое изделие (гильза) справляется со своей задачей, имея тонкий цоколь, то зачем производителю делать его толще?

... и абсолютно ничем гильза с высокой юбкой не лучше за гильзу с низкой. Пара выстрелов, в лучшем случае- и в мусор. А в предварительной подготовке они действительно намного сложнее . Особенно трудно и неприятно их выбивать из обжимки. На этом этапе получается больше всего брака.
Купите нормальную цанговую обжимку, например у Слесаря. Процесс калибровки просто превращается в удовольствие.
Но гильзы с длинными юбками тоже не люблю. Даже после обжимки у них иногда край юбки выступает и приводит к затыкам в работе п/а.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Купите нормальную цанговую обжимку, например у Слесаря. Процесс калибровки просто превращается в удовольствие.
Спасибо за предложение, но пока все устраивает из имеющегося. А на низкий % брака я внимания не обращаю: выбросил испорченную гильзу и забыл. Благо в наше время это не дефицит.
 

shpak

Мисливець
Я і так Вам дав би декілька десятків або обміняв на інші у нас в місті .Тільки кількість вже не та. - - -Але маю таку думку,що якщо в Україну ввозять офіційно різні вогнепали мисливські то і гільзи теж можуть завезти. Торгують же різною /фірмою/ - порох.капсуля і.т.д.
Дякую! Раньше «Вутка» продавала,але зараз,тимчасово не завозять,хоча спрос на них є. Буду в поляків і німців шукати...
 
  • Like
Reactions: kef

senya 2011

Мисливець
Висновок такий що потрібна лише обжимка донця гільзи. Тример певно не користується популярністю, тому що робить із 70мм гільзи зовсім інший "експонат". Відносно ущільнювача капсульного гнізда, то тут дивлячись яка гільза! Якщо брати до уваги посадочне гніздо з пластику то ущільнити вдається, а якщо гільзи під жевело то 30/70% не на користь гільзи. Крайнім варіантом буде лак а можливо якщо гільза в доброму стані то і послідовно знову лак. Або як варіант подальша переробка під капсуль євростандарту, але там розмір різний. Десь буде добре використовувати 6.2мм сверло а десь воно буде завелика, 6.0мм замале а 6.1мм ще потрібно знайти. Пресований папір якось "не дуже" ущільнюється. Ну якось так ;-)
 
Зверху