с двадцаткой на зайца

V i k t o r

Мисливець
Может кто видел обзор по сравнению 12 и 20 к по кучности и резкости боя, киньте ссылку интересно было бы посмотреть.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Может кто видел обзор по сравнению 12 и 20 к по кучности и резкости боя, киньте ссылку интересно было бы посмотреть.
А с чего стрелять, чтобы был более-менее объективный тест? Нужны 2 ружья одной модели, одной длинны стволов, примерно одинаковых сужений. Вот многим известный Борисович стрелял, но объективным тест назвать можно с натяжкой
 

V i k t o r

Мисливець
А с чего стрелять, чтобы был более-менее объективный тест? Нужны 2 ружья одной модели, одной длинны стволов, примерно одинаковых сужений. Вот многим известный Борисович стрелял, но объективным тест назвать можно с натяжкой
спасибо это видео я уже видел, если по кучности здесь более менее все понятно, то на счет резкости не очень.
 

HDC

Мисливець
Может кто видел обзор по сравнению 12 и 20 к по кучности и резкости боя, киньте ссылку интересно было бы посмотреть.
Та нема різниці по кучності і різкості бою між калібрами 12 і 20. Це все казки. Кучність бою регулюється чоковими звуженнями, контейнера і т.д.. Різкість бою залежить від швидкості вильоту дробин зі ствола, тобто чим більша швидкість дробини при вильоті зі ствола тим вища вона буде при попаданні в мішень і відповідно більша енергія - а це означає більша руйнівна сила. Почитайте технічні характеристики патронів, якщо взяти одну й ту ж марку заводських патронів і ту ж серію ( припустимо TAXO Patriot), то якщо швидкість у 12 калібру 410 м/сек то у 20 калібру ситуація та ж сама.
Тому вибираючи між 12 та 20 калібром потрібно вияснити кому треба рушниця, для полювання на яку дич і тоді вже вирішувати що купляти. А для себе розуміти наступну різницю між зброєю:
12 калібр має більшу кількість дробі при стандартному заряду, тому це відповідно вищі шанси попасти в звіра. За цю перевагу потрібно платити, а саме: у 12 калібра у тої ж серії зброї як правило вага більша десь на 0.5 кг це для напівавтоматів, ну і у двостволок різниця мабуть десь така ж сама, тому якщо полювання передбачає весь день зі зброєю в руках то є різниця що носити 2.8 КГ а що 3.3 КГ. Також у 12 калібру через більшу навіску буде більша віддача. Ну і ще зараз ціни на патрони 12 калібру йдуть чуть дешевше ніж на 20 калібр, хоча на мій погляд різниця уже менша ніж була 1-2 роки назад. Тому кожному самому вирішувати який калібр вибирати.
Я особисто вибрав 20 калібр чисто тому що при полюванні на зайця 7 годин в день на ногах мені на 0.5 кг менше носити це бонус, а ще коли менша вага то цілитись простіше, віддача менша, якщо змазати 25 грамами заряду то не факт що 32 грамами попадеш.
 

V i k t o r

Мисливець
Та нема різниці по кучності і різкості бою між калібрами 12 і 20. Це все казки. Кучність бою регулюється чоковими звуженнями, контейнера і т.д.. Різкість бою залежить від швидкості вильоту дробин зі ствола, тобто чим більша швидкість дробини при вильоті зі ствола тим вища вона буде при попаданні в мішень і відповідно більша енергія - а це означає більша руйнівна сила. Почитайте технічні характеристики патронів, якщо взяти одну й ту ж марку заводських патронів і ту ж серію ( припустимо TAXO Patriot), то якщо швидкість у 12 калібру 410 м/сек то у 20 калібру ситуація та ж сама.
Тому вибираючи між 12 та 20 калібром потрібно вияснити кому треба рушниця, для полювання на яку дич і тоді вже вирішувати що купляти. А для себе розуміти наступну різницю між зброєю:
12 калібр має більшу кількість дробі при стандартному заряду, тому це відповідно вищі шанси попасти в звіра. За цю перевагу потрібно платити, а саме: у 12 калібра у тої ж серії зброї як правило вага більша десь на 0.5 кг це для напівавтоматів, ну і у двостволок різниця мабуть десь така ж сама, тому якщо полювання передбачає весь день зі зброєю в руках то є різниця що носити 2.8 КГ а що 3.3 КГ. Також у 12 калібру через більшу навіску буде більша віддача. Ну і ще зараз ціни на патрони 12 калібру йдуть чуть дешевше ніж на 20 калібр, хоча на мій погляд різниця уже менша ніж була 1-2 роки назад. Тому кожному самому вирішувати який калібр вибирати.
Я особисто вибрав 20 калібр чисто тому що при полюванні на зайця 7 годин в день на ногах мені на 0.5 кг менше носити це бонус, а ще коли менша вага то цілитись простіше, віддача менша, якщо змазати 25 грамами заряду то не факт що 32 грамами попадеш.
Частично с вами согласен, но останусь при мнении что 20 ка в любом случае будет бить кучнее чем 12
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
спасибо это видео я уже видел, если по кучности здесь более менее все понятно, то на счет резкости не очень.
Начальной скорости выше 410 -430 быть неможет, дальше плющит дробь... Вот и ответ на резкость в любом калибре.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник

HDC

Мисливець
Частично с вами согласен, но останусь при мнении что 20 ка в любом случае будет бить кучнее чем 12
У мене враження що Ви не мисливець а той хто або на початковому рівні і на полювання по зайцю виходив 2-3 рази, або взагалі ще тільки думаєте ставати мисливцем, оскільки пишете такі дурниці.
Мова йде про полювання на зайця із 20 калібром. Невже Ви думаєте що кучність це саме головне? Дуже часто навпаки. Фактично весь листопад полювання було без снігу, заєць сидів досить міцно в траві і шанси стріляти його були часто на відстані 10 метрів, далі його не видно через густу траву / кущі і т.д. В цьому випадку навпаки кучність заважає. Тому що стрельнувши на відстані 10 метрів далі зайця не видно.
Тому якщо не маєте жодної мисливської практики а також відсутні елементарні знання з шкільного курсу фізики то краще почитайте літературу, що люди пишуть замість того щоб писати що попало.
 

