Полювання на голуба

igor21

Слідопит
Дострілював #5 з минулого року. Так от в голубі тільки в тушці три дирки звичайно що на виліт, і він ще протягнув метрів 60-70 і впав підранком. А від #9 падали тряпкою. Так що можу сказати що #5 на голуба завелика. Оптимально його якраз стріляти #7.
;)Може бути дуже цікава Тема на весняне міжсезоння. Типу: "Кинетична енергія дробового снаряду (окремої дробини, декількох) та її вплив на чисте ураження об'єкта полювання". Навіть цікавіше, ніж "Бій".;)
ІМХО.
 

kef

Зброяр
Що стосується бою - Іж-57 не проста рушниця.
З неї дійсно 28 г. шроту №7 для припутня хватає, що на 1,75-1,8 г. класичного "Крука", що 1,5-1,55 г. NSI A0.
Різниці бою немає між 57 та 58 іжом з 75 см.стволом.Полював навіть тривалий час з німаком в 16 к.ствол якого був 76 см.Але вага як у рушниці 20 к.майже 2.6 кг.Теж надійно вражала ціль...Багато є фото з трофеями в темах полювання.Тут все просто.якщо попав то попав .А ні.то лише пір'я чи пух полетів.Та і дичина добувається не діаметром снаряду а від його враження-шоку.
 

Dedushka

Снайпер
Ну як вам сказати, вчора був один наліт. Дострілював #5 з минулого року. Так от в голубі тільки в тушці три дирки звичайно що на виліт, і він ще протягнув метрів 60-70 і впав підранком. А від #9 падали тряпкою. Так що можу сказати що #5 на голуба завелика. Оптимально його якраз стріляти #7. Що стосується озвученого в відео рецепту на тахо, то особисто в мене цей рецепт викликає запитання. Але нічого надіюсь знайдемо час і перевіримо.
При попадании 3-х дробин №5 в тушку голубь будет чисто бит. Но не протянет еще в полете 60-70 метров. А вот с дробью №9 может такое и случиться. Вы случайно патроны не перепутали на охоте?
 

kef

Зброяр
Я считаю что семеркой можно добыть голубей сидящих на ветке деревьев. Или как писалось выше - на охоте с чучелами ,где они подлетают совсем на близкое расстояние. На более дальнее расстояние уже нужна шестерка. У каждого свое мнение , стреляйте чем хотите. Хоть №9 .
KFoR сказав(ла):
А від #9 падали тряпкою. :)
Зовсім з близька.то це скільки метрів.?Та з якою рушницею полюєте .
 

Dedushka

Снайпер
Зовсім з близька.то це скільки метрів.?Та з якою рушницею полюєте .
Ружье мое ИЖ-43М. Дробь №7 не применяю вовсе. Утка, голубь - №5 и №6. На перелете поздней осенью и №3 по утке. По зайцу : 3, 2, 1.
 

igor21

Слідопит
При попадании 3-х дробин №5 в тушку голубь будет чисто бит. Но не протянет еще в полете 60-70 метров. А вот с дробью №9 может такое и случиться. Вы случайно патроны не перепутали на охоте?
Не факт. Кинетическая, масса, скорость в квадрате. И еще одно. Сколько этой энергии "забрала тушка", а сколько "шило прошило".
ИМХО.
 

KFoR

Зброяр
При попадании 3-х дробин №5 в тушку голубь будет чисто бит. Но не протянет еще в полете 60-70 метров. А вот с дробью №9 может такое и случиться. Вы случайно патроны не перепутали на охоте?
От якраз три дробини #5 голуба прошити. А він ще протягнув достатньо багато. Дробин мало, енергії достатньо тушці не віддали бо прошити миттєво, дрібніша дріб краще б спрацювала, що впринципі і доведенно. І доведенно саме "вашим методом" :)
 

Dedushka

Снайпер
От якраз три дробини #5 голуба прошити. А він ще протягнув достатньо багато. Дробин мало, енергії достатньо тушці не віддали бо прошити миттєво, дрібніша дріб краще б спрацювала, що впринципі і доведенно. І доведенно саме "вашим методом" :)
Вы не написали приблизительное расстояние до голубя при добывании его дробью №9. Метров 10-15 наверное, не больше.
 

igor21

Слідопит
До 25 метров считаю дробь №7 для поражения дичи. Максимум 30 метров с твердой дробью и хорошей резкостью ружья.
Ну даже по "Классикам" у №7 на дистанции 35м скорость 194 +- м/с. Что достаточно для чистого поражения +-. И это на Соколе, с его скоростями... И 5-7% сурьмы там не было...А на 25м наша Кряква-Вяхирь чисто бьется №9 НОРМАЛЬНЫМ патроном из Совдеп ружей что с Раструбом, что с полным чоком. Главное - попадать.
 

Dedushka

Снайпер
Ну даже по "Классикам" у №7 на дистанции 35м скорость 194 +- м/с. Что достаточно для чистого поражения +-. И это на Соколе, с его скоростями... И 5-7% сурьмы там не было...А на 25м наша Кряква-Вяхирь чисто бьется №9 НОРМАЛЬНЫМ патроном из Совдеп ружей что с Раструбом, что с полным чоком. Главное - попадать.
И Вы ходите на утку с дробью № 9 в патроне? :)
 

KFoR

Зброяр
Повезло. Дробина в глаз голубю наверное попала. :)
Проблеми добути на 25 метрах голуба дев'яткою немає ніякої. А от якщо набій це не може зробити, от тут вже треба шукати проблему. #5 це вже качка в листопаді грудні, та і там #7 буде достатньо. А #3 з яким ви полюєте качку, то я з трійкою полюю зайчика. І за підранками не бігаю :)
 

Dedushka

Снайпер
Проблеми добути на 25 метрах голуба дев'яткою немає ніякої. А от якщо набій це не може зробити, от тут вже треба шукати проблему. #5 це вже качка в листопаді грудні, та і там #7 буде достатньо. А #3 з яким ви полюєте качку, то я з трійкою полюю зайчика. І за підранками не бігаю :)
Косулю можно дробью №9 добыть,а я тут за какого-то голубя и утку доказываю))):D
 
Зверху