ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПОЛЮВАННЯ В МИСЛИВСЬКИХ УГІДДЯХ ХОО УТМР В СЕЗОНІ 2021/2022

УКРАЇНСКЕ ТОВАРИСТВО МИСЛИВЦІВ І РИБАЛОК

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

НАКАЗ № 9 - О

24 червня 2021 року м. Харків

Про проведення полювання на пернату дичину, хутрових тварин та козулю в мисливських угіддях Харківської обласної організації УТМР в сезоні 2021/2022 року

Згідно Рішень сесій Харківської обласної ради, у відповідності до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», на підставі «Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядку видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 №549 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949, положення «Про прикордонний режим», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 27 липня 1998 р. N1147 (із змінами та доповненнями), у межах затверджених лімітів, встановленої та погодженої пропускної спроможності мисливських угідь, інших діючих законодавчих та нормативних документів, -

НАКАЗУЮ:

1. Полювання в угіддях, наданих у користування Харківській обласній організації УТМР на територіях Барвінківського, Близнюківського, Богодухівського, Валківського, Великобурлуцького, Вовчанського, Дворічанського, Дергачівського, Золочівського, Кегичівського, Коломацького, Краснокутського, Лозівського, Нововодолазького, Сахновщинського, Чугуївського і Шевченківського районів, проводити при наявності мисливсько-рибальського квитка члена УТМР і щорічної картки до нього з відміткою про сплату членських внесків, посвідчення мисливця, «Контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання» на поточний сезон з відміткою про сплату державного мита, дозволу на добування мисливських тварин (відстрільна картка, ліцензія), відповідного дозволу на право користування мисливською зброєю, паспорту на собак мисливських порід, тощо.
2. Відкриття мисливського сезону на певній території здійснюється відповідно до статті 19 Закону України «Про ветеринарну медицину» після підтвердження територіальними органами Держпродспоживслужби (ветеринарної медицини) епізоотичного благополуччя, на підставі висновків проведеного обстеження мисливських угідь в районних організаціях.
3. Згідно п.21 Положення «Про прикордонний режим», полювання у прикордонній смузі районів, що межують з Росією (Дворічанський, Дергачівський, Золочівський, Вовчанський та Великобурлуцький), здійснювати з обов’язковим інформуванням розпорядником полювання або особисто мисливцем органів або підрозділів Державної прикордонної служби, в межах відповідальності яких буде проводитися полювання, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть полювання. Інформування здійснюється письмово не пізніше ніж за 24 години до початку проведення полювання.
4. Строки проведення полювання на пернату дичину, хутрових тварин і козулю:
4.1. На гусок: сіру, білолобу велику, гуменника, крім гуски малої (білолобої малої), качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого) з 18-00 07 серпня по 28 листопада 2021 року у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.2. На перепела та голубів (крім голуба-синяка) з 18-00 07 серпня по 31 жовтня 2021 року у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.3. На фазана: з 02 жовтня по 26 грудня 2021 року у мисливських угіддях Барвінківської, Близнюківської, Кегичівської, Лозівської, Нововодолазької, Сахновщинської і Шевченківської районних організацій тільки під контролем штатних єгерів.
4.4. На зайця-русака: з 06 листопада 2021 року по 16 січня 2022 року у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.5. На інших хутрових тварин (лисицю, єнотоподібного собаку, шакала, норку американську та вовка): з 06 листопада 2021 року по 27 лютого 2022 року, у тому числі в період з 22 січня по 27 лютого 2022 року полювання проводити тільки під контролем штатних єгерів та голів первинних колективів у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.6. На козулю: індивідуальне та колективне (облавне) з 4 вересня по 26 грудня 2021 року у мисливських угіддях Великобурлуцької, Дворічанської, Кегичівської, Сахновщинської і Шевченківської районних організацій.
5. Порядок проведення полювання:
5.1 На пернату дичину – субота, неділя та середа, але полювання на водоплавну дичину та фазана в середу дозволяється тільки
до 31 жовтня 2021 року включно.
5.2. На зайця-русака та інших хутрових тварин – суббота і неділя, при цьому полювання в лісових масивах дозволяється тільки
під контролем штатних єгерів.
5.3. На самця, самок козулі та їх молодняк, здатний до самостійного існування - суббота і неділя тільки під контролем штатних єгерів.
5.4. Полювання на пернату дичину, зайця-русака та козулю проводити за відстрільними картками і ліцензіями, у межах затверджених лімітів, встановленої та погодженої пропускної спроможності мисливських угідь, згідно наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27 травня 2021 року N 346 «Про затвердження Лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів і встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021 - 2022 років», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 червня 2021 року за N 756/36378.
5.5. Денну норму відстрілу пернатої дичини та хутрових тварин у сезоні полювання 2021/2022 року встановити в кількості: гусей -1, качок -3, лисок -3, куликів -3, голубів -3, перепілок -3, зайців-русаків -1, норок американських – 3.
5.6. Відстріл фазана проводити за окремими разовими відстрільними картками на кожну птицю.
5.7. Відстріл інших видів шкідливих хутрових тварин: лисиці, єнотоподібного собаки, шакала та вовка – не лімітовано.
5.8. Відмітка мисливця про вид і кількість добутої дичини в ліцензії, відстрільній і «Контрольній...» картках обов'язкова.
5.9. В мисливських угіддях, наданих у користування ХОО УТМР, відповідальними за полювання особами є керівники та штатні єгері районних організацій.
5.10. Розпорядниками полювання на ліцензійні види тварин в мисливських угіддях, наданих у користування ХОО УТМР, призначити:
- Великобурлуцька районна організація: голова Калінін В.М., єгер Келеберда С.В.;
- Дворічанська районна організація: голова Кучер В.М., єгер Резніченко А.М.;
- Кегичівська районна організація: голова Ільченко І.М., єгер Караптан О.С.;
- Сахновщинська районна організація: голова Легуша В.В., єгер Голіков О.Ю.;
- Шевченківська районна організація: голова Ліманський С.В., єгер Карпенко В.М.
5.11. Колективне (облавне) полювання на козулю дозволяється в складі не більше 20-ті мисливців, включаючи нагоничів. Всі учасники полювання повинні бути одягненні в яскраві жилети. Забороняється добування козулі з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалювання або набоїв, споряджених картеччю чи шротом.
5.12. Колективне полювання на зайця та інших хутрових тварин дозволяється в складі не більше 10-ті мисливців. Всі учасники колективного полювання повинні бути одягненні в яскраві жилети. Забороняється добування зайців та інших хутрових звірів (крім вовка) з нарізною вогнепальною зброєю.
5.13. Важливими умовами безпеки при колективному (облавному) полюванні є чітке дотримання правил полювання, виконання вказівок розпорядника полювання, які є обов’язковими і виконуються всіма учасниками полювання беззаперечно.
5.14. Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводити відповідно до «Інструкції про вибірковий
діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи», затвердженої
наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.02.2014 №60, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2014 за №423/25200.
5.15. Згідно статей 17 і 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», бродячих собак і котів, сірих ворон,
дозволяється здійснювати за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
6. Право на пільгове (безкоштовне) полювання на пернату дичину (крім фазана) та хутрових тварин надати:
- почесним членам УТМР;
- членам УТМР, які перебувають на дійсній строковій службі;
- головам первинних колективів районних організацій;
- штатним працівникам обласної і районних організацій УТМР.
7. Встановити пільгу в розмірі 50%:
- членам Товариства - пенсіонерам (у віці: для чоловіків - 60 років, для жінок - 55 років), які мають стаж в УТМР не менше 20 років;
- учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї категорії.
8. Дозволити заохочення ветеранів та активістів УТМР пільговими (безкоштовними) відстрільними картками до 3 % від загальної кількості мисливців.
