Чисельність лисиці в угіддях

Altay1972

Снайпер
Я просто не считаю, что лисица-это основной фактор уменьшения поголовья зайцев и пернатых.
Конечно она подбирает не только зайцев и фазанов, это же плотоядный хищник... В том году гуляя в весеннее время в округе деревни, практически метров 300-500 от крайних домов, подошел к выводковой норе, так вот там валялись перья курей, уток и другой разнообразной птицы, и в большом количестве отходы от ондатры и даже нутрий с кролями. Это к тому, что когда нужно кормить потомство, она ни чем не перебирает, что может добыть - то и подбирает. Подбирает по деревне у кого что плохо прикрыто... Из собственного опыта - лиса весной за ночь забрала две индоутки вместе с яйцами на которых те сидели 23+25 шт, и это при том что огорожено еврозабором 1,5 метра... свободно сбегала за ночь 50 раз от норы до курятника чтобы перенести добычу до норы, накормить свое потомство...
 

север

ветеран форуму
надійна команда
и это при том что огорожено еврозабором 1,5 метра...
Лисицы имеют способность перемещаться по вертикальным стенам. А воспитание потомства-это святое дело.
Я к тому, что лет 30 назад+ и лисиц добывали, и зайцев хватало. А сейчас- ни того, ни другого.
Зато браки зайцев десятками за ночь стреляют. И при чем здесь лисица к уменьшению его численности?
Если убрать все антропогенные факторы, так или иначе влияющие на наличие зайца в угодьях, то с лисицей вполне можно мириться. И не делать никаких телодвижений в ее сторону. Всех зайцев не переест 100%. И не стоит ее обвинять во всех смертных, виной которых, на самом деле, является человек- т.ск. венец Природы.
 
Останнє редагування:

иж 18

Слідопит
Лисицы имеют способность перемещаться по вертикальным стенам. А воспитание потомства-это святое дело.
Я к тому, что лет 30 назад+ и лисиц добывали, и зайцев хватало. А сейчас- ни того, ни другого.
Зато браки зайцев десятками за ночь стреляют. И при чем здесь лисица к уменьшению его численности?
Если убрать все факторы, так или иначе влияющие на наличие зайца в угодьях, то с лисицей вполне можно мириться. И не делать никаких телодвижений в ее сторону. Всех зайцев не переест 100%. И не стоит ее обвинять во всех грешных, виной которых, на самом деле, является человек- т.ск. венец Природы.
В Австралию для борьбы с кроликами завезли лисиц, они ситуацию не изменили ни как, это я к тому, что тоже не считаю лисицу враг номер 1 для зайца.
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Бракоши-фарщики и тепловизоры (особенно) практически без шансов для зверя, начиная от мыши и до слона...
Ну, если страна позволяет в открытую их продавать, то вопросы к тем, кто принимает такие тупые законы.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
в реальних умовах чисельність лисиці може бути більшою за так звану «допустиму» в 10 -15 разів і це буде цілком нормально
поняття нормальності тут відносне, тому що кількість виводків на даній території буде прямопропорційна кормовій базі. лисиці буде рівно стільки, скільки здатний прогодувати даний вид угідь, тобто для "бідних" угідь буде нормально 1 голова на 1000 га, а в інших 20.
 

Hovarf

Слідопит
поняття нормальності тут відносне, тому що кількість виводків на даній території буде прямопропорційна кормовій базі. лисиці буде рівно стільки, скільки здатний прогодувати даний вид угідь, тобто для "бідних" угідь буде нормально 1 голова на 1000 га, а в інших 20.
Якщо так, то для різних природних зон мали б бути встановлені свої конкретні санітарні норми щільності лисиці. Не можна ставити знак рівності між угіддями в Карпатах і степами Херсонщини.
 

Hovarf

Слідопит
Норма поголів’я лисиці, в принципі, приблизно такою є не тільки в нас, а і в других країнах.
А ось тут я з Вами категорично не погоджуюсь. Як доказ - наводжу цитату доктора наук Василя Петровича Новицького (Мисливські ресурси агроландшафтів України: стан та проблематика управлінням (на прикладі лісостепової зони). МОНОГРАФІЯ. Київ, 2020).

«З огляду на високу інвазивність виду, зокрема провідну роль у розповсюдженні рабічного вірусу, в Україні встановлені ветеринарно-санітарні вимоги (лист Мінекобезпеки України від 20.10.1999 № 25-10-788 та лист Держкомлісгоспу України від 26.10.1999 № 04-06/2448 «Щодо активізації боротьби зі сказом диких тварин») до максимально допустимої щільності лисиці звичайної – 0,5–1 особина на 1000 га угідь. Однак, як в Україні загалом, так і в усіх без винятку лісомисливських зонах за останні 25 років цієї норми досягнуто не було. У той час, європейськими науковцями критичне значення щільності виду для поширення сказу оцінюються у 6,3 ос./1000га.

