Перша норна собака ЖШФ

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Прошу поради що до вибору собаки норної породи, а саме - яку породу вибрати - таксу,ягдтер'єра, фокстер'єра(гладко чи жорстко шерсного ).

Собаку обираю суто для норного полювання... не кров. слід, не перната дичина, не копито.. ітп., а тільки НОРА!!!.

Проханя до людей котрі мають практику у цій справі, добились успіхів в тій чи іншій породі норних собак, та й взагалі до всіх любителів-прехильників норних - підказати, що краще, у кого які "+" " -".

Також прошу не хвалити своє)), бо воно рідне)), а якщо можна, то поможливості оперувати фактами, практикрю, порівнянням і т.п.!!
 

Varjag229

Слідопит
Якщо Вас не засмучує необхідність лікувати собаку майже після кожної нори - то невелика злобна ягдтер'єрша.
Якщо собак шкода і треба більш м'яка манера роботи - фокс або ж/ш такса.
Якщо полювання виключно по лисиці у норі - глянь у бік бордертер'єрів.
Зараз в Україні з'явились паттердейлтер'єри - щось подібне до ягда по злобі.
У любому випадку - бажано невеликий розмір, а для лиса - невелика або середня в'язкість.
На борсука - ж/ш або г/ш такса (в'язко, не злобно, голосно і без травм). ІМХО.
Найдешевші, в силу великої конкуренці - ягди.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Якщо Вас не засмучує необхідність лікувати собаку майже після кожної нори - то невелика злобна ягдтер'єрша.
Якщо собак шкода і треба більш м'яка манера роботи - фокс або ж/ш такса.
Якщо полювання виключно по лисиці у норі - глянь у бік бордертер'єрів.
Зараз в Україні з'явились паттердейлтер'єри - щось подібне до ягда по злобі.
У любому випадку - бажано невеликий розмір, а для лиса - невелика або середня в'язкість.
На борсука - ж/ш або г/ш такса (в'язко, не злобно, голосно і без травм). ІМХО.
Найдешевші, в силу великої конкуренці - ягди.

Вибір зробив.
Маю першу норну собаку!!!!. Постараюсь приділити йому максимум уваги, а час покаже....
20-го зробив останню вакцинацію.
Вечері покажу, фото, та родовід.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Вагався довго і нудно, Ви не можете собі навіть і уявити як було важко)) вибрати... що вибрати??, яку ж породу, "гладкого", "жорсткого" і тд . Та все таки вирішив)).
P/S
Тепер з вашого дозволу можна тему перейменувати.
Тут буду питати порад та настанова по вирощуванні натасці, притравці... цього малого звіра.
 

WowkA 76

Мисливець
Вибір вдалий.Сам мав та полював з таксами , ягдом , гладким фоксом зараз маю жорсткого фокса 6 років полюемо разом - влаштовуе все один маленький мінус для мене своечасний тримінг .На данний час треба гордитись - класика норного полювання .
 

VS1975

Снайпер
Вибір вдалий.Сам мав та полював з таксами , ягдом , гладким фоксом зараз маю жорсткого фокса 6 років полюемо разом - влаштовуе все один маленький мінус для мене своечасний тримінг .На данний час треба гордитись - класика норного полювання .
Гарно сказано " класика норного полювання ". Розбавили трохи чорноту: зараз куди не глянь - одні ягди.
 

Varjag229

Слідопит
Щеня має видатних предків (всіх, хто у щенячці бачив на виставках і змаганнях) і придбане у порядного заводчика - це головне.
За порадами по вирощуванню і притравках - теж варто звертатись до Василя Федоровича.
Головне, послідовність і терпіння.
П.С. До речі, матір песика дипломована по кров'яному сліду, подачі з потаску, борсуку вольєрному, а не тільки по лисиці у норі.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Щеня має видатних предків (всіх, хто у щенячці бачив на виставках і змаганнях) і придбане у порядного заводчика - це головне.
За порадами по вирощуванню і притравках - теж варто звертатись до Василя Федоровича.
Головне, послідовність і терпіння.
П.С. До речі, матір песика дипломована по кров'яному сліду, подачі з потаску, борсуку вольєрному, а не тільки по лисиці у норі.

Дякую
Василю Федоровичу, буду надокучати часто, я це люблю))).
Та й тут буду питати порад!!

P/S
Також я адекватно з розумінням ставлюсь до походження собаки... звичайно що потрібно вибирати відомих, робочих, перевірених плідників - це не обговорюється!!!, але все ж таки я розумію, що якими не були б титулованими плідники - цуценя - це свого роду лотерея!!!!, не можна закрити цуценя у вольєрі та чекати коли випливуть робочі гени))), генетика - страшна сила, тому в разі не вдач не потрібно спирати це на заводчика!!!!.
Буду пробувати - вчитись та займатись з собакою, а час покаже!!!
 

Varjag229

Слідопит
Раніше в інших темах писав, що всіх своїх цуценят (ягди) з трьох місяців брав на прогулянки за місто, а в сезон полювання - у поле, на річку і т.п. Тому (плюс нормальна генетика) мають пошук, орієнтуються, не губляться, не бояться пострілу.
Звісно - регулярний обробіток від кліща та щеплення від сказу й інших хвороб.
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Кліщ!!!!.
Я по при всі "-" котрі ходять просторами), своїм гончим у період на й більш активності цього паразита (весна - осінь) даю таблетки нексгард, а в сезон "тиші" спрей фіпроніл, або каплі івермікол.
 

Varjag229

Слідопит
Ще позитивні відгуки за таблетки Бравекто та Симпарика.
Сам використовую спрей "Бурді-фіпро" (м. Шаргород). Порівняно зі спреєм "Больфо" - чудова річ (останній - не працює взагалі).
 
Зверху