Лягава чи Гончі???

Ингул

Мисливець
,в 90 роки мисливцю пропонували за вижловку авто Жигуль,так той відмовився.
Не Жигуль а Ниву... и не за выжловку, а за выжлеца.... Юре Пустовому за Грома предлагали, так там голосина была:rolleyes: Не которые собаки после его "зарева" вылетали с камыша не хуже лисиц:D, а я лично всегда вздрагивал, будто обухом по темечку били:)
 

собаколюб

Слідопит
А чем карпатец поможет по зайцу? Породу позиционируют как короткогонов и собак работающих по копытному. При чем там зайцы с лисами???
Як чим?! Ми ж добуваємо зайця...
Короче, не збивай людей!
Карпатець перекриває всі види полювання. Можливо не так яскраво гонить карпатець, але працює відмінно ;)
 

собаколюб

Слідопит
Советы как раз таки давать нужно, но только же правильные. Человек пишет,что драт гоняет по 800м. А хочет собаку, чтобы обратно пригоняла. Подойдёт ему укг?
Ага... Судячи з вище вказаного то чи потрібний йому взагалі гончак?
Може спаніель?!
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Коли собаці 5-тий рік, то вже "наука" закінчилась і вряд чи щось можна надолужити. Погано, що так довго жене зайця. Це зараз, поки пес повний сил, то ще хватить "пороху" щоб бігти і шукати слідуючого зайця, і слідуючого. А з роками ця шкідлива привичка дасть ще свої негативні наслідки - буде безглузда трата вже не безмежних фізичних сил і собака буде впусту виморюватися. І до кінця полювання просто не буде дотягувати, плентатиметься десь ззаду. Я бачив безліч таких собак. Поради тут дати важко. Або ж змитритися, або, що краще, не полювати з собакою на зайця, або полювати в тих місцях, де немає можливості робити собаці довгі гони (ліси, очерета, з), або ж завести ще собаку. Скористатися порадами вище, якщо є змога, завести зовсім іншу собаку, іншого напряму і ні в якому разі не полювати з ними разом. Бо чого доброго навчаться один в одного, а що гіршого - то точно. В суботу "виморювати" драта, в неділю - інша собака, інше полювання, інші емоції. Щось таке.
 

Гобой

Снайпер
Дякую за пораду.Блін як подумаю це скільки знову нервів на виховання піде.Сьогодні ви гуляв Драта.Бачу стоїть в стійці.Думаю куропатки,бігом підходжу і бачу,що стійка по льожці зайчика який вже чимдикував чи далеченько.Ось і результата ні якого.Таких випадків багато трапляється.От вам і універсал.Чи можливо я за багато хочу від нього.Знаю такий,що собачка подав і це вже за щастя.
Поспiлкуйтеся з мисливцями якi тримають эстоннцiв, можливо
Коли собаці 5-тий рік, то вже "наука" закінчилась і вряд чи щось можна надолужити. Погано, що так довго жене зайця. Це зараз, поки пес повний сил, то ще хватить "пороху" щоб бігти і шукати слідуючого зайця, і слідуючого. А з роками ця шкідлива привичка дасть ще свої негативні наслідки - буде безглузда трата вже не безмежних фізичних сил і собака буде впусту виморюватися. І до кінця полювання просто не буде дотягувати, плентатиметься десь ззаду. Я бачив безліч таких собак. Поради тут дати важко. Або ж змитритися, або, що краще, не полювати з собакою на зайця, або полювати в тих місцях, де немає можливості робити собаці довгі гони (ліси, очерета, з), або ж завести ще собаку. Скористатися порадами вище, якщо є змога, завести зовсім іншу собаку, іншого напряму і ні в якому разі не полювати з ними разом. Бо чого доброго навчаться один в одного, а що гіршого - то точно. В суботу "виморювати" драта, в неділю - інша собака, інше полювання, інші емоції. Щось таке.
Золотые слова.
 

