Правильно зберігаємо зброю

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Да какое то время такое требование действительно было...А в том случае когда квартира или дом были под сигнализацией государственной службы охраны, то оборудование сейфа сигнализацией не требовали,по крайней мере так было в моем случае.Но и это уже в прошлом.
Опять же - все носило рекомендательный характер. В инструкции 622 такого не было. Ну, а ссориться с властью, особенно раньше, желания обычно не возникало.
 

Monya

S-Moderator
Команда форуму
Опять же - все носило рекомендательный характер. В инструкции 622 такого не было. Ну, а ссориться с властью, особенно раньше, желания обычно не возникало.
Согласен на все сто.
 

Taras:)

Новачок
Підкажіть будь ласка, в сім’ї є два власника зброї, чи повинна зброя кожного із власників зберігатись в різних сейфах?
 

Visioner

Слідопит
Каждого хозяина оружие,должно хранится в разных сейфах...
И в разных комнатах, но обязательно с одинаковой температурой воздуха.
Иначе штраф :D.
Мне вот часто снится сон, что стоит мой ИЖ-27 у меня за дверью с патронами в патронниках, но курки не взведены.
Кто знает, к чему такой сон?:)
 

Visioner

Слідопит
Согласен с Вами!!! Но перед всем этим делом, нужно проведать психиатра:D:D:D
Чтобы сны глупые не снились.:D
Посоветуйте хорошего, Ваш не дорогой?
И если дадите свою дисконтную карту буду благодарен. :)
 

Виталя

Снайпер
Посоветуйте хорошего, Ваш не дорогой?
Рад бы помочь хорошему человеку,но не нуждаюсь в таких специалистах ...;)
И если дадите свою дисконтную карту буду благодарен. :)
Блин нету!!!:p Пластмассовым деньгам не доверяю:)я по старинке под матрасом.:D
 

Visioner

Слідопит
К админпротоколу и штрафу по 191-й :D

Я знаю Вас как человека грамотного и дотошного в в плане изучения и понимания Законодательства.
Напомните мне пожалуйста в каком документе прописаны правила хранения именно Мисливської зброї?
 

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Да все там же, в одном документе - инструкция МВС № 622

12. Придбання, зберігання та носіння, перевезення мисливської вогнепальної нарізної і гладкоствольної зброї, бойових припасів до неї, основних частин зброї, пневматичної, охолощеної та холодної зброї, пристроїв та патронів до них громадянами
...
12.12. Зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи поліції. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.
 

Visioner

Слідопит
Да все там же, в одном документе - инструкция МВС № 622

12. Придбання, зберігання та носіння, перевезення мисливської вогнепальної нарізної і гладкоствольної зброї, бойових припасів до неї, основних частин зброї, пневматичної, охолощеної та холодної зброї, пристроїв та патронів до них громадянами
...
12.12. Зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи поліції. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.
Нет там такого слова МИСЛИВСЬКОЇ:
12.13. Під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі тощо. Під час перенесення або перевезення зброї та боєприпасів до неї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них власник зобов'язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї, основних частин зброї та пристроїв.

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/REG3077.html

А теперь смотрим пункт 121.4, там совершенно четко есть МИСЛИВСЬКА ЗБРОЯ:
12.14. Вогнепальна мисливська зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пневматична, холодна, охолощена зброя, пристрої, патрони до них громадянами України перевозяться через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються УП ЦОУП, ГУНП.


Так, что п. 12.13 до МИСЛИВСЬКОЇ ЗБРОЇ не має відношення.
Или я не правильно читаю документ?
 
Останнє редагування:

1gena73

ветеран форуму
надійна команда
Не увидел Ваш пост и в этой теме. В названии раздела 12 четко указано.
 

PirotehniK

ветеран форуму
надійна команда
Я знаю Вас как человека грамотного и дотошного в в плане изучения и понимания Законодательства.
Напомните мне пожалуйста в каком документе прописаны правила хранения именно Мисливської зброї?
Я же не юрист.., но давайте попробуем разобрать детально, что и где там написано.

Документ всё тот же и Вы это знаете.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0637-98

Опять же, как Вы правильно обратили внимание, в названии 12-го раздела, который в основной мере и регламентирует обращение именно граждан с оружием, присутствует слово "мисливської" -
12. Придбання, зберігання та носіння, перевезення мисливської вогнепальної нарізної і гладкоствольної зброї, бойових припасів до неї, основних частин зброї, пневматичної, охолощеної та холодної зброї, пристроїв та патронів до них громадянами.

Ну, во-первых я не буду Вам рассказывать, как у нас прописано законодательство, и сами прекрасно знаете..

