Фазан - лицензионная добыча или по отстрелочной?

Кот Баюн

Новачок
Стаття 17. Дозволи на добування мисливських тварин,
віднесених до державного мисливського фонду


Добування мисливських тварин, віднесених до державного
мисливського фонду здійснюється за дозволом - ліцензією або
відстрільною карткою.
За ліцензією здійснюється полювання на кабана, лань, оленів
європейського та плямистого, козулю, лося, муфлона, білку, бабака,
бобра, борсука, ондатру, куницю лісову.
За відстрільною карткою здійснюється полювання на пернату
дичину
, кроля дикого, зайця-русака, єнотовидного собаку, вовка,
лисицю, шакала, куницю кам'яну, норку американську, тхора
лісового.

Собственно, вопрос сформулирован в заголовке. Заранее признателен.
 

Маламут

Новачок
Уже как-то обсуждалось - фазан относится к так сказать "количественно-учетной дичи", посему охоту на него пользователь угодий организовывает по разовым отстрелочным карточкам, которые часто называют "лицензией". Юридически называть это "лицензией" вероятно не правильно.
 

Копатыч

Зброяр
фазан относится к так сказать "количественно-учетной дичи"
Если сказать чуть по другому, то фазан и куропатка хоть и относятся к "пернатой дичи", но являются видом " НЕ перелетным" (ведут оседлый образ жизни). В остальном, согласен на 100% с Маламутом.
 

Маламут

Новачок
Если сказать чуть по другому, то фазан и куропатка хоть и относятся к "пернатой дичи", но являются видом " НЕ перелетным" (ведут оседлый образ жизни). В остальном, согласен на 100% с Маламутом.
В смысле, а разве перелетные- неперелетные как-то в законе разделяются? Что-то упустил?
Кстати, рядом со мной в балочке уже 4 год стайка фазанов живет ))) По весне уже 6 голов насчитал - и мороз же был, и снег - прижились ))) Правда - подкармливаем!
 

Копатыч

Зброяр
В смысле, а разве перелетные- неперелетные как-то в законе разделяются? Что-то упустил?
Абсолютно ничего, не упустили. Нет разделения в Законе на "перелетных" и "не перелетных". Просто "перелетных" можно отстрелять от 5 (утка) - до 15 (перепел). А фазан - 1 штука (1 отстрелочная), 3 отстрелочные - 3 штуки (максимум).
 

PetrenkoAO

ветеран форуму
надійна команда
Думаю, что здесь еще сыграл тот факт, что фазан птица завезенная!
И по ходу постоянно "подселяемая"! Поэтому необходимы доп. затраты!
Отсюда и карточки!

Хотя, мне всегда было интересно! У нас есть практика, за свои кровные по весне, закупаем молодняк фазана и выпускаем в угодья!
А потом покупаем карточки на отстрел!

Интересно, есть возможность заказать у УООР фазана для поднятия поголовья?
 

Копатыч

Зброяр
И по ходу постоянно "подселяемая"! Поэтому необходимы доп. затраты!
Отсюда и карточки!
Соглашусь, "подселяемая", это 100%. И не только цена карточки, а еще и стоимость годовых взносов.
 

seluk

Новачок
Думаю, что здесь еще сыграл тот факт, что фазан птица завезенная!
И по ходу постоянно "подселяемая"! Поэтому необходимы доп. затраты!
Отсюда и карточки!

Хотя, мне всегда было интересно! У нас есть практика, за свои кровные по весне, закупаем молодняк фазана и выпускаем в угодья!
А потом покупаем карточки на отстрел!

Интересно, есть возможность заказать у УООР фазана для поднятия поголовья?
У нашего УООРа (областного и городского) думаю возможность есть - но увы, нет интереса:(. И как уже написал коллега - первичным коллективам, у которых есть угодья, приходится приобретать за свои собранные фазана. А потом же приобретать (де факто) лицензию на отстрел оного в УТМР, который в увеличение поголовья не вложил ни копейки. І це Шановні сумно:(.
 

Hovarf

Слідопит
Кот Баюн підняв цікаву тему. Ніколи не полював на фазана (в нас на Львівщині це полювання практично не проводиться). На мою думку - це ще один недолік Закону України "Про мисливське господарство та полювання" - в якому є термін "перната дичина", але нема визначення - які види відносяться до пернатої дичини.
 

KFoR

Зброяр
2.4. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:
качок - 5
куликів - 10
лисок - 6
перепілок - 15
куріпок - 3
голубів - 10
Це перше що знайшов в неті за 2015 рік. Немає в списку пернатих фазана по відстрільній картці
 

мр 153 12 76..

Снайпер
А яка різниця як воно називається ліцензія чи відстрільна картка???????Нехай буде хоч свідотство........головне правильно побудованний порядок і контроль на полюванні ,згідно цих документів....
Єдине ,що прикро,то це те , про що написав seluk , самі мисливці купують його,випускають,годують ,охороняють,а потім,своїх же куплених і викормленних фазанів , знову "купують",тіки у "бомажняному вигляді" в УООРа.........БРЄДДДДД!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:
 

PinchukMP

ветеран форуму
надійна команда
А саме головне ,що у виграші тільки УТМР!Не вклавши ні копійки,отримав прибутки! Дуже добре як на неприбуткову організацію.
 

