Полювання на голуба

Fonex

Снайпер
Включен был постоянно...
Это, как я считаю, ошибка. Попробуйте, как я писал Вам. Товарищ, который мне рассказывал об использовании своего махокрыла, говорил, что таким образом он приманивает издалека, а там уже не так важно сколько чучал стоит. Говорил, что 1-2 таких махокрыла и 5 чучел - охоты успешны очень.
Еще раз пишу, что опыт не мой, а товарища, которому я доверяю, но и мой опыт махокрыла от ветра это подтверждает, движение приманивает издалека птицу, а при подлете, если он машет, вблизи отпугивает.
 

Dantist1982

Мисливець
Это, как я считаю, ошибка. Попробуйте, как я писал Вам. Товарищ, который мне рассказывал об использовании своего махокрыла, говорил, что таким образом он приманивает издалека, а там уже не так важно сколько чучал стоит. Говорил, что 1-2 таких махокрыла и 5 чучел - охоты успешны очень.
Еще раз пишу, что опыт не мой, а товарища, которому я доверяю, но и мой опыт махокрыла от ветра это подтверждает, движение приманивает, а при подлете если он машет - вблизи отпугивает
Буду пробовать,Спасибо.
 

bejsik

Мисливець
В прошлом сезоне накупили этих махокрылов. 100% отпугивание вяхиря.
Бытует мнение, что он полезен по перелетной птице.
Бытует мнение что махокрыл и карусель дают позу только на стерне. В подсолнухе эффекта нет.
 

oliver

Слідопит
Очень хорошие и правильные советы. Сразу чувствуется практик охоты, а не компьютерный диванный кнопкодав, извините.
Пока собираю материал по использованию и применению приобретенных у Вас ракушек.
Выводы, пока, делать рано, т.к. статистики еще маловато. Но она уже есть.
В целом, я Вам признателен за предложение.
Охота начинает приобретать другие оттенки.
Скажу больше. Охота на вяхиря начинает приобретать иной смысл.
П.С. Как количество ракушек отражается на качестве охоты в реальных условиях, по Вашим наблюдениям и по реакции на них птиц?
Дуже часто задають мені це питання, про оптимальну кількість ракушок для полювання. тому викладу своє бачення більш детально. Скажу про себе. 5+6 років тому я починав полювати з 6 шт повнокорпусних Олексія з Одеси. Різниця, коли нуль, а коли 6 шт величезна. Як на світ народився. Ти вже не бродиш в пошуку випадкового нальоту чи підриву птиці, ти вже шукаєш місця годівлі, коридори прольоту чи водопій. Система полювання і підходи міняються. Міняється і менталітет мисливця. На наступний рік в мене було вже 12 таких самих чучал. І якість полювання також зросла пропорційно. Потім вже 12+20 ракушок. Минулі вихідні я ставив 20 ракушок ЕВА і 15 ракушок РР (поліпропілен). Ставив окремо, ставив разом, ставив табунці різні поряд, ставив в перемішку. Зрозумів одне: різниці в роботі ракушок немає. Що ЕВА що РР працюють чудово.
Питають також, як правильно розставляти ракушки.
Відповідь: правил немає, будь як ставте, від 0,5 м один від одного до 2-3 м відстань між ними. Передом, задом, боком значення немає. Якщо вітер сильний, то до вітру головами, менше буде перекидати ЕВА. РР всерівно як ставити, вони важчі. Але краще також проти вітру, бо птиця не любить, коли вітер задуває під "сраку". І взлітати їм зручніше проти вітру в разі небезпеки. По краях ставте "сторожових" 2-3шт.
Так от, продовжу про кількість. Тільки вчора мені дещо дійшло до розуміння. Кількість не тільки приваджує більші табунці вже кінець вересня на поч жовтня , коли голуб готується до відльту і збивається по 50-300 шт табуни, а і зараз більша кількість привади відіграє свою роль. Коли залітають одинаки, двійки трійки і тд, міняється іх поведінка. Вони стають менш сторожкі та менше придивляються до великого табуна, ніж до 6-8 чучал. Вони розуміють, що коли "братків" так багато, то по перше там їжі багато, а подруге там 100% безпечно. І цьому я переконався вчора, виставляв 35 шт загалом ракушок. І поведінка голуба ще на підльоті мене вразила приємно, майже всі, як тільки помічали мій табун, практично зразу без сумнівів приймали рішення про посадку, це видно ще в небі далеко, спочатку характер польоту голуба змінюється, а потім вже напрям він міняє. І присадка була моментальна без обльотів та сумнівів.
Ще одне спостереження важливе і корисне. Недалеко від наших чучал 150 м приблизно сіли живі голуби, але мало 5-6 штук. То коли летіли нові, то вони бачили і живих, що кормилися і мій табунець, сідали до нас. Це дуже важливо, бо часами, голуби роблять свою стаю поряд із вашим місцам полювання і всі "новачки" пісідають до них. А ви тільки спостерігаєте. Тому коли кількість більша, то менше шансів попасти в таку халепу.
Ось так трохи сумбурно, бо часу обмаль.
Пізніше про махокрили напишу, як я це бачу. Біжу на пошту, друзі очікують свої замовлення...
 

