Щодо полювання на борсука.

Добрий день. Сергій Васильович, дякую за коментар. Напрошується висновок, що в цій темі запитань залишається більше , ніж відповідей. Але все одно, Ви донесли до широкого загалу багато цікавої інформації. Ну що ж , якщо Ви й справді написали запит в Держлісагентство та Міненергетики, то було б цікаво почути їхню відповідь, зокрема:
- як так вийшло , що в ст. 16 ЗУ борсук не згадується, а в ст. 17 він відноситься до "ліцензійних " видів.
- як так вийшло, що ліміти на "нелімітований " вид затверджувались протягом 2012 -2015 років? І полювання проводились. То що виходить - це було незаконно?
- чому полювання на борсука не проводились впродовж останніх 4 - ох років по всій Україні? І це при тому, що борсук - мисливський вид. Причому - без жодних офіційних пояснень в пресі, на офіційних сайтах Держлісагентства та Мінагрополітики? Про борсука просто було прийнято мовчати і не згадувати.
- на підставі яких розрахунків встановлювали ліміти для Чернівецької та Львівської областей?
Якщо Ваш запит надіслано офіційно , то відповідь повинна бути офіційно надана. Будемо чекати відповіді та пояснень від чиновників. Ще раз дякую за коментар.
Якщо у Вас є сумнів, чи направляв я листи, можете направити і Ви запит...:rolleyes:...Якщо я чогось не знаю, то завжди "задаю питання письмово" тим хто повинен знати...;) Я добре розумію, що треба зробити "Інформаційний запит", на який вони змушені будуть надати відповідь у 10-ти денний термін...Але ж треба враховувати й карантин....:(
Мене більше цікавить два питання...Як проводили розрахунки ліміту МГ Чернівецької та Львівської областей? Та зведені дані чисельності борсука за формою 2 тп мисливство по областям та в України в цілому.
Прохання! Якщо можливо, поцікавтесь у Ваших колег з Львівського ОУЛМГ як вони (за якою методикою) продили розрахунки (погоджували ліміт) по барсуку раніше.
З повагою.
 

Panters

Снайпер
Якщо у Вас є сумнів, чи направляв я листи, можете направити і Ви запит...:rolleyes:...Якщо я чогось не знаю, то завжди "задаю питання письмово" тим хто повинен знати...;) Я добре розумію, що треба зробити "Інформаційний запит", на який вони змушені будуть надати відповідь у 10-ти денний термін...Але ж треба враховувати й карантин....:(
Мене більше цікавить два питання...Як проводили розрахунки ліміту МГ Чернівецької та Львівської областей? Та зведені дані чисельності борсука за формою 2 тп мисливство по областям та в України в цілому.
Прохання! Якщо можливо, поцікавтесь у Ваших колег з Львівського ОУЛМГ як вони (за якою методикою) продили розрахунки (погоджували ліміт) по барсуку раніше.
З повагою.
Маю таку впевненість що цифри від фонаря, хто порахує тих
борсуків, а бумага все витерпить, як і в багатьох випадках
в нашій державі, нікого й на думці не маю наміру образити,
просто реалії нашого життя, маєм те що маєм.
 

Hovarf

Слідопит
Мене більше цікавить два питання...Як проводили розрахунки ліміту МГ Чернівецької та Львівської областей?
А мене, якщо чесно, найбільше цікавить інше питання - по чиїй вині стався отой "колапс" в Законі України "Про мисливське господарство і полювання" коли ст. 16 не відповідає ст. 17 щодо борсука. І чи ті люди , які мали редагувати і готувати текст Закону понесли хоча б якусь відповідальність за своє недбальство.
 

Hovarf

Слідопит
Прохання! Якщо можливо, поцікавтесь у Ваших колег з Львівського ОУЛМГ як вони (за якою методикою) продили розрахунки (погоджували ліміт) по барсуку раніше.
Вже цікавився. Ніяк не проводили. В деяких навіть розрахунку оптимальної чисельності по борсуку в матеріалах мисливського впорядкування нема.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
"Наші люди настільки звикли полювати у незаконний спосіб, що їх навіть не цікавлять такі розрахунки! І, потім, борсук був у ЧКУ, а потім звідти його вилучили. Законодавство відповідно підправили, але погано (неповно). Звідти теж ноги ростуть!
 

