Причины браконьерства?

Дмитрий ВБ

Новачок
Уважаемые коллеги, норма о запрете нахождения охотничьих собак в охотничьих угодья появилась сравнительно недавно, как и сроки периода «тишины» в них. До этого и собак можно было натаскивать и испытания и состязания охотничьих собак можно было проводить вплоть до первой декады мая, в зависимости от породы. И на количестве дичи в угодьях это никак не сказывалось. За период после появления «закона об охоте» мне не пришлось встретить хотя бы один участок официально выделенный для натаски собак. А для того чтобы собака работала с ней нужно заниматься постоянно круглый год и чем чаще тем лучше результаты на охоте она покажет. А подготовленная собака урона охотничьей фауне в неохотничий период не наносит.
 

Охотник77

Снайпер
Ви я так розумію знаєтесь на мисливськіх псах то краще скажіть будь ласка тількі отак положа руку на серце багато шкоди вони приносять в угіддях в не сезон полювань і за не долугіх хазяявів?
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Ні, не багато. Коли мав гончу, то в міжсезон виходив зкраю селища погуляти. Пускав гончика і місцевого зайця, який жив в крайньому кущі, піднімали майже кожного разу. Таке ж і з дратом. Чергова фащанява сім'я і виводок куріпок жив все літо до пізньої осені.
Хз як з копитними, але по косулях скажу, що собак вони точно не бояться
 
  • Like
Reactions: pio

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
Не життя таке а ми такі. Колись ,більше тридцяти років назад унас чітко були розподілені між первинними угіддя і ніхто із сторонніх не ходив у чужих угіддях бо кожен мисливець сам був зацікавлений в тому і ніхто не брав із угідь лишнього і всім всього вистачало. Не ішли наші мисливці на полювання щоб набити рюкзак м'ясом. Мене коробить від слова " Норма". Я пам'ятаю як за день можна було вистрілити два десятки набоїв на заячому полюванні і зайця було повно. Ішли і самі колективом вирішували де ми не будемо протягом сезону полювати взагалі в угіддях і всі дотримувались цього бо знав кожен що то його . Потім почались " гастролери", тобто гості і все пішло шкереберть. Далі наші почали діяти по принципу - як не я відстріляю то хтось інший. Тепер в угіддях шастають всі бо всі платять однаково. Нічого немає проти мисливців із інших районів але маю свою тверду думку що повинні вони ходити виключно в супроводі місцевого бригадира або єгеря.
Так дійсно ми такі! Те, що ви описали, будо на початку 80х, а під кінець їх, про це вже забули! Це було тому, що за кожним колективом були закріплені угіддя і сезона карточка, чи однодневна на пушного, видавалася по місту полювання. А вже в другій половині 80х., начали видавати спочатку сезоні по районах, для полювання на пушного, а потім і обласні сезонки. Як раз в ті часи і начали, більш мобільні бригади, та і самі мисливці, ганяти по району в пошуку багатших міст з дичиною! Декілька років назад, бивший лісгосп спробував виправити цю ситуацію, рекомендувавши господарствам надавати, при полюванні на пушного, тільки одноденні карти по місту, але це не підтримали самі мисливці.
 

Корнилов

Снайпер
Ви я так розумію знаєтесь на мисливськіх псах то краще скажіть будь ласка тількі отак положа руку на серце багато шкоди вони приносять в угіддях в не сезон полювань і за не долугіх хазяявів?
Впевнений ,у рази меньше ,ніж мисливець без собаки у сезон!!
 

Корнилов

Снайпер
Так.Що після ,мисливців без помічників,можно поназбирати битої дичини і підранків!!! Ви ,навіть не учаляєте,скільки після таких мисливців ,в муках,гине дичини!!! А недобраний підранок,це ганьба мисливцю,вірно.Ось ми,із своїми дівчатками,врчтували від ганьби))) багато мисливців.
 

VS1975

Снайпер
Так.Що після ,мисливців без помічників,можно поназбирати битої дичини і підранків!!! Ви ,навіть не учаляєте,скільки після таких мисливців ,в муках,гине дичини!!! А недобраний підранок,це ганьба мисливцю,вірно.Ось ми,із своїми дівчатками,врчтували від ганьби))) багато мисливців.
Все вірно. Знаходили мої собаки не раз чужих підранків. Приходив, бувало, додому з качкою і чистими сволами.
 

Охотник77

Снайпер
Що після ,мисливців без помічників,можно поназбирати битої дичини і підранків!!! Ви ,навіть не учаляєте,скільки після таких мисливців ,в муках,гине дичини!!! А недобраний підранок,це ганьба мисливцю,вірно.
Так э таке і це ганьба! А цьому явищу не одноразово писав сприяють ще модні тенденції на застосування на полюванні спортивних наважок і занадто мілкіх номерів дробу! коли вправні стрілки з правільно підібраними комплекючими це одне а коли моду мавпують вмі підряд то іноді плакати хочеться) Я за псів на полюванні обома руками тількі толкових а не за тих що не зрозуміло що воно таке)
 

Коваленко А

ветеран форуму
надійна команда
А цьому явищу не одноразово писав сприяють ще модні тенденції на застосування на полюванні спортивних наважок і занадто мілкіх номерів дробу! коли вправні стрілки з правільно підібраними комплекючими це одне а коли моду мавпують вмі підряд то іноді плакати хочеться)
Це не модні тенденції, а сучасні! В цьому немає нічого поганого, коли мисливець знає свою зброю і можливості використання даних набоїв в ній. Та і на практиці доведено, що при використанні таких набоїв підранків значно менше, чим від "правильних" 32-36 граммових, чи навіть магнумів!
 

Сніжок

Новачок
Я за псів на полюванні обома руками тількі толкових а не за тих що не зрозуміло що воно таке)
Толкових собак хочуть всі, але не всі їх мають. Багато залежить ще й від собаки, а не тільки від власника
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
ну... тут як сказати. в кінці 90-х у мене німецький вівчар ганяв лиса та зайця з голосам, та апортував качку з найстрашнішого очерету, в той час у знайомого були лайкун та англорос, то вони тікали від зайця, гнали в п'яту та ловили мишей по озимині з голосом. питання: який собака мисливський?!
 

Охотник77

Снайпер
Толкових собак хочуть всі, але не всі їх мають. Багато залежить ще й від собаки, а не тільки від власника
Толкових собак хочуть всі, але не всі їх мають. Багато залежить ще й від собаки, а не тільки від власника
Пане то мо нах такікіх псів? Чи то мо власниківів)
 

Охотник77

Снайпер
ну... тут як сказати. в кінці 90-х у мене німецький вівчар ганяв лиса та зайця з голосам, та апортував качку з найстрашнішого очерету, в той час у знайомого були лайкун та англорос, то вони тікали від зайця, гнали в п'яту та ловили мишей по озимині з голосом. питання: який собака мисливський
Ви реальноно серйозно?)
 
Зверху