север

ветеран форуму
надійна команда
Коли залітають одинаки, двійки трійки і тд, міняється іх поведінка. Вони стають менш сторожкі та менше придивляються до великого табуна, ніж до 6-8 чучал.
Вчера, под конец охоты, тоже наблюдал интересную картину. Налетал одиночка. Я был уверен, что крутанет к чучелам без облета. Да не тут-то было! Не долетев до моей "стаи" он сел на провода ЛЕП метров за 40, вытянул шею и начал наблюдать за чучелами. Мысленно я его уговаривал: да снижайся ты уже! Не скрою, руки автоматически переломали двустволку и в левый ствол плавно вплыл патрон с 3-й в контейнере... Но любопытство победило: сядет в чучела или нет? Несколько раз уже держал его на мушке, но так и не решился нажать на спуск: был уверен в чучелах. Но я ошибся! Голубь сорвался вниз и с гулом ушел в сторону. Стрелять ему в угон я не стал. Вот если бы в левом стволе у меня стояла всепоражающая, на 40-45 метров, 7-ка ( как у многих форумчан...), то тогда бы разговора не было и у вяхиря не было бы шансов ( судя по отчетам форумчан), а так 3-й бить не решился- далековато, однако.
Вот поэтому и не спешу, пока, делать выводы по работе ракушек-присматриваюсь. Пожалуй, возможно, это было исключение из правил, но что-то же вяхиря насторожило? Хоть было, отнюдь, не 6-8 чучел, а меня он заметить вообще не мог.
 
Останнє редагування:
Вчера, под конец охоты, тоже наблюдал интересную картину. Налетал одиночка. Я был уверен, что крутанет к чучелам без облета. Да не тут-то было! Не долетев до моей "стаи" он сел на провода ЛЕП метров за 40, вытянул шею и начал наблюдать за чучелами. Мысленно я его уговаривал: да снижайся ты уже! Не скрою, руки автоматически переломали двустволку и в левый ствол плавно вплыл патрон с 3-й в контейнере... Но любопытство победило: сядет в чучела или нет? Несколько раз уже держал его на мушке, но так и не решился нажать на спуск: был уверен в чучелах. Но я ошибся! Голубь сорвался вниз и с гулом ушел в сторону. Стрелять ему в угон я не стал. Вот если бы в левом стволе у меня стояла всепоражающая, на 40-45 метров, 7-ка ( как у многих форумчан...), то тогда бы разговора не было и у вяхиря не было бы шансов ( судя по отчетам форумчан), а так 3-й бить не решился- далековато, однако.
Вот поэтому и не спешу, пока, делать выводов по работе ракушек-присматриваюсь. Пожалуй, возможно, это было исключение из правил, но что-то же вяхиря насторожило! Хоть у меня было, отнюдь, не 6-8 чучел, а меня он заметить вообще не мог.
Семёрка это вещь , раньше я вяхиря стрелял только пятёркой , ну максимум шестеркой , все что меньше я не признавал , в этом году попробовал семёрку и скажу вам она меня просто шокирует , достает 45-50 метров . Вчера буквально срезал бокового метров на 40 и высота была метров двадцать . Раньше сам не верил , но в этом году такой дальний трофей уже не один . С уважением !!!
 
