Чужие патроны.

север

ветеран форуму
надійна команда
А з чужої рушниці так взагалі можна і подвійним зарядом пороху жахнуть)))
Ну, если в голове мозгов нет, то можно и тройным. Если бы были мозги, то, возможно, обошлось бы сотрясением. А так чего бояться- кость она и в Африке кость.
 

Trigal

Снайпер
Нас с отцом в охоту втянул друг отца - дядя Коля. Только мне тогда было 7 лет, а отцу 35))
Так этот дядя Коля рассказывал, как во времена «хрен чего достанешь» вместо пороха сыпал измельченную в пыль серу от спичек (7коробков на 1 патрон), а вместо пуль использовали обычные «подкалиберные» гайки, завёрнутые в бумагу или плёнку. Только проверяли, что бы через ствол проходила. И, как ни странно, даже трофеи добывали.
В то время достать «Майера», «Вятку», или хотя бы «Спутник» - было просто нереально круто))
 

kef

Зброяр
Нас с отцом в охоту втянул друг отца - дядя Коля. Только мне тогда было 7 лет, а отцу 35))
Так этот дядя Коля рассказывал, как во времена «хрен чего достанешь» вместо пороха сыпал измельченную в пыль серу от спичек (7коробков на 1 патрон), а вместо пуль использовали обычные «подкалиберные» гайки, завёрнутые в бумагу или плёнку. Только проверяли, что бы через ствол проходила. И, как ни странно, даже трофеи добывали.
В то время достать «Майера», «Вятку», или хотя бы «Спутник» - было просто нереально круто))
З пляшки пластикової /білизна/ робили обгортку типу нинішнього стакана під шріт. З акумуляторного свинцю чи кабельного /що було з того і робили/ ,якого розплавляли та виливали з нього свинцеві 'палички'.які 'рубали' на порційні 'шматки' . Виходила така собі - січка типу пів.картечі. З часом зробили з двох металевих пластин щось схоже на шротолійку . Виходило не дуже гарно але схоже на 0000...00000 нулів. Так і полювали.
Мені повезло більше . Дісталось декілька кг.різних нулів. Так і полювали. Бачив ще патрони у яких замість шроту були шарики з підшипників . Обгорноті в полоски пластику.
 

Виталя

Снайпер
В то время достать «Майера», «Вятку», или хотя бы «Спутник» - было просто нереально круто)
Не знаю как нереально? Мне Отец в начале девяностых,с пули Майера делал удочки закидушки.....А они у него остались от его отца, если бы был дефицит,мне ничего не сделали. Что-то Ваш дядя Коля юлит, но в принципе у меня сейчас есть такой дядя Коля,и я думаю как он стал охотником?
 

Trigal

Снайпер
Не знаю как нереально? Мне Отец в начале девяностых,с пули Майера делал удочки закидушки.....А они у него остались от его отца, если бы был дефицит,мне ничего не сделали. Что-то Ваш дядя Коля юлит, но в принципе у меня сейчас есть такой дядя Коля,и я думаю как он стал охотником?
Пули Майера и у меня сейчас в сейфе валяются)) Ещё те, «советские», но это вовсе не говорит о том, что их можно было когда-то свободно купить всем желающим. У Ваших предков была такая возможность? Отлично.
 

kef

Зброяр
Це залишки з /чужих/ самокрутів. Було багато всяких різних .навіть саморобні кулі. Але все пішло на обмін шроту. Колись склав сам на пробу патрона з 9 твердих циліндриків свинцевих.Приблизно висотою 8 мм.Ставали в три ряди одні на одного в стакан з обрізаного радянського контейнера. На диво з ІЖА 18 в 12 к.полетіли дуже кучно . Правда віддаль до доски була приблизно 30 м.Для лісу в ті часи саме те для кози чи підсвинків.
І такого виготовлення дуже часто траплялися саморобні патрони . Навіть в латунних гільзах де різна 'січка' була залита парафіном та іноді кулі . Ще з тих часів , коли була норма 2 зайці на мисливця зберігся саморобний наплечний шкіряний ремінь для носіння дичини.
20220128_194904.jpg
20220128_201014.jpg
 

Вкладення

БМ-16

Мисливець
https://images.app.goo.gl/93rWrCnii6kC2DEH7

Не знаю, відкривається посилання чи ні. Там фото набою з квадратним шротом. За те, що ми тут хаємо, люди за кордоном платять гроші :)
Гэна, з квадратним! Для того щоб кучності не було, но ні як не з тим шротом " уродом " що на фото вище. Тож взагалі жах.
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Я таким "шротом-уродом" (отой з хвостиками, розмір від 3 до 7) в середині 90-х стріляв качок та фазанів, і падали "як щебенка" (почув колись такий вислів) :)
Стріляли чим було, недоліки пострілів компенсували "шквальним вогнем" і молодецьким задором :)
ПС: свист від такого шроту стояв над ставками заліковий :)
 

БМ-16

Мисливець
Я таким "шротом-уродом" (отой з хвостиками, розмір від 3 до 7) в середині 90-х стріляв качок та фазанів, і падали "як щебенка" (почув колись такий вислів) :)
Стріляли чим було, недоліки пострілів компенсували "шквальним вогнем" і молодецьким задором :)
ПС: свист від такого шроту стояв над ставками заліковий :)
А припоя накусати кусачками було слабо:p:D
 

SEM 77

Новачок
Як ті сперматозоїди будут літати o_O:)?
Виливав і я в ті часи таку дріб.Потім пересівав на два види патронів:заяча 3-1 і утяча 7-4 , кучність була не худа магазинної .Полював тоді з ІЖ-К , зайця з 30 кроків- навиліт.
 
Зверху