Шашлик із риби

huntumy

Зброяр
Є бажання приготувати саме це блюдо. В наявности є сом, амур, короп. Раніше готував коропа особисто мені не сподобалося. Дим підсилив специфічний присмак риби. Можливо так вийшло саме з цим видом риби. Звичайно в пріоритеті сом.
Досвідчений рибацюга совітує видалити шкіру і спинний жир сома. У них каже весь присмак.
У кого є смачні рецепти, особливо для сома, діліться.
Буду вдячний.
 

Vov-1

Зброяр
Є бажання приготувати саме це блюдо. В наявности є сом, амур, короп. Раніше готував коропа особисто мені не сподобалося. Дим підсилив специфічний присмак риби. Можливо так вийшло саме з цим видом риби. Звичайно в пріоритеті сом.
Досвідчений рибацюга совітує видалити шкіру і спинний жир сома. У них каже весь присмак.
У кого є смачні рецепти, особливо для сома, діліться.
Буду вдячний.
Готую рибу гриль,часто.Спробуйте приблизно так...Приправа для риби ,надаю перевагу ,,любисток" тм.Не є рекламою.Домашня сметана 200 гр. половина лимону ,3 крупні зубчики часнику,сіль.З розрахунку на 1 кг...Рибу пластаю ,,по хребту" .В маринаді достатьньо 10-15 хв. ,я тримаю від 2-х годин.До речі,так рибу мариную і для жарки.Коли ,,класична" приїдається)))Сом чим крупніший,тим краще,для мене)))Нічого не видаляв,типу пузо і тп...Мав нагоду спробувати,, дядька" більше 70 кг.Це щось!!!.Але на колір і на смак всі фломастери різні)))
 

huntumy

Зброяр
Готую рибу гриль,часто.Спробуйте приблизно так...Приправа для риби ,надаю перевагу ,,любисток" тм.Не є рекламою.Домашня сметана 200 гр. половина лимону ,3 крупні зубчики часнику,сіль.З розрахунку на 1 кг...Рибу пластаю ,,по хребту" .В маринаді достатьньо 10-15 хв. ,я тримаю від 2-х годин.До речі,так рибу мариную і для жарки.Коли ,,класична" приїдається)))Сом чим крупніший,тим краще,для мене)))Нічого не видаляв,типу пузо і тп...Мав нагоду спробувати,, дядька" більше 70 кг.Це щось!!!.Але на колір і на смак всі фломастери різні)))
Дякую друже. Обов'язково спробую.
Такого рецепту ще не чув.
Риба що не є приїлась вже.
Уха, каптив, жарьоха, консерва вже не того...
Останнім часом тільки і робимо що вакумуємо. А тут на свято вирішив сомика шашлонуть.
Що стосується шкіри сома. Їв такого кіл 5 сома шашликом. Просто стейки із шкірою і спеціями. Мені сподобалося. А от те що "видаляй шкіру" мене підбило на цю тему. Не хочеться напартачити.
 

Vov-1

Зброяр
Дякую друже. Обов'язково спробую.
Такого рецепту ще не чув.
Риба що не є приїлась вже.
Уха, каптив, жарьоха, консерва вже не того...
Останнім часом тільки і робимо що вакумуємо. А тут на свято вирішив сомика шашлонуть.
Що стосується шкіри сома. Їв такого кіл 5 сома шашликом. Просто стейки із шкірою і спеціями. Мені сподобалося. А от те що "видаляй шкіру" мене підбило на цю тему. Не хочеться напартачити.
Видалиш шкіру+жир + прилипне до решітки..Рибу готую на решітці)))Що иам їсти?)))
 