Первый мой копчёный вяхирь получился довольно не плох . Приварил минут 30-40 в специях + чеснок + соль , потом дал остыть в этом бульоне , шприцом ещё немного загнал бульона в грудку что бы не был сухим , повесил просушиться и в коптилку на 25 минут . Скажу так , мне очень понравилось !!!
 

Вкладення

Fonex

Снайпер
Первый мой копчёный вяхирь получился довольно не плох . Приварил минут 30-40 в специях + чеснок + соль , потом дал остыть в этом бульоне , шприцом ещё немного загнал бульона в грудку что бы не был сухим , повесил просушиться и в коптилку на 25 минут . Скажу так , мне очень понравилось !!!
Класс!
 

Waldi2000

Мисливець
в суботу на полюванні в соняшнику в нас було 7 повнокорпусних і 10 ракушок чучел, і о 13.00 коли хлопці відпочивали в тіні давали храпу, я зайшов в соняшник став біля чучал, і 20хв нічого не летіло, набридло, перейшов через траву 20 метрів на інше поле соняшника зайшов в соняшник 5 метрів, як налетіла стайка голуба 7 шт. і сіла на чучела а мене там немає вот досада)) 5 секунд вони там посиділи видно зрозуміли що голуби не справжні і взлетіли і сіли на дерева, 30-35м. від мене, тут я не витримав одного сидячого на самій висоті на сухій гілці зняв 7-кою, це був перший голуб за 5 років якого я добув з дерева. а не в повітрі.
 

oliver

Слідопит
Вчера, под конец охоты, тоже наблюдал интересную картину. Налетал одиночка. Я был уверен, что крутанет к чучелам без облета. Да не тут-то было! Не долетев до моей "стаи" он сел на провода ЛЕП метров за 40, вытянул шею и начал наблюдать за чучелами. Мысленно я его уговаривал: да снижайся ты уже! Не скрою, руки автоматически переломали двустволку и в левый ствол плавно вплыл патрон с 3-й в контейнере... Но любопытство победило: сядет в чучела или нет? Несколько раз уже держал его на мушке, но так и не решился нажать на спуск: был уверен в чучелах. Но я ошибся! Голубь сорвался вниз и с гулом ушел в сторону. Стрелять ему в угон я не стал. Вот если бы в левом стволе у меня стояла всепоражающая, на 40-45 метров, 7-ка ( как у многих форумчан...), то тогда бы разговора не было и у вяхиря не было бы шансов ( судя по отчетам форумчан), а так 3-й бить не решился- далековато, однако.
Вот поэтому и не спешу, пока, делать выводы по работе ракушек-присматриваюсь. Пожалуй, возможно, это было исключение из правил, но что-то же вяхиря насторожило? Хоть было, отнюдь, не 6-8 чучел, а меня он заметить вообще не мог.
Да понятно, что не каждый вяхирь будет садиться к ракушкам. У меня тоже бывает, что подлетят, на высоте 1,5м-1м зависнут, башкой покрутят и улетает или еще на круг или совсем. у них свои мозговые процессы. Но таких умных надо добывать в первую очередь. Нельзя их пускать в породу))))).
 

