Гільзи 22калібр.

Аникей

Мисливець
Кілька років тому знайомий віддав мені різне мисливське спорядження яке дісталось йому в спадок. Серед всього іншого гільзи до малокаліберної гвинтівки 22кал. Гільзи в пачках по 50штук,капсуль нестреляний,і в деяких є залишки пороху. Куль небуло як і пороху. Таке виникло запитання,куди могли використовувати порох із тих патронів,і який там взагалі порох ,тобто який із сучасних порохів схожий за балістичними показниками? Доречі в одній із гільз 12калібруу яка також мені дістась замість дробу були споряджені кулі мілкашки ,але порох був сокіл. Нарізної зброї в того чоловіка небуло.
 

VS1975

Снайпер
Кілька років тому знайомий віддав мені різне мисливське спорядження яке дісталось йому в спадок. Серед всього іншого гільзи до малокаліберної гвинтівки 22кал. Гільзи в пачках по 50штук,капсуль нестреляний,і в деяких є залишки пороху. Куль небуло як і пороху. Таке виникло запитання,куди могли використовувати порох із тих патронів,і який там взагалі порох ,тобто який із сучасних порохів схожий за балістичними показниками? Доречі в одній із гільз 12калібруу яка також мені дістась замість дробу були споряджені кулі мілкашки ,але порох був сокіл. Нарізної зброї в того чоловіка небуло.
Оце ж Вам і є відповідь де ділися кулі з тих гільз. Така собі шрапнель ;):). Так само і порох міг бути використаний для патронів до гладкого. Скрутні часи були. Хлопці, дещо старші за мене, розповідали, що на зорі своєї мисливської юності заряджали латунні гільзи сіркою з сірників.
 

Аникей

Мисливець
Оце ж Вам і є відповідь де ділися кулі з тих гільз. Така собі шрапнель ;):). Так само і порох міг бути використаний для патронів до гладкого. Скрутні часи були. Хлопці, дещо старші за мене, розповідали, що на зорі своєї мисливської юності заряджали латунні гільзи сіркою з сірників.
На рахунок куль згідний, а порох навіть незнаю. В ютуб дивився ролик із відстрілом на різного пороху у гладкостволі то повноцінного пострілу не відбувається. Із цих гільз що в мене висипається порошники схожі на порох, барс.
 

old hunter

Снайпер
Доречі в одній із гільз 12калібруу яка також мені дістась замість дробу були споряджені кулі мілкашки ,але порох був сокіл. Нарізної зброї в того чоловіка небуло.
Я бачив свинцеві пломби заряджені в патрони 12 калібра.
Відчайдушні ранійше були мисливці:D
 

Аникей

Мисливець
Я бачив свинцеві пломби заряджені в патрони 12 калібра.
Відчайдушні ранійше були мисливці:D
То ще нічого,я підлітком із то 34 28 калібру металевими шариками із підшипника як картечюю вистрілив із верхнього ствола.По стволу видно сліди від шариків і в чокові було піддуття яке я сам тоді молоточком виправив . Рушниця досі в строю і користуюсь нею постійно. Мене цікавить що з порохом З патронів мілкашечних могли зробити. Я так думаю що якщо десь той чоловік взяв ті патрончики то може і порох мисливський міг придбати. Гільз в пачках шестидисятих років. Невже тоді такий дефіцит боєприпасів до гладкостволі був?
 

kef

Зброяр
То ще нічого,я підлітком із то 34 28 калібру металевими шариками із підшипника як картечюю вистрілив із верхнього ствола.По стволу видно сліди від шариків і в чокові було піддуття яке я сам тоді молоточком виправив . Рушниця досі в строю і користуюсь нею постійно. Мене цікавить що з порохом З патронів мілкашечних могли зробити. Я так думаю що якщо десь той чоловік взяв ті патрончики то може і порох мисливський міг придбати. Гільз в пачках шестидисятих років. Невже тоді такий дефіцит боєприпасів до гладкостволі був?
А Ви впевнені що саме в 60 тих роках він патрав патрони малокаліберні і використовував порох та кулі для спорядження патронів для рушниці певних калібрів. Таку хрень робили в кінці 80 х.початок 90 х років. Тих патронів 22 лр.було валом в школах і.т.д. хотя і забрали усі макети АК та малокаліберки до рай.центрів.та в обл. З початком різних протестів - наприклад /н.карабах.іхечівань .і.т.д./
 