9. Керівникам районних організацій ХОО УТМР:
9.1. Дозволи на полювання (відстрільні картки, ліцензії) видавати мисливцям заповненими із зазначенням у них дати та місця проведення полювання.
9.2. Реєстрацію мисливців та інструктаж по техніці безпеки проводити перед початком полювання при видачі відстрільних карток та оформленні ліцензій під розпис у відповідному журналі.
9.3. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення ліцензій, організації та здійснення полювання.
9.4. Повідомляти відповідні органи Держпродспоживслужби в районах про час і місце проведення ліцензійного полювання на козулю.
9.5. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб диких тварин і людей.
9.6. Обладнати, згідно санітарно-ветеринарних вимог, майданчики для оброблення добутих тварин.
9.7. Реалізацію м’яса добутих тварин мисливцям здійснювати тільки після проведення обов’язкового санітарно-ветеринарного обстеження на виявлення небезпечних хвороб. При цьому м'ясо копитних тварин може реалізовуватися мисливцям із знижкою до 30 відсотків від сформованої середньоринкової ціни яловичини на дату відкриття полювання.
9.8. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням та інструктажі з техніки безпеки серед мисливських колективів щодо попередження і оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.
9.9. Посилити спостереження за дикими тваринами. При виявленні хворих або загиблих тварин негайно інформувати органи Держпродспоживслужби в районах, головного мисливствознавця ХОО УТМР.
9.10. З метою достовірного обліку добутих зайців-русаків та інших звірів і птахів, зобов'язати єгерів і голів первинних колективів в дні полювання проводити облік добутої мисливцями дичини і надавати інформацію керівнику районної організації.
9.11. При використанні пропускної спроможності мисливських угідь, закривати полювання на конкретний вид дичини.
9.12. Активізувати роботу оперативних груп по боротьбі з браконьєрством, координуючи їх діяльність з органами внутрішніх справ та іншими уповноваженими контролюючими організаціями.
10. При видачі ліцензій, відстрільних карток, організації та проведенні полювань, враховувати вимоги «Правил протипожежної безпеки в Лісах України» затверджених наказом Держкомлісгоспу України № 278 від 27.12.2004 року, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 24.03.2005 року за № 328/10608.
11. З метою належної охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч.2 ст.30 і ст.42 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», мисливцям забороняється відвідування хвойних лісових насаджень і в’їзд на їх території (крім транзитних шляхів), розведення вогнищ у лісі та на прилеглих польових чи водно-болотних угіддях в період високої пожежної небезпеки.
12 Заборонити полювання:
- на територіях об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), згідно з положенням про них;
- на відстані ближче ніж 200м від місць розміщення житлових будинків, пансіонатів, наметових та туристичних таборів, дачних та інших ділянок, де можливе перебування людей;
- на території мисливських угідь державного мисливського резерву;
- у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд;
- на території відтворювальних дільниць.
13. Відповідно до статті 17 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», головному мисливствознавцю Стольнікову М.І., до відкриття полювання, розрахувати та узгодити проект лімітів, пропускну спроможність мисливських угідь на пернату дичину та зайця-русака і довести до керівників районних організацій УТМР.
14. Для штатних працівників районних організацій УТМР (голів та єгерської служби), а також для штатних працівників Харківської обласної організаціі УТМР (головного мисливствознавця Стольнікова М.І., водіїв Шаповалова М.А. і Гамарець Г.Ю.), встановити з 06 серпня 2021 року, на період полювання, наступний режим роботи:
14.1. Робочі дні: середа - неділя;
14.2. Вихідні дні - понеділок і вівторок.
15. Про результати проведення полювань щотижнево інформувати головного мисливствознавця Стольнікова М.І.
16. До відкриття полювання довести даний наказ до громадськості області, контролюючих організацій та органів влади.
Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного мисливствознавця ХОО УТМР Стольнікова М.І.


