Паспорт на собаку не потрібен?

Статус
Закрита.

Mykola STARyy

Снайпер
П.С. Когда то в моем городе парковки были платные на каждой обочине...
Ви навмисно не пишете в профілі своє місто, щоби всі не рвонули туди жити, в такий чудовий край з мером-господарем?:D
Користуючись своїми правами громадяни України можуть перебувати законо в мисливських угіддях з собакою без мисливського паспорта.
І що, є зміст гризтися з екологами, таскатись по судах, тратити здоров'я і нерви, без гарантії виграшу, замітьте? Не краще присвятити цей час улюбленому заняттю?;)
Взагалі, в мене складається враження, що найбільше наших мисливців хвилюють весняне полювання і безпаспортні собаки. Мало не щотижня їм присвячуються нові теми.:(
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
інспектор не зможе довести, що собаки породні, тому що треба робити експертизу (інспектор не експерт), тобто треба взяти собаку чи номер собаки у власника і повести експерту (і як це зробити? інспектор заплатить за експертизу?)! Який екперт, в своєму розумі, визнає невідому собаку породистою? А якщо він визнає, то може і допоможе з оформленням паспорта на собаку?)) Якщо собака схожа на породисту, то ніхто не буде її відстрілювати. Як оцінити збиток нанесений собакою? - наприклад двор тер'єр (схожий на курцхаара) підняв фазана,, а мисливець його підстрелив, у мисливця є всі документи крім паспорта на собаку, як порахувати збиток? Або ще краще - двор тер'єр (схожий на курцхаара) став в стойку на фазана, а мисливець його підняв і підстрелив, тут який збиток? Як довести, що саме двор тер'єр підняв фазана, а не фазан сам піднявся?. Інспектор може хоч тисячу разів попереджувати, щоб не брали двор терєра в угіддя, але справа в тому, що ЦЕ ЗАКОННО! І інспектори дуже часто своєю необізнаністю законами виписують протоколи, а громадяни зі своєю юридичною безграмотністю не подають на них до суду.
Знайдіть краще вирок суду, де суд задовольнив постанову інспектора.
По-перше, експертизу можна замовити. Хто за неї спочатку сплатить - не важливо. Потім можна вимагати через суд відшкодування цих витрат із порушника.
Постанови інспекторів, що залишилися у силі, є багато. Мені їх шукати не потрібно. Можу сказати, що мої постанови у середньому оскаржувалися у судах до 20 разів на рік. Але скасовували постанови за рішення суду не більше 1-2 раз у рік. Причому зазвичай - коли порушник знаходив "вихід" на суддю... При цьому частіше скасовували не саму постанову взагалі, а лише в частині конфіскації зброї чи зменшення суми відшкодування збирків (що, до речі, незаконно. Але, як сказав мені на моє здивування суддя: "Я - суддя, я так вирішив!". Уся аргументація...
Але під час роботи начальником відділу внутрішнього контролю у Держекоінспекції, перевіряв протоколи та постанови на місця. Іноді таке там місцеві інспектори писали, що ми самі такі постанови скасовували!
Тому й кажу, що від того, як складений протокол, залежить його остаточна доля...
 

WildWest

Мисливець
Ви навмисно не пишете в профілі своє місто, щоби всі не рвонули туди жити, в такий чудовий край з мером-господарем?:D
Безперечно :D

Але, нажаль, це було майже єдине рішення «для народу», все інше як у всіх :D - маємо те, на що заслуговуємо
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Вот не понимаю этих регистраций, паспортов и прочих жетонов. Например есть собака, охотничей породы, с документами ФЦИ (КСУ) или ФОСУ, с клеймами, чипами и т.д., но нет, еще надо дополнительно бегать паспорта делать, а в некоторых городах еще и в службах по надзору за животными регистрировать, получать какой то ихний паспорт и жетон. То есть уже три документа, не считая ветпаспорта. Бред, не? Неужели нельзя как то обходиться одним документом, тобиш родословной, в которой указаны все данные собаки и владельца? А то содержим кучу служб и толк от этого сомнительный.