Во-вторых, как Вы и сами уже обратили внимание, что оружие оказывается бывает разное и в одном из разделов это разделение довольно неплохо описано.
Собственно как оказывается дальше, во владении граждан может быть не только мисливська вогнепальна зброя и поскольку это всё равно касается граждан, то уже и эти особенности наверное постарались осветить в одном разделе, который в целом и общем касается как раз граждан. Ну это я так думаю..
Чтобы не выводить отдельно раздел или два или 5, что собственно можно там сделать влегкую, собрали всё в один, хоть уже конечно и не особенно внимательно стараясь это все юридически грамотно оформить под "одной крышей".
Ну а в-третьих, закон необходимо читать именно так, как там написано, а не так как хочется или как хочется додумать.

Собственно, что мы видим в пункте 12.12?
А видим мы следующее:
/////
12.12. Зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи поліції. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.
/////

А що таке зброя?

Как на мой взгляд, всё весьма логично.
И как оказывается из отдельных пунктов 12-го раздела в собственности граждан может быть не только вогнепальна нарізна, гладкоствольна, пневматична, холодна і т.д. зброя, а і наприклад, нагородна зброя.

А що таке нагородна зброя?
Це вогнепальна зброя?
А нарізна чи гладкоствольна?
Так, вогнепальна.
І найчастіше нарізна ще і короткоствольна.
Хоча я вважаю, що це може бути що завгодно, хоч навіть і якась шаблюка.

А що таке взагалі зброя, як я вище запитував?
Я так вважаю, що це будь-яка фігня, яка визначена саме як зброя.
Тобто, коли вживається просто слово зброя, то це мається на увазі взагалі все, що згідно визначень підпадає під цей термін - і вогнепальна, і гладкоствольна, і нарізна, і охолощена, і метальна, і холодна, і вся, вся, вся!

А власне, що ж мається..
А дивимось розділ 8.
Наприклад, пункт 8.2.
///
8.2. Вогнепальна зброя - зброя, яка призначена для ураження цілей снарядами, що одержують спрямований рух у стволі (за допомогою сили тиску газів, які утворюються в результаті згоряння метального заряду) та мають достатню кінетичну енергію для ураження цілі, що знаходиться на визначеній відстані.
///
Тобто, в цьому пункті дано визначення вогнепальної зброї в тому розумінні, в якому вона вживається в даному документі.
Так і не інакше.

Тобто, якщо в якомусь (будь-якому) пункті цього наказу написано ".... вогнепальної зброї....", то розуміти треба саме так, як написано і по відношенню саме до того, як це визначено саме у пункті 8.2.

А найкраще визначено ще у пункті 8.1.
//////
8. Види зброї, щодо якої здійснюється дозвільна система

8.1. Дозвільна система, що здійснюється органами поліції, поширюється на бойову нарізну військових зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, охолощену, нейтралізовану, несучасну, спортивну, мисливську вогнепальну зброю, бойові припаси до зброї, основні частини зброї, пневматичну, холодну зброю, пристрої та патрони до них, що належать підприємствам, установам, організаціям, суб'єктам господарювання та громадянам.
//////
И всё!!! Точка!
Не нужно ничего выдумывать и додумывать.
Т.е., если в пункте 12.12 указано, что...
/////
12.12. Зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи поліції. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.
//////

Т.е., см. пункт 8.1 и после слова "зброя" подставляем все, что обозначено в пункте 8.1.
/////
12.12. Зброя (бойова нарізна, військових зразків зброя або виготовлена за спеціальним замовленням, охолощена, нейтралізована, несучасна, спортивна, мисливська вогнепальна зброя, бойові припаси до зброї, основні частини зброї, пневматична, холодна зброя, пристрої та патрони до них), має зберігатися в металевих ящиках, сейфах. При цьому зброя (бойова нарізна, військових зразків зброя або виготовлена за спеціальним замовленням, охолощена, нейтралізована, несучасна, спортивна, мисливська вогнепальна зброя, бойові припаси до зброї, основні частини зброї, пневматична, холодна зброя, пристрої та патрони до них) має бути в розрядженому стані.
/////

То-бишь, вот так по своей сути (не нужно смотреть на сделанные мною сокращения этого пункта, это для упрощения) должен читаться пункт 12.12.
Именно в таком понимании!

Далее..
Берём, что мы там берём..
Ага.
Нет там такого слова МИСЛИВСЬКОЇ:
12.13. Під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі тощо. Під час перенесення або перевезення зброї та боєприпасів до неї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них власник зобов'язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї, основних частин зброї та пристроїв.

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/REG3077.html

А теперь смотрим пункт 121.4, там совершенно четко есть МИСЛИВСЬКА ЗБРОЯ:
12.14. Вогнепальна мисливська зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пневматична, холодна, охолощена зброя, пристрої, патрони до них громадянами України перевозяться через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються УП ЦОУП, ГУНП.