Голова президії ХОО УТМР підпис/печатка А.Зарецький
 

HOWA

Слідопит
Запитання по "5.8. Відмітка мисливця про вид і кількість добутої дичини в ліцензії, відстрільній і «Контрольній...» картках обов'язкова". Уточніть будь ласка, хто повинен ставити ту відмітку? В щорічній контрольній картці "облік добутої дичини" написано, колонка 6 - "Відмітка користувача мисливських угідь, прізвище, підпис". Мисливець є користувачем угідь згідно Закону про мисливське господарство ? Дякую.
 
Останнє редагування:

old hunter

Снайпер
Запитання по "5.8. Відмітка мисливця про вид і кількість добутої дичини в ліцензії, відстрільній і «Контрольній...» картках обов'язкова". Уточніть будь ласка, хто повинен ставити ту відмітку? В щорічній контрольній картці "облік добутої дичини" написано, колонка 6 - "Відмітка користувача мисливських угідь, прізвище, підпис". Мисливець є користувачем угідь згідно Закону про мисливське господарство ? Дякую.
Так в п 5.8 речь идет только о виде и количестве добытой дичи.
Например:
Графа "вид дичи" - глубь, графа количество - 2.

Ну и все наверное помнят, как только взял дичь в руки и понес - отметка уже должна быть (бо то уже переноска и транспортировка дичи).
Пока в руки не взял, можешь хоть пол дня стоять без записи около добытой дичи. :)
 

Вова!!!

Снайпер
Тоже маразм! Ну добыл одного голубя, записал, добыл второго и тут вопрос, плюсовать или черкать?!! А графа ой какая маленькая для записей!
 

old hunter

Снайпер
Приказ всеми согласован? Открытие охоты уже точно 7 августа?
Еще ни разу за несколько лет не ответили.
Казалось бы чего проще выложить скан-копию приказа со всеми согласованиями и вопросов нет.

Но видно нужно сохранять интригу и щекотать нервишки.
 

Dedushka

Снайпер
УКРАЇНСКЕ ТОВАРИСТВО МИСЛИВЦІВ І РИБАЛОК

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

НАКАЗ № 9 - О

24 червня 2021 року м. Харків

Про проведення полювання на пернату дичину, хутрових тварин та козулю в мисливських угіддях Харківської обласної організації УТМР в сезоні 2021/2022 року

Згідно Рішень сесій Харківської обласної ради, у відповідності до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», на підставі «Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядку видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 №549 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2011 року за №1211/19949, положення «Про прикордонний режим», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 27 липня 1998 р. N1147 (із змінами та доповненнями), у межах затверджених лімітів, встановленої та погодженої пропускної спроможності мисливських угідь, інших діючих законодавчих та нормативних документів, -


НАКАЗУЮ:

1. Полювання в угіддях, наданих у користування Харківській обласній організації УТМР на територіях Барвінківського, Близнюківського, Богодухівського, Валківського, Великобурлуцького, Вовчанського, Дворічанського, Дергачівського, Золочівського, Кегичівського, Коломацького, Краснокутського, Лозівського, Нововодолазького, Сахновщинського, Чугуївського і Шевченківського районів, проводити при наявності мисливсько-рибальського квитка члена УТМР і щорічної картки до нього з відміткою про сплату членських внесків, посвідчення мисливця, «Контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання» на поточний сезон з відміткою про сплату державного мита, дозволу на добування мисливських тварин (відстрільна картка, ліцензія), відповідного дозволу на право користування мисливською зброєю, паспорту на собак мисливських порід, тощо.
2. Відкриття мисливського сезону на певній території здійснюється відповідно до статті 19 Закону України «Про ветеринарну медицину» після підтвердження територіальними органами Держпродспоживслужби (ветеринарної медицини) епізоотичного благополуччя, на підставі висновків проведеного обстеження мисливських угідь в районних організаціях.
3. Згідно п.21 Положення «Про прикордонний режим», полювання у прикордонній смузі районів, що межують з Росією (Дворічанський, Дергачівський, Золочівський, Вовчанський та Великобурлуцький), здійснювати з обов’язковим інформуванням розпорядником полювання або особисто мисливцем органів або підрозділів Державної прикордонної служби, в межах відповідальності яких буде проводитися полювання, із зазначенням початку і строку її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть полювання. Інформування здійснюється письмово не пізніше ніж за 24 години до початку проведення полювання.
4. Строки проведення полювання на пернату дичину, хутрових тварин і козулю:
4.1. На гусок: сіру, білолобу велику, гуменника, крім гуски малої (білолобої малої), качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого) з 18-00 07 серпня по 28 листопада 2021 року у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.2. На перепела та голубів (крім голуба-синяка) з 18-00 07 серпня по 31 жовтня 2021 року у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.3. На фазана: з 02 жовтня по 26 грудня 2021 року у мисливських угіддях Барвінківської, Близнюківської, Кегичівської, Лозівської, Нововодолазької, Сахновщинської і Шевченківської районних організацій тільки під контролем штатних єгерів.
4.4. На зайця-русака: з 06 листопада 2021 року по 16 січня 2022 року у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.5. На інших хутрових тварин (лисицю, єнотоподібного собаку, шакала, норку американську та вовка): з 06 листопада 2021 року по 27 лютого 2022 року, у тому числі в період з 22 січня по 27 лютого 2022 року полювання проводити тільки під контролем штатних єгерів та голів первинних колективів у мисливських угіддях всіх районних організацій.
4.6. На козулю: індивідуальне та колективне (облавне) з 4 вересня по 26 грудня 2021 року у мисливських угіддях Великобурлуцької, Дворічанської, Кегичівської, Сахновщинської і Шевченківської районних організацій.
5. Порядок проведення полювання:
5.1 На пернату дичину – субота, неділя та середа, але полювання на водоплавну дичину та фазана в середу дозволяється тільки
до 31 жовтня 2021 року включно.
5.2. На зайця-русака та інших хутрових тварин – суббота і неділя, при цьому полювання в лісових масивах дозволяється тільки
під контролем штатних єгерів.
5.3. На самця, самок козулі та їх молодняк, здатний до самостійного існування - суббота і неділя тільки під контролем штатних єгерів.
5.4. Полювання на пернату дичину, зайця-русака та козулю проводити за відстрільними картками і ліцензіями, у межах затверджених лімітів, встановленої та погодженої пропускної спроможності мисливських угідь, згідно наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27 травня 2021 року N 346 «Про затвердження Лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів і встановлення Норм відстрілу інших мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезон полювання 2021 - 2022 років», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 червня 2021 року за N 756/36378.
5.5. Денну норму відстрілу пернатої дичини та хутрових тварин у сезоні полювання 2021/2022 року встановити в кількості: гусей -1, качок -3, лисок -3, куликів -3, голубів -3, перепілок -3, зайців-русаків -1, норок американських – 3.
5.6. Відстріл фазана проводити за окремими разовими відстрільними картками на кожну птицю.
5.7. Відстріл інших видів шкідливих хутрових тварин: лисиці, єнотоподібного собаки, шакала та вовка – не лімітовано.
5.8. Відмітка мисливця про вид і кількість добутої дичини в ліцензії, відстрільній і «Контрольній...» картках обов'язкова.
5.9. В мисливських угіддях, наданих у користування ХОО УТМР, відповідальними за полювання особами є керівники та штатні єгері районних організацій.
5.10. Розпорядниками полювання на ліцензійні види тварин в мисливських угіддях, наданих у користування ХОО УТМР, призначити:
- Великобурлуцька районна організація: голова Калінін В.М., єгер Келеберда С.В.;
- Дворічанська районна організація: голова Кучер В.М., єгер Резніченко А.М.;
- Кегичівська районна організація: голова Ільченко І.М., єгер Караптан О.С.;
- Сахновщинська районна організація: голова Легуша В.В., єгер Голіков О.Ю.;
- Шевченківська районна організація: голова Ліманський С.В., єгер Карпенко В.М.
5.11. Колективне (облавне) полювання на козулю дозволяється в складі не більше 20-ті мисливців, включаючи нагоничів. Всі учасники полювання повинні бути одягненні в яскраві жилети. Забороняється добування козулі з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалювання або набоїв, споряджених картеччю чи шротом.
