Перша нарізна зброя ...

Igor hunter

Новачок
Щоб не плодити зайвих тем , цікавить думка форумчан про карабіни Sabatti ? Варто купувати такий чи ні ? Дякую .
 

Maximus1983

Мисливець
9CF00808-0EEC-492D-B86C-0D3529EADBF1.jpeg

Був в тирі , після зміщення прицілу назад по планці , перепристрілював, остання мішень з трьох пострілів мене задовільнила повністю.
Відстань 100 м, патрони хорнаді 168 грейн, куля BTHP.
Це я до того , що Хова за свої гроші ох......й карабін!
 

Володимир0504

Слідопит
Порадьте зброю ,колеги з досвідом говорять брати від 308 (30-06) бо мілкаш безтолковий і нічого ти ним доброго не навчишся ...
бюджет район 10-20 тис
Доброго дня, сам страждаю, подібним питанням (тобто чи варто купувати нарізний карабін, і якщо варто то який) в одній збройній крамниці запропонували ось такий CZ 527, 7,62*39 - https://stvol.ua/catalog/s_prodolno_skolzyashchim_zatvorom/308505/ . Ваш бюджет перевищує але інколи краще докласти і придбати щось дорожче. В руках тримав, вскидував, дуже легкий і розворотистий карабін, як мелкашка легкий. Зручніший за CZ 557-й як на мене, розворотисний на рівні комбінованої лісової рушниці з коротким стволом типу тих же CZ-ток або Brno. Не стріляв бо тиру у них нема. Щодо патрону то сказали, що від патрону хорнаді падає усе що мешкає в наших лісах. Додатковим аргуметом було -"в нашого шефа такий", і "хлопці з гірських районів купують і дуже хвалять", для гірських умов думаю він таки дійсно зручний. Від хлопців зі Stvol було відео типу "Болтовик для AK-водов" -https://www.youtube.com/watch?v=lymWS5WUVxg , або щось типу того, вони там як перевагу навели однакові набої 7,62*39, хоча вже у згаданій крамниці у нашому містечку сказали, що патрони тільки заграничні можна використовувати. Якось так вийшло...
 

andryx1

Снайпер
А мелкан то такое... покупаешь игрушку, а оформлять как настоящее оружие. :)
Власники мілкашів,які мають в арсеналі ще декілька одиниць зброї,кажуть що з мілкашки добувалося саме більше.Мабуть браконьерять :)
 

Fonex

Снайпер
Выскажу и я свое субьективное мнение!Ну, статистика - вещь упрямая, а она гласит, что из мелканов в мире добыто больше дичи, чем из всех других нарезных калибров вместе взятых!Это раз. Второе, не стоит недооценивать этот калибр с точки зрения его поражающих свойств, при попадании по месту - он довольно таки убойный. Сейчас эра интернета и на его просторах масса и видео и других публикаций о результативности работы 22 лр, кому интересно - смотрите, читайте. Третье, не надо забывать, что и сами карабины и винтовки в 22 калибре, и патроны, и саунды, и оптика, и кольца на них... - все намного дешевле, чем в их "больших" братьях, а это немаловажно в нашей стране. Мое мнение сугубо личное, на истину в последней инстанции ни в коем разе не претендует, но лично мне мелкашки нравятся. Вот как-то так!
 

arxi2020

Новачок
Надумав і собі нарізне придбати. Що порадите 223 чи 308 ? Використовуватись буде тільки на індивідуальних охотах
 

Mykola STARyy

Снайпер
Надумав і собі нарізне придбати. Що порадите 223 чи 308 ? Використовуватись буде тільки на індивідуальних охотах
Перевага 223 в тому що з ним можна ходити за відстрілкою на пушного. З більшими тільки по ліцензії.
 

Сергийко

Слідопит
Там про діаметр йдеться,а саме до 5,6мм на пушного крім вовкаі ,і про патрон кільцевого запалення щодо копитних.(глава2,ст.20)
 

Androsh

Слідопит
Все вищевказане має відношення до того, що можна, а що не можна "взагалі". А не до того, що треба: "вiдстрiлка" або "ліцензія".
 

arxi2020

Новачок
3006 не розглядаю. Ходити на зайця в колективній!! Охоті не буду! Напрямок полювання- козел, лис, можливо кабан і зпєць. Буду вдячний якщо хтось прокоментує плюси і мінуси цих калібрів
 

Сергийко

Слідопит
7.62(308 або 3006) буде краще для всього.але от зайця на постріл з нарізного-ну це ще такого зайця вишукати треба.
Я на зайця з дробью ходжу,а нарізний за спиною для лиса тримаю.Але принципово буває по лису не стріляю.
 

Mykola STARyy

Снайпер
3006 не розглядаю. Ходити на зайця в колективній!! Охоті не буду! Напрямок полювання- козел, лис, можливо кабан і зпєць. Буду вдячний якщо хтось прокоментує плюси і мінуси цих калібрів
Поясню:
"Стаття 20. Заборони щодо здійснення полювання
...
на хутрових звірів (крім вовка, єнотовидного собаки, лисиці
та шакала) з нарізною вогнепальною зброєю калібром більш як 5,6
міліметра;"
Тобто зайця можна стріляти з 223кал. Я з відстрілкою на зайця маю повне право полювати з цим калібром і ніхто до мене не може мати жодних претензій. А якщо я буду ходити з 308 чи 30-06 і зайцем на плечах, то виникають закономірні питання.
Все вищевказане має відношення до того, що можна, а що не можна "взагалі". А не до того, що треба: "вiдстрiлка" або "ліцензія".
Заєць якраз і вписується у "взагалі" і не треба як Сергійко ходити з двома аркебузами.
Я на зайця з дробью ходжу,а нарізний за спиною для лиса тримаю.
"Ще'м такого цуда не видів"(с):eek::D:D
 

Сергийко

Слідопит
А ви на зайця ходите з 223 чи з дробовим?
Отож бо!
Я беру .308 для лиса,що задалеко для 12кал.А зайця і з мелкашки би не стріляв,бо не попаду-він з-під ніг встає.
Аналогічно і з качкою-далі 20 метрів і не стріляв(мова за рушницю),бо вся іде на воду,коли темніє імисливців забагато,а в очереті її і не знайдеш(це щодо "любителів" довгих стволів "супер гусь",що в такого гуся бой лучше.
 
Зверху