Оцінка роботи користувачів мисливських угідь

Статус
Закрита.

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Шановний ! Я, а також думаю багато присутніх тут, на форумі, буваємо в угіддях не тільки під час полювання. Буваємо і весною, і влітку, восени і зимою. І навіть не один рік, як Ви про це пишете. І якщо в угіддях немає зайця, а лисиці ходять не дуже і боячись. Якщо колектив з п'яти - шести мисливців за сезон беруть на всих максимум по зайцю ( за сезон ), а лисиць у 3 -4 рази більше ...... то це ЖОПА. Який АУДИТ ? Як тоді цінимо роботу ( ефективність роботи ) користувача ?
Я Вас почув, а Ви мене НІ!!. Ви пишете - "буваємо в угіддях не тільки під час полювання. Буваємо і весною, і влітку, восени і зимою свої угіддя!, Я Вам вірю, але це Ваші угіддя)), а як дати оцінку угідь в яких Ви не проводити стільки часу - Якось так)). Кожен з нас може дати оцінку своїм угіддям чи МГ... але як оцінити чужі угіддя ???.

Результат полювання - це не завжди результат роботи МГ, не знаю як це по науковому)), але є всілякі міграційні зони ітд, тобто багато років підряд можна нічого не робити, але тварини через наприклад, наше географічне розташування будуть з'являтися у нас у великій кількості ітд....
 

Hovarf

Слідопит
Пропоную такий перелік показників для порівняльної оцінки роботи користувачів мисливських угідь - сума вкладення коштів в охорону і відтворення мисливських тварин впродовж року, рентабельність господарства, штатна чисельності єгерської служби, процент використання ліміту відстрілу ліцензійних видів тварин.
 

VS1975

Снайпер
В такому разі треба вивчити причину наявності тварин або їх відсутності. Ми, будучи у іншому господарстві ( чужих угіддях ) , можемо спостерігати за проведенням робіт по охороні, біотехнії ? Можемо у зимовий час бачити як проводиться підгодівля ? Можемо ! Якщо восени вся озимина слід у слід з'їжджена браками, а потім те що я писав: по 1 зайцю за сезон ( це у кращому випадку ), який тоді ще потрібен АУДИТ ? Доброго господаря ( користувача ) видно одразу.
 

Hovarf

Слідопит
Або навіть ні, на першому місці - процент використання ліміту відстрілу ліцензійних видів тварин, потім забезпечення єгерською службою, а вже потім все інше.
 

Hovarf

Слідопит
В такому разі треба вивчити причину наявності тварин або їх відсутності. Ми, будучи у іншому господарстві ( чужих угіддях ) , можемо спостерігати за проведенням робіт по охороні, біотехнії ? Можемо у зимовий час бачити як проводиться підгодівля ? Можемо ! Якщо восени вся озимина слід у слід з'їжджена браками, а потім те що я писав: по 1 зайцю за сезон ( це у кращому випадку ), який тоді ще потрібен АУДИТ ? Доброго господаря ( користувача ) видно одразу.
Я з вами повністю погоджуюсь і повністю вас підтримую. Але прошу зрозуміти , тему я створив трошки не для цього. Повторю ще раз суть питання - як можна встановити порівняльну оцінку роботи мисливських господарств згідно статистичних (бухгалтерських, фінансово - економічних чи ще якихось ) показниках . Без "вивчання наявності тварин або їх відсутності" , без "спостережень" , аудитів і тому подібного.
 

VS1975

Снайпер
Зазвичай статистична звітність - це дуже і дуже відносно :). Це м'яко кажучи.
 

Hovarf

Слідопит
Зазвичай статистична звітність - це дуже і дуже відносно
В певній мірі так. Де в чому ви маєте рацію. Але в статзвітності є дві цифри, які на мою думку, важко сфабрикувати - перша - "дозволено добути" , друга - "добуто фактично". Отже , якщо в господарстві на початок мисливського сезону ліміт добування кабана становив 20 голів, і в кінці сезону господарство показує в статзвітності - "добування - 20 голів кабана" то це означає, що господарство свій ліміт відстрілу по кабану виконало на 100 %. А що з цього випливає? А те, що облік звірів відповідає дійсності ( бо ліміт відстрілу розраховується відповідно даних обліку). Тобто це означає - що звір у угіддях є, і всі заявлені 20 кабанів успішно впольовано. Фінансові надходження за використані ліцензії надійшли в касу користувача угідь, а відповідні кошти - в державну казну. Розглянемо інший варіант на прикладі цього ж умовного господарства. При ліміті відстрілу 20 кабанів, господарство показує в статзвітності добування 5 кабанів. Який можна зробити висновок з цієї ситуації?
 

Yura_83

Moderator
Команда форуму
Пропоную такий перелік показників для порівняльної оцінки роботи користувачів мисливських угідь - сума вкладення коштів в охорону і відтворення мисливських тварин впродовж року, рентабельність господарства, штатна чисельності єгерської служби, процент використання ліміту відстрілу ліцензійних видів тварин.

Тут Ви дали вичерпну відповідь на поставленне Вами запитання (від зміни доданків сума не міняється)).) Така схема якщо не помиляюся (принаймні дуже схожа) працює в Польщі. Тепер потрібно створити нову тему "Що потрібно зробити щоб ми працювали за схожим сценарієм "

P/S. Я можу помилятись і це лише моя думка, але в цій самій Польщі)) все полювання акцентоване на копито і напевне прийде час що ми також таки будем працювати за цією схемою, але такий акцент - копитний)) мені не довподоби.
 
Статус
Закрита.
Зверху