Висока планка.

Влодко

Новачок
Панове, у багатьох рекламах мисливської зброї стало модним вказувати висока, прицільна планка, чи низька. Хочу запитати для чого це зроблено, як впливає на прицілювання, які особливості прицілювання в обох випадках?
 

saeco

Мисливець
Нічого подібного. Термін "Висока планка" стосуєься лише спортивної зброї і ніяк не мисливської. Термін "Низька планка" є видуманим. Якщо пояснити зрозуміло то:
а) Вмсока планка є атрибутом гладкоствольної рушниці для транщеї де мішень очікується без вскидки, але з попереднім вкладенням з особливим руху голови;
б) Стандартна планка є атрибутом гладкоствольної рушниці для круглого стенду, спортингу та полювання при вскидці з повним вкладенням по мішені.
 

Влодко

Новачок
Значить, для полювання мені потрібно вибирати, наприклад, ствол 760мм низька(стандартна) планка.
 

стрелок60

Слідопит
Влодко;216187 сказав(ла):
Панове, у багатьох рекламах мисливської зброї стало модним вказувати висока, прицільна планка, чи низька
saeco;216259 сказав(ла):
Термін "Низька планка" є видуманим
Уважаемые!О каких ружьях идет речь?Если Вы ведете разговор о бокфлинтах-то справедливо применять выражение *высокая планка*.Если речь идет о ружьях с горизонтальными стволами-слововыражение*утопленная*планка(низкая) то,что указывают в ТТД.Если кто то встречал горизонталки с планкой выше среза трубок ткните-буду признателен.С уважением.
 

saeco

Мисливець
Влодко писал:
Значить, для полювання мені потрібно вибирати, наприклад, ствол 760мм низька(стандартна) планка.


Звичайно. Усі рушниці ідуть зі стандартною планкою. В залежності від вертикальної або горизонтальної спайки стволів, планка припаюється по геометрії площини. Тому на горизонтальці вона утоплена бо інакше вона спотворить рушницю. Але називати її низькою ... Хм?
Доречі і проицілювання з вертикалки і горизонталки також інше.
Ось як виглядає "Висока планка".
 

Вкладення

nikson

Мисливець
Правильно замечают некоторые форумчане,что неоходимо уточнить,о каком ружье идет речь.В случае с ARMSAN-это скажем так обычная.Все остальное-маркетинговый ход или пиар.В дополнение к словам sаесо,лучше сказать "высокая спортивная планка".Не во всех моделях бокфлинтов прицельная планка принимает участие в процессе прицеливания (владельцы HATSAN Optima могут подтвердить это),а некоторые МЦ-6 изготавливались вообще без прицельной планки.В горизонталках раньше практиковалось применение т.н утопленной (неполной)прицельной планки (ИЖ-58 20 кал.,некоторые ИЖ-57).
 
Зверху