василь довжик

Слідопит
Коли собаці 5-тий рік, то вже "наука" закінчилась і вряд чи щось можна надолужити. Погано, що так довго жене зайця.
До 800 метрів цев полі і то рідко.В лісі взагалі метрів до 100 а то й менше.І з собачкою запевняю вас по натасці все пройшло супер.Питаня лише в тому,що як би холості підйоми.Знайомий який вже третю легаву має говорить собачка саме після 5 років набирається досвіду.Ну не враховуючи перо по якому перши роки йдуть натаскування для закріплення стійки.
 

huntumy

Зброяр
Вітаю шановне товариство.Суть така.Маю Дратхаара.Собаці 5 й рік.За весь цей час нам вдалося з собачки зробити справжнього помічника і друга тай можна сказати зайняв він поважне місце як член сімьї.Робота по птиці просто на висоті,ну маленький грішок є це буває зривається після підйому птиці але це все поступово виправляємо.Дуже люблю полювання на зайця а от собачка якось мені не дуже по цьому допомагає.Відпустиш найде підніме,подасть голос,прожене метрів до 800 повертається.Підранка до кінця ну це теж як який підранок.І більшість таких випадків коли підйом за межами пострілу гладкоствола,топто 50 і більше.Товаріші кажуть ще рік два і він себе покаже.Це я маю на увазі,що зараз як би ще молодий і дуже азартний песик.І ось останнім часом щось мене тягне придбати гончака.Придбати не проблема а проблема у часі якому прийдеться приділяти двом різним песикам.А ще поставити,виховати.От і думаю,що робити.Драта можу в надійни мисливськи руки відати,але це важко буде.Ну суть не в цьому.А в тому як перева тої чи іншої породи до полювань.Не люблю полювати табуном.Це в якусь чергу коли попадають початківці і тоді не получаєш насолоду від полювання а пережиток за собачку ну я думаю з цим зрозуміло.Можливо хтось над цим теж думає чи стикався з таким питанням?Буду радий почути досвід старших мисливців які вже мали чи мають в господарстві породи цих собак.Дякую.
Самый главный критерий при выборе собаки это угодья. Если одни поля и балки тут с гончей не охота а мука.
В селах обычно держут собак которые должны поднять и недолго гонять. Получилось на коротке значит хорошо, не получилось идем дальше.
Для гончей нужен лес. Тогда вязкая гончая не только будет подымать и гонять зверя но и можно подстроится под гон. Если нужно чтобы гончая не только подымала а и пригоняла тогда выберать следует из эг,рг или рпг. Если так чтобы недолго тогда и полудворки с карпатцами справятся В поле же независимо от породы гончей зверь идет прямиком.
 

Гобой

Снайпер
Самый главный критерий при выборе собаки это угодья. Если одни поля и балки тут с гончей не охота а мука.
В селах обычно держут собак которые должны поднять и недолго гонять. Получилось на коротке значит хорошо, не получилось идем дальше.
Для гончей нужен лес. Тогда вязкая гончая не только будет подымать и гонять зверя но и можно подстроится под гон. Если нужно чтобы гончая не только подымала а и пригоняла тогда выберать следует из эг,рг или рпг. Если так чтобы недолго тогда и полудворки с карпатцами справятся В поле же независимо от породы гончей зверь идет прямиком.
Подпишусь под каждым словом, охота в поле с гончей это жесть, в чистом поле за 4 года не взял ни одного зайца.
Только под селом или в кустарниках на луках либо по заброшеным деревням и кладбищам, садах, заброшеных огородах.
А в поле он у меня на круг не выходит.
Хто бы что не говорил.
Поэтому стараюсь день поехать в лес с колективом, а на следующий по домашнему походить.
 