oliver

Слідопит
Як обіцяв, що стосується махокрила чи будь якої іншоі рухомої привади. Моє бачення таке.
Спочатку має бути табунець нерухомих черепашок (вище ми вияснили, що чим більший тим краще).
Якщо у вашій місцевості Припутня вдосталь, то цього може бути і достатньо. Але коли ви, можливо, не провели достатньо розвідку, стали збоку коридора прольоту, чи кормове поле десь поряд, тобто голуб є, літає, але далеко - 500-700м. Або погода не льотна, голуба мало і літає навколо вас, але знуву ж таки на великих відстанях. Тоді настає час махокрила вітрового чи моторизованого.
Його роль привернути увагу птиці до вашого табуна нерухомих привад. Тобто птиця з великої відстані може не побачити самі ваші НЕРУХОМІ ракушки, а от РУХОМОГО махокрила він замітить зі значно більшої відстані, поверне голову тіпа "що там відбувається?" і тут запримітить "Ого! Табун братків сидить, жирують і без мене!" тоді прийме рішення підлетіти та присісти. Якщо використовувати сам махокрил правильного результату може не бути. Тільки в комплексі. Але основа завжди - табунець.
Кажуть магніт голубячий неефективний, але це настільки субєктивно. Дуже багато факторів може впливати на рішення птиці чи сісти чи тікати геть. На мою думку немає однозначної відповіді, чи робочий махокрил чи робочиймагніт. Саме питання поставлено невірно. треба говорити чи робочий комплекс - ракушки, плюс махокрил, плюс "парящий" чи магніт? Плюс маскування самого мисливця, про це окремо є багато, що сказати.
І ще дуже вірно написали вище, махокрилом треба вміти користуватися. Без образ. Але якщо тупо включити його на постійно, діла не буде, звичайно, що на близькій відстані він не подібний на живого голуба, та і звук мінімальний відрізняється від тих, що створює табун, який кормиться в природніх умовах.
Тому підтримую, після того як махокрил зробив свою роботу - привернув увагу до ракушок, його необхідно виключати, далі працюватимуть нерухомі привади, які значно більше подібні до живих голубів.
 

oliver

Слідопит
і ще, жодні ракушки махокрили не є чарівною паличекою, яка гарантує 100% успіх. Без детальної розвідки (під час якої годинами спостерігаєте польоти голуба, поведінку табуна на кормовому полі та багато іншого), без знання смакових вподобань птиці, без розуміння біологічного годинника Припутня і без особливого відношення до цього виду захопливого полювання досягти саме РЕГУЛЯРНОГО результату буде доволі важко. Праці багато, але результат того вартий. Коли не ти шукаєш Припутня, а він тебе. А сам постріл, то вже діло техніки. часами він вже і не обовязковий.
 

ivan47

Мисливець
Первый мой копчёный вяхирь получился довольно не плох . Приварил минут 30-40 в специях + чеснок + соль , потом дал остыть в этом бульоне , шприцом ещё немного загнал бульона в грудку что бы не был сухим , повесил просушиться и в коптилку на 25 минут . Скажу так , мне очень понравилось !Слюнка потекла.
 

Dimastiy

Мисливець
Минулі вихідні, і мене розувірили в махокрила. Але як вже стало зрозуміло з переписки вище, проблема в мені, треба вчитись користуватись. Крутив постійно у мене, коли вимкнув, пішли нальоти. Виставляв 20 ракушок і 10 повнокорпусних, ну і 2 махокрила, один з мотором, другий від вітру. Але до всього додалася ще й моя криворукість, чи то зорі так стояли в неділю, промахів тьма. Чому, поки для мене загадка. Стріляв 7 на 206S, рецепт "класичний". Чекаю наступних вихідних для "реваншу".
 

Вкладення

huntumy

Зброяр
Але до всього додалася ще й моя криворукість, чи то зорі так стояли в неділю, промахів тьма.
Не тільки у Вас таке.
Кум каже зовсім кривий став. Не розумію чому так стріляю. На 15 пострілів 2 збитих.
Їде на качку, 4 з 4.
Це особливість полювання на цього птаха. Дуже багато залежить від особливостей полювання та його повадок
 
Зверху