П.С. Когда то в моем городе парковки были платные на каждой обочине... Давно это было.. Тогдашний мэр проанализировал экономический эффект от этого предприятия для города и «оказалось», что этот эффект только лишь в том, что пара бездельников получает с этого зарплату и больше ничего существенного, после чего все обочины стали бесплатными, а бездельники со своими талончиками пошли искать работу.
Но в некоторых других места (говорят...) эта "пара бездельников" собирала с подчиненных определенную долю (кроме зарплаты) и с кем-то делилась. А убирали пару лишь для того, чтобы заменить на "свою пару".
И еще: единый документ относительно сложно оформить, так как в такие базы и документы должен быть ограниченный доступ, а вы предлагаете туда толпы с разных служб. Потом хрен чего разберешь, кто чего нахомутал...
В любом случае: это вопрос не к УООРу.
 

MAPODEP

Мисливець
Ви навмисно не пишете в профілі своє місто, щоби всі не рвонули туди жити, в такий чудовий край з мером-господарем?:D

І що, є зміст гризтися з екологами, таскатись по судах, тратити здоров'я і нерви, без гарантії виграшу, замітьте? Не краще присвятити цей час улюбленому заняттю?;)
Взагалі, в мене складається враження, що найбільше наших мисливців хвилюють весняне полювання і безпаспортні собаки. Мало не щотижня їм присвячуються нові теми.:(
краще процитую відомого націоналіста - "Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб..." Користуйтесь своїми правами, не давайте залазити всяким інспекторам собі на голову!
 

WildWest

Мисливець
Как правило так и есть, ликвидация одной службы приводит к организации двух новых со смежными функциями, но другими владельцами.

А касаемо документов, да, вопрос не к УООРу, но он есть. И раз есть номерные родословные, клейма и чипы, то и база с ними наверняка есть, хоть у каждого она и своя (имею ввиду ксу и фосу) и разный подход к ее формированию, который скорее всего не идеален, иначе при регистрации на выставку не просили бы скан родословной, а довольствовались бы лишь ее номером к примеру, или номером чипа. В идеале, конечно должен быть один принцип формирования базы данных у всех заинтересованных и акредитованных организаций с обьединением их в одну базу, что бы сканер к собаке поднес и видишь всю инфу, но это не про нас, к сожалению. А так, маемо тэ що маемо - чип у собаки есть, но он никому нах не нужен - сканировали один раз при его «установке», клеймо есть - даже и не вспомню кто его хоть раз сверял. Вот и получается, что вроде как и есть у собаки документ (родословная), но надо еще побегать, денег заплатить, что бы еще парочку бумажек оформить.
Интересно, как с этим дела обстоят в той же Европе, неужели и у них надо несколько документов на собаку оформлять?
 

MAPODEP

Мисливець
По-перше, експертизу можна замовити. Хто за неї спочатку сплатить - не важливо. Потім можна вимагати через суд відшкодування цих витрат із порушника.
Постанови інспекторів, що залишилися у силі, є багато. Мені їх шукати не потрібно. Можу сказати, що мої постанови у середньому оскаржувалися у судах до 20 разів на рік. Але скасовували постанови за рішення суду не більше 1-2 раз у рік. Причому зазвичай - коли порушник знаходив "вихід" на суддю... При цьому частіше скасовували не саму постанову взагалі, а лише в частині конфіскації зброї чи зменшення суми відшкодування збирків (що, до речі, незаконно. Але, як сказав мені на моє здивування суддя: "Я - суддя, я так вирішив!". Уся аргументація...
Але під час роботи начальником відділу внутрішнього контролю у Держекоінспекції, перевіряв протоколи та постанови на місця. Іноді таке там місцеві інспектори писали, що ми самі такі постанови скасовували!
Тому й кажу, що від того, як складений протокол, залежить його остаточна доля...
значить не зможете доказати
 

MAPODEP

Мисливець
Ви навмисно не пишете в профілі своє місто, щоби всі не рвонули туди жити, в такий чудовий край з мером-господарем?:D

І що, є зміст гризтися з екологами, таскатись по судах, тратити здоров'я і нерви, без гарантії виграшу, замітьте? Не краще присвятити цей час улюбленому заняттю?;)
Взагалі, в мене складається враження, що найбільше наших мисливців хвилюють весняне полювання і безпаспортні собаки. Мало не щотижня їм присвячуються нові теми.:(
І гарантія виграшу безперечно є! І вона вказана в судових рішеннях на початку теми. При чому інспектора діяли незаконно, що довів суд.
 