Так, что п. 12.13 до МИСЛИВСЬКОЇ ЗБРОЇ не має відношення.
Или я не правильно читаю документ?

Пункт 12.13. берём.
/////
12.13. Під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі тощо. Під час перенесення або перевезення зброї та боєприпасів до неї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них власник зобов'язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї, основних частин зброї та пристроїв.
//////

Собственно, как нужно правильно понимать и читать этот пункт.
/////
12.13. Під час перенесення або перевезення вогнепальна (любой вид огнестрельного оружия, перечисленного в пункте 8.2), пневматична (любой вид пневматического оружия, перечисленного в пункте 8.10) зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі, футлярі тощо.

Під час перенесення або перевезення зброї (любой вид оружия перечисленный в пункте 8.1)
та боєприпасів до неї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них власник зобов'язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї, основних частин зброї та пристроїв.
///////

Т.е. при переноске и перевозке любого оружия на которое распространяется действие разрешительной системы у собственника обязан быть при себе дозвил.
Но только огнестрельное (любое определенное как огнестрельное - охотничье, не охотничье, наградное, нарезное, гладкое и т.д.) и пневматическое обязано быть в чехле, а например холодное в чехле быть не обязано. Разрешение на него быть должно, а чехол не обязателен.

И... далее! (Задрался я уже кнопки давить - сил нет! :D)

Пункт 12.14.

/////
12.14. Вогнепальна мисливська зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пневматична, холодна, охолощена зброя, пристрої та зазначені патрони громадянами України перевозяться через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються УП ЦОУП, ГУНП.

/////
Т.е., насколько Я понимаю, этим пунктом "наградили" нас с Вами правом и возможностью перевозить через таможенную границу Украины только мисливську зброю (см. по пункту 8.8), холодну (см. по пункту 8.11), пневматичну (см. по пункту 8.10) та охолощена зброю (см. по пункту 8.5) та основні частини до них та припаси (см. по пункту 8.13 и 8.9) по соответствующему разрешению соответствующих органов.

Т.е., провезти через таможенную границу Украины, например НЕ МИСЛИВСЬКУ ВОГНЕПАЛЬНУ (см. по пункту 8.2), а наприклад несучасну чи бойову зброю Ви не можете.


Ну как-то так... если вкратце :D

 
Останнє редагування:

Visioner

Слідопит
Спасибо за труд.
Но все же такие вещи как вы понимаете (любой вид огнестрельного оружия, перечисленного в пункте 8.2), должны не додумываться нами а быть четко прописаны.
Например фразой... УСЯ ЗБРОЯ, УСІЄЇ ЗБРОЇ.
Согласитесь этот документ можно понимать так как Вы, а можно так как я.
И я допускаю, что пункт про хранения оружия в сейфах не относится к оружию граждан для самообороны например.
Т.е. по улице я ношу травмат в кобуре или в кармане, а дома я его должен в сейф запереть?
Я бы сказал так, кто боится админ. штрафов - храните все оружие по инструкции МВД.
Кто опасается за жизнь себя и своих блихзких - решайте для себя как и где хранить.
Я давно решил.
 

Копатыч

Зброяр
Но все же такие вещи как вы понимаете (любой вид огнестрельного оружия, перечисленного в пункте 8.2), должны не додумываться нами а быть четко прописаны.
А они, как вы выразились, прописаны очень четко ......., только вы не видите .....
8.8. Мисливська вогнепальна зброя - вогнепальна зброя, призначена для ураження тварин і птахів під час полювання.

8.8.1. До мисливської вогнепальної зброї належать: мисливські гвинтівки, карабіни та штуцери, гладкоствольні рушниці, гладкоствольні рушниці із свердловиною "парадокс" з нарізами 100-140 мм на початку або в кінці ствола, мисливські рушниці зі свердловиною "сюпра", комбіновані рушниці, що мають поряд з гладкими і нарізні стволи.

8.8.2. Мисливська зброя повинна відповідати таким вимогам:

для стрільби зі зброї використовуються мисливські патрони відповідного калібру;

загальна довжина з розкладеним та зафіксованим прикладом має становити не менше 800 мм;

ємність магазину (барабана) (з установленим обмежувачем за наявності) нарізної зброї не має перевищувати 10 патронів, а гладкоствольної - 4 патронів;

мати запобіжник;

довжина ствола мисливської зброї повинна відповідати вимогам ГСТУ 78-41-002-97.

Читать надо "глубже" ......., а не то, что хочется .......

А "травмат", если я не ошибаюсь, это приспособление для отстрела резиновых пуль .......
 
Зверху