Чому 22lr ?!

Тарас_Когут

Мисливець
22 lr найбільш продаваємий боєприпас в світі! Не забувайте про це і він буде жити напевно ще довго!
 

are0692

Мисливець
22 lr найбільш продаваємий боєприпас в світі! Не забувайте про це і він буде жити напевно ще довго!
Впевнений це так. У світі під цей боєприпас велика кількість зброї в тому числі револьвери й самозарядні пістолети. Головне законодавство дозволяє користування й стрільбу.
Якщо не помиляюсь при отриманні дозволу на зброю вказуєш у заяві, що одиниця зброї для спортивного полювання.

Розглядаю свій варіант користування зброї:
- виїзд на природу й стрільба по мішеням з глушником щоб ніхто не почув
- можливо тир, це Київ, а у інших містах чи селах тирів явно нема або ж одиниці й хто зна де.

Явно справа до полювання не дійде.

Вирішив, що 22lr боєприпас який займає величезну нішу у збройовому сегменті но покищо не на часі.
 

Adnriy12314

Мисливець
Доброго дня всім учасникам! Я теж планую придбати малокаліберну зброю. Цього літа знайомий єгер, в якого я полюю на пушного звіра і на качку, попросив підшукати йому 22lr, для відстрілу лиса, бродячих собак та котів, так як лиса в нього дуже багато, а мисливців які займаються лисом стає все менше(полювання з норними, з гончаками) Тому і зайцю русаку стає все важче розмножитися, хоча угіддя для нього прекрасні. Дішли чутки до мене що один молодий чоловік виїжджае за кордон на декілька років і продає карабін Marlin XT-22 в гарному дереві і з оптикою,в стані нового який пролежав в сейфі з 2014 року, продажа була спішною, тому і ціна хороша. Карабін був придбаний, колега (єгер) доручив мені пристріляти карабін ,так як практики з нарізною зброєю в нього нема.
Патрон CCI velocitor 2.6гр. 438м.с на 50м полетіли майже пуля в пулю, точність мене здивувала.
І так,було відстріляно декілька лисів і котів, до 50 м при попаданні практично лягало все,була і більша відстань і промахи і підранки. Тому для себе я вирішив 22 WMR,так як не завжди є можливість поміряти відстань і зробити поправку а хижак не часто підпускає на відстань 40-60 м. Патрон дорожчий але сильніший і точнініший до 100-120м дозволяє стріляти без поправок, зброю розглядаю напівавтоматичну, так як стріляю з лівого плеча, а часто бракує швидкого повторного вистрілу. Досвід маю, так як маю болтовика і автоматичну нарізну зброю. Розглядаю декілька моделей, пізніше планую створити тему у якій попрошу Вас допомогти мені у виборі.
 

Panters

Снайпер
Доброго дня всім учасникам! Я теж планую придбати малокаліберну зброю. Цього літа знайомий єгер, в якого я полюю на пушного звіра і на качку, попросив підшукати йому 22lr, для відстрілу лиса, бродячих собак та котів, так як лиса в нього дуже багато, а мисливців які займаються лисом стає все менше(полювання з норними, з гончаками) Тому і зайцю русаку стає все важче розмножитися, хоча угіддя для нього прекрасні. Дішли чутки до мене що один молодий чоловік виїжджае за кордон на декілька років і продає карабін Marlin XT-22 в гарному дереві і з оптикою,в стані нового який пролежав в сейфі з 2014 року, продажа була спішною, тому і ціна хороша. Карабін був придбаний, колега (єгер) доручив мені пристріляти карабін ,так як практики з нарізною зброєю в нього нема.
Патрон CCI velocitor 2.6гр. 438м.с на 50м полетіли майже пуля в пулю, точність мене здивувала.
І так,було відстріляно декілька лисів і котів, до 50 м при попаданні практично лягало все,була і більша відстань і промахи і підранки. Тому для себе я вирішив 22 WMR,так як не завжди є можливість поміряти відстань і зробити поправку а хижак не часто підпускає на відстань 40-60 м. Патрон дорожчий але сильніший і точнініший до 100-120м дозволяє стріляти без поправок, зброю розглядаю напівавтоматичну, так як стріляю з лівого плеча, а часто бракує швидкого повторного вистрілу. Досвід маю, так як маю болтовика і автоматичну нарізну зброю. Розглядаю декілька моделей, пізніше планую створити тему у якій попрошу Вас допомогти мені у виборі.
Краще вже 223, є запас можливостей як по відстані так і потужності( ИМХО).
 

andryx1

Снайпер
Маю ТОЗ 78-04.На полювання жодного разу не брав.Річний росхід +- 500 патронів.З калібром 5і6 дружу з 5-го класу.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Что касательно практического использования 22LR на охоте..
Обратимся к первоисточнику.
Что говорит нам БЗ:
Ст.20 Заборони щодо здійснення полювання.
Заборонено полювання
на хутрових звірів (крім вовка, єнотовидного собаки, лисиці
та шакала) з нарізною вогнепальною зброєю калібром більш як 5,6
міліметра;

Т.е., охота на волка, лису, е-собаку и шакала калибром больше 5.6мм законом дозволена. Но можно также и 5.6.
На остальных пушных исключительно калибр не больше 5.6мм.
Дальше смотреть только конкретные приказы конкретных охотпользователей, так как законом же дозволено им самим устанавливать правила и ограничения касательно проведения охоты на в пределах их охотхозяйства.
 