Аникей

Мисливець
А Ви впевнені що саме в 60 тих роках він патрав патрони малокаліберні і використовував порох та кулі для спорядження патронів для рушниці певних калібрів. Таку хрень робили в кінці 80 х.початок 90 х років. Тих патронів 22 лр.було валом в школах і.т.д. хотя і забрали усі макети АК та малокаліберки до рай.центрів.та в обл. З початком різних протестів - наприклад /н.карабах.іхечівань .і.т.д./
На рахунок того коли розбираючись патрони нічого мені невідомо. Просто гільз в пачках шістдесятих років.
 

kef

Зброяр
На рахунок того коли розбираючись патрони нічого мені невідомо. Просто гільз в пачках шістдесятих років.
Ви колись до риболовної снасті робили /грузи/ з малокаліберних куль ?.
- з цих патроніів 22 лр.порох пішов х.зна.куди - можливо навіть до набоїв мисливських., а кулі в якості снаряду - типу пів.картечі.розділені навпіл.
Це і буде Вам відповідь. Так як в ті часи небуло станків для спорядження патронів в даному калібрі.
 

Аникей

Мисливець
Ви колись до риболовної снасті робили /грузи/ з малокаліберних куль ?.
- з цих патроніів 22 лр.порох пішов х.зна.куди - можливо навіть до набоїв мисливських., а кулі в якості снаряду - типу пів.картечі.розділені навпіл.
Це і буде Вам відповідь. Так як в ті часи небуло станків для спорядження патронів в даному калібрі.
Та все може бути. Я так собі думаю що порох якщо і використали для спорядження мисливських набоїв то скоріше за все якось мішали або із мисливських порохом або із сіркою. Думаю може на форумі є мисливці поважного віку які підкажуть відповідь.
 

kef

Зброяр
Та все може бути. Я так собі думаю що порох якщо і використали для спорядження мисливських набоїв то скоріше за все якось мішали або із мисливських порохом або із сіркою. Думаю може на форумі є мисливці поважного віку які підкажуть відповідь.
А Ви змішайте порох з патронів 22 лр.та сіркою споряджаючи в патрон 16 чи 12 к. та встрільте з рушниці....Як мінімум люфт чи піддуття стволу або розрив патронника чи чока буде .

P.S. після таких експерементів не тільки рушниці але і ті що мали б мати поважний вік не дожили б ! :D
 

Аникей

Мисливець
А Ви змішайте порох з патронів 22 лр.та сіркою споряджаючи в патрон 16 чи 12 к. та встрільте з рушниці....Як мінімум люфт чи піддуття стволу або розрив патронника чи чока буде .

P.S. після таких експерементів не тільки рушниці але і ті що мали б мати поважний вік не дожили б ! :D
Ну люди кажуть що раніше всяк хімічили. Може люди крепші були може рушниці. Я всеж відмовлюсь від Вашої пропозиції спробувати щось там мішати,може хто є ще в живих із тих хто мішав тай нам розкаже.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Ну люди кажуть що раніше всяк хімічили. Може люди крепші були може рушниці. Я всеж відмовлюсь від Вашої пропозиції спробувати щось там мішати,може хто є ще в живих із тих хто мішав тай нам розкаже.
:D:)
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Таке виникло запитання,куди могли використовувати порох із тих патронів
Та куди завгодно, можливо просто запалили його. Ми патрони для мілкашки розбирали, а з пороха взривпакети робили, як їб..... рвоне, але потім на зміну самопальних тих пакетів прийшли пітарди, але в нас тоді були вже інші розваги, дівчата)))).
Гадаю не варто думати, що той порох десь використовували в правильному напрямку).
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Ну люди кажуть що раніше всяк хімічили.
найцікавіше, що я знаю - в 90-х тротилову шашку на тертці терти, а потім заряджати патрони з наважкою як у Сокола - +/- 2,5 г. але хто там важив - все на мірочку.
а кулі від мілкашки зустрічались навіть в радянських покупних патронах - тут на форумі навіть фото були. з дитинства татом привчений, що покупні радянські патрони то гімно - бо немає стабільності, а вдома все важилось на вагах - мені можна було спостерігати і нічого не чіпати під час процесу, а то все начиння мало якийсь тонкий приємний запах - пороху, папкових гільз, масла "Глухар", шкіри патронташа та ще чогось незвичайно приємного - це я пам'ятаю з років 3-х.
в радянські часи патрони від мілкашки провозили з півночі - там були вони у вільному доступі, багато чого з цілини привозили - якраз саме 60-ті роки. а в нас нарізне було зась.
скоріш за все розрядили патрони, свинець переплавили на грузи чи на дріб - на початку 90-х лили всі кому не лінь, а порох "утилізували" як писали вище.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Результатами полювань з такіми патронами часом не фалились?
Думаю то все таке... Скільки треба було тих сірників та з них тієї сірки нашкрябати)))).
Та й що душею кривити, деяких а в основному кожен третій старий мисливець як розкажуть))).
 

