Продам МЦ2112 у сувенірному виконанні.

mulyavchik

Снайпер
Цього року був з нею на стенді, відстріляв штук 30 набоїв (RIO №7 32г), без проблем, тарілки б'ються, хоча тяжко попадати з чоком 1мм:).
А чого ж їм небитись?Аби тільки вспівали попадати.А на самокатах як працює? Неперевіряли? Інші навіски?
 

Волик

Новачок
Чесно, не пам'ятаю чи сріляли ми з неї наважкою 24г. А 28г, здається, хавала. Там же можна ще поставити кільце на фрикційному гальмі фаскою в бік пружини, тим самим зменшивши його ефективність, тоді, думаю, буде і 24г хавати, але я не пробував. А стосовно самокрута, то чим якісно заряджений самокрут відрізняється від фірмового набоя? Можу тільки сказати, що батько тільки самокрутом стріляв, але заряджав дуже ретельно.
 

Altay1972

Снайпер
1706637730935.png


Какая длина пружины в свободном состоянии?

1706637851921.png


Почему спусковой крючек такого цвета?
 

Волик

Новачок
Пружину поміряю днями, напишу. Була ще десь запасна пружина в мене, пошукаю.
Гачок жовтий, бо рушниця у подарунковому виконанні. Це не позолота звісно. Мабуть покриття - нітрид титану. За совдепії, наприклад, корпуси годинників так покривали "під золото". І ріжучий інструмент (свердла, фрези). Покриття стійке, не стирається.
 

Волик

Новачок
@Altay1972, судячи з вашої реакції, ви вважаєте, що з пружиною щось не так? Якщо у вас є інформація, якою має бути пружина, поділіться будь-ласка.
 

Altay1972

Снайпер
@Altay1972, судячи з вашої реакції, ви вважаєте, що з пружиною щось не так? Якщо у вас є інформація, якою має бути пружина, поділіться будь-ласка.
Диаметр проволоки 3 мм, диаметр пружины внутренний 26+/-0,4 мм, длина общая 245-5/+15 мм, количество витков 21+/-0.5 шт (включая торцованные витки).
Если по народному, то в свободном состоянии находясь на трубке магазина пружина должна доставать +/- до резьбы...
 

Волик

Новачок
Можна посилання, звідки інформація? І ви ще коефіціент жорсткості забули дописати)
 

Altay1972

Снайпер
@Altay1972, судячи з вашої реакції, ви вважаєте, що з пружиною щось не так? Якщо у вас є інформація, якою має бути пружина, поділіться будь-ласка.
Диаметр проволоки 3 мм, диаметр пружины внутренний 26+/-0,4 мм, длина общая 245-5/+15 мм, количество витков 21+/-0.5 шт (включая торцованные витки).
Если по народному, то в свободном состоянии находясь на трубке магазина пружина должна доставать +/- до резьбы...
Можна посилання, звідки інформація? І ви ще коефіціент жорсткості забули дописати)
Ну тогда вам нужно вникнуть во все тонкости этого узла... не будем отсылать на другие ресурсы, у нас и у самих есть где почитать, в том числе и про жесткость в 32 кг :) ...
Вот здесь например
https://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Пружина-возврата-ствола-МЦ-21-12.58611/
причем там есть продолжение, вот здесь
https://uoor.com.ua/forum/index.php?threads/Пружина-возврата-ствола-МЦ-21-12.58835/
 