Вік71

Снайпер
Ловимо сома, нарізаємо його на стейки товщиною 4-5 см.
Готуємо маринад:імбир мелений,розмарин,сіль,перець чорний,тим"ян,базилік,сік лимона,цибуля нарізана кружечками. Заливаємо це все сметаною(бажано домашньою) і йдемо рубати дрова та розпалювати вогонь!
Для маринування достатньо 1-2 години.
Підсмажуємо з кожної сторони по 5 -7 хв.
Все, смачного )))
IMG_20200903_220722.jpg
IMG_20200903_220739.jpg
IMG_20200903_220754.jpg
 

Вкладення

Роман Мельниченко

ветеран форуму
надійна команда
Шашлик з риби який мені дуже сподобався, це з вугра.
Нарізаю рибу ~5 см, посолити, кетчуп і гірчицю 1/1, все. Так як писав Вік71, намастив рибу і ідеш рубати дрова і палити вогонь, рибу на шампур, хвилин 15-20 готово. Шашлик з вугра надзвичайно смачний.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Пів стакана томатного соку, ложка-дві кетчупу(краще чілі), ложка-дві майонезу, дві-три ложки соєвого соусу, ложка-дві(чайні) хрону червоного, підрізаемо півкільцями цибулю(не обов"язково), для аромату трохи чорного перцю, це все змішуемо з порізанною рибою. Далі багаття, смажимо. Риба виходить не суха, соковита, специфічні будь-які запахи відсутні. Найкращий шашлик це був з толстолоба. Брат каже з щуки. А там кожному по смаку.
 

huntumy

Зброяр
Сегодня в меню кроме свинного шашлыка был шашлык из сома.
Мариновал за 1,5часа до жарки.
Специи для запекания рыбы, соль, лимон. Все по вкусу.
Получилось оригинально но не супер. Все таки дым усилил рыбий привкус. Сом конечно жирноват.
В следующий раз будем мариновать в сметане с часноком.
 

Вкладення

Вік71

Снайпер
А Вам говорили-маринуйте в сметані з додаванням цибулі! Тоді запаху не було б точно :)
 

kef

Зброяр
Ніколи рибу не маринуйте соком лимону.Чуєте ! Ніколи ! ! !

Готову страву - рибу поки ,ще гаряча ось тоді і можна лимонним соком окропити.
Смак буде люксовий. А так лиш спортиться смак та більше шансів рибі підгоріти. Кислота є кислота. Навіть і природня.
Попробуйте так зробити і побачите різницю.
 

huntumy

Зброяр
Ніколи рибу не маринуйте соком лимону.Чуєте ! Ніколи ! ! !
Сок лимона для риби використовую лише для збереження форми. Трохи підсилює специфічний запах риби. Краще так чим все залишиться на решітці. Це моя думка.
 

kef

Зброяр
Нічого там не залишиться. А смак буде всеж таки приємнішим коли лимон використовувати вже у самому кінці приготування риби . Спробуйте, можливо зміните думку.
 

huntumy

Зброяр
Нічого там не залишиться. А смак буде всеж таки приємнішим коли лимон використовувати вже у самому кінці приготування риби . Спробуйте, можливо зміните думку.
Раніше робили багато страв без лимона.
Колись побочив програму з Сержем Марковичем, який перед поливав лимоном рибу за 10-15хв до того як варити уху. Теж спробував і дійсно сподобалось і не тільки в ухі. Риба дійсно ціліша.
 

Небраконьер

Moderator
Команда форуму
Пів стакана томатного соку, ложка-дві кетчупу(краще чілі), ложка-дві майонезу, дві-три ложки соєвого соусу, ложка-дві(чайні) хрону червоного, підрізаемо півкільцями цибулю(не обов"язково), для аромату трохи чорного перцю, це все змішуемо з порізанною рибою. Далі багаття, смажимо. Риба виходить не суха, соковита, специфічні будь-які запахи відсутні. Найкращий шашлик це був з толстолоба. Брат каже з щуки. А там кожному по смаку.
Нагадаю всім про цей рецепт))), так рибу мариную давно, смажити хоч на вуглях, духовка, пательня, фольга...
На фото толстолоб вагою 3,6 кг., ніякіх побічних запахів чи присмаків.
PB300162.JPG
PB300166.JPG
 
Зверху