Optimum

ветеран форуму
надійна команда
надійний помічник
Тому якщо не маєте жодної мисливської практики а також відсутні елементарні знання з шкільного курсу фізики то краще почитайте літературу, що люди пишуть замість того щоб писати що попало.
Жестко, но по делу. Я б рекомендовал сразу читать книги и только потом форумы, а не наоборот имхо.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
А если почитать книги и "покурить" форум - то что, осенний заяц будет вставать не с 2-3 метров "из под ног", а с 10-15, чтобы было удобнее стрелять? :D

В поле нужно топать и там "читать" :)
 

V i k t o r

Мисливець
У мене враження що Ви не мисливець а той хто або на початковому рівні і на полювання по зайцю виходив 2-3 рази, або взагалі ще тільки думаєте ставати мисливцем, оскільки пишете такі дурниці.
Мова йде про полювання на зайця із 20 калібром. Невже Ви думаєте що кучність це саме головне? Дуже часто навпаки. Фактично весь листопад полювання було без снігу, заєць сидів досить міцно в траві і шанси стріляти його були часто на відстані 10 метрів, далі його не видно через густу траву / кущі і т.д. В цьому випадку навпаки кучність заважає. Тому що стрельнувши на відстані 10 метрів далі зайця не видно.
Тому якщо не маєте жодної мисливської практики а також відсутні елементарні знання з шкільного курсу фізики топокажите краще почитайте літературу, що люди пишуть замість того щоб писати що попало.
Что вы городите, покажите где я писал что кучность это самое главное? В этой теме просто идет обсуждение опыта стрельбы из 20 калибра и какая разница с 12 вот и все. Не хуже вас знаю что значит кучность бьющее ружье и что из этого получается. Так что не надо никого учить и писать про 10 метров и траву я думаю ни для кого на этом форуме вы америку не открыли. Если есть опыт стрельбы 20 ки поделитесь, а если нет то ваши учения ни о чем никому не нужны.
 

Dantist1982

Мисливець
Ці ази насправді до полювання суттєвого відношення не мають. Весь цей текст можна сформулювати наступним чином:
Якщо вага рушниці низька і при цьому високий заряд, то при цьому збільшується віддача. Якщо плече залізне то це не суттєво. Врешті решт синці з плеча сходять за 2 тиждні.
Ну а те як реально бє заряд треба перевіряти на мішенях, стендах і т.д.
Я наприклад у ці вихідні стріляв 28 -грамовими патронами по 4-ьох зайцях. Із них 2 чітко взялись, інші два вставали досить далеко і йшов по кривавому сліду добирати. ( На всякий випадок щоб не звинувачували у браконьєрстві і т.д. напишу що нас було дуже багато людей і на когось не вибіг заєць а на мене вибігало багато )
HDS у Вас карма на зайцев. Все на Вас. Прошлогодние 13 мы читали. Сколько уже в этом году. Вы хвосты оставляете или опять придумаете что-то...
 

HDC

Мисливець
А если почитать книги и "покурить" форум - то что, осенний заяц будет вставать не с 2-3 метров "из под ног", а с 10-15, чтобы было удобнее стрелять? :D
Цікава логіка. Та якщо осінній заєць в густій траві встане за 10-15
HDS у Вас карма на зайцев. Все на Вас. Прошлогодние 13 мы читали. Сколько уже в этом году. Вы хвосты оставляете или опять придумаете что-то...
В цьому сезоні поки-що тільки 5 зайців... :(
 

Dantist1982

Мисливець
Цікава логіка. Та якщо осінній заєць в густій траві встане за 10-15

В цьому сезоні поки-що тільки 5 зайців... :(
В прошлом сезоне Вам не скем было охотится,Вы сам ходили по 25 км в день.А в этом году полно людей и т.д.
 

kapitan-sa

Слідопит
ошибаетесь какие 10 человек? где вы такое читали? ну сразу видно что вы на нормальной облавной охоте не были никогда поэтому наверняка меня не поймете. вы думаете что если идет 20 человек то они добывают всех зайцев которые поднялись?:) да половина уходит и далеко не всегда получается добыть каждому по зайцу.да и это не главное, можно прийти домой и без зайца смысл то не в этом, главное провести время в хорошей компании и почувствовать весь адреналин охоты.
Иногда полезно читать приказ ;)

 

V i k t o r

Мисливець
Добрый день всем форумчанам. Хочу задать еще один вопрос: заряжал на днях патроны пластиковая гильза 20 калибр, пыжи ложил древестно волокнистые, но заметил что они в гильзу входят не плотно а проваливаются довольно легко, будет ли это влиять на резкость выстрела? Стрелял таким патроном по сухой доске на 30 метров дробь 3, дробинки зашли некоторые на 2 своих диаметра некоторые на 1.
 
Зверху