5.12. Колективне полювання на зайця та інших хутрових тварин дозволяється в складі не більше 10-ті мисливців. Всі учасники колективного полювання повинні бути одягненні в яскраві жилети. Забороняється добування зайців та інших хутрових звірів (крім вовка) з нарізною вогнепальною зброєю.
5.13. Важливими умовами безпеки при колективному (облавному) полюванні є чітке дотримання правил полювання, виконання вказівок розпорядника полювання, які є обов’язковими і виконуються всіма учасниками полювання беззаперечно.
5.14. Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводити відповідно до «Інструкції про вибірковий
діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи», затвердженої
наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.02.2014 №60, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2014 за №423/25200.
5.15. Згідно статей 17 і 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», бродячих собак і котів, сірих ворон,
дозволяється здійснювати за наявності у мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин.
6. Право на пільгове (безкоштовне) полювання на пернату дичину (крім фазана) та хутрових тварин надати:
- почесним членам УТМР;
- членам УТМР, які перебувають на дійсній строковій службі;
- головам первинних колективів районних організацій;
- штатним працівникам обласної і районних організацій УТМР.
7. Встановити пільгу в розмірі 50%:
- членам Товариства - пенсіонерам (у віці: для чоловіків - 60 років, для жінок - 55 років), які мають стаж в УТМР не менше 20 років;
- учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї категорії.
8. Дозволити заохочення ветеранів та активістів УТМР пільговими (безкоштовними) відстрільними картками до 3 % від загальної кількості мисливців.
9. Керівникам районних організацій ХОО УТМР:
9.1. Дозволи на полювання (відстрільні картки, ліцензії) видавати мисливцям заповненими із зазначенням у них дати та місця проведення полювання.
9.2. Реєстрацію мисливців та інструктаж по техніці безпеки проводити перед початком полювання при видачі відстрільних карток та оформленні ліцензій під розпис у відповідному журналі.
9.3. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення ліцензій, організації та здійснення полювання.
9.4. Повідомляти відповідні органи Держпродспоживслужби в районах про час і місце проведення ліцензійного полювання на козулю.
9.5. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб диких тварин і людей.
9.6. Обладнати, згідно санітарно-ветеринарних вимог, майданчики для оброблення добутих тварин.
9.7. Реалізацію м’яса добутих тварин мисливцям здійснювати тільки після проведення обов’язкового санітарно-ветеринарного обстеження на виявлення небезпечних хвороб. При цьому м'ясо копитних тварин може реалізовуватися мисливцям із знижкою до 30 відсотків від сформованої середньоринкової ціни яловичини на дату відкриття полювання.
9.8. Постійно проводити роз’яснювальну роботу з населенням та інструктажі з техніки безпеки серед мисливських колективів щодо попередження і оперативного реагування у випадку виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.
9.9. Посилити спостереження за дикими тваринами. При виявленні хворих або загиблих тварин негайно інформувати органи Держпродспоживслужби в районах, головного мисливствознавця ХОО УТМР.
9.10. З метою достовірного обліку добутих зайців-русаків та інших звірів і птахів, зобов'язати єгерів і голів первинних колективів в дні полювання проводити облік добутої мисливцями дичини і надавати інформацію керівнику районної організації.
9.11. При використанні пропускної спроможності мисливських угідь, закривати полювання на конкретний вид дичини.
9.12. Активізувати роботу оперативних груп по боротьбі з браконьєрством, координуючи їх діяльність з органами внутрішніх справ та іншими уповноваженими контролюючими організаціями.
10. При видачі ліцензій, відстрільних карток, організації та проведенні полювань, враховувати вимоги «Правил протипожежної безпеки в Лісах України» затверджених наказом Держкомлісгоспу України № 278 від 27.12.2004 року, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 24.03.2005 року за № 328/10608.
11. З метою належної охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч.2 ст.30 і ст.42 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», мисливцям забороняється відвідування хвойних лісових насаджень і в’їзд на їх території (крім транзитних шляхів), розведення вогнищ у лісі та на прилеглих польових чи водно-болотних угіддях в період високої пожежної небезпеки.
12 Заборонити полювання:
- на територіях об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ), згідно з положенням про них;
- на відстані ближче ніж 200м від місць розміщення житлових будинків, пансіонатів, наметових та туристичних таборів, дачних та інших ділянок, де можливе перебування людей;
- на території мисливських угідь державного мисливського резерву;
- у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд;
- на території відтворювальних дільниць.
13. Відповідно до статті 17 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», головному мисливствознавцю Стольнікову М.І., до відкриття полювання, розрахувати та узгодити проект лімітів, пропускну спроможність мисливських угідь на пернату дичину та зайця-русака і довести до керівників районних організацій УТМР.
14. Для штатних працівників районних організацій УТМР (голів та єгерської служби), а також для штатних працівників Харківської обласної організаціі УТМР (головного мисливствознавця Стольнікова М.І., водіїв Шаповалова М.А. і Гамарець Г.Ю.), встановити з 06 серпня 2021 року, на період полювання, наступний режим роботи:
14.1. Робочі дні: середа - неділя;
14.2. Вихідні дні - понеділок і вівторок.
15. Про результати проведення полювань щотижнево інформувати головного мисливствознавця Стольнікова М.І.
16. До відкриття полювання довести даний наказ до громадськості області, контролюючих організацій та органів влади.
Контроль за виконанням цього наказу покласти на головного мисливствознавця ХОО УТМР Стольнікова М.І.