WildWest

Мисливець
И еще, насчет документов.... один раз выставлял собаку на выставке ФОСУ, так, для интереса, так как ни мне, ни собаке это ровным счетом ничего не давало, собака на тот момент уже не раз выставлялась на ксушных выставках, в основном под ненашинскими экспертами... Просто типа поддержал тусовку.
Ну, посмотрели собачку с разных сторон... вынесли вердикт - оч.хор. :eek:... до этого момента оч.хор. моя сука ниразу не получала и мне естественно стало интересно, откуда такая оценка. Ответ меня поразил - младшая группа, выше очхор не ставится :) внимание вопрос - зачем я при регистрации подавал родословную с датой рождения собаки? Собаке на момент выставки было более двух лет (точно не помню уже, а диплом с той выставки лениво искать). Конечно все исправили, протоколы/дипломы переписали, но осадок остался.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Стосовно другого рішення суду. Роботи багато, часу немає колупатися у законодавстві, але тут все ясно й так, тому роз'ясню швидко.
Тут справа у тому, що суддя не знає БЗ, але він його, власне, й не повинен знати. Тому основна провина за поганий склад протоколів, постанов та скасування останньої повністю покладається на держінспектора.
Почнемо поступово.
По-перше, окрім того, що у БЗ зазначено, що полювати можна із собаками, на яких паспорти на собак мисливських порід. Окрім того, стаття 14 БЗ визначає, що документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції
полювання і пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Тому, коли мисливець не надав паспортів, громадський інспектор повинен був записати у протоколи приблизно так: "Полював у мисливських угіддях без відповідного дозволу - паспортів на собак мисливських порід, а також із порушенням установленого для певної території порядку
здійснення полювання - не мав при собі документи, зазначені у ст. 14 Закону, під час полювання та не надав їх на вимогу особи, уповноваженої здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та
полювання, як того вимагає Закон". У протоколі громадський інспектор повинен був вказати про порушення ст. 14, пунктів 1 і 7 частини першої ст. 20, зазначити ст. 42 БЗ.
Окрім того, (якщо я зрозумів правильно порушника та суддю), громадський інспектор повинен був скласти протокол у двох автентичних примірниках, один з яких залишити під розпис особі, на яку протокол був складений. У протоколі інспектор повинен був попередити порушника про час і місце розгляду справи (якщо про це громадський інспектор домовлявся із державним інспектором).
Ще громадський інспектор мав би попередити мисливця, що справу буде розглядати державний інспектор, до якого необхідно прийти на розгляд справи та надати на розгляд паспорти на собак, якщо такі є.
Держінспектор повинен був встановити, чи попереджена особа, яку він збирається притягнути до адмінвідповідальності, про час та місце розгляду справи, якщо ні, він повинен був викликати особу на розгляд справи заздалегідь, зазвичай - рекомендованим листом із повідомлення про вручення.
Якщо мисливець з'явиться на розгляд справи та надасть паспорти, то суть правопорушення у постанові про накладення адміністративного стягнення буде дещо не така, як у протоколі про адмінправопорушення: зазначивши, що мисливець на розгляд справи надав паспорти, держінспектор повинен залишити відомості про те, що мисливець їх не мав при собі та не надав на вимогу громадського інспектора. Це теж буде порушенням, за яке відповідальність передбачена ч.1 ст. 85 КУпАП: "Порушення правил полювання: полювання з порушенням установленого для певної території порядку здійснення полювання - не мав при собі документи, зазначені ст. 14 БЗ, та не надав їх на вимогу особи, яка здійснювала контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Полювання не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин".
І обов'язково зазначити у постанові про порушення вимог п. 7 ч. 1 ст. 20 БЗ.
Під час розгляду скарги на постанову у суді держінспектор повинен на все це обов'язково звернути увагу судді, який міг не знати правил полювання та БЗ.
Так що тут, у першу чергу, провина держінспектора - роботу свою та громадського колеги перевів нанівець...
Але, знову таки, повертаючись до назви теми, повинні зрозуміти, що тут рішення суду зовсім не каже про те, що паспорт на собаку мисливської породи під час полювання не потрібний. Просто треба вміти робити, знати законодавство та вміти відстоювати свою правоту навіть у судах!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
І гарантія виграшу безперечно є! І вона вказана в судових рішеннях на початку теми. При чому інспектора діяли незаконно, що довів суд.
Та це каже про зовсім інше: інспектори погано знають законодавство та не вміють працювати, у тому числі - складати протоколи та виносити постанови. Про роботу суді - взагалі мовчу!..
Але паспорт на собаку мисливських порід під час полювання бути повинен - цього вимагає Закон (БЗ)!
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
Так, ще додам: порушення таки у другому випадку було, але забуття документів - не таке порушення, як їх повна відсутність. Тому можна або винести попередження, або штраф мінімальний.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
значить не зможете доказати
Я ж там вище написав, як можна довести. Варіантів дуже багато!
Але буває, що довести щось дуже важко. Може, й неможливо. Тоді навіщо протокол складати? Усно попередив, чим може все скінчитися, і досить...
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
ПіСі. Хтось не так давно стогнав, що я йому тут "сотрясаю повітря витягами із законодавства" Сподіваюся, що він зрозумів, навіщо все це знати?
А діяти за принципом "мені наравиться-ненаравиться" - повна фігня, й собі дорожче!
 