Зверобой 60

Мисливець
Настоящий егерь который являеться хозяином своего обхода знает где и сколько зверя обитает.Помощь в сборе информации окажут председатели первичок а тем в свою очередь помогут владельцы норных и гончаков.Это как должно быть.А как есть на самом деле то ни для кого не секрет,что в первую очередь егерь беспокоиться о копыте как о прибыльной для хозяйства охоте да и егерю попадет с барского стола.С уважением!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Настоящий егерь который являеться хозяином своего обхода знает где и сколько зверя обитает.Помощь в сборе информации окажут председатели первичок а тем в свою очередь помогут владельцы норных и гончаков.Это как должно быть.
Как должно быть - должно быть сказано в утвержденной в установленном порядке инструкции. Однако, у нас ее до сих пор не утвердили...
О чем речь?
 

Зверобой 60

Мисливець
Никакая инструкция не поможет и выполнять ее не будут если человек не на своем месте.Все остальное выше;).
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Никакая инструкция не поможет и выполнять ее не будут если человек не на своем месте.Все остальное выше;).
Однако без инструкции, что-то мне кажется, никогда охотпользователь не договорится с госконтролером или общественным активистом о том, правильно ли посчитали дичь... А так - хоть на какой-то пункт инструкции можно сослаться.
 

HOWA

Слідопит
На сезон 2020-2021 барсука внесли в " Лимиты добычи..." см. колонку 17. Добыча лицензирована. Наверное помогло обсуждение?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Скорее, думаю, не обсуждение. Просто кто-то решил не использовать судьбу и заказал лимит на барсука, который сейчас лицензионный вид. есть спрос - готовим предложение. А до сего его просто браконьерили и все!
 

HOWA

Слідопит
Или "крыша" для браконьеров. Ранее, нет в лимитах, нормах - 100% браконьер. Сейчас есть, а мы - законно добываем. Вот и лицензия... Только рядовому она, лицензия на барсука, смею предположить будет недоступна. Только тем с кем заключен мифический договор на пром. отстрел. Или штатным работникам ох. хозяйств. Так что радоваться рядовым охотникам нечему. Так?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Или "крыша" для браконьеров. Ранее, нет в лимитах, нормах - 100% браконьер. Сейчас есть, а мы - законно добываем. Вот и лицензия... Только рядовому она, лицензия на барсука, смею предположить будет недоступна. Только тем с кем заключен мифический договор на пром. отстрел. Или штатным работникам ох. хозяйств. Так что радоваться рядовым охотникам нечему. Так?
Радоваться, что есть вид, доступный к охоте, есть чему!
То, что барсук в лимитах, не есть основанием считать, что ты законно его добыл. Четко же сказано в БЗ:
"Заборонено:
полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму;
транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування".
Кроме того, и в Законе Украины "О животном мире" есть подобные нормы, и иметь и использовать дикое живтное или части его можно лишь если есть документ, подтверждающий законность его добывания или приобретения.
Насчет приобретения лицензии - так вы же еще не пробовали?.. А уже!..
 

Hovarf

Слідопит
Скорее, думаю, не обсуждение. Просто кто-то решил не использовать судьбу и заказал лимит на барсука, который сейчас лицензионный вид. есть спрос - готовим предложение. А до сего его просто браконьерили и все!
Ну а як же тоді ст. 17 ЗУ. Там же чорним по білому написано - "Полювання на парнокопитних тварин, куницю лісову, бобра,
ондатру, бабака, білку, віднесених до державного мисливського
фонду, здійснюється відповідно до лімітів, які затверджуються на
мисливський сезон центральним органом виконавчої влади....." Як бачимо в переліку борсука нема. То як він попав в ліміти 2020 - 2021 року? З порушенням цієї статті?
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Наша країна! Всі знають, що борсук вже не у Червоній книзі України, але "підрехтувати" БЗ - це ж треба стільки зусиль!.. І за що?.. За звичайну зарплату?!.
 

Hovarf

Слідопит
На цьому в мене, на сьогодні все...Буду мати відповіді на зазначені питання від Держлісагенства та Міненергетики та захисту довкілля, проінформую.

З повагою. С.В. Катиш
Добрий вечір. Сергій Васильович, проінформуйте будь ласка про результати Ваших запитів в Держлісагенство та Міненергетики та захисту довкілля стосовно даного питання. Пройшло вже 2 місяці. Навіть враховуючи карантин, вони мали б надати Вам відповідь.
 
Я все понимаю...Смена руководства, разделение Министерства, карантин....((( Будет время, поморочу им голову этими вопросами. Сейчас, и самому не до этого....
 

Hovarf

Слідопит
Добрый вечер! Тишина..
Ось бачите яке в нас відношення до офіційних запитів. Якщо вже керівнику підприємства, яке займається виготовленням матеріалів мисливського впорядкування Держлісагентство не надає відповіді на письмові звернення стосовно чисельності певного виду тварин, то що ж буде, кили таке звернення ( запит ) їм надішле звичайний громадянин. Його, скоріш за все, викинуть в смітник, навіть не відкриваючи конверта.
 
Зверху