Adnriy12314

Мисливець
п. аре0692 мова йде про 22lr ,його плюси і мінуси, реальні факти...Вирішувати Вам. Це відповіді на ваші запитання
-награвся й продаю
-стоїть в сейфі без діла
-не використовую
Стрільба по мішенях рано чи пізно надоїсть (приблизно через рік) і захочиться лисичку чи ще щось, а 22lr на мою думку трішки за мало. Це моя особиста думка.З повагою до форумчан.
 

Тарас_Когут

Мисливець
Щодо вибору 22 лр чи вмр, тоді справді вже краще 223 Рем. Вмр дорогий, розглядати потрібно 22 лр або 223. Різниця до 100 м. між лр і вмр насправді не така й суттєва, а далі рідко приходиться стріляти дичину. Є ще космічний по ціні хорнет, теж 22 калібр, але ціна !!!!!!!!! 22 лр дешевий, але не достатньо швидкий! 223 далекобійний, він вже на полювання. Але знову ж таки, взяти закон до уваги __ 223 калібр це 5,56 мм. Рахується не достатнім для ,,єгерів,,!!!!!!
 

Adnriy12314

Мисливець
Щодо вибору 22 лр чи вмр, тоді справді вже краще 223 Рем. Вмр дорогий, розглядати потрібно 22 лр або 223. Різниця до 100 м. між лр і вмр насправді не така й суттєва, лза далі рідко приходиться стріляти дичину. Є ще космічний по ціні хорнет, теж 22 калібр, але ціна !!!!!!!!! 22 лр дешевий, але не достатньо швидкий! 223 далекобійний, він вже на полювання. Але знову ж таки, взяти закон до уваги __ 223 калібр це 5,56 мм. Рахується не достатнім для ,,єгерів,,!!!!!!
223 ,,І хочеться і колиться"
Швидкість велика, рикошети, бабахкає сильно. Кругом населенні пункти. Тому 223 не розглядаю.
 

Panters

Снайпер
223 ,,І хочеться і колиться"
Швидкість велика, рикошети, бабахкає сильно. Кругом населенні пункти. Тому 223 не розглядаю.
Швидкість? Вам що на випередки з кулею бігати?:)
Рикошети? Можуть бути в любому калібрі.
Бабахкає? Існують модератори.
Населені пункти? Не беріть на полювання
нарізне взагалі, полюйте з гладкостволом.
 

Androsh

Слідопит
22lr тоже рикошетит будь здоров. На стрельбище стрелял по банкам на 50 м, установленным на грузовых шинах, расположенным плашмя на земле. От шин рикошет нехило, часто с конкретным воем, прям как на войне... Одна, было, вернулась обратно, прямо у меня над головой пролетела, аж очконул. :)
 

Adnriy12314

Мисливець
Швидкість? Вам що на випередки з кулею бігати?:)
Рикошети? Можуть бути в любому калібрі.
Бабахкає? Існують модератори.
Населені пункти? Не беріть на полювання
нарізне взагалі, полюйте з гладкостволом.
Я дякую Вам за пораду! Я і з гладкостволом полюю, на все свій час.223 хороший патрон, і я знаю його можливості, але для себе я його не розглядаю.Я веду мову про 22lr I 22wmr
 

Adnriy12314

Мисливець
22lr тоже рикошетит будь здоров. На стрельбище стрелял по банкам на 50 м, установленным на грузовых шинах, расположенным плашмя на земле. От шин рикошет нехило, часто с конкретным воем, прям как на войне... Одна, было, вернулась обратно, прямо у меня над головой пролетела, аж очконул. :)
Погоджуюся!
 

Panters

Снайпер
Я дякую Вам за пораду! Я і з гладкостволом полюю, на все свій час.223 хороший патрон, і я знаю його можливості, але для себе я його не розглядаю.Я веду мову про 22lr I 22wmr
Я вибачаюсь, а в яких калібрах у Вас болтовик та автоматична зброя?
 

Panters

Снайпер
Болт в 308,н/а в 3006,комбінована 7.62/54-12
На хижака підійде і легка куля 308-го, навіщо Вам 22вмр, але якщо дуже
хочеться то це ще гірше чим болить:), зберете колекцію всіх калібрів, потім
підете в зворотньому напрямку (розпродувати).
 

Adnriy12314

Мисливець
На хижака підійде і легка куля 308-го, навіщо Вам 22вмр, але якщо дуже
хочеться то це ще гірше чим болить:), зберете колекцію всіх калібрів, потім
підете в зворотньому напрямку (розпродувати).
Можливо Ви праві, поки що на ту зброю яка є знаходиться час і можливість полювати. Малокаліберку хотілося вже давно, я думаю і на неї час знайдеться.
А колись можливо прийдеться іти в зворотньому напрямку.
 

are0692

Мисливець
Можливо Ви праві, поки що на ту зброю яка є знаходиться час і можливість полювати. Малокаліберку хотілося вже давно, я думаю і на неї час знайдеться.
А колись можливо прийдеться іти в зворотньому напрямку.
Саме так, зазвичай вибираєш зброю, всі комплектуючі, все підшукуєш і встановлюєш щоб було в ідеалі, як доходить діло до продажу як правило комплект нікого не цікавить, кому магазин, кому кріплення. Так може тянутися продаж хто зна скільки, або ж ціну виставляти практично задарма, так швидко заберуть.
 
Зверху