игрок

Мисливець
До 800 метрів цев полі і то рідко.В лісі взагалі метрів до 100 а то й менше.І з собачкою запевняю вас по натасці все пройшло супер.Питаня лише в тому,що як би холості підйоми.Знайомий який вже третю легаву має говорить собачка саме після 5 років набирається досвіду.Ну не враховуючи перо по якому перши роки йдуть натаскування для закріплення стійки.
Тримаю курців і мав гончих і охочусь з гончими.
Основна робота лягавої собоки це робота зі стойкою, а те що заець невитримує теке в нього життя, заведети другу лягаву і вспомніть свої помилки для натаски.
Зайці добуваються з під стойки, якщо заєць витримає, а собака не зірве стойку, дуже важливу роль мають місця в яких ви охотитись рілля чи буряни.
Один рік для натаски треба віддати собаці, а вона вам відасть все своє життя.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
До 800 метрів цев полі і то рідко.В лісі взагалі метрів до 100 а то й менше.І з собачкою запевняю вас по натасці все пройшло супер.Питаня лише в тому,що як би холості підйоми.Знайомий який вже третю легаву має говорить собачка саме після 5 років набирається досвіду.Ну не враховуючи перо по якому перши роки йдуть натаскування для закріплення стійки.
100 метрів це норма. І те що далеко гонить зайця - це не проблема натаски. Хоча якби заєць на цікавив би господаря як об'єкт полювання, то з великою долею вірогідності і пес би би на нього не дуже звертав би увагу :) Це більше характер і мисливська пристрасть конкретно вашої собаки. Стріляти зайця з під стійки - там дуже багато чинників, і від собаки далеко не все залежить, вище написали. Але й розраховути, що собака буде ставати по зайцю 100% також не слід, тим більш це не основна задача лягавої собаки. Вигнати з посадки, кущів - оце основна робота лягавої по зайцю. Звісно підранок. Розумію, що у кожного свої умови полювання. В мене його взагалі п'ять років офіційно немає. Але лягава - це насамперед птиця і полювання на птицю. Не знаю в кого як, у мене приблизно процентів 90 це були полювання по птиці, з серпня до відкриття на зайця, і тільки 10 - це заєць та іноді лиси. Тому коли пишуть про проблеми лягавої собаки при полюванні на зайця - це все ж більше проблема господаря і йому її вирішувати самому, виходячи тільки зі своїх умов полювання і мисливських уподобань.
І ще допишу. У знайомого був драт, який іноді йшов за зайцем і господар був вимушений лишати його в угіддях. Звісно, залишав курту чи іншу річ на місці стоянки, на другий день приїжджав і забирав азартного пса на цьому ж місці. Так що в вас далеко не найгірший варіант :)
 

василь довжик

Слідопит
Сьогодні поступила інфа.Вже другий рік собачка живе в господарстві не мисливця.Прийшла з петлею.Дав поїсти дай так і живе.По опису напевно естонець.Жду фотки мають скинути по телефону.Як думаєте в завтра на полювання взяти з собою,чи може побігти з кінцями?Теперишній власник віддасть,говорить аби собачка робила те для чого придназначена.Скільки років собаці не знаю але говорить коли пасе коров то гонить зайця.Навіть було,що лиса принесла до подвір'я ніби теплий ще був.Можливо хтось загубив робочу собаку а успіхи найти були марні.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Краще передержати якийсь час, дати привикнути до двору, до себе, потім до підзиву. Я б так робив якби прийняв таке рішення забрати собаку.
 

василь довжик

Слідопит
Краще передержати якийсь час, дати привикнути до двору, до себе, потім до підзиву. Я б так робив якби прийняв таке рішення забрати собаку.
Так я теж такої думки.Можна взяти нашийника,з їм без проблем найти.Да ось в нас в районі його купить не ма де.Іхати часу вже не ма в сусідній.Але я такої думки прийшов,що краще з малечку вчити ніж потім розгрібати чужи помилки.Але може собачка виявитись здібною а може й не дарма її не знайшли.Не дай бог з моїм так я би район вер ногами поставив.Напевно до весни всі сили на драта.Як що не сподобається його робота по зайцю тоді буду брати щеня гончої.Спілкувався по поводу робити легавої,описавши роботу своєї так сказали,що в мене з нею все супер іде.Да і тут писали,що проценти підйому зайця за межи пострілу це нормально як би не крути а таке буде.Дзвонив до натасчика так він сказав навіть і не чекай стійки по зайцю.Топто заєць перш ніж собака розбереться давно зробить ноги.
 
Зверху