тушенка

сергей1975

Слідопит
Мясо свинина 6.4 кг, лук 3шт средних, соль 90гр, перц черный молотый
чайная ложка без верха.
Мясо нарезаем мелкими кусочками 2 х 3 см, лук на терку, соль перец
все смешиваем и 001.jpg отставляем на время. 002.jpg
Стерелизуем банки в духовке,крышки кипятим в воде.
Кладем в каждую баночку по одной лаврушке и штук 5-6
перца горшка 003.jpg
Заполняем баночки(плотно) подготовленным мясом
004.jpg
на одну не хватило,добавил 3 стол ложки гречки,
воды по поясок и соли 5 гр
005.jpg
все закатываем крышками
006.jpg
складываем в автоклав,заливаем теплой водой на 2см выше крышек, закрываем и накачиваем
воздух 1.5 атм
и ставим на плиту 007.jpg
При достижении температуры 110 начинаем отсчет времени (1 час)
доводим температуру до 120 выдерживаем 10 минут,убавляем огонь
и держим 116-118 до истечения времени.
Выключаем нагрев и даем полностью остыть автоклаву,
медленно стравливаем давление, открываем, имеем результат.
008.jpg
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
Отличный отчет!!!Все понятно и предельно ясно...Тоже имею автоклав и делаю в нем консервы и из рыбы в том числе.При случае обязательно выложу в Вашей теме.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
ну як сільський хлопець поправлю:
шматки можна/треба більші - десь умовно 5х10 навіть так, щоб 3 штуки на банку (тоді соковитіша виходить), далі - в кожну баночку зверху по столовій ложці води. на любителя - можна трошки коріандру меленого. ну а так все нормально, тільки автоклави у нас більші і палимо ми під ним безпосередньо на дворі.
 

andremon

Мисливець
А разве банки предварительно ничем зажимать не надо? Пользовался в свое время автоклавом, так там надо было банки собирать в специальную кассету, правда в такой и воздух накачивать ненужно... а вообще то, зкатка тушенки не такое простое дело, как может показаться на первый взгляд, вот например, банки желательно брать новые, иначе может получиться мясной бульон со стеклами.
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
А разве банки предварительно ничем зажимать не надо? Пользовался в свое время автоклавом, так там надо было банки собирать в специальную кассету, правда в такой и воздух накачивать ненужно... а вообще то, зкатка тушенки не такое простое дело, как может показаться на первый взгляд, вот например, банки желательно брать новые, иначе может получиться мясной бульон со стеклами.
Я тоже в свой автоклав просто складываю банки и не чем их между собой не фиксирую.У меня влазит насколько я помню или 21 или 24 баноки по 0.5л. А тушенка не такое уже и сложное дело,просто требует внимательного и серьезного отношения к подготовке и к самому процессу...Тогда все получится.
 
Останнє редагування:

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
з консерв, які готуються в автоклаві робимо: тушонку з риби в олії та в томаті, тушонку з мя"са, котлети та тефтелі (з рисом по типу "завтрак туриста") рибні, паштет з свинячої голови з додаванням м"яса. в одній агрофірмі у мене в районі роблять тушонку 50\50 - філе великого (15 кг і більше) товстолоба з свинячим м"сом у томаті
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
з консерв, які готуються в автоклаві робимо: тушонку з риби в олії та в томаті, тушонку з мя"са, котлети та тефтелі (з рисом по типу "завтрак туриста") рибні, паштет з свинячої голови з додаванням м"яса. в одній агрофірмі у мене в районі роблять тушонку 50\50 - філе великого (15 кг і більше) товстолоба з свинячим м"сом у томаті
Артур ты давай не дразнись всеми этими вкусностями что делаешь в автоклаве а давай нам рецепты с подробным описанием:rolleyes::rolleyes::rolleyes:.
 

taisonn

Мисливець
рецепт риби в томаті та оліі будь ласка!
 