VS1975

Снайпер
Результатами полювань з такіми патронами часом не фалились?
Розповідали, що нормально все стріляло. Була ТОЗ - Б, яка дуже часто давала " осічки ". З порохом якось були проблеми ( максимум можна було роздобути димного ). Хлопцям на той час було по 14 - 15 років. А дичини було досить багато, особливо кіз. І от доводилось споряджати сіркою у латунні гільзи. Не пам'ятаю точно скільки треба було сірників зтерти, але можу уточнити :). М'ясо дичини у них вдома було постійно. Зараз вони вже мають доволі багато мисливського стажу, не враховуючи дитячого :D. І, взагалі, я думаю що не одні вони використовували сірку. Спочатку для самопалів, а потім і для патронів.
 

Аникей

Мисливець
найцікавіше, що я знаю - в 90-х тротилову шашку на тертці терти, а потім заряджати патрони з наважкою як у Сокола - +/- 2,5 г. але хто там важив - все на мірочку.
а кулі від мілкашки зустрічались навіть в радянських покупних патронах - тут на форумі навіть фото були. з дитинства татом привчений, що покупні радянські патрони то гімно - бо немає стабільності, а вдома все важилось на вагах - мені можна було спостерігати і нічого не чіпати під час процесу, а то все начиння мало якийсь тонкий приємний запах - пороху, папкових гільз, масла "Глухар", шкіри патронташа та ще чогось незвичайно приємного - це я пам'ятаю з років 3-х.
в радянські часи патрони від мілкашки провозили з півночі - там були вони у вільному доступі, багато чого з цілини привозили - якраз саме 60-ті роки. а в нас нарізне було зась.
скоріш за все розрядили патрони, свинець переплавили на грузи чи на дріб - на початку 90-х лили всі кому не лінь, а порох "утилізували" як писали вище.
В радянські часи звісно мілкашечних патронів скрізь було повно. У кожній школі був тир і мілкашки. Незнаю хто як а особисто я В останні радянські та перші роки незалежності школі настрілявся з мілкашок вволю. Був кружок із стрільби куди я і ходив.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
У кожній школі був тир і мілкашки.
у мене тато був воєнруком в той час. то стріляти мене брали з 5 років, бо не було з ким залишити. але гільзи збирались і зберігались в ящику певний час. а вже потім мені дозволялось ними гратись, пам'ятаю були сірі свинцеві кулі в сірих гільзах, а були такі самі кулі в жовтих латунних гільзах - спортивні точні.
а потім став старший, то почав у ті гільзи сірку з сірників чухати, сплескувати плоскогубцями і в вогонь кидати. то отримав по сраці і воздушку ІЖ-38, шоб не кортіло хернею бавитись
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Скільки треба було тих сірників та з них тієї сірки нашкрябати
о!!! то головне бажання!!! на початку 90-х у мого старшого товариша збулась мрія - купив стареньку ТОЗ-66 - забрали уже з утилізації, але ж ружжо! і надбав в ті часи він банку пороху та десяток зелених латунок та жменьку центробою. от і увесь нехитрий скарб. а рюкзака не мав, то ходив на полювання з старою рябою торбою. перед полюванням споряджав 10 патронів, до обіду їх вистрілював. йшов додому перезаряджав. і знов наздоганяв свою бригаду. а ти кажеш сірку довго терти!!!
 
Зверху