Голова президії ХОО УТМР підпис/печатка А.Зарецький
Вижу и здесь норму отстрела уменьшили, или в прошлом сезоне тоже так было?
 

old hunter

Снайпер
Вижу и здесь норму отстрела уменьшили, или в прошлом сезоне тоже так было?
Так же было.
Они делают вид, что проводят таксации, а охотники делают вид, что не превышают дебильные нормы добычи :)
 

Dedushka

Снайпер
Так же было.
Они делают вид, что проводят таксации, а охотники делают вид, что не превышают дебильные нормы добычи :)
Завтра заседание и должен быть подписан приказ по Сумской обл. Посмотрим что изменилось. Надеемся что останется все как и в прошлом сезоне.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму

HOWA

Слідопит
Запитання по "5.8. Відмітка мисливця про вид і кількість добутої дичини в ліцензії, відстрільній і «Контрольній...» картках обов'язкова". Уточніть будь ласка, хто повинен ставити ту відмітку? В щорічній контрольній картці "облік добутої дичини" написано, колонка 6 - "Відмітка користувача мисливських угідь, прізвище, підпис". Мисливець є користувачем угідь згідно Закону про мисливське господарство ? Дякую.
То все ж таки буде відповідь на це запитання? Читаємо Закон України про мисливське господарство та полювання. Стаття 1. Терміни та їх визначення . Третій абзац: користувачі мисливських угідь - спеціалізовані мисливські господарства, інші підприємства, установи та організації, в яких створені спеціалізовані підрозділи для ведення мисливського господарства з наданням в їх користування мисливських угідь. А де в Законі про те що мисливець є користувачем? Ще раз. В контрольній картці колонка 6. "Відмітка користувача мисливських угідь, прізвище, підпис". Яке право має мисливець який не є користувачем, вносити туди якісь записи? Роз'яснення від лісгоспу вже десь було, хто й коли робить ту відмітку, але там роз'яснювалось про ліцензійні види... я на жаль не знайшов того документа в нас на форумі.
 

Dedushka

Снайпер
То все ж таки буде відповідь на це запитання? Читаємо Закон України про мисливське господарство та полювання. Стаття 1. Терміни та їх визначення . Третій абзац: користувачі мисливських угідь - спеціалізовані мисливські господарства, інші підприємства, установи та організації, в яких створені спеціалізовані підрозділи для ведення мисливського господарства з наданням в їх користування мисливських угідь. А де в Законі про те що мисливець є користувачем? Ще раз. В контрольній картці колонка 6. "Відмітка користувача мисливських угідь, прізвище, підпис". Яке право має мисливець який не є користувачем, вносити туди якісь записи? Роз'яснення від лісгоспу вже десь було, хто й коли робить ту відмітку, але там роз'яснювалось про ліцензійні види... я на жаль не знайшов того документа в нас на форумі.
Охотник который состоит в обществе УТМР и имеет удостоверения УТМР и есть користування мисливських угідь.
 

HOWA

Слідопит
Охотник который состоит в обществе УТМР и имеет удостоверения УТМР и есть користування мисливських угідь.
Ні шановний Dedushka, він не є користувачем, бо не є юридичною особою .Читайте уважно Закон, там все чітко сказано хто є користувачем. Підзаконні акти не можуть бути вище за Закон. А якщо наприклад людина не є членом УТМР, але їй продали відстрільну картку (хай дорожче ), тоді як? Він користувач? Не видумуйте від себе нічого. Керуйтесь Законом!
 