A_N_D_R_E_Y 13

Мисливець
рецепт риби в томаті та оліі будь ласка!
Добрый день! Хочу поробывать сделать рыбную консерву. Рыба крупная 5-6 кг (толстолоб порезаный на кусочки) Вопрос к практикам, сколько минут нужно пастеризовать рыбу в поллитровой банке? Одни пишут 110 другие 140, а третьи 35 минут. Поделитесь опытом плиз.
Спасибо!
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
Добрый день! Хочу поробывать сделать рыбную консерву. Рыба крупная 5-6 кг (толстолоб порезаный на кусочки) Вопрос к практикам, сколько минут нужно пастеризовать рыбу в поллитровой банке? Одни пишут 110 другие 140, а третьи 35 минут. Поделитесь опытом плиз.
Спасибо!
Андрей я крупную рыбу в пол литровых банках держал в автоклаве один час,то есть накачивал автоклав холодным до одной атмосферы и доводил на газу до двух атмосфер. Далее уменьшал газ чтобы давление не поднималось выше.После этого один час на медленном огне.Проверено и уже съедено...:):):)
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Добрый день! Хочу поробывать сделать рыбную консерву. Рыба крупная 5-6 кг (толстолоб порезаный на кусочки) Вопрос к практикам, сколько минут нужно пастеризовать рыбу в поллитровой банке? Одни пишут 110 другие 140, а третьи 35 минут. Поделитесь опытом плиз.
Спасибо!
чим варити маєш? автоклав на вогні чи на газу заводський? шматки товстолоба наперед треба філерувати, бо в такого великого хребет товстий. ребра можна лишити. шматки такі, щоб в баночку півлітрову влазили в середньому 4 шт. ії треба обсушити на папері та обжарити на сковорідці без муки!!! бланширувати - димно. прилипає частково, але треба. далі соус - на 20 кілограм риби (це живою вагою) треба півлітрова баночка томатної пасти, півлітрова баночка краснодарського соусу, олія дезодорована рафінована соняшникова, сіль, перець цукор за смаком (коротше і найкраще - береш банку кільок в томаті і читаєш склад соусу без крохмалю), соус та пасту змішати додати олії трохи і перемішати - щоб вийшло середньої густоти як напіврідка сметана. шматочки обмочити в соусі і складати в банку, зверху пару ложок соусу цього ж. і так кожну банку. закатуєш і в автоклав - варимо доводячи до 125-130 градусів і тримаємо 20 хв (це якщо риба велика, щоб кістки перемліли), якшо риба невелика, то її краще робити в олії та давати температуру 120 і тримати 20 хв. залишити автоклав до повного вистигання.
 
Останнє редагування:

сергей1975

Слідопит
чим варити маєш? автоклав на вогні чи на газу заводський? шматки товстолоба наперед треба філерувати, бо в такого великого хребет товстий. ребра можна лишити. шматки такі, щоб в баночку півлітрову влазили в середньому 4 шт. ії треба обсушити на папері та обжарити на сковорідці без муки!!! бланширувати - димно. прилипає частково, але треба. далі соус - на 20 кілограм риби (це живою вагою) треба півлітрова баночка томатної пасти, краснодарського соусу, олія дезодорована рафінована соняшникова, сіль, перець цукор за смаком (коротше і найкраще - береш банку кільок в томаті і читаєш склад соусу без крохмалю), соус та пасту змішати додати олії трохи і перемішати - щоб вийшло середньої густоти як напіврідка сметана. шматочки обмочити в соусі і складати в банку, зверху пару ложок соусу цього ж. і так кожну банку. закатуєш і в автоклав - варимо доводячи до 125-130 градусів і тримаємо 20 хв (це якщо риба велика, щоб кістки перемліли), якшо риба невелика, то її краще робити в олії та давати температуру 120 і тримати 20 хв. залишити автоклав до повного вистигання.
И добавить не чего.;)
Артур можно рецепт консервы по типа "завтрак туриста"
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
И добавить не чего.;)
Артур можно рецепт консервы по типа "завтрак туриста"
можна. я ше в олії напишу, бо батько в томаті не їсть - печія зразу. я розпитаю точно маму і дружину - бо там я набрешу.
 

kulida-78

Мисливець
Рибка - консерва: почистити. обрізати хвости і плавники. порізати на куски по 4 см, посолити і поперчити( я використала приправу для запікання риби) на хвилин 20. Обваляти в муці і обжарити на великому вогні до золотистого. В олії обжарити цибулю до мягкості, моркву, додати 3л томатного соку (на 3-4 кг риби), додати цукор за смаком, лавровий лист(в кінці витягнути його), лимонну кислоту 0.5 ч.л і все протушити (пробувати на смак, як зажарку до борща). накладати в 0.5 л банку і поливати кожний шар приправою, натовкувати. потім накрити вживаними кришками, або й новими(але вони потім міняються на нові прокипячені). в кастрюлю тряпочку, поставити банки, налити води (по марусин поясок) і 200 градусів в газовій чи електродуховці поки закипить вода. потім збавляю температуру, аби в баночках кипіло. якщо вода википає, добавляти кипяток. кипить 5-6 годин. достати з води, швидко скидаю старі кришки і накриваю стерилізованими і закатую. На дно баночки по 2 гвоздички. смачненького!
 
Зверху