Спірне питання!!

4580dry

ветеран форуму
надійна команда
Всім доброго здоров'я! Слава Україні!!!
В мене виникла така ситуація....
Я узгодив купівлю зброї і передав завдаток в 500€, тут проходить 2 неділі і продавець каже що я ще повинен додати 30.000 гривень, тому що він взнавав що ця зброя яку він продає подорожчала на цих 30.000 гривень, і каже що я його хотів обманути.
Хоча ціни я незнав і платив за неї так як він її купляв пару років назад 51.400 гривень, але обіцяв мені бонус докинув до зброї.
Розсудіть хто з нас прав а хто ні!!!
 
Всім доброго здоров'я! Слава Україні!!!
В мене виникла така ситуація....
Я узгодив купівлю зброї і передав завдаток в 500€, тут проходить 2 неділі і продавець каже що я ще повинен додати 30.000 гривень, тому що він взнавав що ця зброя яку він продає подорожчала на цих 30.000 гривень, і каже що я його хотів обманути.
Хоча ціни я незнав і платив за неї так як він її купляв пару років назад 51.400 гривень, але обіцяв мені бонус докинув до зброї.
Розсудіть хто з нас прав а хто ні!!!
а де тема?
 

Dionys

Мисливець
Якщо я з написаного зрозумів все вірно, продавець змінив ціну після передачі завдатку?
Моя думка - продавець рвач. Алгоритм правильний : узгодження ціни - завдаток - дозволи-шмозволи-вся сума - оформлення.
Якщо все правильно зрозумів, продавець однозначно неправий.
 

4580dry

ветеран форуму
надійна команда
Якщо я з написаного зрозумів все вірно, продавець змінив ціну після передачі завдатку?
Моя думка - продавець рвач. Алгоритм правильний : узгодження ціни - завдаток - дозволи-шмозволи-вся сума - оформлення.
Якщо все правильно зрозумів, продавець однозначно неправий.
Все вірно. Так і ми домовлялися.
 

Mechanik

Снайпер
Завдаток служить способом забезпечення тільки договірних зобов’язань і виконує три функції: доказову, забезпечувальну і платіжну.

При виникненні між сторонами суперечки про те, чи був укладений основний договір чи ні, факт видачі та одержання завдатку, підтверджений у належному порядку, є безумовним доказом укладення основного договору, який забезпечений ним.

Видача й одержання завдатку можуть бути доказом укладення договорів, вчинених як в усній, так і в письмовій формі.
Якщо договір вчинений в усній формі і при цьому відсутні письмові докази, то можна говорити про те, що договір визнається укладеним, оскільки видано завдаток.

Видача й одержання завдатку спонукають сторони до виконання основного зобов’язання.

У даному випадку є таке правило: якщо невиконання зобов’язання відбулося з вини боржника (сторони, що видала завдаток), завдаток залишається в кредитора.
Якщо ж за порушення договору відповідає кредитор (сторона, що одержала завдаток), він зобов’язаний повернути боржникові завдаток і додатково сплатити суму в розмірі завдатку або його вартості.


Цивільний кодекс України ст. 571
 

valetrik

Мисливець
Хоча ціни я незнав і платив за неї так як він її купляв пару років назад 51.400 гривень .
З цього речення виходить , що ціну узгоджено не було. Тому пару років назад це було більше 2000$ , а відповідно і тепер це більше 80000грн. Є ринкови ціни і перед покупкою треба все узгоджувати між собою. Якщо я наприклад пару років назад купив авто за 10000 $ то це не означає що я його повинен продати зараз за 240 000 грн. А якщоб купив в 2008 році це було б всього 50 000 грн.
Тому, я вважаю, тут провина як покупця так і продавця.
 

old hunter

Снайпер
Взяв завдаток ВСЕ, всі умови обговорені і зафіксовані.
Умови можна міняти тільки за згодою сторін.
Щось не влаштовуе продавця, він може відмовитись від угоди, але винен повернути покупцеві завдаток в подвійному розмірі.
Тому так і прописані правила щоб хитрозроблених продавців та покупців не було.
Думати і приймати рішення треба до того як взяв гроші в руки. Потім вже будь людиною - не включай задню, навіть якщо зрозумів що схибив з ціною продажу.
 

