Солонцы

VS1975

Снайпер
Сьогодні були з кумом та жінками у лісі, гриби шукали. Грибів немає :(. Але було сало, ковбаса і ще дещо... ;):D. Коли пиляли дрова для вогнища, я вибрав гарну основу для майбутнього солонця. Поки що так. А зроблю солонець - покажу.
20201024_162757.jpg
20201024_161953.jpg
20201024_162000.jpg
20201024_162633.jpg
 

вовцюгака

Мисливець
Рік потому як виставив 12 солонців,переважно для русака.Було с десяток козуль ,та вже не бачу ні одної ,скільки б не бував на полюванні.З 12 солонців залишилося 7,кого вони турбували-не відмо,можливо не мають люди 20грн на пачку сіллі,але є таке паскудство.Нічого,ми знову поставимо,ще більше.
 

VS1975

Снайпер
Люба палка має два кінці. Солонець це начебто добре, але всяке падло хоче з нього щось мати : хтось козу стріляє, а хтось брикет солі знімає. Убожество. Та ми правильно робимо, я вірю ;).
 

shpak

Мисливець
Сьогодні були з кумом та жінками у лісі, гриби шукали. Грибів немає :(. Але було сало, ковбаса і ще дещо... ;):D. Коли пиляли дрова для вогнища, я вибрав гарну основу для майбутнього солонця. Поки що так. А зроблю солонець - покажу. Переглянути вкладення 609129 Переглянути вкладення 609130 Переглянути вкладення 609131 Переглянути вкладення 609132
Не тратьте часу...Сиру осину треба!
 

shpak

Мисливець
Сьогодні і я пройшовся,видно що робочі,а деякі навіть були повиривані з землі. Зазвичай,працювати начинають на 2-3 рік коли ропа деревину просочить. Дивлюсь на «солонці» (фото з верху),для чого їх ставити?! То не солонці,а патики якісь. Звір не сіль лиже,а солонець!!! Тому і треба чим потовще,щоб простояв років 8-10 і добре просолів...А ті «дубці»,що зверху (на фото),впадуть не встигнувши просоліти.
 

Вкладення

shpak

Мисливець
Об‘ясню,чому треба м’ягка,сира деревина...Тому-що,солонці треба ставити в кінці осені,на початку зими.Під дією отмосферних опадів(сніг,дощ),сіль розтає і краще просочується в сиру деревину. А чому я не рекомендую ставити весною і літом...Тому-що стовпчик швидко висихає,твердіє і погано просочується ропа... Стоїть в мене +-120 шт. солонців...
 

VS1975

Снайпер
І як поголів'я зайця при такій кількості солонців ? Це ж скільки років потрібно було, щоб таку кількість зробити :rolleyes: .
 

shpak

Мисливець
Акцент був поставлений на косулю,кабана. Років??? 5-6 чоловік,за день може поставити до 40шт. без напряга).
 

VS1975

Снайпер
До 40 штук поставить. Але перед цим їх ще треба зробить. То як поголів'я ?
 

shpak

Мисливець
Шо ж Ви так все усложняєте...Робити його бистріше як викопати пів метрову ямку для нього! На один солонець треба до 10хв. часу. Пока одна людина копає ямку,друга бензопилою робить солонця. Я так бачу Ви цим ділом ніколи не займалися? ;)
 

shpak

Мисливець
До 40 штук поставить. Але перед цим їх ще треба зробить. То як поголів'я ?
Солонці,це ще не панацея для тварин,але одна зі складових! На поголів‘я найбільше впливає 2 чуми:1)Африканська,кабана в нас,за останні 2-3 роки,підкосила сильно.2)Тепловізори і глушники-це друга чума!!!
 

VS1975

Снайпер
Шо ж Ви так все усложняєте...Робити його бистріше як викопати пів метрову ямку для нього! На один солонець треба до 10хв. часу. Пока одна людина копає ямку,друга бензопилою робить солонця. Я так бачу Ви цим ділом ніколи не займалися? ;)
Я роблю солонці крайні 2 роки. Роблю сам, ручною пилкою - ножовкою. Зробив поки що тільки 12 штук. До Ваших 120 ще дуже далеко. Але на мої солонці ходять і козулі і зайці. Ви так і не сказали, чи зайців добавилось ?
 

shpak

Мисливець
Я роблю солонці крайні 2 роки. Роблю сам, ручною пилкою - ножовкою. Зробив поки що тільки 12 штук. До Ваших 120 ще дуже далеко. Але на мої солонці ходять і козулі і зайці. Ви так і не сказали, чи зайців добавилось ?
Як це не дав? Я ж написав,що акцент був поставлений на копитних! Всі солонці поставлені в лісі,при болоті,а там зайці-це рідкість,хоча і трапляються лісовики. Зайці знаходяться ближче до населених пунктів,де немає води,поля,озимина... На зайців,роблять трошки не такі солнонці як я виставив вище,на косулю і кабана(хоча,іноді лось приходить),на лося ставим горизонтальні. Я Вам скажу,що солонець для зайця,має не таке відворюче значення як для копитних,фізіологічно.
 

VS1975

Снайпер
Як це не дав? Я ж написав,що акцент був поставлений на копитних! Всі солонці поставлені в лісі,при болоті,а там зайці-це рідкість,хоча і трапляються лісовики. Зайці знаходяться ближче до населених пунктів,де немає води,поля,озимина... На зайців,роблять трошки не такі солнонці як я виставив вище,на косулю і кабана(хоча,іноді лось приходить),на лося ставим горизонтальні. Я Вам скажу,що солонець для зайця,має не таке відворюче значення як для копитних,фізіологічно.
Лося, кабана у нас немає. Маєм, те що маєм - заєць та трошки кіз ще є. От і солонці роблю для зайців.
 
Зверху