Мисливці священники

Статус
Закрита.

dikajapulja100

Новачок
Скажіть будь ласка чи можна православним священникам полювати взагалі будь яким незабороненим способом та знаряддям. Мається на увазі чи десь є чітко вказана заборона на полювання ( Біблія,чи щось інше).
Запитую тому,що бачив священників рибаків,а мисливців не бачив. Фактично рибу яку зловив священник гине так як і гине птах чи тварина після пострілу .
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Думаю, що такої заборони у канонах немає. Знав чимало працівників культу, які займалися офіційним полюванням, у тому числі - й "керівники церковні".
До речі, наскільки пам'ятаю, у літературі теж зустрічаються описи полювання панотців. А Ісус Христос сам був рибалкою.
ПіСі. Однак, знаю випадок, коли "батюшка" займався й браконьєрством, правда, ліс крали... Під час затримки виправдовувався: "Біс поплутав!.."
 

Андрюха-ха

Мисливець
Священнику впринципе запрещено проливать кровь, в том числе и животных. Поэтому охотников среди священников мало, больше рыбаки. Почему мало - церковь впринципе охоту не осуждает, т.е. канонических запретов нет, но считается, что во всем должна быть мера, т.е. охота рассматривается, как цель добыть пищу, а не простое убийство ради удовольствия или развлечения, что для священника является предосудительным.
 

Vova_Solovey

Новачок
Яковлев В.А.;136033 сказав(ла):
А Ісус Христос сам був рибалкою
Христос не був рибалкою. А от апостоли Андрій первозванний та його брат Петро були(Христос сказав, Я зроблю вас ловцями людей). Священник не може бути мисливцем, а рибалкою може. Ісус не годував людей м'ясом, годував рибою.
 

vadym_mazur

Новачок
У мене сусІд батюшка І теж мисливець. Я його питаю чи йому дозволено? ВІн каже що його прадІд, дІд, та батько були мисливцями І це вже як сІмейна традицІя. ПІсля як вІдчитуЄ службу йде на полювання. Правда один
 

dikajapulja100

Новачок
дякую за відповіді. А може є серед форумчан священник який роз"яснить мені та іншим дане питання? Наприклад я нічого поганого в користуванні зброєю з боку священників не бачу.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
dikajapulja100;136256 сказав(ла):
дякую за відповіді. А може є серед форумчан священник який роз"яснить мені та іншим дане питання? Наприклад я нічого поганого в користуванні зброєю з боку священників не бачу.
Дикакуля, а Ви, часом, не панотец?
 

dikajapulja100

Новачок
Ні,не панотець. Мені просто цікаво чи можна священникові полювати, адже як вже вказано вище колегами рибу ловити можна, тобто зловивши десяток рибин які загинули священник гріха не допустив, а виходить що застреливши чи затравивши птахом одну качку він допустив гріх?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Не знаю, бачив за своє життя декілька служителів культу на полюванні. І проблем у них, як мені здається, не було. Не знаю, як перед Богом, але перед їхнім керівництвом - точно.
Може, у певні свята чи періоди церковного календаря...
 

TOZ-34ER

ветеран форуму
надійна команда
Vova_Solovey;136099 сказав(ла):
Христос не був рибалкою. А от апостоли Андрій первозванний та його брат Петро були(Христос сказав, Я зроблю вас ловцями людей). Священник не може бути мисливцем, а рибалкою може. Ісус не годував людей м'ясом, годував рибою.
От чому Володя ти не став батюшкою:).
Мабудь я трошки тобі помішав ним стати:))) Став МИСЛИВЦМ!!!
 
Наскільки мені відомо, у давнину, монастирі мали у володінні землі, в яких промишляли,... в тому числі і мисливством. В піст же монахам можна було вживати м"ясо бобра, тому як вони вважали його рибою!
До речі, більшість бобрових загат належали монастирям! (с) З історії КПРС. )))
 

Макаров

Новачок
отрыщъ-безхатченко редукс;136429 сказав(ла):
Наскільки мені відомо, у давнину, монастирі мали у володінні землі, в яких промишляли,... в тому числі і мисливством. В піст же монахам можна було вживати м"ясо бобра, тому як вони вважали його рибою!
До речі, більшість бобрових загат належали монастирям! (с) З історії КПРС. )))
Друже, а в какой это стране?
 

FERMER

Мисливець
В библии запрета на охотничий промысел нет, так же как и на рыбалку,и занятие апостола Петра здесь не причем,он с таким же успехом мог быть кем угодно. Среди апостолов были не только рыбаки, но и мытари( налоговики), священники,и тд. Иисус до того как вышел на служение вообще был плотником.Все что на земле растет,ползает,летает,плавает отдано Богом для пользование человеку!!!!!А в том, каким путем вы эту живность добываете,нет ни какого греха ни для кого.Вот человека лишать жизни нельзя,это грех.А разные церкви, в этом вопросе, руководствуются внутренними постановлениями.Но запрета на охоту в Библии нет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Vova_Solovey

Новачок
Священник не може бути мисливце він не може пускати кров . Як священник натисне курок і тієюж рукою благословлятиме паству?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Vova_Solovey;139393 сказав(ла):
Священник не може бути мисливце він не може пускати кров . Як священник натисне курок і тієюж рукою благословлятиме паству?
Але м'ясо ж він їсть?
Не знаю, в семінарії не навчався, але бачив достатньо мисливців у рясі. Причому деяки були дуже високого рангу
 
Vova_Solovey;139393 сказав(ла):
Священник не може бути мисливце він не може пускати кров . Як священник натисне курок і тієюж рукою благословлятиме паству?
Священники православного обряду, як правило, багатодітні батьки. Мають власне присадибне господарство в якому вирощують кури, качки,індики і свині, кози і корови. Майже кожний день, щось під ніж у них іде.
Інша справа католики всі мастей, які "належать" Господу і не мають права на світське життя.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
отрыщъ-безхатченко редукс;139442 сказав(ла):
Інша справа католики всі мастей, які "належать" Господу і не мають права на світське життя.
Але, пробач мене Господи, у них дещо поширені одностатаеві стосунки (до речі, й у православних такі "недоліки" є...).
А ви: їм полювати не можна!.. Як на мене, хай краще полюють!
 
Статус
Закрита.
Зверху