Нажаль Новицький В. П. не уточнює в яких саме європейських країнах прийнята ця санітарна норма по лисиці. Але виникає логічне запитання, то чому в нас допустима щільність лисиці звичайної – 0,5–1 особина на 1000 га, а в Європі вона аж в 6 разів більша? Яким місцем думали наші "фахівці" що прийняли і затвердили норму, яку за словами Новицького В. П. "в усіх без винятку лісомисливських зонах за останні 25 років цієї норми досягнуто не було."
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
Якщо так, то для різних природних зон мали б бути встановлені свої конкретні санітарні норми щільності лисиці. Не можна ставити знак рівності між угіддями в Карпатах і степами Херсонщини.
факторів багато, тому що "ідеального середовища" як "ідеального газу" у фізиці не існує. щільність населення, ступінь розораності, фактор "беспокойства", пресинг мисливства (в т.ч. і петельщиків) в усіх середовищах існування лисиці різні - від цього щільність буде різна, отже в таких умовах оптимальною буде та кількість лисиці, яка зможе в цих умовах вижити і розмножуватись
європейськими науковцями критичне значення щільності виду для поширення сказу оцінюються у 6,3 ос./1000га.
так не оптимальне, а вже критичне і саме для розповсюдження сказу.
 

Hovarf

Слідопит
так не оптимальне, а вже критичне і саме для розповсюдження сказу.
Добрий вечір. Наш з Вами діалог трошки зійшов з теми. Прошу вибачення, але можливо я в ході дискусії невірно висловив свою думку, може Ви не так мене зрозуміли. Безперечно в мисливствознавстві є два поняття - "оптимальна" чисельність і "критична". Отож давайте оптимальну залишимо , а обговорювати саме критичну чисельність лисиці , (бо власне щодо неї я і створив цю тему). Так от ця критично допустима чисельність в нас в даний час встановлена - 0,5 - 1 голів на 1 тис га, а в Європі ця сама критична чисельність щодо поширення сказу - в 6 разів більша. (6,3 голів на 1 тис га). Отож питання - чим мотивована така велика розбіжність у цих показниках між Україною і Європейськими країнами.
 

Степанович 2

Снайпер
Добрий вечір. Наш з Вами діалог трошки зійшов з теми. Прошу вибачення, але можливо я в ході дискусії невірно висловив свою думку, може Ви не так мене зрозуміли. Безперечно в мисливствознавстві є два поняття - "оптимальна" чисельність і "критична". Отож давайте оптимальну залишимо , а обговорювати саме критичну чисельність лисиці , (бо власне щодо неї я і створив цю тему). Так от ця критично допустима чисельність в нас в даний час встановлена - 0,5 - 1 голів на 1 тис га, а в Європі ця сама критична чисельність щодо поширення сказу - в 6 разів більша. (6,3 голів на 1 тис га). Отож питання - чим мотивована така велика розбіжність у цих показниках між Україною і Європейськими країнами.
Ви знову вказуєте не те. У нас, як і в Європі, оптимальна чисельність 0,5 - 1 гол. / 1000 га, а не критична, як ви вказали.
 

NORD_10

ветеран форуму
надійна команда
доброго вечора.
Отож питання - чим мотивована така велика розбіжність у цих показниках між Україною і Європейськими країнами.
в методиках розрахунку, точніше між науково обгрунтованими цифрами в них та між середньопотолочними в нас.
хто ж його знає чим Там керувались, коли визначали чисельність? в нас таку чисельність визначають не виходячи з кабінету. а некабінетний біолог чи мисливствознавець з правильною освітою та на своєму місці - рідше зустрічається, ніж заєць у мене в угіддях! ;)
 

Hovarf

Слідопит
У нас, як і в Європі, оптимальна чисельність 0,5 - 1 гол. / 1000 га, а не критична, як ви вказали.
Ви помиляєтесь. Прошу Вас уважно почитати цитату доктора наук Василя Петровича Новицького , яку я навів вище. Там все чітко і ясно написано.
 

Степанович 2

Снайпер
Вважаю, все таки, відштовхуватись потрібно від таких показників, як:
-оптимальна - 0,5-1 гол/1000га
-критично допустима - 6,3 гол/1000 га
бо все решта виглядає, як гра слів і розуміння кожного свого, нікому не нав’язую свою думку.
 
Зверху