Запитання.

Вітаю шановне товариство!
Мисливець і собака майже як одне ціле тож спробую тут запитати й сподіватись на допомогу.
Можливо є такі хто пам'ятає 70-ті, підкажіть що це за жетон? Є одна думка, можливо хибна, що цей жетон видавався власнику собаки після щеплення(від сказу наприклад). Намагався розшифрувати напис ОКХ, в той час зрозуміло усе було вражою мовою, тож КХ цілком можливо "коммунальное хозяйство", якщо так то якого міста(Одеси чи шо?) хоча знайдений в Олександрії(Александрия, рос.).
Власне питання за що видавався й яке місто. Дякую.
З повагою, Олексій.
IMG_0210.JPG IMG_0211.JPG
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Вітаю шановне товариство!
Мисливець і собака майже як одне ціле тож спробую тут запитати й сподіватись на допомогу.
Можливо є такі хто пам'ятає 70-ті, підкажіть що це за жетон? Є одна думка, можливо хибна, що цей жетон видавався власнику собаки після щеплення(від сказу наприклад). Намагався розшифрувати напис ОКХ, в той час зрозуміло усе було вражою мовою, тож КХ цілком можливо "коммунальное хозяйство", якщо так то якого міста(Одеси чи шо?) хоча знайдений в Олександрії(Александрия, рос.).
Власне питання за що видавався й яке місто. Дякую.
З повагою, Олексій.
Переглянути вкладення 831769 Переглянути вкладення 831771
https://reibert.info/threads/zheton-sobachij-feodosija-1929-god-redkost.430047/
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Особисто я 70-і я пам"ятаю слабо, але на 100% знаю, що у 80-ті, зокрема в сільських населених пунктах України, безпритульних собак, вибачте за деталізацію, нещадно відстрілювали, щорічно, у визначений час. Робилось це взимку, в морози, прямо на території сіл, про що місцеве населення завчасно попереджувалось і ховало своїх шариків-бобиків-бубликів по дворах на "прив"язь". Інакше вони "утилізувались", як потенційні переносчики сказу та інших хвороб. До речі, силами бригад місцевих членів УТМР під керівництвом голів первинних колективів, які особисто очолювали відстріл собак... Тоді в "моді" були шапки і т.зв. "унти" з хутра собак.
До речі. Якби на Білому Біму Чорне Вухо був такий жетон, то він би не потрапив в руки гицелів. Саме для цього такі жетони і одягались на собак.
Одна з останніх "живодерень" проіснувала в Україні аж до 1997 року. Прохання не плутати її з притулком для тварин. Т.я. призначення у неї було зовсім інше...
 
Останнє редагування:

север

ветеран форуму
надійна команда
Вітаю шановне товариство!
Мисливець і собака майже як одне ціле тож спробую тут запитати й сподіватись на допомогу.
Можливо є такі хто пам'ятає 70-ті, підкажіть що це за жетон? Є одна думка, можливо хибна, що цей жетон видавався власнику собаки після щеплення(від сказу наприклад). Намагався розшифрувати напис ОКХ, в той час зрозуміло усе було вражою мовою, тож КХ цілком можливо "коммунальное хозяйство", якщо так то якого міста(Одеси чи шо?) хоча знайдений в Олександрії(Александрия, рос.).
Власне питання за що видавався й яке місто. Дякую.
З повагою, Олексій.
Переглянути вкладення 831769 Переглянути вкладення 831771
Навряд чи була прив"язка до якогось міста чи взагалі території. Можна сказати, що це був типу "охоронний" жетон для собаки. Можливо і на 1970 рік, просто "0", в кінці цифри, на фото розгледіти складно.
Ціна подібних жетонів на спеціалізованих площадках невисока, в межах 100 грн, якщо повезе.
 
Останнє редагування:
Доброго ранку й дякую друже, север, за Вашу працю! :)
Особливо посилання на Рейберт, цілком можливо що О це отдел.
Щодо мисливської собаки я й не мав на увазі, скоріш дворових тузиків, пам'ятаю ходив разом з дідом на пустир куди зводили домашніх з усього кутка на "процедуру" але роздачі жетонів не пам'ятаю, багато честі видавати цим псам особові реєстраційні номера, тож 197 це все ж таки рік, наклепали на десятиріччя(останню скоріш добивали згідно поточного) але то таке.
Й щодо відстрілу теж доречі пам'ятаю, дід мисливцем був, й не зважаючи що місто але проводились теж такі заходи, однак чомусь влітку, розвидняється рано й поки більшість ще сплять мужики "робили своє діло". Можливо звучатиме якось не того, але добре що на той час не було оцих захисників тварин, реально безпритульних собак в місті не було, ну як якийсь шарик відірвався з куском ціпка то довго він не бігав, згододніє сам повернеться чи хазяїн піймає.
Ну добре, шось мене у спогади потягло, ще раз дякую за допомогу.
Хай щастить і
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
З повагою, Олексій.
 
Зверху