Trigal

Снайпер
Это чертеж так называемой "Казанской" пружины возврата ствола МЦ2112. По этим чертежам и мне пружины делали.
Но есть один нюанс. Оригинальная ЦКИБовская пружина изготавливалась из проволоки диаметром 3.1мм. Соответственно, ее параметры несколько отличались. Сейчас просто нет проволоки такого диаметра. Есть стандарт 3.0 и 3.2 мм. Если сделать пружину из проволоки 3.2мм, то есть шанс раздолбать цевьё: остается слишком малый зазор между внутренним посадочным местом и самой пружиной. Поэтому путем рассчетов была создана пружина с диаметром проволоки 3.0мм.
А всё это - из-за того, что производители ружей МЦ 2112 в постперестроечный период пошли по пути упрощения конструкции (точнее в угоду упрощения технологиии производства) наворотили там некоторое количество конструктивных изменений, никак не стыкующихся с тем, что было изначально заложено конструктором Николаевым, спроектировавшим данную модель ружья. Последствия этих изменений - короткая пружина возврата ствола, узкий тормоз ствола без канелюров, отсутствие конуса на муфте ствола (и как следствие - вторая втулка тормоза у некоторых ружей) и еще много всяких мелочей, которые в совокупности привели к тому, что многие, не вникающие в суть вопроса охотники, хейтят это прекрасное ружье лишь услышав или прочитав его название :)
 
Останнє редагування:

Trigal

Снайпер
Кстати, на ружье, которое продается в этой теме, пружинка возврата ствола тоже короткая.
 

Trigal

Снайпер
Ігоре, я правильно зрозумів написане, що ружжо гарне, тільки зроблене через жопу?
Ну як би це поточніше сформулювати...
Це приблизно буде те саме, якщо Benelli почнуть виготовляти на заводі ТОЗ учні якогось москальського ПТУ)))
А потім тут, на форумі, будемо читати, що Benelli - це "ацтой", володів, знаю... :)
 

Волик

Новачок
Почитавши гілки форуму запропоновані Altay1972 так і не знайшов відповіді якої довжини у вільному стані повинна бути оригінальна ТОЗівська пружина МЦ2112 з дроту діаметром 3.1 мм, якщо погано шукав, прошу вибачення.
Дякую, також Trigal за роз'яснення.
Тому прийшов до висновку що довжина 212мм у моїй рушниці є нормальною. Це підтверджується і безвідмовною роботою рушниці.
Щодо якості рушниць МЦ2112 чи взагалі ТОЗів, то з мого особистого досвіду вона сильно залежить від конкретного екземпляру. Якщо рушниця зібрана адекватним слюсарем з якісних компонентів (можливо, вибраних тим же слюсарем, або просто пощастило - попався якісний, наприклад, ствол, чи якась заготовка, з партії, не знаю як там в них могло бути) то проблем немає, а якщо ні то є. Мій екземпляр на мою думку є вдалим, не маю підстав вважати інакше, бо проблем з рушницею не було.
Взагалі, крім пружини, причин затримок у невдалому екземплярі МЦ може бути багато.
Мій батько до цієї рушниці мав рядову МЦ2112, яка часто ловила гільзи. Причина була у несиметричній формі "дефлектора" на хвостовику ствола (див. фото), який направляв гільзу не прямо через вікно, а вниз. Просто трохи підпилявши один з ріжків "дефлектора" ми вирішили проблему назавжди. Так от, у цій рушниці такої проблеми не було. Мабуть, слюсар Степунін А., ім'я якого гордо красується на ствольній коробці таки добре зібрав цю рушницю:)
Crop.jpg
 

Altay1972

Снайпер
Тобто ви подумали що пружина 245 мм, то є винахід казанського пружинного заводу, а справжня рідна ТОЗівська виглядає зовсім по іншому...ну то ваша думка та ваша правда...доказувати нічого не буду...
А можливо побачити, для загального розвитку, пару фото від вашої рушниці з такого ракурсу...
20240210_143810.jpg 20240210_144025.jpg 20240210_142526.jpg 20240210_142909.jpg

Дякую за порозуміння...
 

Волик

Новачок
Тобто, по вашому, затвор не повинен діставати до задньої стінки ствольної коробки при відкаті ствола?! І слідів контакту не повинно бути?! Ви бачили МЦ в якому цих слідів немає? Фото додаю.
IMG-e522ea6cf67e644bff32f9d8a9e3f461-V_064915_1.jpg
 
Зверху