фандоринъ

ветеран форуму
надійна команда
Взяв завдаток ВСЕ, всі умови обговорені і зафіксовані.
Умови можна міняти тільки за згодою сторін.
Щось не влаштовуе продавця, він може відмовитись від угоди, але винен повернути покупцеві завдаток в подвійному розмірі.
Тому так і прописані правила щоб хитрозроблених продавців та покупців не було.
Думати і приймати рішення треба до того як взяв гроші в руки. Потім вже будь людиною - не включай задню, навіть якщо зрозумів що схибив з ціною продажу.
Золотом і на мармурі!
 

Andrij_88

Мисливець
Будь яка угода (договір) укладена в усній чи письмовій формі, повинна містити певні обов'язкові пункти, які обговорюються заздалегідь і обов'язкові до виконання. Зокрема це вартість товару чи послуг, термін виконання умов чи зобов'язань тощо...
Тільки тоді можна сперечатись, хто правий, а хто ні, хто дотримався умов, а хто ні...
Як бачимо з повідомлення автора, про вартість предмету даної угоди він не знав, а продавець не уточняв, що теж дивно... Обидві сторони не праві!
Один надіявся другий очікував...
Це як скасування відповідальності за порушення ПДР через неправильно складений протокол...)))
 

4580dry

ветеран форуму
надійна команда
Хоча ціни я незнав і платив за неї так як він її купляв пару років назад 51.400 гривень .
З цього речення виходить , що ціну узгоджено не було. Тому пару років назад це було більше 2000$ , а відповідно і тепер це більше 80000грн. Є ринкови ціни і перед покупкою треба все узгоджувати між собою. Якщо я наприклад пару років назад купив авто за 10000 $ то це не означає що я його повинен продати зараз за 240 000 грн. А якщоб купив в 2008 році це було б всього 50 000 грн.
Тому, я вважаю, тут провина як покупця так і продавця.
Було узгоджена ціна 51.400+5.000. =56.400.... але переведено в €, і я передав завдаток в сумі 500€.
 

4580dry

ветеран форуму
надійна команда
Хоча ціни я незнав і платив за неї так як він її купляв пару років назад 51.400 гривень .
З цього речення виходить , що ціну узгоджено не було. Тому пару років назад це було більше 2000$ , а відповідно і тепер це більше 80000грн. Є ринкови ціни і перед покупкою треба все узгоджувати між собою. Якщо я наприклад пару років назад купив авто за 10000 $ то це не означає що я його повинен продати зараз за 240 000 грн. А якщоб купив в 2008 році це було б всього 50 000 грн.
Тому, я вважаю, тут провина як покупця так і продавця.
Своєї вини я тут не визнаю, тому що я був готовий іти до кінця згідно домовленості, і передав завдаток в сумі 500€, але добавилось до загальної суми 30.000 грн.....
 

Igor_pol

Мисливець
56400грн -500евр(20000-21000грн)- ви повинні ще по завдатку додати 35000грн
 

Andrij_88

Мисливець
"Хоча ціни я незнав і платив за неї так як він її купляв пару років назад..." "Було узгоджена ціна 51.400+5.000. =56.400...."
Було узгоджено ціну, яку не знали, цікава ситуація...
 

4580dry

ветеран форуму
надійна команда
Так повинен ще був докинути, але ще до того добавилось ще 30.000.... я відмовився від покупки тому що вже давно знаю цю людину....
 

иж 18

Слідопит
Продавец поступил не порядочно. Когда брал задаток он брал на себя ответственность продать вам по оговоренной цене. Если вы отказались бы покупать он мог вам задаток и не отдавать и к нему претензий не было бы, это его страховка что вы с серьезными намерениями решили покупать и он другим не продал . А так у вас только риски были, а гарантий , что купите по оговоренной цене ноль, не по справедливости как-то получилось.
 

Тарас_Когут

Мисливець
Добре,що хоч забрав завдаток. Тобто не в мінус пішов. Якийсь не порядний продавець був. Як це так, домовились, і собі потім ,,кіно крутить,,! Таких треба минати, хай собі сам цю свою зброю тримає і нікому краще не продає нічого взагалі. Слів немає,одні емоції. Маруда.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Ну і на кінець озвучіть тему про яку йде мова,ну і нік продавця,якщо він з нашого форуму.
 
Зверху