Ствол 711мм

SERHEY

Новачок
Можно ли произвести дальний выстрел из ствола длинной 711мм 12\70? Эсли да то каким должен быть патрон?Давайте обсудим ету тему,уважаемые охотники.
 

FoxHunter

Мисливець
Что Вы подразумеваете под "дальний выстрел"? верный выстрел из гладкоствола это до 50м. А патрон должен быть, заряжен как положено,неважно какая длинна ствола.
 

ZUGAN 79

Слідопит
На сколько я знаю (по описаниям мудрых людей,в умных книгах),длинна ствола при применении бездымного пороха особо на дальность резкость кучность не влияет.С ув.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
А вот и сами высказывания этих мудрых людей:

""...при увеличении длины ствола с 700 до 725 мм начальная скорость снаряда восзрастает всего на 2 м/с. В то же время слишком длинные стволы увеличивают массу ружья, у при легкой коробке ухудшают его баланс. Например, длина ствола 12-го калибра влияет на начальную скорость дроби так:
Длина ствола, мм 600 625 650 700 725 750
Нач. скорость, м/с 310 312 314 315 319 320".
(М.М.Блюм, И.Б.Шишкин "Охотничье ружье". Изд."Лесная промышленность" 1983)";

"Относительно короткий ствол (не более 60 см) при использовании прогрессивно горящих порохов нисколько не отражается на бое ружья пулей, придавая ему большую маневренность и управляемость.
К сожалению, отечественная промышленность не выпускает аналогичных моделей. Но некоторые наши охотники устанавливают на свои ружья самодельные "целики", сходные с винтовочными, добиваясь таким образом более точного, кучного и дальнего боя пулей.

А. Марочкин, мастер спорта СССР

"Охотник № 1 - 1990 г."

Комментарии излишние!Все четко сказано и определено.
 

СССС

Мисливець
в довших стволів довша прицільна лінія, тобто це складає певні переваги в прицілюванні, якраз для стрільби на дальні дистанції
 

SERHEY

Новачок
СССС;24817 сказав(ла):
в довших стволів довша прицільна лінія, тобто це складає певні переваги в прицілюванні, якраз для стрільби на дальні дистанції
Оце і всі переваги?
 

FoxHunter

Мисливець
SERHEY;24818 сказав(ла):
Оце і всі переваги?
Мабуть так... В мене на іж-94 довжена стволу 600мм, але гладкий ствол має добрий бій. Довжина стволу компенсуеться збільшення заряду
пороху, 711мм це недовгі стволи, повторюся ще, постріл на дистанцію більш 50м, шротом, не буде мати еффекту, кількість подранків буде велика.
 

Ворошилов

Мисливець
якщо спортивне сужение 1 і1/25то максимальний діаметер дробу десь 00 небільше так чи ні
 

СССС

Мисливець
Ворошилов;24833 сказав(ла):
якщо спортивне сужение 1 і1/25то максимальний діаметер дробу десь 00 небільше так чи ні
не так, 1.25 добре працює(велика кучність) з дрібним дробом №6,7,8..., від трійки і вище іде зворотній ефект
тільки куля може чок пошкодити
 

FoxHunter

Мисливець
Ворошилов;24833 сказав(ла):
якщо спортивне сужение 1 і1/25то максимальний діаметер дробу десь 00 небільше так чи ні
Для стенда обычно получок берут, и раструб. А сужение 1.25 спортивным не считается, насколько я знаю.
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
СССС;24817 сказав(ла):
в довших стволів довша прицільна лінія, тобто це складає певні переваги в прицілюванні, якраз для стрільби на дальні дистанції
Це в принципі одна єдина перевага!!
 

СССС

Мисливець
Ворошилов;24852 сказав(ла):
тобто якщо стріляти 3 2 номером воно буде підсівати
якщо номерами №7,8... кучність буде складати 80-90% то №2,3 процент кучності зменшиться до 60
ось так приблизно воно буде діяти
 

СССС

Мисливець
FoxHunter;24847 сказав(ла):
сужение 1.25 спортивным не считается, насколько я знаю.
це звуження використовується в стендовій стрільбі вправа трап
взагаліто останнім часом, для цієї вправи є тенденція використовувати звуження 0,75/1,00
 

Арго

S-Moderator
Команда форуму
Степан як завжди точний,що годинниковий майстер!!
 

СССС

Мисливець
SERHEY;24818 сказав(ла):
СССС писал:
в довших стволів довша прицільна лінія, тобто це складає певні переваги в прицілюванні, якраз для стрільби на дальні дистанції

Оце і всі переваги?
ще можна, на привалі помірятися стволами
 

FoxHunter

Мисливець
СССС;24927 сказав(ла):
ще можна, на привалі помірятися стволами
Ні! ще буде що отпилювати якщо застрягне куля в звуженни, и його розірве!(звісно якщо впхнути туди "потрібну" кулю)
 

TOZ-34ER

ветеран форуму
надійна команда
Постріл із гладкоствольної рушниці біль як за 50м із точним попаданням в ціль це скоріше всього випадковість або фарт. Такі випадки трапляються на полювання не однократно. Є багато мисливці які розповідають (байки) що б'ють звіра і за 90-100м. Оптимальний варіант до 50м. ИМХО.
 
Зверху