MAPODEP

Мисливець
Та це каже про зовсім інше: інспектори погано знають законодавство та не вміють працювати, у тому числі - складати протоколи та виносити постанови. Про роботу суді - взагалі мовчу!..
Але паспорт на собаку мисливських порід під час полювання бути повинен - цього вимагає Закон (БЗ)!
Так, а на собаку не мисливської породи він не потрібен. Або треба довести інспектору, що собака все таки мисливської породи. Полювати звісно ж такою собакою не можна, але перебувати собаці в угіддях при нагляді власника можна, полювання і нагляд одночасно закон не забороняє. Навпаки, закон забороняє не наглядати за собакою
 
Останнє редагування:

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
У принципі, ми практично це обговорили. Але дивіться: навіщо вам на полюванні собака (собаки), якого неможливо використовувати для полювання, яку треба або утримувати весь на шворці або у машині і видивлятися, щоб вони не втілки в угіддя. У останньому випадку собаку чи пристрелять (бо безпородна, відловлювати не треба), чи складуть протокол за:
ст. 34 БЗ, частина 4 "Власники собак, які допустили їх у мисливські угіддя без нагляду, несуть відповідальність як порушники правил полювання і відшкодовують користувачу мисливських угідь заподіяні при цьому збитки", окрім того у протоколі та постанові треба зазначити приписи п. 6 частини першой ст. 20 БЗ: "6) допускання собак у мисливські угіддя без нагляду".
І скласти протокол на того, хто не наглядає за собаками (якщо двортер'єри на полюванні для полювання, їх так чи інакше з під контролю упустять... Треба лише почекати!).
ПіСі. Зверніть увагу, що вказані частини ст. 34 і п 6 ст. 20 каже про собак, а не мисливських собак! Що додайте приписи ст. 15 і частини другої ст. 20 БЗ.
 

Яковлев В.А.

S-Moderator
Команда форуму
краще процитую відомого націоналіста - "Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб..." Користуйтесь своїми правами, не давайте залазити всяким інспекторам собі на голову!
Додам, перефразувавши: хто не поважає свої закони, втрачає.... хліб!
 

MAPODEP

Мисливець
Додам, перефразувавши: хто не поважає свої закони, втрачає.... хліб!
взагалі то я про законні методи тут пишу
У принципі, ми практично це обговорили. Але дивіться: навіщо вам на полюванні собака (собаки), якого неможливо використовувати для полювання, яку треба або утримувати весь на шворці або у машині і видивлятися, щоб вони не втілки в угіддя. У останньому випадку собаку чи пристрелять (бо безпородна, відловлювати не треба), чи складуть протокол за:
ст. 34 БЗ, частина 4 "Власники собак, які допустили їх у мисливські угіддя без нагляду, несуть відповідальність як порушники правил полювання і відшкодовують користувачу мисливських угідь заподіяні при цьому збитки", окрім того у протоколі та постанові треба зазначити приписи п. 6 частини першой ст. 20 БЗ: "6) допускання собак у мисливські угіддя без нагляду".
І скласти протокол на того, хто не наглядає за собаками (якщо двортер'єри на полюванні для полювання, їх так чи інакше з під контролю упустять... Треба лише почекати!).
ПіСі. Зверніть увагу, що вказані частини ст. 34 і п 6 ст. 20 каже про собак, а не мисливських собак! Що додайте приписи ст. 15 і частини другої ст. 20 БЗ.
знову про збитки? як порахувати збиток від стойки собаки на фазана?
 
Статус
Закрита.
Зверху