Hovarf

Слідопит
А яка різниця як воно називається ліцензія чи відстрільна картка???????Нехай буде хоч свідотство
Різниця є і дуже суттєва. На бланки ліцензій Держагентством лісових ресурсів встановлені фіксовані ціни, які користувачі угідь сплачують в Київ через обласні управління лісових господарств. Наприклад бланк ліцензії на козулю коштує 200 грн., на кабана - 600 грн. А відстрільні картки - друкуються самими користувачами угідь і ціну вони встановлюють самі - яку хочуть.
 

мр 153 12 76..

Снайпер
А відстрільні картки - друкуються самими користувачами угідь і ціну вони встановлюють самі - яку хочуть.
Це ясно,але я думаю,що від перестанови назв бланків чи якихось бумажок ціна суттєво не змінеться....на мій погляд ,ціна на ліцензію на фазана більш ніж сприятлива...хоча б у нас ,в прошлім сезоні вартість її складала 50 грн....це не дуже великі гроші (я так вважаю)
 

seluk

Новачок
Це ясно,але я думаю,що від перестанови назв бланків чи якихось бумажок ціна суттєво не змінеться....на мій погляд ,ціна на ліцензію на фазана більш ніж сприятлива...хоча б у нас ,в прошлім сезоні вартість її складала 50 грн....це не дуже великі гроші (я так вважаю)
Так воно і є, але питання: КУДИ ДАЛІ ІДУТЬ ГРОШІ? 10 днів потому я був на зборах міського УТМР (де збирали голів первинних мисливськіх осередків), і лише завдяки особистій гавкучості :D мені пообіцяли випустити в угіддя нашого колективу декілька десятків голів птаха вже цієї весни (не під постріл - бо я клянчів під розведення.) Але до цього я не пам"ятаю жодного разу щоб до нас в угіддя випустили хоча б 1 голову:(. А ціна питання - минулий рік на птахофермах та у фазанарії 60грн. за курча. Коли ми зібрались випускати фазана власними коштами. Нам сказали, що мають буди довідки для санєпідемстанції, лісомисливського господарства, екології, та це безліч "зелених", "голубых", "розовых". І це нажаль не жарт,:( Тому ми випустили їх "по тихому" без большего стечения народа, и видеофіксації.
 

мр 153 12 76..

Снайпер
. Нам сказали, що мають буди довідки для санєпідемстанції, лісомисливського господарства, екології, та це безліч "зелених", "голубых", "розовых". І це нажаль не жарт,:( Тому ми випустили їх "по тихому" без большего стечения народа, и видеофіксації.
Ну это же полная ересь
Как говорят, "набздиш,не угодишь,и насериш розсердиш"
 

Копатыч

Зброяр
На бланки ліцензій Держагентством лісових ресурсів встановлені фіксовані ціни, які користувачі угідь сплачують в Київ через обласні управління лісових господарств. Наприклад бланк ліцензії на козулю коштує 200 грн., на кабана - 600 грн.
Я так понял, что это расценки за бланк ( бумажку ):eek:, а в чем разница намалевать на бумажке силуэт косули или кабана? Или бумажка на кабана в 3-и раза больше ( портянка ):eek:? Ведь это бред сумашедшего, за бумажку платить 200-600 гр., у нее что, 10-ть степеней защиты, супер-пупер голографическая защита?
Просто я не в курсе охоты на КРС, далек от этого как Луна от Земли.
 

seluk

Новачок
Ну это же полная ересь
Как говорят, "набздиш,не угодишь,и насериш розсердиш"
Вот в этом и "печалька" - организация сама себя съедает (то есть ее керманичи - керивныкы). А когда все же выпускают отдельные меценаты, наплевав на формальности, совет нашего УООР бодро рапортует на собраниях: "Выпустили столько то фазанов":mad: Альтруисты моего коллектива используют собственное время, транспорт и топливо для проведения биотехнических мероприятий, а я им никакого законного "заохочення" дать не могу. Зато ПОЧЕСТНІ ЧЛЕНИ УТМР" получают отстрелочные БЕЗКОШТОВНО:mad:, а за что им почет для меня до сих пор загадкаo_O. Да и простые члены коллектива, им проще - заплатил 60грн. трудоучастия и три трудодня получил законно. Слава Богу у нас хоть с 2015 года дали членам УТМР сезонки на пернатую и пушного кому за 60 лет в пол цены (по 200грн.) а кому за 70 лет безкоштовно. А то дед може востанне иде на полювання а с него шкуру снимают.:(
 

Hovarf

Слідопит
Я так понял, что это расценки за бланк ( бумажку ):eek:, а в чем разница намалевать на бумажке силуэт косули или кабана? Или бумажка на кабана в 3-и раза больше ( портянка ):eek:? Ведь это бред сумашедшего, за бумажку платить 200-600 гр., у нее что, 10-ть степеней защиты, супер-пупер голографическая защита?
Просто я не в курсе охоты на КРС, далек от этого как Луна от Земли.
Так точно. В цьому весь маразм. Один папірець ціна якому - декілька гривень, коштує 200 - 600 грн. (на копитних). Причому всі ці гроші йдуть не в мисливське господарство, де проходить полювання, а в Київ. Це - мільйони на голому місці.
 
Зверху