HOWA

Слідопит
Ну и все наверное помнят, как только взял дичь в руки и понес - отметка уже должна быть (бо то уже переноска и транспортировка дичи).
Пока в руки не взял, можешь хоть пол дня стоять без записи около добытой дичи
Консультувався з юристом.Відповідь була проста, допоки ви знаходитесь на території угідь мисливського господарства, Ви на полюванні, Ви нічого ще не вивозите чи виносите з угідь. Ви можете пересуватись в угіддях означених у відстрільнй картці (ліцензії) скільки Вам влізе! Хоча у Вас вже є трофей! ( якщо добули).Те правило про транспортування діє поза межами угідь!
 

Dedushka

Снайпер
Ні шановний Dedushka, він не є користувачем, бо не є юридичною особою .Читайте уважно Закон, там все чітко сказано хто є користувачем. Підзаконні акти не можуть бути вище за Закон. А якщо наприклад людина не є членом УТМР, але їй продали відстрільну картку (хай дорожче ), тоді як? Він користувач? Не видумуйте від себе нічого. Керуйтесь Законом!
Користувач (user, subscriber) — людина, що користується послугами . Так мы и пользуемся услугами УТРМ. Мы платим взносы, трудоучастие, отстрелки. Они нам предоставляют свои угодья для охоты.
 

old hunter

Снайпер
Консультувався з юристом.Відповідь була проста, допоки ви знаходитесь на території угідь мисливського господарства, Ви на полюванні, Ви нічого ще не вивозите чи виносите з угідь. Ви можете пересуватись в угіддях означених у відстрільнй картці (ліцензії) скільки Вам влізе! Хоча у Вас вже є трофей! ( якщо добули).Те правило про транспортування діє поза межами угідь!
Хороший юрист :)
Берите его с собой на охоту, добудьте козлика например и катайтесь с ним по угодьям, но в матроску не записывайте и лицензию не закрывайте.
Только сразу договоритесь, что за все платит он. :D:D:D:D

И еще дайте ему почитать вот это документ:
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE19949.html


1.6. Одразу після добування тварини на місці відстрілу (відлову) до початку вивезення добутої тварини, а також у разі закінчення зазначеного в ліцензії строку полювання, ліцензія закривається шляхом проставлення відміток про результат полювання. Після закриття ліцензії до початку транспортування добутої тварини з місця добування розпорядник полювання зобов'язаний зробити відмітку у контрольних картках та засвідчити її проставленням свого підпису.

При індивідуальному полюванні на хутрових звірів, добування яких здійснюється за ліцензією, усі записи та відмітку про результат полювання в контрольній картці робить сам мисливець.
 
Останнє редагування:

HOWA

Слідопит
old hunter, в "матроску" про здобуття трофею завжди записував єгер, або ст. єгер, або мисливствознавець угідь після закриття ліцензії! А не мисливець. Він не має ніякого відношення до оформлення закриття ліцензії на копито. Ще раз, в "матроску" записується після сплати відповідних коштів мисливському господарству- за їх послуги та вартість продукції полювання, вартість ліцензії. Раніше був окремий документ - довідка для вивезення перевезення продукціїї полювання з мисливського господарства. Ви цього ніколи не знали? В моїй практиці було два випадки коли мисливці не хотіли брати трофеї (м'ясо), добули 2-х кабанів, сплатили за послуги єгерів, вартість ліцензії і все на цьому. Ліцензія закривалась зразу після здобуття трофею!, ст.єгерем розпорядником полювання, в матроску ніхто нічого не записував! Тепер відповідь для Dedushka.Ніякий ви не користувач з позиції Закону... Закон. Стаття 2. Мисливські тварини як природний ресурс загальнодержавного значення. Мисливські тварини, що перебувають у стані природної волі, належать до природних ресурсів загальнодержавного значення.
Стаття 3. Право власності на мисливських тварин та право користування цими тваринами
Мисливські тварини, що перебувають у стані природної волі в межах території України, є об'єктом права власності Українського народу. Ніякому УТМР, чи приватному господарству вони не належать! Ну прочитайте уважно Закон. Особливо розділи I та IV. Там багато чого є .old hunter . Все вірно. Але, там в тому наказі мова про ліцензійне полювання. А не за відстрільними картками. Про які там в наказі немає мови. Все, на цьому кінець бо наша полеміка відійшла від теми.
 
Останнє редагування:
Зверху